Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Patryk ! - Gratulacje dobrego wyboru !

DAC w CS-55 jest dobrze zrobiony - słyszałem (też bym tak chciał). A o wyższości lampy na tranzystorem trzeba się sprężyć i przekonać też innych - którym wydaje się, że jak kupią tranzystora za zniekształceniami 0,000001% to będzie grał dobrze - A NIE BĘDZIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym już nowym 2015 roku dołączam do Waszego grona :-)

Była walka i przesłanki by wejść ponownie w tranzystor, ale jednak pewien Cayin złapał mnie za serce.

 

Model CS55A jest tym docelowym - takowego posiadam.

Miałem przyjemność słuchać go wiele godzin.

Słuchany z dużo droższym tranzystorem uświadomił że lampy to słuszna droga :-)

Mamy już za sobą 73 godziny grania i poznaje wciąż jego nowe walory brzmieniowe.

Wykonanie ekstraklasa! Uniwersalność w doborze lamp mocy czy w pre przeogromna, dzięki temu pod różne kolumny dopasować można wzmak i kształtować brzmienie.

Byłem sceptykiem co do plików FLAC 24bit. Do czasu... jak przepuściłem przez wbudndwanego DACA w CS'íe muze to wstąpiłem na kolejny poziom doznań dźwiękowych.

Tyle pokrótce na dzień dobry :-)

 

Patryk mozesz napisac jaki to byl tranzystor,ktory przegral z lampa Cayina?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System odsłuchowy to odtwarzacz Yamaha CD2100, kable głośnikowe nie wiem, sygnałowy jakiś Audioquest a sieciówki fabryczne, kolumny to Proac Respone D18.

 

Na przemian wzmacniacze Cayin i Yamaha S2100.

 

Trudno było by wybrać zwycięzcę tak na szybko, lampa czy tranzystor...

 

Na pewno Yamaha nie jest jasna, napisałbym że gra troszkę zbitym dźwiękiem ale przyjemnym.

 

Lampa była bardziej doświetlona na górze i więcej informacji dała.

 

Średnica była w obydwóch dobra, ale wokale jak zagrały z lampy - pięknie

Przestrzeń i scena, więcej powietrza w lampie.

 

Bas nie wiem sam... bo w jednych kawałkach wydawało się że więcej obficiej z lampy a w innych że z Yamahy....

 

Musiałbym posłuchać u siebie na spokojnie w moim systemie z jeden-dwa dni by dokładnie wypunktować wszystkie cechy.

 

Generalnie jak na tranzystor to zagrało ładnie, jednak są pewne aspekty gdzie się wie co dla kogo jest lepsze :)

Cenowo także spora różnica na korzyść lampy.

Myślałem tez o posłuchaniu Denon'a 2020AE ale nie było możliwości porównać.

 

Suma sumarum jednak pozostałem wśród baniek :)

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tylko że mój system (cedek, kolumny, okablowanie) oparty na Cayinie zagrał dużo lepiej od systemu (cedek, kolumny, okablowanie) w salonie z Cayinem. Pomimo tego że mój pokój jest akustycznie słaby biorąc pod uwagę zaawansowany w Top HiFi. I to jednak inne pomieszczenia. U mnie spójniej, gładko, obficie, a w Top HiFi nerwowo, jaśniej mniej przyjemnie.

 

Ale każdy z Nas dopieszcza w domu pod siebie granie i jest pięknie :-) A to zasługa także Aries Classic ;-)

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wasze Cayin-y, lecz mój model jest bardzo czuły na jakość zasilania, włączając kable sieciowe.

Obecnie używam z Enerr Holograph Hybrid, który wniósł dużo dobrego - poprawa praktycznie w każdym aspekcie brzmienia.

Zachęcam do eksperymentów z tym oraz innymi kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak po krótce... bo chcę się podzielić z Wami paroma kwestiami.

 

Wróciłem do domu po 12 godzinach pracy, włączyłem swój system oparty o CS55A, niby zmęczony a jutro na 7 i też 12 godzin ale jak Cayin gra to nie potrafię odpuścić słuchania i tak już trzecia płytka w cedeku się kręci :P

A jutro trza przed 6 wstać ;)

 

Jestem w innym świecie, w innych dźwiękach, te wybrzmienia. czystość, przestrzeń, dynamika, delikatność.

 

Do następnego....

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po krótce... bo chcę się podzielić z Wami paroma kwestiami.

 

Wróciłem do domu po 12 godzinach pracy, włączyłem swój system oparty o CS55A, niby zmęczony a jutro na 7 i też 12 godzin ale jak Cayin gra to nie potrafię odpuścić słuchania i tak już trzecia płytka w cedeku się kręci :P

A jutro trza przed 6 wstać ;)

 

Jestem w innym świecie, w innych dźwiękach, te wybrzmienia. czystość, przestrzeń, dynamika, delikatność.

 

Do następnego....

 

pzdr.

O co Ty Patryk słomiany wdowiec? taki to posłucha - zazdroszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już się bawił z wymianą lamp w MT-35S, jeżeli tak to na jakie i jakie dało rezultaty?

 

 

Póki co to wymieniłem lampke wejściową 12ax7 na PS Vane która została mi z poprzedniego wzm.

 

PsvanesingletubefromGF.jpg

 

 

Słychać od razu lepszą selektywność , bardziej podkreślone wybrzmienia i generalnie wszystko jakby lepiej uporządkowane. Czeka mnie jeszcze na dniach wymiana 12AU7 na PS Vane a na końcu wymiana lamp mocy z EL 34 na 6CA7 też Ps Vane.

 

Zobaczymy co z tego będzie ;)

 

Jednak moj MT 35 s jest jeszcze baaardzo świeży i potrzebuje jeszcze sporo godzin do wygrzania ...Nie mogę jednak się powstrzymać na upgrade lampowy bo i na co tu czekać ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bez żadnego problemu, prądowo są identyczne z EL34, konstrukcja lampy jest inna, KT77 to tetroda, a EL34 jest pentodą

 

btw. mam niewiele używaną kwadrę w domu nawet, jak coś to pisz ;)

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej niż myślałem to zrobić zainstalowałem w MT 35 lampy końcowe 6CA7-Z PS Vane

 

73259a.jpg

 

 

Gdyby to kogos interesowało to jest to starsza wersja aktualnie produkowanych 6CA7-T II które jak producent podaje : "Brzmienie 6CA7-T jest "nowocześniejsze" w porównaniu do 6CA7-Z a szczegółowość przekazu i przestrzeń jeszcze bardziej dopracowane."

 

Niestety nie było mi to dane na razie sprawdzić ale wracając do meritum czyli wpływ 6CA7-Z na brzmienie MT 35 względem fabr.inst. EL 34 jest dość znaczący ... Poprawiła się przestrzeń a szczególnie dynamika i nizsze zejście basu.

 

Bias-y ustawiłem jak instr. Cayin-a nakazuje i jest 0.34V . Co ciekawe trafo zasilające ZNACZNIE mniej się nagrzewa po zainstalowaniu 6CA7 niż jak były wcześniej oryg. EL 34 !

 

 

 

Pozostały jeszcze do wymiany 12AU7 od sekcji przewdzmacniacza które dzisiaj powinny dojechać :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77 daj im prądu więcej, normalnie ehh, masz basu więcej mówisz, ok ale czy to bas kontrolowany jest ?? bo jak lampa ma za mało prądu to jest taki efekt właśnie. Jeśli mogę coś poradzić, to wygrzej ją, jakieś 50 - 100 h, daj jej tak z 0.45V, posłuchaj, daj 0.50 posłuchaj i popatrz na lampę ;P żeby się czerwona nie zrobiła. Max dla lamp z rodziny EL 34 tak do 420V napięcia anodowego jest dużo wyższy niż instrukcja nakazuje. Nie bać się i słuchać i wyciągać wnioski, a lampy obserwować, bo jak leci w czerwony kolor wzmaka wyłączyć natychmiast, skutkuje uwaleniem bańki ;)

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie anodowe napięcie masz we wzmacniaczu, ja na anodowym napięciu 420V bawiłem się biasami na poziomie 0,55V bez zbytnich obaw o lampy, bezpiecznie było do 0,60V, później dźwięk się utwardzał, pamiętaj że ja nie namawiam do takich eksperymentów bez wiedzy o punktach pracy lamp w Twoim wzmacniaczu, to zabawa na własne ryzyko, a i większe napięcia na lampach mocy to szybsze ich zużycie, więc wszystko z głową, ale eksperymentować warto.

Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Basu jest więcej a i lepiej kontrolowany na pewno jest niż wcześniej z EL 34 na tym samym Bias-e 0,34 V ale ... tak właśnie myślałem że trzeba bardziej prąd podkręcić ;)

 

Myslę żeby zrobić na 0,38 V i posłuchać . Poważnie mówisz o tych 0.45 - 0.50 ?

 

Witam

 

Jeżeli masz znajomego elektryka który znając wyprowadzenia na lampie , pomierzy Ci napięcie anodowe.Jeżeli nie znasz się na elektryce stanowczo odradzam Tobie takie kombinacje.Występują tam duże napięcia.

Ten parametr jest konieczny do ustalenia punktu pracy lampy oraz ustali margines możliwych regulacji na biasie-(bezpiecznych dla lamp mocy).

 

Może któryś z kolegów już ma te informacje lub dystrybutor je posiada-(dla Twojego wzmacniacza).Wtedy bezproblemowo wpisujesz tą wartość w kalkulator po wybraniu typu lampy i kasy pracy wzmacniacza.

Poczytaj jeszcze o mocy admisyjnej lampy(każda ją ma).Jeżeli będziesz dbał o ten parametr...(jaka jest zalecana skala regulacji w % ).... to dłużej twe uszy będą cieszyć ulubione lampki.

 

A tu kalkulator :

 

http://www.webervst.com/tubes1/calcbias.htm

 

Jest jeszcze jeden ale tu tylko do El 34 :

 

http://www.ax84.com/biascalc.html

 

 

Troszkę tego jest ale jak już opanujesz , sporo pieniążków da się przyoszczędzić.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Elmero , Firewall 1 ,dzięki za cenne informacje . Może ktoś mierzył lub wie jakie jest napięcie anodowe w MT 35 ?

 

Napięcia jeszcze nie znalazłem.

Natomiast taki parametr też bardzo ważny owszem :

 

Cztery lampami EL34 są wykorzystywane do klasy AB1 PP amplifikacji.

To właśnie ta klasa oznacza że powinno to być 70% mocy admisyjnej danej lampy.

 

http://en.cayin.cn/product_view.asp?id=734

 

 

Jeżeli dowiemy się jakie masz napięcie będzie to bardzo pomocne aby optymalnie wykorzystać potencjał wzmacniacza i transformatorów wyjściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie najlepiej znaleźć na nóżce od anody, pin nr 3 i masa, ale niech nikt nie próbuje sam, bez umiejętności, ja pamiętam mój pierwszy raz z anodowym, no ręce się trzęsły jak ta lala, pomimo tego, że cały pomiar wykonywany jedną ręką, bo druga w bezpiecznym miejscu byłe ( znaczy w kieszeni ;P ) lepiej oddać do fachowca i niech posprawdza, nie powinno być więcej niż 450V, ale to moje domysły.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymienilem lampy od pre 12AU7 i ustawiłem narazie BIAS- y baniek mocy na ok.0.36 V.

 

Niech to sie narazie wygrzewa ale juz teraz jestem pod wrażeniem co to maleństwo potrafi :))

 

Super by było jeszcze sie dowiedzieć o napięciu anodowym w MT 35s .

 

 

Firewall 1 , Elmero ponowne serdeczne dzięki za rady dla mało doświadczonego lampiarza jak ja ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.