Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwi Audiofile wdychają czarne tło ze sceny .

 

Rozwaliłeś mnie na kawałki, doooobre muszę to komuś sprzedać :)

 

Jeżeli chodzi o H300 to na pewno jest wolniej, ale z tym już sobie praktycznie poradziłem :)

Rozdzielczość niższa, ale co jest zaskoczeniem to w obecnym torze okazuje się, że dopiero H300 w pełni napędził te moje białe pudełka od Kefa. Naprawdę przegięli z tą skutecznością bo różnica jest znacznie większa niż we wcześniejszym systemie.

Dźwięk nie jest tak analityczny jak przy H200, ale tak naprawdę jak zaczynam słuchać to o tym całkowicie zapominam.

To wszystko jest jeszcze bardziej tu i teraz, większa potęga, bardziej zróżnicowany bas, lepsze wypełnienie, gładszy dźwięk.

 

Odpaliłem pierwszy z brzega album "De Mono Symfonicznie" i nieliczne kawałki nie potrafiły przykuć do końca mojej uwagi. Z H300 lecą jak woda i nie żebym to jakoś analizował, ale mam obawy że ten wzmak przeanalizował mnie :).....no chyba że mam dziś lepszy dzień ;)

 

Tym razem mam czas i na spokojnie obsłucham tych dwóch gagatków.

Tak naprawdę chciałbym mieć je oba, ale bas i energia z jaką wydobywane są dźwięki przy H300 może zaważyć na całości.

 

Bas w H300 wije się jak wąż i to jest niesamowite.

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w H300 wije się jak wąż i to jest niesamowite.

Heh no właśnie mi też jakoś ten bas się tak wije zakręca przyśpiesza spowalnia ale trafiłeś najlepsze określenie on się wije jak wąż no i jest mega czytelny ale nie w sposób nachalny strasznie mi to odpowiada .

Po 2 tygodniach przesłuchasz więcej płyt i raczej zapomnisz o H 200 od basu w H 300 nie ma odwrotu .

Mnie zaskakiwał nawet po miesiącu jakimś nowym brzmieniem basu którego nigdy wcześniej nie słyszałem .

 

Heh a nie sądziłem żeby u Ciebie H 300 zbudował taką przewagę na niskich rejestrach . Ale to dobrze że się pomyliłem ważne że jest w tym aspekcie u Ciebie lepiej .

 

Rozwaliłeś mnie na kawałki, doooobre muszę to komuś sprzedać :)

 

Podaję konto do przelania ,, co łaska :) ale nie mniej niż 95 995 Nok .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no właśnie mi też jakoś ten bas się tak wije zakręca przyśpiesza spowalnia ale trafiłeś najlepsze określenie on się wije jak wąż no i jest mega czytelny ale nie w sposób nachalny strasznie mi to odpowiada .

Po 2 tygodniach przesłuchasz więcej płyt i raczej zapomnisz o H 200 od basu w H 300 nie ma odwrotu .

Mnie zaskakiwał nawet po miesiącu jakimś nowym brzmieniem basu którego nigdy wcześniej nie słyszałem .

 

Heh a nie sądziłem żeby u Ciebie H 300 zbudował taką przewagę na niskich rejestrach . Ale to dobrze że się pomyliłem ważne że jest w tym aspekcie u Ciebie lepiej .

 

Powiem ci, że sam jestem zaskoczony i mam tylko nadzieję, że jak wstanę jutro rano to nie okaże się, że to był tylko sen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że sam jestem zaskoczony i mam tylko nadzieję, że jak wstanę jutro rano to nie okaże się, że to był tylko sen :)

 

No ja jak wstanę rano to mam nadzieje że już będzie kasa na moim koncie za sprzedaż dowcipu i nie będę musiał wysyłać komornika ;)

Wiesz jesteśmy kolegami na forum ale kasa musi się zgadzać ;)

A w poniedziałek pójdę sobie kupić potwora https://www.hegel.com/products/integrated/h590

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję konto do przelania ,, co łaska :) ale nie mniej niż 95 995 Nok .

 

O nie nie, ja wiem co ci po głowie chodzi i kwota nie jest przypadkiem ... :)

 

No ja jak wstanę rano to mam nadzieje że już będzie kasa na moim koncie za sprzedaż dowcipu i nie będę musiał wysyłać komornika ;)

Wiesz jesteśmy kolegami na forum ale kasa musi się zgadzać ;)

A w poniedziałek pójdę sobie kupić potwora https://www.hegel.com/products/integrated/h590

 

kurcze pieczone wyprzedziłeś mnie swoim wpisem :)

Wiedziałem !!!

 

To nie sprawiedliwe, bądź kolegą, jakaś solidarność musi być. Mnie tu trzyseta do bankructwa doprowadza a tobie już potworek w głowie :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sprawiedliwe, bądź kolegą, jakaś solidarność musi być. Mnie tu trzyseta do bankructwa doprowadza a tobie już potworek w głowie :)

10 lat czekałem na H300 to i na H590 poczekam nigdzie z klubu się nie wybieram dostałem tu dożywocie i dobrze mi się siedzi z współwięźniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat czekałem na H300 to i na H590 poczekam nigdzie z klubu się nie wybieram dostałem tu dożywocie i dobrze mi się siedzi z współwięźniami .

 

No już lepiej grypsujesz, tylko pamiętaj jesteśmy kolegami, ale każdy dba o swoją pryczę ;)

 

Kurcze ale sytuacja, odpalam "Kitten On The Keys" a tu nagle jacyś goście wpadli do pokoju i grają.

Oparłem się wygodnie i myślę sobie jak już są to niech grają. Nagle myśl mnie naszła i pytam jednego, eee kolego sympatyczny może napijesz się czegoś a on nawet na mnie nie spojrzał i dalej wywija na scenie ;)

Godzina późna, rodzina za ścianą ale tachali chłopaki graty na pierwsze piętro i weź ich teraz wyproś. Poczekam aż Isia z patelnią wpadnie to ich sama rozgoni ;)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już lepiej grypsujesz, tylko pamiętaj jesteśmy kolegami, ale każdy dba o swoją pryczę ;)

Za dawnych czasów na odsłuchach z kumplami tak mawialiśmy : tylko się nie schylaj tyłem do kolumn bo bas gdzieś znika .

 

oczekam aż Isia z patelnią wpadnie to ich sama rozgoni ;)

Ah te żony to są dopiero agresory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dawnych czasów na odsłuchach z kumplami tak mawialiśmy : tylko się nie schylaj tyłem do kolumn bo bas gdzieś znika .

 

Nie przeszkadza, aby buzię szeroko otworzył :)

 

....może dopiszę coś bo jeszcze ktoś źle mnie zrozumie....o tubę mi chodziło :)

 

Do jutra klubowicze :)

Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozwaliłeś mnie na kawałki, doooobre muszę to komuś sprzedać :)

 

Jeżeli chodzi o H300 to na pewno jest wolniej, ale z tym już sobie praktycznie poradziłem :)

Rozdzielczość niższa, ale co jest zaskoczeniem to w obecnym torze okazuje się, że dopiero H300 w pełni napędził te moje białe pudełka od Kefa. Naprawdę przegięli z tą skutecznością bo różnica jest znacznie większa niż we wcześniejszym systemie.

Dźwięk nie jest tak analityczny jak przy H200, ale tak naprawdę jak zaczynam słuchać to o tym całkowicie zapominam.

To wszystko jest jeszcze bardziej tu i teraz, większa potęga, bardziej zróżnicowany bas, lepsze wypełnienie, gładszy dźwięk.

 

Odpaliłem pierwszy z brzega album "De Mono Symfonicznie" i nieliczne kawałki nie potrafiły przykuć do końca mojej uwagi. Z H300 lecą jak woda i nie żebym to jakoś analizował, ale mam obawy że ten wzmak przeanalizował mnie :).....no chyba że mam dziś lepszy dzień ;)

 

Tym razem mam czas i na spokojnie obsłucham tych dwóch gagatków.

Tak naprawdę chciałbym mieć je oba, ale bas i energia z jaką wydobywane są dźwięki przy H300 może zaważyć na całości.

 

Bas w H300 wije się jak wąż i to jest niesamowite.

Czyli generalnie H300 serwuje więcej basu niz aH200 ale jest dobrze kontrolowany ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w H 300 schodzi niżej jest wiec jego skala bardziej rozciągnięta i jest bardziej zróżnicowany ponadto ma tą cechę jak to napisał Cezar wije się jak wąż jedt śpiewny a nie tłukący się. W obu wzmakach w stosunku do średnicy Nie jest go mniej ani więcej w H 300 jest podany lepiej a na H200 porównując bas jest bardziej jednostajny .

Tu jest pewien paradoks bo nawet.jak głośność basu jest w stosunku do średnicy jednakowa to mózg przy porównaniu mówi nam że tam gdzie bas jest bardziej jednostajny i mniej rozciągnięty to wydaje nam się że jest go więcej .

 

Otóż to.

Jednak żeby wiedzieć czego się chce trochę klamotow

trzeba przerobić i to najlepiej a wręcz tylko w swoich warunkach.

 

Wracając do Hegla, ja po dwóch tygodniach przysłuchiwaniu się H80 uważam, że to jednak bardziej transparentnych wzmacniaczy jakie do tej pory miałem. Stara się nie podbarwiać, można by rzec, że nie ma charakteru ale właśnie to jego zalata. Jeśli H300 jest kontynuacją strojenia wzmacniacza jak H80 z jeszcze większym naciskiem na rozdzielczość w przekazanie to chyba przepraszam i pominę H200 :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Rozwinięciem strojenia H80 będzie H300 . większą rozdzielczość i szybkość ma H200 ale niestety Nie posiada jak pisaliśmy basu H300 . obie cechy zostały połączone w H590 .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ariesy na sprzedaż ? Jakbyś się pokusił o porównanie Aries vs Amphiony ?

 

A jaki to model Amphionów ?

Heh to długa historia.

W niedalekiej przyszłości zmienią moje warunki lokalowe. Planowałem zmienić lampę na "większą" i zamówić do niej S16H Calida100, bo 3-drożna konstrukcja to progres do którego dążę (rozmawiałem już nawet wstępnie z Panem Grzegorzem),a Ariesy spokojnie grały by dalej z Heglem. W międzyczasie nadarzyła się okazja odsłuchania Amphion Xenon z moim H300 i one mocno mi namieszały w głowie :) Namierzyłem takie we Włoszech, okazało się że gość też motocyklista, to gadka nam się dobrze kleiła, dostałem sporą zniżkę, on ogarnął transport i stało się :)

Kiedyś sobie wymyśliłem, żeby jeden system złożyć lampowy, a drugi na Heglu bo jest neutralny i tego się trzymam.

 

Aries vs Amphion

Jest tak dużo różnic chociażby konstrukcyjnych między nimi że to jak porównanie motorówki do poduszkowca ;) Nie wiem czy to do końca uczciwe podejmować się takiego porównania. Ja uważam że obie konstrukcje są wybitne, ale w różnej "klasie" (2-drożna vs 3-drożna) i stworzone do różnych systemów i... gustów. Także każdy musi to rozkminić sam...

 

W Amphionach usłyszałem synergię z Heglem i ogromny potencjał, który na razie z racji pomieszczenia nie jest do końca wykorzystany, ale za jakiś czas będzie, więc sprawa jest rozwojowa i bardzo mnie ciekawi finał :)

 

Z Ariesami jeszcze nie wiem co zrobię, bo możliwe że zastąpią CG w innym pomieszczeniu. Nie mam ciśnienia bo wciąż uważam że to są świetne paczki...

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezar, skrobnij no jak tam po weekendowych odsłuchach sytuacja wygląda??? :)

 

Powiem ci, że słucham a 6:00 już blisko i lecę po kolei swoje playlisty i nie mogę przestać.

Od ostatniej relacji powiem szczerze, że w zasadzie to przestałem się już zastanawiać, siedzę słucham, słucham i słucham a banan na twarzy coraz większy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi o muzykę . Teraz zamiast audiofilinerwosy będziesz miał muzykoterapię . To lepsze i zdrowsze.

 

Prawdę gadasz oj prawdę :)

 

No tak, 300ka jest wciągająco muzykalna. Mi jednak długo brakowało tej ekspresji 200ki, teraz to wróciło :) Jeszcze źródło muszę dopracować bo tutaj sporo jest do zrobienia :/

 

H300 to więcej Hegla w Heglu i na pewno jest to bardziej uniwersalny wzmak niż H200.

Dwusetka jest bardziej transparentna i rozdzielcza co znacznie bardziej utrudnia jej dostrojenie.

Kolejna sprawa to moc na papierze różnica nie wielka, ale w rzeczywistości to inna wydajność prądowa.

 

Zorro myślę, że może ci brakować szybkości dwusetki, ale można pokombinować i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę udawał małą dziewczynkę i darł się przez drzwi "nikogo nie ma w domu" ;)

... a tak na poważne to przynajmniej się dowiedziałem w jakim miejscu na tej drodze jestem i jaki jest cel, który można osiągnąć. Bardzo cena lekcja dla mnie. W Polsce jest dużo więcej możliwości odsłuchowych i sklepy audio są dużo lepiej zaopatrzone...

Edytowane przez zoromoto

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak będziecie po nowym roku sprzedawać Amphiony (w co wątpię) to proszę uwzględnić mnie jako pierwszego potencjalnego kupca :)

 

Na wiosnę startuję z budową salonu 30-35m2. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie to czas na rozstanie się z LS50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak będziecie po nowym roku sprzedawać Amphiony (w co wątpię) to proszę uwzględnić mnie jako pierwszego potencjalnego kupca :)

 

Na wiosnę startuję z budową salonu 30-35m2. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to będzie to czas na rozstanie się z LS50.

Już raz sprzedałem bo mnie do tego zmusiła sytuacja ale drugi raz już bym nie chciał ich sprzedawać bo i tak kupiłbym je po raz trzeci :)

 

Jak dogadasz się z Finami to warto się wybrać na wycieszkę do Helsinek i pozwiedzać a przy okazji przywieźć sobie paczki .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz sprzedałem bo mnie do tego zmusiła sytuacja ale drugi raz już bym nie chciał ich sprzedawać bo i tak kupiłbym je po raz trzeci :)

 

Jak dogadasz się z Finami to warto się wybrać na wycieszkę do Helsinek i pozwiedzać a przy okazji przywieźć sobie paczki .

 

Dobra wskazówka mimo, że nie będzie to łatwe, jednak jak przyjdzie czas na zmianę kolumn to coś się wymyśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.