Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega szuka listwy z filtrem, czy których z kolegów nie chce pożegnać się ze swoim tap4 lub tap6?

 

Pytanie do Tomanka - czy w przypadku instalacji dwużyłowej filtry działają prawidłowo?

 

W linku poniżej są pomiary filtercona, asymetryczne i symetryczne, czy oznacza to instalację trój- i dwużyłową?

 

http://www.filtercon.com.pl/?pfpz2-4-s-d-%28filtr-przeciwzakloceniowy%29,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Dołączam do klubu Fanów Tomanka z zasilaczem do mojego iFi iPhono.

Oryginalny zasilacz wyzionął elektrycznego ducha i został zastąpiony wersją dostosowaną do moich potrzeb.

Nabytek sprawuje się zacnie, i w moim odczuciu, spowodował, że iPhono jest jeszcze lepsze :-)

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bardzo proszę o więcej informacji na temat zasilacza z aukcji powyżej "Tomanek 12VDC/5A + 5VDC/1A".

Na jakiej zasadzie można go użyć w PC Audio ?, jako kompletny zasilacz zastępujący ATX czy też do zasilania

układu pico PSU? Jakie końcówki można do niego dostać?

Generalnie jestem trochę zdezorientowany w temacie, chciałbym zasilać liniowo komputer PC Audio

o bardzo małym poborze mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie komputer miałby być zasilany?

Do kabelków mogę dać w zasadzie każdy rodzaj końcówek o ile są do kupienia.

Żeby poradzić czy zasilacz będzie kompatybilny muszę wiedzieć co miałoby konkretnie zasilone.

Jako ATX go nie użyjemy, brakuje napięć. Do Pico psu na 12vdc będzie się nadawać.pozdrawiam noworocznie

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie komputer miałby być zasilany?

Minimalistyczna konfiguracja z wykorzystaniem pasywnego procesora z rodziny INTEL Bay Trail (np. Celeron J1900), TDP takiego układu to 10W. Do tego RAM oraz prawdopodobnie brak dysku twardego, tylko pendrive z systemem Daphile.

Ten zasilacz świetnie się nadaje do zasilania karty typu PPA/JCAT USB.

Oczywiście biorę pod uwagę możliwość rozbudowy o kartę USB, dlatego właśnie chcę złożyć PC jak wyżej, co do obudowy to fajne i nie drogie są Silentum PC z serii Q20, 30, 50.

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie,

 

Czy ktorys z Was posiada zasilacz ULPS USB? Jaka ocena?

 

no ja mam - zasilam tym konwerter usb-to-spdif mhdt usbridge - mam go już tak długo, że nawet nie zastanawiam się jak to działa ;-)

 

ale tu są jakieś moje wypociny na ten temat: http://www.audiostereo.pl/zasilacze-tomanek-wymiana-opinii-doswiadczen-sugestie-itp_92997.html/page__st__540#entry2619008

------------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem sie o ULPS do transportu pc na pw, ale nie otrzymalem odpowiedzi. Jest taka mozliwosc ? Interesowalo by mnie 100W z 4 wyjsciami 19V/12V/5V/5V.

Przeoczyłem wiadomość - przepraszam. Przed chwilą dopiero odczytałem, dziś jeszcze odpiszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma to sens! Wypożycz i sam się przekonasz! Osobiście zgłaszam się do grona zadowolonych użytkowników zasilacza Tomanka, którego nabyłem niedawno okazyjnie wraz z irDAC. Wcześniej miałem rDAC + akumulator żelowy.

 

czy jest sens zastosowania zasilacza firmy Tomanek do irDACa Arcama jeśli ten teraz jest podłączony zasilaczem orginalnym bezpośrednio do gniazda kondycjonera firmy Gigawatt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terminator,

 

Wyczuwam w twym poście trolową prowokację.

Pierwszy raz spotykam się z opinią, że DC-Blocker "muli" ?!?!

 

Nabyłem całkiem niedawno DCB-2 ,bo chyba pompa ciepla robiła "przyśpiewki" na trafo integry, ale po podłączeniu Tomanka problem zniknął, a wpływu negatywnego na muzę nie slysze. Testowane na linii dedykowanej do audio z listwami i bez jak rowniez na linii zasilającej wspólnej dla domu. Jestem zadowolony bo w pomieszczeniu do KD jest super cicho i to brumienie trafa było naprawde delikatnie mówiąc:irytujące.....

Warto wspomnieć kontakt i obsługę p. Tomanka-pełny profesjonalizm :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.