Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otrzymałem drugi zasilacz od p. Tomasza. Mogę powiedzieć, że pakowanie się poprawiło przez ostatnie lata a wydawało mi się to niemożliwe. Jakość pozostała ta sama. Zasilacz spełnił moje oczekiwania. Tym razem zakupiłem wersję czarną i muszę powiedzieć, że się bardzo ładnie prezentuje na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną sugestię dla producenta. Nauczony ostatnio bardzo przykrym doświadczeniem proponuję wyposażyć listwy, przynajmniej opcjonalnie, w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. Niestety często gdy pojawia się "audiofilstwo" to znika zdrowy rozsądek i tym samym bezpieczeństwo. Osobiście poradziłem sobie z tym wymieniając gniazdka do których wpięta jest listwa Tomanka na takie które mają wbudowane zabezpieczenie i radzę wszystkim użytkownikom wszelkich listew, które nie mają zabezpieczenia zrobić to samo albo przynajmniej wpiąć w listwę coś takiego:

 

http://www.mediaexpert.pl/akcesoria-do-hi-fi-i-audio/zabezpieczenie-przeciwprzepieciowe-ion-lightning-guard-twin-2-sztuki-,id-428181

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną sugestię dla producenta. Nauczony ostatnio bardzo przykrym doświadczeniem proponuję wyposażyć listwy, przynajmniej opcjonalnie, w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. Niestety często gdy pojawia się "audiofilstwo" to znika zdrowy rozsądek i tym samym bezpieczeństwo. Osobiście poradziłem sobie z tym wymieniając gniazdka do których wpięta jest listwa Tomanka na takie które mają wbudowane zabezpieczenie i radzę wszystkim użytkownikom wszelkich listew, które nie mają zabezpieczenia zrobić to samo albo przynajmniej wpiąć w listwę coś takiego:

 

http://www.mediaexpert.pl/akcesoria-do-hi-fi-i-audio/zabezpieczenie-przeciwprzepieciowe-ion-lightning-guard-twin-2-sztuki-,id-428181

 

Przed wyładowaniem atmosferycznym nie uchroni takie zabezpieczenie a wyraźnie pogarsza się jakość dźwięku. Najlepiej podczas burzy wyjąć wtyczkę z gniazdka.

Tak więc - ja odradzam producentowi takich zabiegów :-)

Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest to żadnym problemem. Niestety, tyle samo jest zwolenników ile przeciwników takiego rozwiązania, była z resztą dyskusja na ten temat w tym wątku i zdania są podzielone. Druga sprawa jest taka, że jak klient wie, że ma zabezpieczenie przeciwprzepięciowe to myśli również, że przed wyładowaniem atmosferycznym mu to też ochroni. Niestety nie do końca. Trzeba mieć świadomość skali energii jaką niesie wyładowanie. Zabezpieczenia, wyłączniki itp. dla tej siły nie stanowią większych przeszkód.

Przed niedużymi przepięciami ochroni, racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyładowaniem atmosferycznym nie uchroni takie zabezpieczenie a wyraźnie pogarsza się jakość dźwięku. Najlepiej podczas burzy wyjąć wtyczkę z gniazdka.

Tak więc - ja odradzam producentowi takich zabiegów :-)

 

Jeszcze warto nauczyć psa żeby wyciągał wtyczkę jak nas nie ma w domu:))

 

Są stosunkowo niedrogie listwy (jak na uznanie marki), które takie zabezpieczenie posiadają i nie znalazłem narzekania na pogorszenie brzmienia np. ta:

 

http://www.q21.pl/gigawatt-pf-1e.html

 

Poza tym napisałem "opcjonalnie", więc każdy zdecyduje sam.

 

Generalnie nie jest to żadnym problemem. Niestety, tyle samo jest zwolenników ile przeciwników takiego rozwiązania, była z resztą dyskusja na ten temat w tym wątku i zdania są podzielone. Druga sprawa jest taka, że jak klient wie, że ma zabezpieczenie przeciwprzepięciowe to myśli również, że przed wyładowaniem atmosferycznym mu to też ochroni. Niestety nie do końca. Trzeba mieć świadomość skali energii jaką niesie wyładowanie. Zabezpieczenia, wyłączniki itp. dla tej siły nie stanowią większych przeszkód.

Przed niedużymi przepięciami ochroni, racja.

 

Powodem kłopotów u mnie nie była żadna burza, tylko brak w dostawie prądu i potem kilkakrotne włączanie zasilania czasami na chwilę wręcz ułamek sekundy co pewnie spowodowało chwilowe skoki napięcia. Nie wiem czy określenie "przeciwprzepięciowe" jest tu właściwe, w każdym razie chodzi o jakieś zabezpieczenie.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No lepsze brzmienie wniesie :)

 

A ja z innej beczki , chciałbym taki zasilacz np żeby dzielonke usb ,jedna sygnałową strone wpiąć do kompa a druga zasilać nie całego dac tylko samo sterowanie np w hd25 hegla , i np drugie gniazdo żeby zasilić sam dysk zewnętrzny ssd też na dzielonce usb , jest takie cuś Tomuś :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mieści się to w obecnej, standardowej ofercie to na obecną chwilę nie będę mógł pomóc.

Tak jak wcześniej wspominałem w innych kanałach komunikacji - nadszedł czas przeprowadzki, reorganizacji i powiększenia produkcji by dzięki temu zamówienia realizować dużo sprawniej i więcej czasu móc poświęcić na kontakt z klientem.

Taki okres przejściowy potrwa mniej więcej 3 tygodnie (przeprowadzka) oraz w dalszej kolejności ok. 2-3 miesiące (zwiększenie mocy produkcyjnej). Proszę o wyrozumiałość jeśli np. nie odbieram telefonu czy też na pytania na maila złożone w dzień odpowiadam wieczorem lub następnego dnia.

Będzie znacznie lepiej i szybciej. Obecnie odświeżam ponadto flotę zasilaczy (w tym momencie liftinguje się ULPS for M-DAC oraz ULPS mini), będzie też parę nowych rzeczy, ale o tym później.

Życzę udanego weekendu i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich kabli sieciowych używacie do Tap 8 z DC- blockerami?

 

Ja między ścianą a TAP8+ używam zwykłego kabla. Nie bardzo mam możliwość wpięcia innej wtyczki niż kątowa. To się zmieni i wówczas będę testował.

Między listwą a sprzętem to w zasadzie tylko Audionova Thunder Silver Series. Mam Naima i jeszcze Audionova Nuclearus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mieści się to w obecnej, standardowej ofercie to na obecną chwilę nie będę mógł pomóc.

Tak jak wcześniej wspominałem w innych kanałach komunikacji - nadszedł czas przeprowadzki, reorganizacji i powiększenia produkcji by dzięki temu zamówienia realizować dużo sprawniej i więcej czasu móc poświęcić na kontakt z klientem.

Taki okres przejściowy potrwa mniej więcej 3 tygodnie (przeprowadzka) oraz w dalszej kolejności ok. 2-3 miesiące (zwiększenie mocy produkcyjnej). Proszę o wyrozumiałość jeśli np. nie odbieram telefonu czy też na pytania na maila złożone w dzień odpowiadam wieczorem lub następnego dnia.

Będzie znacznie lepiej i szybciej. Obecnie odświeżam ponadto flotę zasilaczy (w tym momencie liftinguje się ULPS for M-DAC oraz ULPS mini), będzie też parę nowych rzeczy, ale o tym później.

Życzę udanego weekendu i pozdrawiam!

Ok poczekam , cierpliwość to elementarz audio :) przypomnę się za 3-tyg

 

Ja między ścianą a TAP8+ używam zwykłego kabla. Nie bardzo mam możliwość wpięcia innej wtyczki niż kątowa. To się zmieni i wówczas będę testował.

Między listwą a sprzętem to w zasadzie tylko Audionova Thunder Silver Series. Mam Naima i jeszcze Audionova Nuclearus.

ja mam ze ściany furutech fp-3ts762 ,czasami Bazodrut killer mk2 ale ten cześciej gości w piecu od listwy tomanka tap8 wejście z dc blockerami , do dac van den hul mainstream czasami furutech fp-3ts20 wejście z filtrowaniem schaffnera i ten sam do konwertera wejście również z filtrem

 

Jeśli nie mieści się to w obecnej, standardowej ofercie to na obecną chwilę nie będę mógł pomóc.

Tak jak wcześniej wspominałem w innych kanałach komunikacji - nadszedł czas przeprowadzki, reorganizacji i powiększenia produkcji by dzięki temu zamówienia realizować dużo sprawniej i więcej czasu móc poświęcić na kontakt z klientem.

Taki okres przejściowy potrwa mniej więcej 3 tygodnie (przeprowadzka) oraz w dalszej kolejności ok. 2-3 miesiące (zwiększenie mocy produkcyjnej). Proszę o wyrozumiałość jeśli np. nie odbieram telefonu czy też na pytania na maila złożone w dzień odpowiadam wieczorem lub następnego dnia.

Będzie znacznie lepiej i szybciej. Obecnie odświeżam ponadto flotę zasilaczy (w tym momencie liftinguje się ULPS for M-DAC oraz ULPS mini), będzie też parę nowych rzeczy, ale o tym później.

Życzę udanego weekendu i pozdrawiam!

To zrobisz parapetówkę i wrzucisz pare gratów w promocji co :) ?

 

Ja między ścianą a TAP8+ używam zwykłego kabla. Nie bardzo mam możliwość wpięcia innej wtyczki niż kątowa. To się zmieni i wówczas będę testował.

Między listwą a sprzętem to w zasadzie tylko Audionova Thunder Silver Series. Mam Naima i jeszcze Audionova Nuclearus.

a np do tap 6 powpinałem wszystkie kompy monitory drukarki etc,,, myślę że lepiej ten śmietnik odseparować od hi-endu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U mnie od kilku dni gra zasilacz KD502 – w dość nietypowym zastosowaniu(jako zasilacz do wzmacniacza z DAC w klasie D). Wrażenia pozytywne – w tej cenie budowa jest solidna(wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach). Mój wzmacniacz to mikrus o mocy ok. 20 W. – zasilacz odpowiednio dociążył brzmienie, lepsza jest przestrzeń, dźwięk jest mniej podkolorowany. Do tej pory mój sprzęt, z racji na nietypowa konstrukcję, sprawdzał się świetnie w muzyce na kameralne składy, dzięki KD502 znacząco zyskał na uniwersalności. Po cichu liczyłem, że poprawa od samego zasilacza będzie na tyle istotna, że nie będę musiał kupować wynalazków typu jplay(słucham z laptopa). „Niestety” poprawa poszła w tym kierunku, że różnice na korzyść jplaya są jeszcze większe niż przed połączeniem zasilacza. Mój portfel dostał więc polecenie, żeby samemu poradzić sobie z tym problemem. ;-)

Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A konkretnie to co to za wzmacniacz?

 

http://www.fonnex.pl/nano-ua1-wzmacniacz

 

Tomanek jest trochę większy i cięższy od samego wzmacniacza - ale nagłośnienie pokoju 20 m z monitorami 87db nie stanowi problemu(fakt, że grają w bliskim polu - poniżej 2 m.)

Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo ja kiedyś miałem Lym Audio: http://highfidelity.pl/@main-1448&lang=

Również bardzo dobrze to grało. Każdy kto słuchał był w szoku słysząc muzykę i widząc wzmacniacz o wymiarach 20 cm x 15 cm x 5 cm.

Małe jest piękne ;-).

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ULPS mini w nowej wersji.

Najważniejsze zmiany w porównaniu z poprzednią wersją:

1. Nowa obudowa z grubszej blachy stalowej, malowana proszkowo.

2. Lepsza wentylacja.

3. Przeniesienie wyłącznika na tył obudowy, z przodu miejsce wyłącznika zajmuje niebieska dioda LED.

4. Zastosowanie lepszej jakości oprawki bezpiecznika 230V.

5. Możliwość wyboru koloru obudowy: czarna lub srebrna.

 

Wymiary obudowy: 165 x 110 x 58mm

Waga: 1,2 kg.

post-37103-0-31437400-1489916513_thumb.jpg

post-37103-0-26204500-1489916584_thumb.jpg

post-37103-0-23897200-1489916751_thumb.jpg

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jakie macie doświadczenia z DC blockerem...?

Czy można go stosować przed zasilaczem impulsowym w odtwarzaczu, czy to ma sens? Czy raczej liniowym we wzmacniaczu...Czy w hybrydowym wzmacniaczu z lampami w przedwzmacniaczu składowa stała może powodować zjawisko utraty rozdzielczości, wyostrzenie średnich tonów, "straty" w najniższym paśmie...?

Czy skladowa stała może powodować wyłączanie odtwarzacza z zasilaniem impulsowym?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ULPS mini w nowej wersji.

Najważniejsze zmiany w porównaniu z poprzednią wersją:

1. Nowa obudowa z grubszej blachy stalowej, malowana proszkowo.

2. Lepsza wentylacja.

3. Przeniesienie wyłącznika na tył obudowy, z przodu miejsce wyłącznika zajmuje niebieska dioda LED.

4. Zastosowanie lepszej jakości oprawki bezpiecznika 230V.

5. Możliwość wyboru koloru obudowy: czarna lub srebrna.

 

Wymiary obudowy: 165 x 110 x 58mm

Waga: 1,2 kg.

 

De gustibus et coloribus non est disputandum :)

Proszę wybaczyć, lecz mając starsze zasilacze Tomanka pozwalam sobie wyrazić opinię, iż te nowsze mniejszej są urody... opinia potwierdzona u płci pięknej, wielce wyczulonej na kwestie estetyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blocker stosujemy między wzmacniaczem z zasilaczem transformatorowym (lub innym urządzeniem posiadającym zasilacz transformatorowy) a źródłem energii. Tylko takie podłączenie ma sens - przed składową chronimy transformator. W impulsowym nie ma co chronić...

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A jakieś więcej szczegółów na temat działania DC Blockera...kupiłem sobie taki o liczyłem, że Pan producent wyjaśni mi wpływ tego urządzenia na dźwięk...

 

Oczywiście nie piszę tego złośliwie...chcę poprostu wiedzieć na co mogę liczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.