Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Freju, trafo w oby dwóch jest do du..y :) .

Żeby nie było sam mam H200 z takim trafem.

:) Wiem pewnie ci brumi , no ale ja kupiłem nówkę z NO wersje Aniversary i cisza już chyba z 3 rok latam

 

Cezar dla sprostowania ostatniego mojego problemu z przydzwiękiem na wyciszonym volumenie , to była wina tidala bo z twardego cisza i spotify też , i ciekawostka dałem dzisiaj jiterbug z audioqesta przed odbiornik nano logitech od myszy i klwiatury , i jaki efekt wcześniej jak słuchałem np muzy z tidala i włączałem przegladarke np chrome to od razu przez chwile było słychać trzaski które co prawda znikały po chwili ,ale po zastosowaniu tego ustrojstwa już tego nie mam :) docelowo to ma słuzyć do niwelowania jitera śmieci z lapka i głównie do muzy jakby ma zastosowanie ale nie polecam :) zamula przekaz wycina detal i spowalnia ogólnie dynamike , 100razy lepszy w tej kwestii jest ifi idefender , kurna czekam już miesiąc na zasilacz od tomanka do tego ifi ;( wczoraj mi groził że w tym tygodniu będzie ciekawe :)

 

:) Wiem pewnie ci brumi , no ale ja kupiłem nówkę z NO wersje Aniversary i cisza już chyba z 3 rok latam

 

Cezar dla sprostowania ostatniego mojego problemu z przydzwiękiem na wyciszonym volumenie , to była wina tidala bo z twardego cisza i spotify też , i ciekawostka dałem dzisiaj jiterbug z audioqesta przed odbiornik nano logitech od myszy i klwiatury , i jaki efekt wcześniej jak słuchałem np muzy z tidala i włączałem przegladarke np chrome to od razu przez chwile było słychać trzaski które co prawda znikały po chwili ,ale po zastosowaniu tego ustrojstwa już tego nie mam :) docelowo to ma słuzyć do niwelowania jitera śmieci z lapka i głównie do muzy jakby ma zastosowanie ale nie polecam :) zamula przekaz wycina detal i spowalnia ogólnie dynamike , 100razy lepszy w tej kwestii jest ifi idefender , kurna czekam już miesiąc na zasilacz od tomanka do tego ifi ;( wczoraj mi groził że w tym tygodniu będzie ciekawe :)

A i na tidalu też już jest cisza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freju, trafo w oby dwóch jest do du..y :) .

Żeby nie było sam mam H200 z takim trafem.

Podstawa we wzmaku to trafo,jak trafo jest słabe (buczy) ...to wzmak jest generalnie do bani,ale jak to mówią,to też "może się podobać " :)

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafo z tego co widzę takie same w obu chyba tak ?

 

Tak to te same bardzo dobre trafo 1 kW.

Niektórzy jeszcze nie wiedzą, że trafo może buczeć w zależności od zanieczyszczenia danej linii zasilającej :)

 

freju co do reszty tych przypadłości co opisałeś to jak to mówią człowiek uczy się całe życie. Pc audio to jeszcze głębsza rzeka i wiem z własnego doświadczenia, że na pozór niewinne rzeczy mogą zrobić niesamowite kwiatki w danej konfiguracji systemu.

 

Wiedziałem, że pokombinujesz i sam znajdziesz winowajcę :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podstawa we wzmaku to trafo,jak trafo jest słabe (buczy) ...to wzmak jest generalnie do bani

 

Czym miałaby sie objawiać ta słabość wzmaka; ze jest do bani??

Miałem brumiace czesto trafo w H100, H160, mam teraz H300 na stanie i czasami cos tam zabrumi, najcześciej przy włączaniu - pewnie trafo wkurza sie ze musi znowu grac - ale zeby to miało jakikolwiek wpływ na „jakosc” grania, performance.... absolutnie nie.

 

Dla mnie to tworzenie mitów.

Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak to te same bardzo dobre trafo 1 kW.

Niektórzy jeszcze nie wiedzą, że trafo może buczeć w zależności od zanieczyszczenia danej linii zasilającej :)

 

 

Tak sobie tłumacz...

W Heglach wymieniali trafa jak "firanki w pałacach " ...coś im nie wyszło, a może chiński producent nie dopiescił czegoś?

I co ma 1Kw za znaczenie?

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tłumacz...

W Heglach wymieniali trafa jak "firanki w pałacach " ...coś im nie wyszło, a może chiński producent nie dopiescił czegoś?

I co ma 1Kw za znaczenie?

 

Wszystko fajnie, ale ja nie muszę naprawdę niczego sobie tłumaczyć, włączam system z takim H300, siadam i przenoszę się w inny świat, czy to nie jest wspaniałe :)

Tego życzę także tobie bez względu czy na chińskim trafie czy na polskim czy na firance :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czym miałaby sie objawiać ta słabość wzmaka; ze jest do bani??

Miałem brumiace czesto trafo w H100, H160, mam teraz H300 na stanie i czasami cos tam zabrumi, najcześciej przy włączaniu - pewnie trafo wkurza sie ze musi znowu grac - ale zeby to miało jakikolwiek wpływ na „jakosc” grania, performance.... absolutnie nie.

 

Dla mnie to tworzenie mitów.

Brumienie przekłada się na tzw."sianie na wysokotonówce" ,ale poza tym generalnie też na średnicę i resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony przez dc blocker i jest cisza, ale z gniazdka horror.

Porządne trafa robi polska firma:

https://www.monoandstereo.com/2014/12/hi-end-power-and-output-toroidal.html?m=1

 

a nie ta chińszczyzna co jest w Heglu.

 

Marku sam sobie odpowiedziałeś co jest przyczyną brumienia twojego trafa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

 

a dziękuję bardzo :)

 

I co ma 1Kw za znaczenie?

 

Mówisz, że trafo nie ma znaczenia we wzmacniaczu ?

Zawsze myślałem że ma znaczenie np taki H80 ma znacznie mniejsze i słabsze trafo :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a dziękuję bardzo :)

 

 

 

Mówisz, że trafo nie ma znaczenia we wzmacniaczu ?

Zawsze myślałem że ma znaczenie np taki H80 ma znacznie mniejsze i słabsze trafo :)

No właśnie, mniejsze niż 1kw :)

 

 

 

Tego życzę także tobie bez względu czy na chińskim trafie czy na polskim czy na firance :)

 

Ja dawno już już tego doświadczyłem, dawno temu, przed tym jak Ty pozyskałeś H300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marku sam sobie odpowiedziałeś co jest przyczyną brumienia twojego trafa :)

 

No właśnie nie dokońca, bo mam też amplituner yamaha i tam nie brumi.

Amplitunera nie podłączam przez dc blocker tylko bezpośrednio do ściany i wszystko jest ok.

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno już już tego doświadczyłem, dawno temu, przed tym jak Ty pozyskałeś H300

 

Przecież nigdy nie mówiłem, że dopiero H300 dał mi szczęście :)

Za 10 lat zmienię H300 na H590 co nie znaczy, że ten pierwszy nie dał mi szczęścia rozumiesz prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie nie dokońca, bo mam też amplituner yamaha i tam nie brumi.

Czyli lepsze trafo jak Hegel ma.

 

 

 

Przecież nigdy nie mówiłem, że dopiero H300 dał mi szczęście :)

Za 10 lat zmienię H300 na H590 co nie znaczy, że ten pierwszy nie dał mi szczęścia rozumiesz prawda ?

Za 10 lat będzie hegel 900...ileś, ale jestem z Tobą...Bedę Cię wspierał w misji do celu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bent Holter sam rozbrajająco przyznał w jednym z wywiadów, że ich trafa brumią. Czyli są gó...ne

 

Po czym dodał, że wystarczy dokupić dc bloker. K...a do wzmacniacza w takiej cenie trzeba jeszcze dokupić dc bloker żeby dało się słuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie dokońca, bo mam też amplituner yamaha i tam nie brumi.

Amplitunera nie podłączam przez dc blocker tylko bezpośrednio do ściany i wszystko jest ok.

 

Powiem ci, że nie rozróżniałbym traf pod kątem jakości biorąc za wyznacznik brumienie, bardziej byłbym za stwierdzeniem, że trafa są mniej lub bardziej wrażliwe na zakłócenia płynące z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak trafo jest słabe (buczy)

 

Wiele czynników ma wpływ na buczenie transformatora.

Zakłócenia innych urządzeń elektrycznych, pralka, lodówka (często u sąsiada),wspólna skrzynka bezpieczników w starym budownictwie, stara skrzynka, źle ustawiony prąd spoczynkowy...

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bent Holter sam rozbrajająco przyznał w jednym z wywiadów, że ich trafa brumią

Co on pier... mój nie brumi! Jak nie wierzy to niech wpadnie ucho przyłożyć, to odszczeka wszystko co ludziom nagadał ;D

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiem ci, że nie rozróżniałbym traf pod kątem jakości biorąc za wyznacznik brumienie, bardziej byłbym za stwierdzeniem, że trafa są mniej lub bardziej wrażliwe na zakłócenia płynące z sieci.

Nie z sieci.To jest kolejna nagonka na ludzi którzy mają kasę żeby ją wydać na audio.

Czym więcej rzeczy sobie wmowisz, tym bardziej w to wierzysz.

 

Ja na starych instalacjach ,aluminiowych ,elektrycznych ,w budynkach przed wojennych ,żadnego brumu nie słyszałem ze wzmacniaczy tzw.zrobionych prawidłowo .

Nie podważam,wyśmienitych ,dźwiękowych możliwości Hegli, ale słabe bebechy ,nastawione na zysk niestety takie efekty generują.

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co on pier... mój nie brumi! Jak nie wierzy to niech wpadnie ucho przyłożyć, to odszczeka wszystko co ludziom nagadał ;D

 

Nie twierdze, że wszystkie, może u ciebie nie. Ale jak on sam już przyznaje, że zna problem, bo było pytanie dzienikarza, że użytkownicy się skarżą...

A ty masz włączony bezpośrednio do ściany, czy przez dc bloker?

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w H360 jak miałem czsem brumiał delikatnie a czasem cisza, czasem tylko chwile po włączeniu a czasem nic. Przyczyna leży gdzie indziej.

A tak wogóle to naprawde nic nie powinno bzyczeć :)

 

Dokładnie, uważam że w tej cenie nie powinno nic brumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z sieci.To jest kolejna nagonka na ludzi którzy mają kasę żeby ją wydać na audio.

Czym więcej rzeczy sobie wmowisz, tym bardziej w to wierzysz.

 

Ja na starych instalacjach ,aluminiowych ,elektrycznych ,w budynkach przed wojennych ,żadnego brumu nie słyszałem ze wzmacniaczy tzw.zrobionych prawidłowo .

Nie podważam,wyśmienitych ,dźwiękowych możliwości Hegli, ale słabe bebechy ,nastawione na zysk niestety takie efekty generują.

 

Niestety, ale raz, że nie chcesz dorzucić się na H590 to jeszcze głupoty piszesz :)

Kiedyś miałem H300 i u mnie cisza była jak makiem zasiał. Przyjechał klient ze stolicy, obadał, powąchał uszy postawił i zadowolony odjechał bo znalazł H300 nie brumiące.

Na drugi dzień pisze, że chyba jednak wzmak jest uszkodzony bo tak brumi, że słyszy to z odległości 3m siedząc na kanapie. Wytłumaczyłem mu wszystko po czym jak powiedział, że mieszka w starej kamienicy z marną instalacja poleciłem mu właśnie DC blocker. H300 ucichło.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że wszystkie, może u ciebie nie. Ale jak on sam już przyznaje, że zna problem, bo było pytanie dzienikarza, że użytkownicy się skarżą...

A ty masz włączony bezpośrednio do ściany, czy przez dc bloker?

Teraz mam przez tanią listwę niby filtrującą od Monstera, ale wcześniej jak miałem do ściany to tez nic się nie wzbudzało...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.