Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale gdzie mi tam się zginać w pół aby odłączyć na noc system od zasilania i sprzety nie były w stanie gotowości. Przełącznik podpasowany pod duży palec prawej nogi powinien dla mnie być, a i oszczędność prądu. kasy też. Jak ktoś młody, albo lubi bezzz to czemu nie.

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie mi tam się zginać w pół aby odłączyć na noc system od zasilania i sprzety nie były w stanie gotowości. Przełącznik podpasowany pod duży palec prawej nogi powinien dla mnie być, a i oszczędność prądu. kasy też. Jak ktoś młody, albo lubi bezzz to czemu nie.

he he, no dobre z tym dużym palcem prawej nogi:) Pod tym względem rzeczywiście ten włącznik przydałby się.

 

Moje zamówienie już złożone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie śledziłem wątku bo mam jakiś problem z powiadomieniami. Nie mówię tu już o powiadomieniach na maila, ale nawet tych "cyferkowych" w nagłówku...

Wyłącznik mogę zamontować zawsze, jeśli jest tylko na niego miejsce. W TAP8 to możliwe. Żadnych tam dodatkowych pieniążków za to nie biorę.

Listwa musi się trochę wygrzać.

Ps. wyłącznik, nawet w pozycji OFF, nie jest dla wyładowania atmosferycznego żadną przeszkodą.

Pozdrawiam

 

Ps. z dniem 01.08.2016r. na listwy zasilające zaczną obowiązywać nowe ceny. Jest to wcześniej już wielokrotnie sygnalizowana podwyżka, odsuwana jednak w czasie.

Ma to związek ze wzrostem kosztów produkcji urządzeń. Ceny listew wszakże nie były zmieniane od początku ich produkcji, czyli od 2012 roku.

Dopóki mogłem to wzrost kosztów brałem na siebie.

Oczywiście wszystkie zamówienia złożone do 31.07.2016r. włącznie zostaną zrealizowane po dotychczasowych cenach.

Może nawet w tym czasie pojawi się kilka sztuk TAP8 z dc-blockerami w obniżonej, z symbolicznym zarobkiem cenie...Kto wie. Zachęcam do śledzenia wątku.

Pozdrawiam

 

Słowo się rzekło: http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=84

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A ja chcialem Podziękować Panu Tomkowi, za kolejne urządzenie, które robi "cuda" w systemie :)

-- Zasilacz do Raspberry PI. Polecam :)

 

- mała rzecz a cieszy :) (no moze nie tak zupełnie mała)

Edytowane przez Djehuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Serdecznie dziękuję za listwę TAP8, która zastąpiła zwykłą listwę komputerową Brennenstuhl Primera Tec (za 130 zł).

Wzmacniacz wpiąłem w gniazdo z dc blockerem a CD w gniazdo filtrowane. W moim systemie i warunkach (4-te piętro w wielorodzinnym domu) jest bardzo duża zmiana na plus w 2 aspektach:

- większa równowaga tonalna w całym paśmie bez nieprzyjemnej dominacji najczęściej niskich tonów

- czystsza przestrzeń pomiędzy pozornymi źródłami dźwięku przez niektórych nazywana czarnym tłem

Jeszcze raz - serdecznie dziękuję i polecam.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Proszę o propozycje optymalnego podłączenia.

Posiadam listwę TAP8 - w tym dwa DC Blokery.

Urządzenia: Wzmacniacz lampowy, gramofonowy przedwzmacniacz lampowy, przetwornik DAC lampowy, CD.

Jakie urządzenia włączyć do DC Blokerów, a jakie normalnie ?

 

Drugi problem:

Posiadam oddzielną instalację elektryczną pod audio, ale bez zera ochronnego.

Zauważyłem, że przy podłączeniu TAP8 przewodem 3 żyłowym, mimo tego, że gniazdo zasilania nie posada "bolca", na stykach PE w listwie neonówka próbnika lekko świeci.

Jakie podłączenie będzie lepsze elektrycznie

- użycie do wszystkich urządzeń i listwy przewodów 2 żyłowych, całkowite pominięcie PE,

- użycie przewodów 3 żyłowych, w tym wypadku PE wszystkich urządzeń będzie łączyć się w listwie, bez możliwości odprowadzenia PE listwy do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo tych lamp :-)

 

Tak serio, to w każdym lampowcu jest kilka traf a one najbardziej lubią DC Blockery, dlatego będzie Ci troszkę brakować. Dokupiłbym jeszcze jedną listwę z dwoma DC B.

Na początek obróć wtyczkę w gniazdku od kabla którym zasilasz listwę i sprawdź czy świeci PE.

Mieszkasz w domu, czy w mieszkaniu ?

Jeśli w domu, to wykop głęboki dół, wbij grubą bednarkę połącz przewodem i przewierć się przez mur, w ten sposób będziesz miał najlepsze uziemienie dla audio jakie jest tylko możliwe.

Jak robiłeś instalację pod audio to mogłeś pociągnąć przewód 3 żyłowy, zamiast 2.

Przynajmniej tak się domyślam.

Jeśli nie jest "za późno" to można położyć drugi przewód 1 żyłowy obok 2 żyłowego i zrobić "niby uziemienie" do neutrala w skrzynce rozdzielczej, chyba że w skrzynce masz wyprowadzone uziemienie, to wtedy do uziemienia.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TAP8 z dwoma DC Blocerami w drugim systemie i tez dużo lamp ... DC nie służy lampom ,lepiej bezpośrednio do ściany

lub w pozostałe gniazda w tej listwie .

U mnie w DC jest wpięta tranzystorowa końcówka mocy i druga listwa PAL do której powpinałem różne zasilacze impulsowe

(od satelitarki,gramofonu,dysków HD ) i nic nie brzęczy ,nie buczy i nie zakłóca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC B jest głównie do poprawiania pracy transformatorów, jeśli nie słychać w pracy urządzenia nic podejrzanego to oczywiście wpinamy do ściany ale jak trafa "grają" to warto podłączyć pod DC B.

 

Wszystko jak zawsze zależy od tego ile śmiecia jest w danej lokalizacji.

U jednego z listwą będzie dużo lepiej a u drugiego zamiast lepiej to inaczej.

Dobry prąd gra dobrze sam z siebie, tylko skąd go brać :-) ?

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie śledziłem wątku bo mam jakiś problem z powiadomieniami. Nie mówię tu już o powiadomieniach na maila, ale nawet tych "cyferkowych" w nagłówku...

Wyłącznik mogę zamontować zawsze, jeśli jest tylko na niego miejsce. W TAP8 to możliwe. Żadnych tam dodatkowych pieniążków za to nie biorę.

Listwa musi się trochę wygrzać.

Ps. wyłącznik, nawet w pozycji OFF, nie jest dla wyładowania atmosferycznego żadną przeszkodą.

Pozdrawiam

 

Ps. z dniem 01.08.2016r. na listwy zasilające zaczną obowiązywać nowe ceny. Jest to wcześniej już wielokrotnie sygnalizowana podwyżka, odsuwana jednak w czasie.

Ma to związek ze wzrostem kosztów produkcji urządzeń. Ceny listew wszakże nie były zmieniane od początku ich produkcji, czyli od 2012 roku.

Dopóki mogłem to wzrost kosztów brałem na siebie.

Oczywiście wszystkie zamówienia złożone do 31.07.2016r. włącznie zostaną zrealizowane po dotychczasowych cenach.

Może nawet w tym czasie pojawi się kilka sztuk TAP8 z dc-blockerami w obniżonej, z symbolicznym zarobkiem cenie...Kto wie. Zachęcam do śledzenia wątku.

Pozdrawiam

 

Słowo się rzekło: http://www.tomanek.dbv.pl/viewpage.php?page_id=84

Witam

O ile była by dostępna jakaś promocyjna listwa TAP6, to byłbym zainteresowany :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dobry prąd gra dobrze sam z siebie, tylko skąd go brać :-) ?

 

I to jest kluczowe pytanie dla audio?

Od lat zachodzę w głowę, czy to zmiany zasilania u mnie w chacie, czy moje pieprzone uszy płatają mi figla...np. od wczoraj drażni mnie każdy dźwięk w moim audio...pytam, co jest? :-(((

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tego nie próbowałeś - warto spróbować. Ja kiedyś o mało z krzesła nie spadłem :-).

Objawy bałaganu, które były łącznie z dudniącym basem poszły w niepamięć.

I co ciekawe gra lepiej nie w pozycji książkowo poprawnej jak tutaj:

 

http://www.audiostereo.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=176087

 

tylko odwrotnie. Dlaczego? Nie pytaj, nie wiem.

Edytowane przez Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli tego nie próbowałeś - warto spróbować. Ja kiedyś o mało z krzesła nie spadłem :-).

Objawy bałaganu, które były łącznie z dudniącym basem poszły w niepamięć.

I co ciekawe gra lepiej nie w pozycji książkowo poprawnej jak tutaj:

 

http://www.audiostereo.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=176087

 

tylko odwrotnie. Dlaczego? Nie pytaj, nie wiem.

 

W sumie mam podłączone zgodnie z polaryzacją...Ale spróbuję odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj była pouczająca i zabawna dyskusja: http://www.audiostereo.pl/zamiencie-wtyczki-w-gniazdku-sieciowym_58885.html

I chyba Ś.P. Mamel miał najbardziej trafne stwierdzenia. Konkluzja prawidłowego podpięcia? Jak komu lepiej słuchać :-)

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obejrzeć zasilanie wewnątrz urządzenia, co innego znajduje się na "fazie" a co innego na "neutralnym", dlatego przy odwrotnym podłączeniu gra inaczej.

 

Ziko369, co do Twojej sytuacji, to warto zrobić dochodzenie, czy w najbliższej okolicy nie podłączono do "Twojego" transformatora nowych mieszkań, domów.

 

Więcej nowych odbiorników podpiętych do dużej stacji transformatorowej dodaje sporo zakłóceń, szczególnie nowe lokale, gdzie coraz więcej ledowego oświetlenia i ogromna ilość zasilaczy impulsowych.

Gdy mieszka się w "starej" okolicy, to pod warunkiem dobrych złączy elektrycznych dostaje się lepszy prąd, ponieważ starsi ludzie używają mniej nowoczesnych technologii.

 

Na nowiutkim osiedlu pachnącym nowością, z "młodymi i gniewnymi" w gniazdku mieszka najgorszy prąd z możliwych. W każdym pokoju TV, routery, WiFi, cały sufit w lampach wszelkiego rodzaju, cała masa urządzeń działających całą dobę i do tego zgraja sprzętu w stand-by-u. ZGROZA.

 

Inna opcja, to czasem człowiek się nie wyśpi, a sąsiad robi remont w pionie i wierci mocną wiertarką, a sąsiadki latają na odkurzaczu i robią pranie :-)

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ziko369, co do Twojej sytuacji, to warto zrobić dochodzenie, czy w najbliższej okolicy nie podłączono do "Twojego" transformatora nowych mieszkań, domów.

 

Więcej nowych odbiorników podpiętych do dużej stacji transformatorowej dodaje sporo zakłóceń, szczególnie nowe lokale, gdzie coraz więcej ledowego oświetlenia i ogromna ilość zasilaczy impulsowych.

Gdy mieszka się w "starej" okolicy, to pod warunkiem dobrych złączy elektrycznych dostaje się lepszy prąd, ponieważ starsi ludzie używają mniej nowoczesnych technologii.

 

Na nowiutkim osiedlu pachnącym nowością, z "młodymi i gniewnymi" w gniazdku mieszka najgorszy prąd z możliwych. W każdym pokoju TV, routery, WiFi, cały sufit w lampach wszelkiego rodzaju, cała masa urządzeń działających całą dobę i do tego zgraja sprzętu w stand-by-u. ZGROZA.

 

Inna opcja, to czasem człowiek się nie wyśpi, a sąsiad robi remont w pionie i wierci mocną wiertarką, a sąsiadki latają na odkurzaczu i robią pranie :-)

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Niestety...masz rację :-(((

Wypada kupić kondycjoner droższy od całości zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.