Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stuningować mojego TCS-31 Furutecha o biżuterie z serii 48. To znaczy, ja postanowiłem a fachowo zrobił to Pan z RCMu. Wtyki są doskonałe.

Najbardziej zaskoczył mnie bas. Myślałem że będzie; kontrola, precyzja, ale kosztem lekkiego niedostatku w tym zakresie. No i jest; kontrola oraz precyzja z tym że siła i energia jest jeszcze większa niż na wtykach 28-38 w wersji gold.

O jakimkolwiek odchudzeniu nie ma mowy. Do tego bas schodzi niżej, ładnie wibruje i jest pozbawiony zbędnego nalotu, czy też przybrudzenia.

Doskonała jest precyzja, jak i wgląd w nagranie, ale znowu, bez jakiegokolwiek rozjaśnienia. Dzwięk jest gładki i rozdzielczy zarazem, przestrzeń jak i lokalizacja jest na tych wtykach niesamowita.

Przynajmniej w moim systemie te wtyki są bez wad, do tego wyglądają świetnie. Jakość wykonania na poziomie jubilerskim.

P1050145.JPG

P1050146.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sir.jax napisał:

Czy to oznacza, ze masz na sprzedaż wtyki 28/38 G?

No właśnie się zastanawiam, czy na razie nie schować ich do szafy i niech czekają na konfekcję. Przymierzam się do zmiany Cd. Transport i przetwornik osobno, wtedy potrzebna mi będzie jeszcze jedna sieciówka, więc wtyki by już były.

 

20 minut temu, McGyver napisał:

Co to za listwa?

Fadel Art Hotline7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mariush74 napisał:

Postanowiłem stuningować mojego TCS-31 Furutecha o biżuterie z serii 48. To znaczy, ja postanowiłem a fachowo zrobił to Pan z RCMu. Wtyki są doskonałe.

Najbardziej zaskoczył mnie bas. Myślałem że będzie; kontrola, precyzja, ale kosztem lekkiego niedostatku w tym zakresie. No i jest; kontrola oraz precyzja z tym że siła i energia jest jeszcze większa niż na wtykach 28-38 w wersji gold.

O jakimkolwiek odchudzeniu nie ma mowy. Do tego bas schodzi niżej, ładnie wibruje i jest pozbawiony zbędnego nalotu, czy też przybrudzenia.

Doskonała jest precyzja, jak i wgląd w nagranie, ale znowu, bez jakiegokolwiek rozjaśnienia. Dzwięk jest gładki i rozdzielczy zarazem, przestrzeń jak i lokalizacja jest na tych wtykach niesamowita.

Przynajmniej w moim systemie te wtyki są bez wad, do tego wyglądają świetnie. Jakość wykonania na poziomie jubilerskim.

P1050145.JPG

P1050146.JPG

No ładne cacko ?gratulacje

Dobre niestety swoje kosztuje, żeby tak z 6 stówek chociaż było za sztukę...

Zrobiłem ostatnio kombinację od strony listwy 38 a od cd WireWorld silwer, ciekawie to gra, ten WireWorld jest bardzo przestrzenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, naczesany napisał:

Jesteś skłonny stwierdzić, że seria 48 jest o klasę lepsza od 28/38 (rodo, gold)?

 

Na moim systemie tak. Ale jak zwykle, wszystko zależy właśnie od systemu.  Na pewno wtyki 48 wraz z kablem na którym się znajdą, nie są wtykami którymi korygujemy brzmienie np; w systemie jest mało basu, to go na 48 nie przybędzie, tylko na 48 będzie lepszej jakości. Ale najpierw to system musi mieć potencjał aby było z czego to wyciągać.

Mam Furutechy TCS-31 na goldach, rodzie oraz na 48, więc ostatecznie jest to składowa tych wszystkich wtyków i kabli. Jak by się zachował system gdyby wszystkie kable były na 48 nie wiem.

Ale w cd. gdy 48 zastąpiły 28/38 gold, jest gładziej a zarazem bardziej rozdzielczo, nic się nie rozjaśniło. Rozdzielczość to nie jasność. Dzwięk może być po ciemniejszej stronie a będzie rozdzielczy. Może też być jasny a mało rozdzielczy.

Z drugiej strony 28/38 są moim zdaniem bardzo dobrymi wtykami, to że 48 są wyżej w hierarchii wcale nie muszą wszędzie być lepsze od 28/38. Ale przy dobrze ustawionym systemie na pewno pokarzą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się wzięła opinia, że rod rozjaśnia, według mnie robi się precyzyjniej, dokładniej, mniej ospale niż na złocie, poprostu inaczej ale nie jaśniej, przynajmniej na 25,35,28,38 i wtykach rca 108r

Jaśniej i to odrobinę robi się na wtykach WireWorld w wersji silver

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, sir.jax napisał:

Jadą do mnie gniazda RCA FT 903G, ktoś miał styczność,  będzie jakakolwiek poprawa do standardu, czy gniazd w Cayin HA-3?

Ja wymieniałem na 900g i w porównaniu do oryginału ale mosiężnego znaczna różnica na plus 

Jeżeli chcemy wyciągnąć możliwie najwięcej informacji z sygnału to nie ma innej możliwości jak zamontować dobre gniazda bo to jest jajnormalniej w świecie wąskie gardło sygnału i nawet stosując najlepsze łączówki nie wykorzystamy ich zalet, a to co kryje się w dźwięku uświadamiamy sobie dopiero po wymianie. 

Niestety to dotyczy też gniazd głośnikowych

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, sir.jax napisał:

Jadą do mnie gniazda RCA FT 903G, ktoś miał styczność,  będzie jakakolwiek poprawa do standardu, czy gniazd w Cayin HA-3?

A na zakończenie posmarować tym i będzie Pan zadowolony ?

IMG_20190329_165702.jpg

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Cyny też od Furutecha używasz,  bo ha WBT 0805 3,8%Ag podobno wiecej nie trzeba.

 

Cynę używam z WBT

1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Jak już to mogę się skusić na to

No też ciekawy preparacik

Kiedyś aby uświadomić sobie wpływ gniazd i wtyków rca zdemontowałem z kabli Fadela wtyki i wlutowałem do pcb wzmaka i cd bezpośrednio no i tak zostało na ok rok bo różnica była kolosalna, no ale wygoda przeważyła i trzeba było zakupić lepsze gniazda i wtyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy idą dalej i kable wpinają bezpośrednio pod tranzystory wyjściowe, ale nie chcę nawet tego sprawdzać bo byłbym pewnie mocno niespokojny i znowu by tak zostało na rok... 

Ale muszę się przyznać, że zamiast gniazd w kolumnach mam wypuszczone kable przez dławiki i połączone na zcisk z kablami głośnikowymi i powiem wam, że warto było. 

Dobre gniazda kolumnowe tanie nie są, w moim przypadku to mi wystarcza bo kolumn nie odpinam

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, McGyver napisał:

Cyną Cardasa lutuje się o niebo lepiej niż cyną WBT.

Miałem kiedyś  i wydziela się dziwny zapach z górnika podczas lutowania, cyny WBT jest kilka rodzajów. Mi ktoś od WBTa polecił właśnie tą 0805 bez ołowiu.  Fakt, że luty z nią wychodzą matowe nie są tak błyszczące jak z ołowiem.

Godzinę temu, gabler napisał:

Dobre gniazda kolumnowe tanie nie są, w moim przypadku to mi wystarcza bo kolumn nie odpinam

Wiem, mam 4 pary WBT 0710 Cu Nextgen Topline jeden komplet nówka nie śmigana i jeden komplet już raz użyty we wzmacniaczu. 

Wystawiłem na sprzedaż, ale nikt nie jest zainteresowany. 

Cena odstrasza ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sir.jax napisał:

Znalazłem takie gniazda KacSa, warte rozważenia w stosunku do furutecha FT 903G są o wiele tańsze,  miedź tellurowa.

Bardzo fajne gniazda trzeba będzie zakupić i z miedźki 

Zły jestem bo na płycie daca Arcama CD 23t mam 4szt na wyjściu ale są w formie pakietu i do tego służą za mocowanie do obudowy, inaczej zamienił bym na miedziane... 

IMG_20190409_081958-793x1586.jpg

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.