Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Optymalny zakres pracy KT88 jest między 0,35-0,40V i nie są to wartości z sufitu.

Reszta to zabawa i do tego potrzebne są dane katalogowe lampy KT88 i sam sobie sprawdzisz czy producent oszukuje czy nie.

Lampa ma też optymalną temperaturę pracy i to są naczynia powiązane, niedogrzana i przegrzana na pewno nie będzie pracowała prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

wiedza z tego płynie dla mnie praktyczna: 0,4V jest jak najbardziej bezpiecznie, ale można tez trochę podwyższyć bias do 0,42-0,4X licząc się z szybszym zużyciem lamp, byle nie przesadzić z tym X. Ile wynosi to X, to już pozostawię do rozkminienia Wam licząc, że jak Elmero sprawi sobie lepszy miernik, to podwyższy poziom świadomości innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Pan Andrzej Marków zawitał do primazena . Rozkręcił wzamcniacz A70 ,pomierzył napięcie anodowe,wyciągnął ksiązkę i z wykresu odczytywał bias dla lamp KT88 (nie z tabelek internetowych) i wyszło mu ze bias w A70 na KT88 ma wynosic 0,38-0,39V ,a dla lamp 6550 0,46 V. Powiedział że to jest optymalny bias i optymalna temperatura pracy samej lampy ,W instrukcji obsługi Cayin podaje 0,3 -0,35V .

Fabryczne ustawienia (dla naszego krajowego średniego napięcia w sieci ) wynoszą W A70 ok.0,4 A. I ja tak zostawiam, mówimy tutaj także o tolerancji +/- 10 % . Lampie nic nie szkodzi taka podana wartość biasu .Nie pamietam ale w większości Cayinów napięcie anodowe wynosi powyżej 420 V coś koło tej wartości,zmierzymy i podam dokładną wartość .Będę u naszego serwisanta zapytam go dokładnie mierząc napięcie anodowe w A70 i innych modelach Cayina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, coś mi tutaj troszkę nie pasuje, KT88 jest lampą mocniejszą od 6550, każda nota katalogowa o tym mówi, może dostać większe napięcia, z drugiej strony pamiętam także nauki pobierane u Mamela, a On zawsze mówił, że lampa mocy gra PRĄDEM, jeśli jej ustawię tak niski bias jak 0,38V to tam prądu za dużo nie ma, no chyba że na drugiej siatce, tam się zwiększy, ale nie o to mi chodzi.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trafił mi się kupiec na Cayin CS-55 A, i udało się nabyć jeszcze przed gwiazdką nowego Cayin A 70 T mkII

Pierwsze wrażenia:

 

A 70 gra bardziej analogowo od CS 55 A

- górne rejestry grają spokojniej i równo, tu CS-55 był troszkę wyrywny, nawet niskie rejestry (bas) jakby go ciut więcej było.

- średnica (bajka) szersza scena z szybszym wychwyceniem lokalizacji źródeł, tutaj też zamieniłem kabelek RCA miedź na srebro.

 

post-52217-0-01813500-1419029620_thumb.jpegpost-52217-0-39463200-1419029658_thumb.jpegpost-52217-0-91942600-1419029692_thumb.jpegpost-52217-0-78568000-1419029755_thumb.jpegpost-52217-0-86379100-1419029769_thumb.jpeg

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kto z Kolegów wymieniał już sterujące lampy w A70 , ewentualnie na jakie ? U mnie po zamianie oryginalnych Ecc83 na Amperexy wzmacniacz zagrał trochę jaśniej i lepiej kontrolowanym basem ("tak jak by szybciej"), aktualnie wróciłem do oryginalnych i z biegiem czasu też się ma ku lepszemu na początku było trochę muląco jak dla mnie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kto z Kolegów wymieniał już sterujące lampy w A70 , ewentualnie na jakie ? U mnie po zamianie oryginalnych Ecc83 na Amperexy wzmacniacz zagrał trochę jaśniej i lepiej kontrolowanym basem ("tak jak by szybciej"), aktualnie wróciłem do oryginalnych i z biegiem czasu też się ma ku lepszemu na początku było trochę muląco jak dla mnie .

Pozdrawiam

Które amperexy testowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lukiluk962

To oczywiście żart ("szewc bez butów...") - ale porównanie MT-35S i Yaqina robiłem z tym pająkiem - dlatego to wkleiłem.

 

Wracając do tematu - jak słyszałam Cayin robi też DAC który brzmieniowo nie ma się czego wstydzić - może w naszym Gronie znajdzie się jakiś jego użytkownik który podzieli się wrażeniami ?

 

P.S. Sprawdziłem dzisiaj BIAS w swoim NOWYM MT-35S - iwszystkie lampy mają 34mA (różnice po przecinku) - pamiętając doświadczenia z poprzednimi chińskimi lampowcami (Music Angel, Yaqin) jestem mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie biasu. W moim nowym A88T mk2 przy wskazówce wbudowanego miernika na środku skali, czyli wartości optymalnej, napięcie na rezystorze katodowym było około 0,2V.

Na szczęście wskaźnik można było to łatwo skalibrować na poprawną wartość 0.4V (jest tam trymer do tego). Wniosek - nie zawsze w fabryce dobrze skalibrują i wzmacniacz gra gorzej niż powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że o tym piszesz, może się to przydać użytkownikom z wbudowanymi miernikami, a jest ich kilka w ofercie Cayina. W przypadku A70 problemu nie ma, bo mierzymy napięcie własnym miernikiem.

 

Wskażniki w A88TmkII oraz w CS55A i w A100 T (dotyczy wzmacniaczy na KT88) pokazują na środku skali 0,4 V. Warunek jest jeden wzmacniacz musi być przeznaczony na rynek europejski z napięciem zasilania 230 V . Jeżeli jest to wzmacniacz z etykietą 220 V nie będzie pokazywał poprawnie wartości . (inne rynki przeznaczenia niż europejskie)

 

Po Nowym Roku będzie możliwość wypożyczenia lamp 6550 oraz KT120 TungSola dla posiadaczy wzmacniaczy A70 T mkII bezpłatnie .Lampy mogą kursować pomiędzy posiadaczami tych wzmacniaczy .Warunek jeden trzeba zamówić sobie kuriera .W ten sposób można posłuchać czegoś innego nie kupując niczego w ciemno .6550 mogą kursować pomiędzy użytkownikami A55TP oraz CS55A.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskażniki w A88TmkII oraz w CS55A i w A100 T (dotyczy wzmacniaczy na KT88) pokazują na środku skali 0,4 V. Warunek jest jeden wzmacniacz musi być przeznaczony na rynek europejski z napięciem zasilania 230 V . Jeżeli jest to wzmacniacz z etykietą 220 V nie będzie pokazywał poprawnie wartości . (inne rynki przeznaczenia niż europejskie)

 

Po Nowym Roku będzie możliwość wypożyczenia lamp 6550 oraz KT120 TungSola dla posiadaczy wzmacniaczy A70 T mkII bezpłatnie .Lampy mogą kursować pomiędzy posiadaczami tych wzmacniaczy .Warunek jeden trzeba zamówić sobie kuriera .W ten sposób można posłuchać czegoś innego nie kupując niczego w ciemno .6550 mogą kursować pomiędzy użytkownikami A55TP oraz CS55A.

a te 6550 to tungsole będą?

ja bym się chętnie zapisał na testy

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 6550 to tungsole będą?

ja bym się chętnie zapisał na testy

 

Michał 6550 Tungsole będą jak i KT120 Tungsola .Obie do Twojego VP100i są rekomendowane przez Cayina .

 

Jak już będą u mnie na stanie podam dokładne biasy dla VP100i , A70 T mkII i wysyłać możecie od jednego użytkownika do drugiego.

 

Oczywiście wszystkie opinie wysłucham bo jak wiadomo kolumny macie różne jak i pomieszczenia odsłuchowe.

Dla mnie to także dodatkowy zbiór informacji jak wszystko się ma w praktyce ,wiedzy nigdy nie za dużo .

 

Sterujących NOS-ów wysyłał nie będę ale jak ktoś chce posłcuchać kilku na miejscu to oczywiście w wolnej chwili zapraszam.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskażniki w A88TmkII oraz w CS55A i w A100 T (dotyczy wzmacniaczy na KT88) pokazują na środku skali 0,4 V. Warunek jest jeden wzmacniacz musi być przeznaczony na rynek europejski z napięciem zasilania 230 V . Jeżeli jest to wzmacniacz z etykietą 220 V nie będzie pokazywał poprawnie wartości

Tak się składa, że rzeczywiście mam wersję 220V, lecz moje napięcie zasilające to 223V. Miernik był fabrycznie skalibrowany na około połowę wartości...

Największy problem z wersją 220V jest taki, że przy zbyt dużym napięciu w sieci (np. 240V) napięcie żarzenia lamp jest zbyt duże (nie jest niestety stabilizowane) i lampy szybciej się zużywają.

 

Czy ktoś z A70 jest może z Poznania? Chętnie bym posłuchał jak gra w porównaniu z A88T mk2 z wymienionymi kondensatorami sprzęgającymi.

Edytowane przez arek_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W tym już nowym 2015 roku dołączam do Waszego grona :-)

Była walka i przesłanki by wejść ponownie w tranzystor, ale jednak pewien Cayin złapał mnie za serce.

 

Model CS55A jest tym docelowym - takowego posiadam.

Miałem przyjemność słuchać go wiele godzin.

Słuchany z dużo droższym tranzystorem uświadomił że lampy to słuszna droga :-)

Mamy już za sobą 73 godziny grania i poznaje wciąż jego nowe walory brzmieniowe.

Wykonanie ekstraklasa! Uniwersalność w doborze lamp mocy czy w pre przeogromna, dzięki temu pod różne kolumny dopasować można wzmak i kształtować brzmienie.

Byłem sceptykiem co do plików FLAC 24bit. Do czasu... jak przepuściłem przez wbudndwanego DACA w CS'íe muze to wstąpiłem na kolejny poziom doznań dźwiękowych.

Tyle pokrótce na dzień dobry :-)

post-11746-0-58598800-1420072678_thumb.jpg

post-11746-0-19887500-1420072730_thumb.jpg

post-11746-0-79380900-1420072779_thumb.jpg

post-11746-0-31837800-1420072838_thumb.jpg

post-11746-0-73968100-1420072872_thumb.jpg

post-11746-0-42263900-1420072893_thumb.jpg

post-11746-0-68130100-1420072919_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.