Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy, odpowiedź dotyczyła daca nie wzmacniacza słuchawkowego. Hegel H300 ile kosztował a jakiego ma daca w porównaniu do zewnętrznych z tego czasu? Nie słuchałem tego więc nie wiem, ale nie byłbym tak entuzjastycznie nastawiony.

 

H300 ma wbudowany DAC mniej więcej na poziomie HD11, więc dla mnie w tym przypadku miałby sens DAC zewnętrzny przynajmniej HD25, jeżeli bym szukał do tego systemu.

 

Tymczasem szukam czegoś niewielkiego do wpięcia między laptopa, a słuchawki. Samo wzmocnienie sygnału z badziewnej karty dźwiękowej laptopa średnio mnie interesuje...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

H300 ma wbudowany DAC mniej więcej na poziomie HD11, więc dla mnie w tym przypadku miałby sens DAC zewnętrzny

przynajmniej HD25, jeżeli bym szukał do tego systemu.

 

Tymczasem szukam czegoś niewielkiego do

 

 

wpięcia między laptopa, a słuchawki. Samo wzmocnienie sygnału z badziewnej karty dźwiękowej laptopa średnio mnie

interesuje...

 

Polecam Cambridge audio dac magic XS V2 na aledrogo za 339zł naprawdę warto sam sprzedaję naprawdę fajny sprzęt robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki szukam w miare dobrego nie za drogiego bezpiecznika do dac tego diy na amanero widze tutaj wartości 0,315A ale skłoniłbym sie mu dać 0,5A a może nawet 1A , i co ciekawe sa tutaj dwa i to nie jest żaden zapasowy tylko normalnie siedzą oba w metalowym gniezdzie , na allegro widzę tylko od Bazodruta padis 150pln ,może ktoś ma jakieś dobre dojście lub fajny pewny sklepik online , prosiłbym o linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki szukam w miare dobrego nie za drogiego bezpiecznika do dac tego diy na amanero widze tutaj wartości 0,315A ale skłoniłbym sie mu dać 0,5A a może nawet 1A , i co ciekawe sa tutaj dwa i to nie jest żaden zapasowy tylko normalnie siedzą oba w metalowym gniezdzie , na allegro widzę tylko od Bazodruta padis 150pln ,może ktoś ma jakieś dobre dojście lub fajny pewny sklepik online , prosiłbym o linka :)

 

https://wpszoniak.pl/portfolio/bezpieczniki-w-audio/

 

Napisze ci coś więcej, bo nie mogę się powstrzymać... Nie rozumiem dlaczego przy projektowaniu tej płytki nie użyto stolików dip8 i pod normalne opampy. Największy postęp byłby wymieniając opampy na burson v6 na kanałach i sonic imagery na buforze jeżeli tak jest to skonstruowane, bo nie znam się na topologii tej płytki.

Co mi się podoba w chińskich dacach z ebay, to właśnie możliwość wymiany opampów przez co możesz podnieść jakość dźwięku do zupełnie nowego poziomu nie wspominając już o możliwości poprzez wymianę opaampó wpływać na barwę, scenę itd.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to nie sklep czytałem to ,te mam ale w hd25 Synergistic Research Red , padis se zajebłem10A :)) w H 200 tak wiem że nie wolno i ma być 6,3A ale lubię ryzyko hee no i wiadomo eliminujemy trochę to wąskie gardło:) , tutaj bym coś tańszego dał tak do 100zł za szt bo dwa potrzebne , nawet w używce bym kupił z dobrego zródła ,boję się że za dobrze to znowu zagra :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to nie sklep czytałem to ,te mam ale w hd25 Synergistic Research Red , padis se zajebłem10A :)) w H 200 tak wiem że nie wolno i ma być 6,3A ale lubię ryzyko hee no i wiadomo eliminujemy trochę to wąskie gardło:) , tutaj bym coś tańszego dał tak do 100zł za szt bo dwa potrzebne , nawet w używce bym kupił z dobrego zródła ,boję się że za dobrze to znowu zagra :)))

 

Freju a weź sobie sprawdź te VALAB z ebay po 15 zł przesyłka za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freju a weź sobie sprawdź te VALAB z ebay po 15 zł przesyłka za darmo.

Boże puścił byś linka starcowi ,bo ma sie już parę wiosen i wzrok nie ten he

valab to firma chyba z Taiwanu mam wtyki sieciowe gdzies tej firmy bardzo dobre wykonanie , także biorę w ciemno tą bezpiekę :)

 

https://www.ebay.pl/itm/VALAB-90-Silver-Alloy-Fuse-Tube-5x20mm-2A-Slow-Blow-1-pcs/302925054057?hash=item4687bd8069:g:Q5oAAOSwVMlbn-vh

O tym mowa ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jestem w trakcie zakupów ,ale mam zagwozdke bo wiesz że są różne typy zwłoczne itp czyli do dac oznaczenie na bezpieczniku mam F 0,35A czyli rozumiem fast blow tak ? czyli szybki ? a do pieca bym jescze sobie kupił tak dla jaj 10A tylko nie pamietam jaki szedł w h200 fast czy slow ?

już sobie 10 szt wybrałem ale się zatrzymałem bo nie mam pewności co do oznaczeń , wiesz tak na szybko teraz ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek masz tego gościa na aliexpress bo tutaj jeszcze nigdy nie kupowałem choć konto mam :),i są problemy jakiś archaiczny sposób płatności na ebay mają nie rozumiem ,na aliexpress przekierowuje mnie do banku przewalutowuje od ręki bez podawania żadnych nr kart i bez zbędnego pitolenia , nawet blikiem sobie płaciłem ostatnio , nie lubię ebay :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek masz tego gościa na aliexpress bo tutaj jeszcze nigdy nie kupowałem choć konto mam :),i są problemy jakiś archaiczny sposób płatności na ebay mają nie rozumiem ,na aliexpress przekierowuje mnie do banku przewalutowuje od ręki bez podawania żadnych nr kart i bez zbędnego pitolenia , nawet blikiem sobie płaciłem ostatnio , nie lubię ebay :))

 

Freju zadzwoń pod ten nr.,gość ma to co chcesz,z Gdańska.

783 332 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek masz tego gościa na aliexpress bo tutaj jeszcze nigdy nie kupowałem choć konto mam :),i są problemy jakiś archaiczny sposób płatności na ebay mają nie rozumiem ,na aliexpress przekierowuje mnie do banku przewalutowuje od ręki bez podawania żadnych nr kart i bez zbędnego pitolenia , nawet blikiem sobie płaciłem ostatnio , nie lubię ebay :))

Ja nie kupuje na ali. Mam apke ebay na telefonie i konto paypal. Płacę przez paypal na ebayu.

Na ebay jest tak, że musisz sobie założyć konto paypal, w nim dodajesz kartę jest tam taka opcja jak błyskawiczne doładowanie konta. Po doładowaniu, tj przelaniu kwoty na paypal możesz już kupować na ebay, jak coś kupisz, to pyta czy płacisz, dajesz, że tak i pobiera ci automatycznie pieniądze z paypal. Łatwizna naprawdę. Trzeba tylko założyć konto paypal.

Co mi w tym odpowiada, to możliwość dochodzenia zwrotu od paypal jak nie otrzymasz towaru.

Ksztuje to oczywoście drożej, bo paypal pobiera prowizje za przewalutowanie i nie wiem czy nie coś jeszcze wychodzi drożej tak mniej więcej 5-8%. Zależy co robisz.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freju zadzwoń pod ten nr.,gość ma to co chcesz,z Gdańska.

783 332 700

A w jakich cenach ma ? :)) ma swoją stronkę albo jakieś konto allegro ?

 

Ja nie kupuje na ali. Mam apke ebay na telefonie i konto paypal. Płacę przez paypal na ebayu.

Na ebay jest tak, że musisz sobie założyć konto paypal, w nim dodajesz kartę jest tam taka opcja jak błyskawiczne doładowanie konta. Po doładowaniu, tj przelaniu kwoty na paypal możesz już kupować na ebay, jak coś kupisz, to pyta czy płacisz, dajesz, że tak i pobiera ci automatycznie pieniądze z paypal. Łatwizna naprawdę. Trzeba tylko założyć konto paypal.

Co mi w tym odpowiada, to możliwość dochodzenia zwrotu od paypal jak nie otrzymasz towaru.

Ksztuje to oczywoście drożej, bo paypal pobiera prowizje za przewalutowanie i nie wiem czy nie coś jeszcze wychodzi drożej tak mniej więcej 5-8%. Zależy co robisz.

ok rozumiem ja mam konto paypal ale nic tam nie mam , ale obejde to i zapłacę jutro po pewnych manewrach z karty walutowej i tu właśnie też dolicza ebay prowizję ? Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich cenach ma ? :)) ma swoją stronkę albo jakieś konto allegro ?

 

ok rozumiem ja mam konto paypal ale nic tam nie mam , ale obejde to i zapłacę jutro po pewnych manewrach z karty walutowej i tu właśnie też dolicza ebay prowizję ?

 

ebay nic nie dolicza, dolicza paypal lub operator karty. Poprostu ich kursy przewlutowania różnią się nieco od oficjalnych.

Jak masz konto paypal, to wystarczy w zakładce w lewym górnym rogu o ile dobrze pamoętam jest przelej błyskawicznie środki czy coś takiego, klikasz, prowadzi za rączkę i doładowujesz. Wtedy już możesz kupić i zapłacić na ebay.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich cenach ma ? :)) ma swoją stronkę albo jakieś konto allegro ?

 

 

Miał konto na allegro,ale nie wiem czemu usunął.Ja od niego kupowałem sporo tego ,ma różne bezpieczniki ,fast i slow i cos dobierzesz sobie.

Wysłałem mu sms z pytaniem czy ma jeszcze i ma ,tak że dzwoń.

Ja płaciłem 35 zł za bezpieczniki u niego za sztukę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ebay nic nie dolicza, dolicza paypal lub operator karty. Poprostu ich kursy przewlutowania różnią się nieco od oficjalnych.

Czyli nawet jak zapłacę w dolarach z karty walutowej to i tak jest prowizja tak ? powiem ci 8% to nie jest tak mało :(

na aliexpres tez mam gwarancje zwrotu i pieniadzę wiszą dopóki nie dostane towaru chinczyk nic nie dostaje żadnych środków , i żadnej prowizji z tego tytułu alie,,, nie pobiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko on ma te bezpieczniki 2x drożej niż na ebay. 35zł vs 15zł

 

Czyli nawet jak zapłacę w dolarach z karty walutowej to i tak jest prowizja tak ? powiem ci 8% to nie jest tak mało :(

na aliexpres tez mam gwarancje zwrotu i pieniadzę wiszą dopóki nie dostane towaru chinczyk nic nie dostaje żadnych środków , i żadnej prowizji z tego tytułu alie,,, nie pobiera .

 

No to kup sobie na ali jak jest taniej.

 

tylko on ma te bezpieczniki 2x drożej niż na ebay. 35zł vs 15zł

 

 

 

No to kup sobie na ali jak jest

taniej.

 

Nie wiem jak jest z kartą walutową.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał konto na allegro,ale nie wiem czemu usunął.Ja od niego kupowałem sporo tego ,ma różne bezpieczniki ,fast i slow i cos dobierzesz sobie.

Wysłałem mu sms z pytaniem czy ma jeszcze i ma ,tak że dzwoń.

Ja płaciłem 35 zł za bezpieczniki u niego za sztukę,

Jaki bezpiecznik kupowałeś firma i wartość ?

 

tylko on ma te bezpieczniki 2x drożej niż na ebay. 35zł vs 15zł

 

 

 

No to kup sobie na ali jak jest taniej.

 

 

 

Nie wiem jak jest z kartą walutową.

To nie ja pisałem Marek :)) Sęk w tym że na aliexpress tego nie widzę

 

https://www.aliexpress.com/item/5pcs-HIFI-silver-fuse-5x20-1A-2A-3A-4A-5A-6A-8A-10A-audio-tube-6x32/32851480333.html?spm=2114.search0104.3.138.6e442b09A3siNO&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10890_319_10546_10548_317_5730318_5728818_5729218_10696_453_10084_454_10083_10618_10304_10307_10820_537_536_5733215_5733315_10843_328_10059_10884_5733115_10887_100031_5733415_321_322_10103_5732518_5733515_5733615,searchweb201603_55,ppcSwitch_0&algo_expid=2de67291-3ffa-416c-8482-c6dea04e917e-17&algo_pvid=2de67291-3ffa-416c-8482-c6dea04e917e

A to znacie ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem ci tak, ja ostatnio kupowałem jedną sztukę i cena była na ebay 15.10 zł, paypal pobrał mi 15.50 zł. Nie wiem czy jest o co kopie kruszyć. Czas dostawy rzeczywisty około 2 tygodnie.

Nie znam tego co pokazałeś w linku.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów i pasjonatów Hegla. Dziś do mojego systemu trafiło najlepsze źródło tej cenionej już marki w Polsce.

Mój Levinson dostał zadyszki-mam nadzieję, że na krótko, a do czasu reanimacji 390s będę korzystał z Hegla.

Podpięty jest do Wile Jazza zbalansowanym torem. Xlr to Wile Ton. Zasilajacy Wile Moc 5.1. Zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz zasilane są z kondycjonera DB5. Kolumny to Paradigm Sygnature S6v3 po upgread ie zwrotnicy i gniazd. Głośnikowy Wile TON, reszta sieciowych to również Wile Moc 5.1.

Hegel jest urządzeniem wygrzanym.

Zaraz po włączeniu w system zagrał tak sobie i trochę mnie rozczarował ale po 3 godzinach wyraźnie dźwięk się poprawił. Zaczyna to grać na fajnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba zrobię ale jutro ,latam teraz trochę po aliexpress i patrze sobie co mają

https://www.aliexpre...19-486a52e41967

No i udało sie w końcu przez paypal ,ale manewrów było co nieco i zdania nie zmieniam co do sposobu płatności na ebay , słabo oj słabo :(

 

Witam wszystkich klubowiczów i pasjonatów Hegla. Dziś do mojego systemu trafiło najlepsze źródło tej cenionej już marki w Polsce.

Mój Levinson dostał zadyszki-mam nadzieję, że na krótko, a do czasu reanimacji 390s będę korzystał z Hegla.

Podpięty jest do Wile Jazza zbalansowanym torem. Xlr to Wile Ton. Zasilajacy Wile Moc 5.1. Zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz zasilane są z kondycjonera DB5. Kolumny to Paradigm Sygnature S6v3 po upgread ie zwrotnicy i gniazd. Głośnikowy Wile TON, reszta sieciowych to również Wile Moc 5.1.

Hegel jest urządzeniem wygrzanym.

Zaraz po włączeniu w system zagrał tak sobie i trochę mnie rozczarował ale po 3 godzinach wyraźnie dźwięk się poprawił. Zaczyna to grać na fajnym poziomie.

Miło by było jak byś napisał jakie żródło od hegla masz na stanie ? było by nam łatwiej razem z tobą sie cieszyć :) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i udało sie w końcu przez paypal ,ale manewrów było co nieco i zdania nie zmieniam co do sposobu płatności na ebay , słabo oj słabo :(

 

Miło by było jak byś napisał jakie żródło od hegla masz na stanie ? było by nam łatwiej razem z tobą sie cieszyć :)

Wyraźnie napisałem, że to szczytowy model :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie Mohican - nigdy nie miałem okazji tego słuchać.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.