Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety bezsensowne, polskie przepisy podatkowe kładą się cieniem na możliwość wypożyczania sprzętu na dotychczasowych zasadach.

Moja bardzo skrupulatna księgowa zagłębiła się w temat i niestety poleciła mi zaniechanie wypożyczeń na dotychczasowych zasadach.

Oparła się na wielu źródłach, jednym z nich jest ten artykuł: http://www.radapodatkowa.pl/pl/a/Konsekwencje-w-podatku-VAT-przekazywania-towarow-potencjalnym-odbiorcom-na-probe

Oznacza to, że z momentem przekazania produktu do testu na przedsiębiorcę automatycznie nakładany jest obowiązek podatkowy, czyli wystawienie dokumentu sprzedaży (paragon/faktura) i zaksięgowanie sprzedaży. Oczywiście, jeśli testujący nie wyrazi chęci zakupu, może nastąpić zwrot.

 

Poinformuję o zmianach jak tylko wiążące decyzje zostaną podjęte.

Zlecenia wypożyczeń złożone i zaakceptowane do tej pory zostaną zrealizowane na dotychczasowych zasadach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem ze swojej strony pochwalić postawę pro- klient Pana Tomasza.

Krótki opis sytuacji:

Pan Tomasz zrobił mi listwę według zamówienia (specyfikacja, termin itp.) Listwa dostarczona została kurierem, jednak odebrał ją jakiś nieznany mi człowiek (nazwisko z pokwitowania odbioru).

Pomimo tego, że sytuacja miała miejsce 21.03.2014, a ja poinformowałem o niej Pana Tomasza 16.04.2014 (wyjazd miesięczny uniemożliwił mi wcześniejszą reakcję). Pan Tomasz ze swojej strony zobowiązał się do wykonania jeszcze jednej listwy dla mnie, a roszczenia odnośnie kuriera wziął całkowicie na siebie.

 

BRAWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałem ze swojej strony pochwalić postawę pro- klient Pana Tomasza.

Krótki opis sytuacji:

Pan Tomasz zrobił mi listwę według zamówienia (specyfikacja, termin itp.) Listwa dostarczona została kurierem, jednak odebrał ją jakiś nieznany mi człowiek (nazwisko z pokwitowania odbioru).

Pomimo tego, że sytuacja miała miejsce 21.03.2014, a ja poinformowałem o niej Pana Tomasza 16.04.2014 (wyjazd miesięczny uniemożliwił mi wcześniejszą reakcję). Pan Tomasz ze swojej strony zobowiązał się do wykonania jeszcze jednej listwy dla mnie, a roszczenia odnośnie kuriera wziął całkowicie na siebie.

 

BRAWO!

Tak tak tu sie zgadzam w 100% z kolegą , bez lizania dupy oczywiście , ale podejście do klienta ze strony Tomanka to mistrzostwo świata , podobne procedury ma jescze tylko jedna firma ,która wręcz moim zdaniem pozwala sobie nawet na wyzysk, to firma logitech ,mam troche pilotów klawiatur i myszek z tej firmy , kiedyś zgubiłem nanoodbiornik od myszki , cena allegro około 50zł , ale chciałem kupić u nich , więc napisałem jaka sytuacja itd ,, i ile mam za to zapłacić , napisali mi tylko proszę wysłać dane do wysyłki , za 3dni miałem nanoodbiornik w domu za free, pełny szacunek i czapki z głów ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dziękuję za oświecenie - szklaneczka "poszła".

Korzystając z okazji chciałbym pochwalić się "nowym dzieckiem", mianowicie zasilaczem liniowym 12VDC i wydajności prądowej aż 20A do zasilania komputerów PC audio.

Pierwsza sztuka została wykonana na zamówienie. Prace trwały bardzo długo. Docelowa płytka wymaga jeszcze kilku modyfikacji, ale działanie zasilacza zostało doprowadzone do zadowalającego poziomu. Ważną cechą zasilacza jest chłodzenie wyłącznie pasywne, stąd duża obudowa z symetrycznymi radiatorami.

Na pokładzie zasilacz ma wszystko co powinien mieć: duży 400VA transformator ekranowany, bateria kondensatorów o łączenej pojemności 80 000uF, stabilizator w pełni tranzystorowy utrzymujący napięcie w przedziale obciążalności 0-20A ze spadkiem napięcia nie większym niż 0,1V dla skrajnych obciążeń, automatyczne zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe i termiczne z sygnalizacją optyczną (ledy na froncie: power, temperatura, przeciążenie) oraz zabezpieczenie nadnapięciowe chroniące zasilane urządzenie przez uszkodzeniem w przypadku np. awarii zasilacza (niezbędne przy zasilaczu liniowym tak potężnej mocy).

Ps. zdjęcia środka opublikuję po zmontowaniu kolejnego zasilacza na płytce z uwzględnionymi zmianami, które wynikły w trakcie uruchamiania pierwszego egzemplarza.

post-37103-0-15602800-1401304135_thumb.jpg

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję docelową 12VDC 20A jak najbardziej będę mógł udostępnić do testów. W ciągu miesiąca taki egzemplarz powinien już powstać.

Rozbudowa do wersji ATX jak najbardziej możliwa po zastosowaniu wyższej obudowy (ta ze zdjęcia ma wysokość 2U) oraz dodaniu tylu modułów z elektroniką, ile będzie potrzeba. Na zimę piecyk jak znalazł, latem gorzej....Pzdr.

Ps. ceny do końca jeszcze nie skalkulowałem. Niestety parę groszy będzie kosztował. Tylko obudowa i trafo to koszt 800 zł brutto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20A to bardzo dużo. Płyta z procesorem i7 o TDP 35W bez problemu pójdzie na 10A. Na dobrą sprawę to pewnie i 5-6A wystarczy. 10A to by było ze sporym zapasem.

 

10A to mniejsza obudowa, mniejsze trafo itd oraz mniej ... ciepła !

 

Poddaję pod rozwagę.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym kątem również już mam prototyp - tak naprawdę powstały jeszcze przed dużym 20-amperowym.

Zasilacz w mniejszej obudowie powstał jako pierwszy, ale po testach okazało się, że do 20A prądu obudowa i pojedyńczy, wewnętrzny radiator, nie są w stanie wyemitować tak dużej ilości ciepła. Dlatego też musiałem zbudować drugi zasilacz, w większej obudowie i znacznie bardziej rozbudowanym układem i powierzchnią radiatorów.

Ten mniejszy zasilacz spokojnie 10A z siebie da z zachowaniem bezpiecznej temperatury. Poniżej zdjęcie tego pierwszego, mniejszego zasilacza. Pod nim dla porównania ten większy. Widać również środek - to prototyp do badań.

post-37103-0-41551600-1401339666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten mniejszy także będzie dostępny ?

 

20A to bez problemu da się podzielić na wszystkie potrzebne gałęzie ATX, i jeszcze mocy zostanie. Trzeba by tylko sprawdzić w dokumentacji standardu, jakie to napięcia (12, 5 i 3V ?) i ile A potrzeba na poszczególne zasilacze.

 

Zasilacz 12V/20A jest jak rozumiem przeznaczony do zasilania płyt głównych przez PICO-PSU. Bardzo wiele osób pisało o wyraźnej poprawie jakości dźwięku po wyrzuceniu PICO-PSU i zasilaniu wszystkiego bezpośrednio.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To maleństwo z chęcią przygarnę :)

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten mniejszy także będzie dostępny ?

Mniejszy również może być dostępny. Płytki obu wersji (10A i 20A) są aktualnie w trakcie przeróbek, których konieczność wykonania wynikła podczas budowy 2 wspomnianych zasilaczy. Mam nadzieję, że sprawnie to pójdzie i będę mógł zaprezentować oba zasilacze w finalnej postaci a tym samym pojawi się możliwość zakupu / wypożyczenia do testów.

 

20A to bez problemu da się podzielić na wszystkie potrzebne gałęzie ATX, i jeszcze mocy zostanie. Trzeba by tylko sprawdzić w dokumentacji standardu, jakie to napięcia (12, 5 i 3V ?) i ile A potrzeba na poszczególne zasilacze.

 

Zasilacz 12V/20A jest jak rozumiem przeznaczony do zasilania płyt głównych przez PICO-PSU. Bardzo wiele osób pisało o wyraźnej poprawie jakości dźwięku po wyrzuceniu PICO-PSU i zasilaniu wszystkiego bezpośrednio.

 

Z pewnością jest w tym dużo prawdy. Omijamy jeden z układów pośredniczących, czyli pico psu. Tak na marginesie to jestem w trakcie przygotowywania oferty dla jednego z Klientów, który chce zbudować zasilacz podobny do ATX-a a nawet go przewyższający ze względu na większą ilość napięć. Ma być razem 6 sekcji o łączniej mocy użyczecznej w okolicach 500W. Jeśli dojdzie do budowy tego zasilacza, będzie cenne doświadczenie do budowy zasilacza standardu ATX eliminującego konieczność stosowania PICO PSU.

 

Mi by bardzo odpowiadała cała srebrna, także czekam na info, radiatory mogly by byc czarne.

ew moze by wykorzystac obudowe streacoma do pc ? np fc-10

 

Umknęło mi, zaraz naskrobię maila do dostawcy. Jak tylko coś się dowiem to podzielę się informacją.

Myślę, że można byłoby wykorzystać obudowę np. FC-10. Wygląda na dość sporą, więc nie widzę przeszkód, by w takiej zrobić zabudowę PSU.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ATX tych napięć będzie mniej, bo tylko 4 (5 jeżeli zrobimy oddzielne +5V na standby), z czego tylko 3 o dużej obciążalności:

 

The ATX specification requires the power supply to produce three main outputs, +3.3 V, +5 V and +12 V. Low-power −12 V and 5 VSB (standby) supplies are also required.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/ATX

 

Taką wersją byłbym jak najbardziej zainteresowany. 10A pewnie też, przejściowo, do użytku z Pico PSU.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem już bardzo dużo pytań o zasilacze do Naima - temat warty zainteresowania, ale to w następnej kolejności po dopracowaniu zasilaczy liniowych dużej mocy, w tym zasilacza standardu ATX.

 

Gdyby ktoś chciał to mam 3 dc-blockery pojedyńcze DCB1 w dobrych cenach: 2 szt. po 150 zł/szt. (po wypożyczeniach 14 dniowych) oraz 1 szt. za 100 zł (używany od lutego tego roku - Klient zwrócił mi go w rozliczeniu przy zakupie nowej listwy). Wszystkie urządzenia w 100% sprawne i sprawdzone. Wysyłka 15 zł po przedpłacie lub 20 zł za pobraniem.

Ewentualne zgłoszenia proszę kierować na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Tomanek1 dnia 11.06.2014 - 06:17 napisał

Gdyby ktoś chciał to mam 3 dc-blockery pojedyńcze DCB1 w dobrych cenach: 2 szt. po 150 zł/szt. (po wypożyczeniach 14 dniowych) oraz 1 szt. za 100 zł (używany od lutego tego roku - Klient zwrócił mi go w rozliczeniu przy zakupie nowej listwy). Wszystkie urządzenia w 100% sprawne i sprawdzone. Wysyłka 15 zł po przedpłacie lub 20 zł za pobraniem.

Ewentualne zgłoszenia proszę kierować na PW.

 

Pozostały tylko 2 po wypożyczeniu po 150 zł/szt.

I jeszcze tylko jeden został.

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tej pory wszystkie oferty urządzeń używanych / po wypożyczeniu / z wadą lakierniczą, a więc tych w niższej cenie, będą ogłaszane tylko na naszej stronie w zakładce "wyprzedaż" w boxie informacyjnym: http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=84

Ceny nowych urządzeń i wszelkie inne sprawy marketingowe również będą publikowane wyłącznie na naszej stronie.

W wątku będą omawiane wyłącznie sprawy techniczne, rozwiewane wątpliwości, rozwiązywane problemy związane z zasilaniem sprzętu itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panie Tomaszu, na wstępie proszę wybaczyć może laickie pytanie, jednak w tym temacie nie jestem obeznany.

Jako, że mój system powoli się rozrasta, trzeba by go zaopatrzyć w odpowiednie i bezpieczne zasilanie. Rozglądając się za listwami zasilającymi, znalazłem kilka, które mnie zainteresowały, jednak przy każdym nowym typie zadaje sobie pytanie : A może lepiej Tomanek ? :).

 

Tak więc, potrzebuje sześciu gniazd (obecnie używam czterech, ale zawsze warto mieć coś na zapas).

Ostatnio Kolega podsunął mi propozycję, aby kupić listwę z dc blockerami, która kosztuje 700 zł, (8 gniazd)

 

Ponieważ widziałem ofertę używanego zewnętrznego dc blockera, zastanawiałem się, czy nie kupić listwy z sześcioma gniazdami i osobnego dc blockera. Czy to ma sens, czy lepiej kupić gotową z wbudowanymi ?

 

Pomyślałem, że zasięgnę porady bezpośrednio u ,,źródła"

 

Pozdrawiam.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.