Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś pytał to informacja od producenta wzmacniaczy Cayin odnośnie stosowania zamiennie lamp mocy z gwarancją nie przeciążenia transformatorów głośnikowych.

 

Zamienne lampy mocy A88T mkII

KT88 – KT90, 6550 , 6550 A , 6550 EH

EL34 – EL34 EH, 6CA7

-----------------------------------------

Zamienne lampy mocy A70 T mkII

KT88 – KT90, KT120, 6550, 6550A, 6550EH

---------------------------------------------

Zamienne lampy mocy CS55A :

KT88 – KT88EH , 6550, 6550EH, KT66, KT90, KT100

EL34 – 6CA7, EL34EH, KT77

--------------------------------------------

Zamienne lampy mocy MT 35 S

EL34 - 6CA7, 6L6, 5881

------------------------------------------

Modele A88TmkII oraz CS55A posiadają przełącznik KT88/EL34 ,zatem dla ich opisu są przyjęte lampy KT 88 i EL34

 

Jakie lampy zamienne do VP100i oraz A55TP rekomendowane są przez producenta oprócz 6550 tego nie wiem ale po informacji ze źródła napisze na stronie .

 

Mój znajomy użytkując A70 ma założone 6550 TungSola ,dla mnie to jedne z ciekawszych lamp mocy. Do A70 można zastosować KT120 ,pewne z racji największych transformatorów , jak one brzmią w tym modelu tego nie wiem ale w grudniu zakupię te lampy i sprawdzę .Są ogólnie dostępne i relatywnie niedrogie ,mówię o Tungsolu do którego mam przekonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Maniol daj im pograć, niech to popracuje troszkę, a lampy mocy hmm mówią 100h ale ja z zegarkiem w ręku nigdy nie mierzyłem ;) w każdym bądź razie, na pewno zmieni się dźwięk po paru godzinach

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziękuję ślicznie za miłe przyjęcie (ale ten zaszczyt to już przesada - nie uważam się za osobę godną takiej atencji...).

 

Cayin zastąpił Yaqina, bo Y przestał mi wystarczać przy sprawdzaniu czy moje "grzebnięcia" w dacu przynoszą oczekiwany skutek. I fałszował rzeczywistość - np. wydawało mi się, że jest za dużo wysokich i po zbiciu wyglądało ok, ale na lepszym sprzęcie okazało się, że zbiłem też przestrzeń i głębię do płaskiej kartki - Y dusił to w "kulkę" czyli przestrzeń trochę była ale tworzył ją sztucznie (przesunięcia fazowe chyba)

.

MT-35S słuchałem ze 2 godziny - kilka prób znanych "testerów" - co zauważyłem od razu (wzmacniacz świeży z pudełka, biasu nie regulowałem jeszcze):

- Ivan Rebroff "Kalinka" - na Y na początku głos był nieco zachrypły - Cain pokazał, że to nie chrypka tylko bałałajka

- Cincinnati Pops "Blue skies" - band gra cały czas a nie tylko w przerwach śpiewu, słychać gdzie stoją muzycy

- Mark Knopfler "Devil Baby" - nie wiedziałem, że grają tam (bardzo delikatnie i krótko) organy Hammonda - a grają... I bas jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój CAYIN MT-35S też nie ma pilota ale nie z powodu wygody na niego przeszedłem tylko z powodu dźwięku do którego Y ma się nijako.

Na zapasie mocy najmniej mi zależy - jakbym potrzebował "wkurzacza sąsiadów" to nie kupił bym dobrego sprzętu do grania muzyki tylko piłę spalinową.

Edytowane przez Andrzej Stelmach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Czasami ,trzeba brac ,pod uwage ,wielkosc pomieszczenia ,,jesli chodzi ,o moc.... i dobor kolumn, /skutecznosc/-janek .mial potęge ,na basie,co akurat ,ja lubię, i sprawdza mi się ten jego bas, w moim zestawieniu- nie sluchałem tego cayinina ,myślę że też sobie radę daje, z oddaniem potęgi basu... /konturowosc-potęga ,a jakośc,wiadomo dwa inne światy./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw no i wychodzi na to że jak go sam nie rozkręcę to się nie dowiem o tym napięciu anodowym, mam nadzieję że nie jest strasznie wysokie, bo miernik mam do 500 V ;)

I jak operacja, pacjent przeżył? Ja po jakiś 100h sprawdziłem i u mnie było 0,45 - 0,45 - 0,47-0,42V, w punktach pomiarowych rzecz jasna. Ustawiłem dla świętego spokoju max z instrukcji 0,4V i wydaje mi się, że gra ciut spokojniej, nadal wybornie. Może tak podkręcić troszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak operacja, pacjent przeżył? Ja po jakiś 100h sprawdziłem i u mnie było 0,45 - 0,45 - 0,47-0,42V, w punktach pomiarowych rzecz jasna. Ustawiłem dla świętego spokoju max z instrukcji 0,4V i wydaje mi się, że gra ciut spokojniej, nadal wybornie. Może tak podkręcić troszkę?

 

Pacjent przeżył, ale ja mam z nim mały zgryz, nie ma w nim typowej gwiazdy masy, a jako że nie jestem super specem od pomiarów dałem spokój z pomiarami, widzę tam tylko jeden kabel z oznaczeniem masy, ale on jest raczej do chassis, nie ma tam też miedzianych szyn więc dałem spokój ( na razie ) a po drugie mam miernik tylko do 500 v, wolę załatwić sobie większy do mierzenia anodowego. Buas mam na 0,45 mA, ale myślę, że można więcej, jednak muszę mieć pewność, a bez pomiarów nie mam takowej.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero,

moja wiedza o lampach jest dość skromna, więc trochę jak małpka odważę się podkręcić na te 0,45V - na Twoją odpowiedzialność:)

PS. Czemu piszesz mA, a nie V?

 

 

primazen,

czy masz może wiedzę, czy to była wersja mkII? Nie śledziłem zmian rozwoju tego modelu, ale pierwsza recenzja w sieci jest ze stycznia 2007, a to jest troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.