Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o propozycje kabli zasilających (budżetowych 500-700zł)do listwy Tomanka,aby nie zepsuły ,nie zamuliły dźwięku.

 

U mnie były najpierw Audionova ,potem XLO ,następnie Furutech 314Ag II (bardzo dobrze) ,teraz miedziany Dubiel

Acoustics (najlepiej) .

Do listwy mam podpięte KD i drugi system stereo :Oppo,Plazma,"subufer",końcówka mocy Atoll ,M-DAC a w zasadzie zasilacz Tomanka,

pre gramofonowe, zasilacz do gramofonu,zasilacz do dysku 3,5 cala .Wzmak lampowy na fronty i do stereo do gniazdka w ścianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyłem ciekawą przypadłość ,mianowicie mój dac hegel hd25 nie działa na tap 8 w gnieżdzie z dc-blockerem ,na zwykłych filtrowanych jest ok ale na tym co jest dc-blocker wariuje wyświetlacz i gaśnie , a co to takiego możet byt ? dziwna sprawa bo dekoder hasał i tv też no i wzmaki wiadomo .

Może coś z blockerem się dzieje. Zachęcam do podesłania do sprawdzenia i ewentualnej naprawy.

 

A jak wygląda używanie Tomanka jako zasilacza na stałe podłączonego do sprzętu - tzn zasilacz jest włączony non stop a odbiornik przechodzi (samowolnie lub nie) w tryb standby?

Oczywiście jest zawsze coś fajnego w pstrykaniu włącznikiem, ale z różnych względów czasami dobrze mieć sprzęt non stop pod parą. Oczywiście kosztem topiących się lodowców :/

Nie widzę przeciwskazań by zasilacz był cały czas włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyłem ciekawą przypadłość ,mianowicie mój dac hegel hd25 nie działa na tap 8 w gnieżdzie z dc-blockerem ,na zwykłych filtrowanych jest ok ale na tym co jest dc-blocker wariuje wyświetlacz i gaśnie , a co to takiego możet byt ? dziwna sprawa bo dekoder hasał i tv też no i wzmaki wiadomo .

wyjaśniło sie kabel miałem uszkodzony ,temat nie aktualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - u mnie za system audio robi to ustrojstwo: http://revo.co.uk/shop/superconnect/

Jest tam zasilacz 18V 1330mA.

Co mnie zastanowiło to że mam tam podłączony wzmacniacz słuchawkowy i jak się go dotknie to czuje się łaskotanie - czyli coś nie tak z zasilaczem radia...

Bo ewidentnie przechodzi to z radia - odłączony zasilacz wzmacniacza i efekt nadal występuje. Dopiero odłaczenie RCA pomaga,

Czy zmiana zasilacza poprawi sytuację? A może kompletnie darować sobie problem bo coś skopane w samym radiu?

Oba zasilacze nie mają uziemienia jak to zwykle bywa, ale ja tam nie wiem czy w ogóle coś takiego u mnie w pobliskim gniazdku występuje :)

Myślałem jeszcze czy aby nie pomyśleć o combo w postaci zasilacza do wzmacniacza (22V 1.23A) i do radia - ale to już dość duża moc no i z tego co widzę zwykle takie rozwiązania mają wspólny włącznik a u mnie oba urządzenia pracują niezależnie. No chyba że dwa oddzielne zasilacze w jakiejś promocji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry

Czy byłaby szansa przetestowania listwy z filtrami i dc blokera ?

W jednym systemie to czysta ciekawość , w drugim ewidentnie coś jest nie tak i słyszę przełącznik do światła itp .

Edytowane przez przemo7

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybkie dostarczenie listwy TAP8R + kabelki zasilające.

Generalnie to spodziewałem się dobrego efektu bo mam doświadczenia z Helionem 1800 a potem 1750X na szczytowych modelach Denon / AVM, ale jestem pod dużym wrażeniem jak pięknie TAP się "skleił" z moim Hegel'em H300. Niby grało to do tej pory naprawdę pięknie, a tu niespodzianka - można jeszcze lepiej. Szczególnie słychać to po instrumentach smyczkowych i dętych. I lokalizacja źródeł jest jakby lepsza. I teraz listwa pasuje wizualnie do reszty toru audio, co też ma znaczenie.

 

No pełen szacunek do Twórcy i gratulacje za udany produkt!

 

I jeszcze takie drobiazgi, wszystko było ładnie zapakowane, takie eleganckie w pierwszym odbiorze. Tak trzymać!

Edytowane przez bagnet

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę kolegę z klubu hegla z resztą ostatnio bardzo aktywnego , widać że jesteś na etapie rozbudowy nowego systemu , h160 jednak nie przypadł do gustu ? też o nim myślałem ,ale wkurza mnie trochę hegel że każe sobie płacić za niezbyt doskonałe wbudowane dac we wzmacniacze ,i kupiłem h200 Aniversary bez dac , a co do listwy tap8 to ja już chyba sobie nawet nie wyobrażam jak można bez niej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oprócz tego to wzmacniacze Hegla fajnie grają... :) A DAC się przydaje w oczekiwaniu na właściwy - docelowy - DAC.

Natomiast listwa - bardzo w porządku produkt.

listwa jak najbardziej dużo wnosi , juz nie pamietam jak to grało bez niej ale pamietam progress zaraz po jej wpięciu , to czarne tło i jakość wybrzmień i basu , na chwile przysiadłem :) teraz po czasie już się takich rzeczy nie docenia , ale jak sie już tego spróbuje raz to juz się z tym zostaje na zawsze i na wieki wieków amen , wesołych świąt !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki sprzet się wpina w poszczególne gniazda tj.gniazda z dc-blocekrami, gniazda z filtrami oraz gniazda bez filtrów. Chodzi mi o to gdzie byście wpieli: wzmacniacz, amplituner, cd, gramofon, plazma, końcówka mocy,przedwzmacniacz gramofonowy,sub do kina, dekoder tv.

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test :)

Listwa Tap8 wpieta i wszystko dziala.

Czy cos sie zmienilo ....absolutnie nic... czy jest to jakas problem ? absolutnie nie.... u mnie elektryka do audio jest zrobiona pod osobne bezpieczniki.

Mialem co prawda malutka nadzieje, ze cos poradzi na szumy jakie wypuszcza moje oppo, ale nic nie zmienia i przepiecie na inna linie dziala lepiej.

Podsumowujac listwe zakupilem po to aby miec w domu dobry jakosciowo produkt a nie plastik z marketu w ktorym cos grzechocze.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test :)

Listwa Tap8 wpieta i wszystko dziala.

Czy cos sie zmienilo ....absolutnie nic... czy jest to jakas problem ? absolutnie nie.... u mnie elektryka do audio jest zrobiona pod osobne bezpieczniki.

Mialem co prawda malutka nadzieje, ze cos poradzi na szumy jakie wypuszcza moje oppo, ale nic nie zmienia i przepiecie na inna linie dziala lepiej.

Podsumowujac listwe zakupilem po to aby miec w domu dobry jakosciowo produkt a nie plastik z marketu w ktorym cos grzechocze.

 

Wypnij listwe za tydzien i posluchaj jeszcze raz. U mnie bylo podobnie. Dopiero jak ja wypialem po okolo tygodniu sluchania na niej, zauwazylem roznice, na plus oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci piszę:

 

Wzmacniacz lampowy Linear Audio Research IA30TMk2, kolumny Dynaudio Contour S 1.4, pre Linear Audio Reseaech LPS-1, gramofon Ad Fontes, wkładka Goldring 2500.

 

Na źródło cyfrowe właśnie czekam (Linn Majik DS), ale na poprzednim (Simple Audio Roomplayer+) też było słychać różnicę.

 

Pisałem też w innym wątku, że miałem na odsłuchach listwę Gigawatta pf1 mk2 czy coś takiego. W między czasie wrócił do mnie z upgrejdu wzmacniacz. Po podłączeniu go do Gigawatta zauważyłem odchudzenie w basie. Początkowo myślałem, że jest to wynikiem wymiany sekcji przedwzmacniacza, ale gdy z powrotem dostałem Tomanka, bas wrócił do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie lampy gramofony szmery bajery a ja mam zwykly tranzystor i blu ray 105 jako zrodlo i u mnie roznicy na interkonekcie profigolda czy drogim acrolinku nie slychac to samo z glosnikowymi miedzianymi tez roznicy w przekrojach nie slysze...a co dopiro tu mowic o sieciowkach :)

Pozdrawiam wszystkich slyszacych i tych z lepszym sprzetem.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.