Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szanowne grono mam pytanie na temat cayin cs 24 cd 20 th anniversary to cdt 15a mk2 tylko zrobione specjalnie na ta uroczystosc i ma lepsze komponenty w srodku . czy jest ktos kto go slyszal nie wiem czy wato to porownywac z ayonem 1sc albo cary audio 303/300 bo nieslyszalem zadnego a zamrozic 5tys to kiepski pomysl moze jest ktos na forum co mogl by mi doradzic z gory dziekuje ipozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Z tego co mi wiadomo, to w oficjalnej dystrybucji tego CD jeszcze nie było, co oznacza, że jedynym dotychczasowym źródłem informacji może być ten handlarz z Allegro, ale nie wiadomo czy ktoś to już kupił. Ja sam czekam na nowy model CDT-17mk2 Signature. Dostawa niestety dopiero około kwietnia. Ma w tej wersji Amperexy i podobnie jak 15 mk2 wejście na DAC po USB.

 

Mam pytanie do posiadaczy a-70t mk2. Czy któryś z kolegów wymienił już w nim lampy na KT 120 ?

Kupiłem go z myślą o budowie drugiego systemu z Minasami, ale na chwilę obecną gra u mnie z innymi scanami. Grzegorz miał chyba robić jaką akcję z rozsyłaniem tych lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to w oficjalnej dystrybucji tego CD jeszcze nie było, co oznacza, że jedynym dotychczasowym źródłem informacji może być ten handlarz z Allegro, ale nie wiadomo czy ktoś to już kupił. Ja sam czekam na nowy model CDT-17mk2 Signature. Dostawa niestety dopiero około kwietnia. Ma w tej wersji Amperexy i podobnie jak 15 mk2 wejście na DAC po USB.

 

Mam pytanie do posiadaczy a-70t mk2. Czy któryś z kolegów wymienił już w nim lampy na KT 120 ?

Kupiłem go z myślą o budowie drugiego systemu z Minasami, ale na chwilę obecną gra u mnie z innymi scanami. Grzegorz miał chyba robić jaką akcję z rozsyłaniem tych lamp?

Naprawdę wstawili w tym cd nieseryjne lampy? Ciekawe ile egzemplarzy wypuścili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

http://cattylink.com/cdt17amk2.html

 

Tu masz link. Na cenę nie ma się akurat co 'napalać' bo po kliknięciu w koszty dostawy robi się już 1350 USD plus cło i VAT i to się już robi prawie 2 tys USD i dalej bez gwarancji... Wyglada ciekawie, ale zakup w ciemno niestety...

 

To jest trochę więcej zdjęć:

 

http://www.hiendy.com/hififorum/forum.php?mod=viewthread&tid=76785

 

Był na Allegro, ale chyba w normalnej wersji, a nie tej Dimond, a on nie ma USB i Amperexów właśnie. Aukcja jest zarchiwizowana i nie można zobaczyć szczegułów...

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zaklepalem ten cayin cs 24 cd cena 5tys tylko caly czas sie zastanawiam ktory z tych 3 modeli czyli mowa o ayonie cd 1sc i cary audio 303/300 bedzie najlepszy do mojego sprzetu a mowa tu o cayin 9084d i sc-6ls niby ta sama marka powina sie ladnie zsychronizowac ale to nie jest powiedziane ktory byscie wybrali do tego zestawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

cayin 9084d i sc-6ls

 

Fajny zestaw :) Cayin raczej robił lepsze wzmacniacze i preampy niż CD. Choć to są całkiem nowej generacje CD. Napisze oczywistą oczywistość, ale jedyny sensowny sposób, to uprosić sprzedawcę o możliwość odsłuchu za kaucją. Ja akurat kupię CD w ciemno, bo nawet jak jako CD będzie przeciętny, to mam dobry transport w postaci zoptymalizowanego komputera i wyciśnie wszystkie soki z daczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawitały u mnie lampki 5814A widoczne na zdjęciach. Nie będę tutaj piał nad nimi z zachwytu, bo już z tego wyrosłem, więc postaram się bez emocji podejść do tematu brzmienia w/w parki. Można określić ich brzmienie jednym słowem ZAJE........ reszta wiadoma, a tak na poważnie, bardzo zacne granie, lampy bardzo muzykalne, ale w przeciwieństwie choćby zwykłych czarnych raytheonów bądź RCA, dźwięk szlachetniejszy, największa różnica na dole pasma, pomimo bardzo ładnie wypełnionego basu, jest struktura i różnorodność dźwięku, bardzo fajnie to brzmi ( mój czarny raytheon 12au7 poległ z kretesem ) fajna przestrzeń i stereofonia, Lissa Gerrard swoim wokalem podniosła mi sierść na rękach ;) a to rzadko się zdarza. Ogólnie polecam, lampki z 1956 roku, naprawdę zacne i godne polecenia.

post-44158-0-75231900-1423249250_thumb.jpg

post-44158-0-63251700-1423249261_thumb.jpg

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni Next level :) Wszystko x 2 Waga, rozmiar, dźwięk.

Zdjęcie słabe bo z tel. W realu prezentuje się o wiele lepiej.

post-3456-0-94567600-1423862461_thumb.jpg

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina bardzo ładna A70 ale wolę ją w czerni ;) niech cieszy uszy, a wiem, że potrafi. Jak wymienisz stockowe Eh ecc82 i ecc83 dźwięk ładnie się otworzy, szczególnie na skrajach pasma bo w tej chwili te lampki to dość mocna ograniczają.

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina bardzo ładna A70 ale wolę ją w czerni ;) niech cieszy uszy, a wiem, że potrafi. Jak wymienisz stockowe Eh ecc82 i ecc83 dźwięk ładnie się otworzy, szczególnie na skrajach pasma bo w tej chwili te lampki to dość mocna ograniczają.

A prostowniczą jaką masz w A70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Państwa miał do czynienia z modelem A-55P ?

 

U dystrybutora stoi podobny model z oznaczeniem A-55TP

 

Witam, czy ktoś z Państwa miał do czynienia z modelem A-55P ?

 

U dystrybutora stoi podobny model z oznaczeniem A-55TP

 

Już się wyjaśniło, oferta miała błąd w opisie, jest to model A-55TP,

 

a tak na poza tym to dobry wzmak ? pytanie do jej aktualnych użytkowników

 

Recenzja pozytywna jest ale ...

Edytowane przez katalonczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choina bardzo ładna A70 ale wolę ją w czerni ;) niech cieszy uszy, a wiem, że potrafi. Jak wymienisz stockowe Eh ecc82 i ecc83 dźwięk ładnie się otworzy, szczególnie na skrajach pasma bo w tej chwili te lampki to dość mocna ograniczają.

Elmero a możesz mi podać jakieś konkretne lampy, które warto kupić?

 

a tak na poza tym to dobry wzmak ? pytanie do jej aktualnych użytkowników

To co dla jednego dobre to dla drugiego nie koniecznie.

A 55TP bardzo dobry wzmacniacz w swojej cenie. Z tranzystorów czy lamp (nowych) w tej kwocie ciężko będzie coś znaleźć równie udanego. Mi spodobał się na tyle, że wybrałem go z pośród kilku innych wzmacniaczy, które brałem pod uwagę. A że apetyt rośnie to teraz mam A70 i jestem jeszcze bardziej zadowolony :)

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej odpowiedzi można spodziewać się od aktualnych użytkowników?;)

 

Jaaasne, to pytanie retoryczne ;)

 

A 55TP bardzo dobry wzmacniacz w swojej cenie. Z tranzystorów czy lamp (nowych) w tej kwocie ciężko będzie coś znaleźć równie udanego. Mi spodobał się na tyle, że wybrałem go z pośród kilku innych wzmacniaczy, które brałem pod uwagę.

 

W którym roku go zakupiłeś ? Model A55TP jest już dosyć długo na rynku, znalazłem recenzje z 2008 roku

i nie chce mi się wierzyć, że nadal deklasuje inne swoim zaletami w tej półce cenowej oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaaasne, to pytanie retoryczne ;)

 

 

 

W którym roku go zakupiłeś ? Model A55TP jest już dosyć długo na rynku, znalazłem recenzje z 2008 roku

i nie chce mi się wierzyć, że nadal deklasuje inne swoim zaletami w tej półce cenowej oczywiście

 

Pewnie nie deklasuje wszystkich, ale te co ja słuchałem zdeklasował:) A porównywałem go nie tylko ze wzmacniaczami do 5 tyś ale i ze wzmacniaczami w cenie do 9tyś.

Tak jak napisałem to co mi się podoba nie musi tobie. Dlatego przed kupieniem słuchać i dopiero wybierać.

U mnie było to samo co u SNM z tym, że A 55 miałem dłużej bo 5 mcy :) A 70 jeszcze lepszy, ale też sporo droższy.

Edytowane przez choina

Stereo Cayin A70 MKII, Marantz 67SE, Studio Hertz 16 Minas Anor 2,5III

Kino Yamaha 767, Blu-ray Panasonic, Himedia 600, Dali concept 1, JBL ES 150, Epson TW 3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero a możesz mi podać jakieś konkretne lampy, które warto kupić?

 

 

To co dla jednego dobre to dla drugiego nie koniecznie.

A 55TP bardzo dobry wzmacniacz w swojej cenie. Z tranzystorów czy lamp (nowych) w tej kwocie ciężko będzie coś znaleźć równie udanego. Mi spodobał się na tyle, że wybrałem go z pośród kilku innych wzmacniaczy, które brałem pod uwagę. A że apetyt rośnie to teraz mam A70 i jestem jeszcze bardziej zadowolony :)

mogę Ci udostępnić Telefunkeny ECC82 to sam srawdzisz jakby co to pisz na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wytłumaczy, do czego służy tryb trioda/pentoda z wzmakach z lampami serii KT

i w jakich sytuacjach się go stosuje ?

 

Większość wzmacniaczy na lampach KT88 posiada taki przełacznik pracy lamp ,zdarza się że lampy EL34 także. W trybie ultraliniowym wzmacniacz wykorzystuje pełna moc lampy w triodowym połowę. W trybie ultraliniowym wzmacniacz gra dynamiczniej ,przestrzenniej i ma większą energię co zwykle jest korzyścia i w takim trybie większość owych wzmacniaczy jest używana ,ale zdarzaja się kolumny jasno brzmiące i efektywne (bardzo efektywne) wówczas tryb triodowy jest bardziej pasowny pod ten typ kolumn.Oczywiście nie można generalizować bo każdy z tych wzmacniaczy na KT88 ma inny styl dźwięku i dla każdego może być inaczej zwłaszcza po wymianie lamp sterujacych . Pamiętam jak lat temu 12 podłączalismy wyższy model Cabasse na jednym ze starszych modeli Cayina to korzystniejszy był tryb triodowy ,ale to rzadkość,zwykle lepiej bedzie brzmieć w trybie ultraliniowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wzmacniaczy na lampach KT88 posiada taki przełacznik pracy lamp ,zdarza się że lampy EL34 także.

 

Podsumując, przełacznik ULTRA LINEAR / TRIODA służy do optymalnego wysterowania kolumn.

 

Znalazłem informację w sieci, że jest to również zmiana klasy pracy wzmacniacza, tryb TRIODA

to praca w klasie A, zaś ULTRA LINEAR to klasa pracy AB1 (info ze strony producenta Cayin)

 

 

Klasa A wzmacniacza występuje wszędzie tam gdzie poprzez lampy stopnia końcowego zawsze płynie prąd spoczynkowy, bez względu na to czy podawany jest sygnał czy nie. I to jest cecha charakterystyczna tej klasy wzmacniaczy. Przepływ prądu jest duży i dlatego wzmacniacze te pobierają dużo energii, przy małej sprawności. Teoretycznie powinna ona wynosić 50%, praktycznie często nie przekracza 10 - 20%. Jest to poważna wada, bowiem stosować musimy dużej mocy zasilacze i potężne radiatory. Jeżeli sygnał nie jest podawany, wzmacniacz pracuje jako grzejnik. Pół biedy w zimie... ale latem? We wzmacniaczach lampowych dochodzi jeszcze żarzenie grzejników lamp, dlatego wiemy już skąd bierze się pobór mocy np. 400 W przy oddawanej 35 W. Ale wzmacniacze takie mają też zalety - dają nam czysty, niezniekształcony dźwięk (pomijając wpływ innych elementów toru). Dlatego marzeniem wielu audiofilów jest posiadanie wysokiej klasy wzmacniacza klasy A.

 

Większość współczesnych wzmacniaczy pracuje w klasie mieszanej - AB, zaś klasa AB1 gdy elementem jest

lampa elektronowa. Lampy są spolaryzowane tak, aby w stanie spoczynku przepływał przez nie niewielki prąd. Przy słabych sygnałach wzmacniacz pracuje w klasie A, a przy większych - w klasie B. Wzmacniacze klasy AB łączą zalety klas A i B: mają nieduże zniekształcenia i stosunkowo dużą sprawność, rzędu 50 - 70%. W zależności od wartości prądu spoczynkowego mówimy o płytszej lub głębszej klasie AB. Czym większy prąd spoczynkowy, tym mniejsza sprawność, ale i mniejsze zniekształcenia.

Przy pracy w klasie AB1 napięcie sterujące jest niskie, praca w tej klasie jest szczególnie korzystna,

bowiem nie przysparza kłopotu ze zniekształceniami przy małych i średnich wartościach amplitud.

 

Czy wzmacniacze Cayin mają jakieś zabezpieczenie przed rozwarciem wyjścia ?

 

Nie należy nigdy włączać wzmacniaczy lampowych bez podłączonego obciążenia. Głośniki powinny być zawsze podłączone przed włączeniem wzmacniacza. W niektórych wzmacniaczach można spotkać zabezpieczenia chroniące przed rozwarciem, ale absolutnie nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.