Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Pan Tomek nie odpisuje na maila, pozwolę sobie jego treść przenieść tutaj, może prędzej zauważy ten wpis.

 

Skoro nie da się wycisnąć z KD więcej niż 1A przy 24V to na tym bym poprzestał. Ostatecznie zamówienie wyglądałoby następująco:

 

1. Zasilacz 24VDC i prąd 1A - 1 sztuka

2. Obudowa koloru czarnego.

3. Oplot sznura w kolorze czarnym.

4. Jeśli zmieści się w obudowie trafo o wydajności prądowej 2A to taki poproszę (taki zapas).

5. Włącznik sieciowy poproszę taki jak na załączonej fotce, kolor świecenia niebieski.

6. Wtyk zasilający typu 5,5/2,5 z "+" w środku.

 

Proszę podsumować ile będzie to kosztowało i będziemy kontynuować zamówienie. Zrozumiem brak czasu wynikający z ilości zamówień, jednak proszę chociaż dać znać, że jestem brany pod uwagę:)

post-27180-0-24972100-1475840877_thumb.jpg

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dla zachowania zdrowej relacji cen, odpowiedni byłby ULPS mini skonfigurowany do 9VDC 2A. Wykonywałem w przeszłości te wersje PSU do M8. Wszelkie szczegółowe ustalenia raczej lepiej przenieść na PW.

Pozdrawaim

 

Myślę nad ULPS Mini 9V 2A do zasilenia Uptone Regen , który dalej puszcza sygnał do M2tech Hiface DAC i się zastanawiam czy wystarczy, czy lepiej zainwestować w jakąs pełną wersję ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Prototypów ciąg dalszy.

Tym razem "na warsztat" został wzięty tranzystorowy zasilacz ULPS for....na KD3055 Tesli. Zasilacz bez żadnych zmian jest wytwarzany od początku 2012 roku, więc również i on doczekał się liftingu.

Najważniejsze zmiany:

1. Nowa, autorska obudowa stalowa dedykowana pod tę konstrukcję. Zasilacz prezentuje się jeszcze bardzie pro, otrzymując przy okazji znacznie lepszą wentylację (kratka wentylacyjna znajduje się zarówno w podstawie, jak również pokrywie, zapewniając dobrą cyrkulację powietrza).

2. Zmiana tranzystora Tesla KD3055 na Tesla KD502. Zmiana wymuszona niejako przez rynek części elektronicznych, na którym po prostu zabrakło dawno nieprodukowanych już KD3055. Na szczęście znaleźliśmy godnego następcę w postaci KD502, również produkcji Tesla, których spory zapas spod serii udało mi się zakupić. Zmiana nie odbiła się negatywnie na jakości prądu.

3. Usunięcie filtra Schaffnera. Zabieg ten podyktowany jest tym, że w dużej części zastosowań zasilacz jest podłączany do filtrowanej już listwy i dublowanie filtra jest po prostu niepotrzebne. Nawet jeśli ktoś będzie używać zasilacza bez filtrowanej listwy, to i tak zasilacz poradzi sobie z zakłóceniami.

4. Przeniesienie wyłącznika na tylną ściankę. Z przodu centralnie znajduje się dioda LED.

 

Reszta pozostała bez zmian, również cena. Będzie to zatem nadal ten sam dobry zasilacz tranzystorowy, który już niejeden przetwornik uratował przed sprzedażą Emotikon smile:)

 

Zasilacz będzie dostępny w kolorze srebrnym lub czarnym.

Dostępność planujemy w ciągu około 3 tygodni. Poprzednia wersja będzie jeszcze przez jakiś czas osiągalna (do wyczerpania zapasu płytek drukowanych PCB).

 

Poniżej prezentuję kilka zdjęć uruchomionego prototypu.

post-37103-0-13774500-1480708970_thumb.jpg

post-37103-0-87720400-1480709028_thumb.jpg

post-37103-0-23003200-1480709046_thumb.jpg

post-37103-0-32372300-1480709079_thumb.jpg

post-37103-0-12297000-1480709120_thumb.jpg

post-37103-0-88751200-1480709139_thumb.jpg

post-37103-0-61223400-1480709152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dotarła odpowiedź, proszę o ponowienie pytania na maila/PW. Czasem niestety zdarzy mi się, że coś umknie, jestem tylko człowiekiem.

no coś ci często umyka :) dwa zapytania na stronie i zero odpowiedzi , i tak juz teraz chyba zmieniłem koncepcje więc czas minął :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmianę obudowy to IMHO krok w dobrym kierunku, dyskretna dioda zamiast podświetlanego, jednak trochę zbyt mocno widocznego przycisku bardziej mi się podoba.

BTW wszedłem w posiadanej listwy TAP8, do której wpiąłem wszystko oprócz wzmacniacza, który najlepiej brzmi wpięty bezpośrednio do ściany. Główna różnica to lepsze uporządkowanie sceny dźwiękowej a także poprawa czystości najwyższych tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototypów ciąg dalszy.

Tym razem "na warsztat" został wzięty tranzystorowy zasilacz ULPS for....na KD3055 Tesli. Zasilacz bez żadnych zmian jest wytwarzany od początku 2012 roku, więc również i on doczekał się liftingu.

 

 

A ja się cieszę, że zdążyłem jeszcze ze starszą wersją zasilacza. I dziękuję, Panie Tomaszu (to był zasilacz do phono-stage Graham Slee), pięknie się wszystko ułożyło w systemie. Dobra robota i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy Pan Tomasz mógłby się odnieść do tego wpisu

 

"Tomanek po wielu ochach i achach na forum zaczął mocno oszczędzać na częściach. Ja nie polecam. Natomiast w ludzkiej cenie świetna jest niemiecka Sun Leiste, a w mniej ludzkiej francuski Fadel Hotline."

"Wystarczy podpiąć dwie "te same" listwy Tomanka i zobaczyć oraz usłyszeć różnicę, niesteyty ciężko o powtarzalność. Wkładane są tam coraz tańsze części, a cena idzie w górę, a i sam producent przyznaje to w prywatnych rozmowach. O ile kiedyś stosunek jakości do ceny nowej był przyzwoity, to teraz tak nie jest."

 

w tym wątku

http://www.audiostereo.pl/listwa-zasilajaca_122388.html

 

Jak konsument chciałbym wiedzieć kiedy kupuję jakość a kiedy ktoś na tej jakości oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (panie) mam prosbe ze względu na wielkosc tematu nie mam sil za bardzo na czytanie i szukanie tego co mnie obecnie będzie potrzebne ( za jakis czas na pewno)

 

Sprzętu przybywa a gniazdek coraz mniej na listwie ...

Zwrócilem uwage na listwę pana Tomanka i no i właśnie z tym mam pytanie:

 

Jakie zmiany nastąpiły po wpięciu do Waszego systemu w/w listwy ?

 

obecnie mam podpiętą tzw "bez nazwy" ,wzmak pod ścianę ale i tak jeszcze brakuje gniazdek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany nastąpiły po wpięciu do Waszego systemu w/w listwy ?

 

W moim systemie zmieniło się sporo: lepsza separacja źródeł pozornych, lepsza dynamika i ogólnie lepsza kultura brzmienia.

Dodatkowo w mojej wersji (mam 2 x DC blocker) po wpięciu w DC Blockery - trafa są prawie niesłyszalne (cichsze o 70-80%)

Następnym krokiem była wymiana zasilających (równie ważnych), ale to już nie ten temat.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zmiany nastąpiły po wpięciu do Waszego systemu w/w listwy ?

masz choćby pare wpisów wyżej i ja się z tym generalnie zgadzam

BTW wszedłem w posiadanej listwy TAP8, do której wpiąłem wszystko oprócz wzmacniacza, który najlepiej brzmi wpięty bezpośrednio do ściany. Główna różnica to lepsze uporządkowanie sceny dźwiękowej a także poprawa czystości najwyższych tonów.

a najlepiej wypożyczyć choć nie wiem czy u Tomanka można samemu się przekonać.

 

 

Czy Pan Tomasz mógłby się odnieść do tego wpisu

 

"Tomanek po wielu ochach i achach na forum zaczął mocno oszczędzać na częściach. Ja nie polecam. Natomiast w ludzkiej cenie świetna jest niemiecka Sun Leiste, a w mniej ludzkiej francuski Fadel Hotline."

"Wystarczy podpiąć dwie "te same" listwy Tomanka i zobaczyć oraz usłyszeć różnicę, niesteyty ciężko o powtarzalność. Wkładane są tam coraz tańsze części, a cena idzie w górę, a i sam producent przyznaje to w prywatnych rozmowach. O ile kiedyś stosunek jakości do ceny nowej był przyzwoity, to teraz tak nie jest."

 

w tym wątku

http://www.audiostereo.pl/listwa-zasilajaca_122388.html

 

Jak konsument chciałbym wiedzieć kiedy kupuję jakość a kiedy ktoś na tej jakości oszczędza.

Nie chce stawać po stronie Tomanka ale zacznij logicznie myśleć Sun Leiste w Niemczech 6 gniazd kosztuje 380euro a w polsce na aalegro 1/3ceny CO! niemcy się zlitowali nad biednymi audiofilami z polski? Robią im listwy po kosztach?

Ja mam listwe i zasilacz od tomanka i zbieram kasę na następny zasilacz bo wiem że na chwilę obecną nikt nie zrobi tego lepiej w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wpiąłeś w DC bloki?

 

Wzmacniacz i CD.

 

Ja mam listwe i zasilacz od tomanka i zbieram kasę na następny zasilacz bo wiem że na chwilę obecną nikt nie zrobi tego lepiej w przystępnej cenie.

 

Dokładnie tak. Warto też podkreślić, że "konkurencja" jeśli już robi w tym budżecie to albo filtrowaną albo niefiltrowaną na wszystkich gniazdach.

A tutaj oprócz miksowania na życzenie jeszcze w cenie są 2xDC blockery (w TAP8)

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe elementy listew są obecnie takie same jak w listwach z początku produkcji. Zmieniły się gniazda wyjściowe, na lepsze oczywiście. Względem początków produkcji jest również lepsza obróbka obudów (CNC), bardziej trwałe, aluminiowe tabliczki z opisami. Gdzie tu oszczędność? Gdybym oszczędzał to bym odpuścił zakup drogiej obrabiarki CNC do precyzyjnego wykonywania owiertu obudów, zostawił zwykłe drukowane naklejki i nie dawał aluminiowych tabliczek itp.

Generalnie nie bawię się w pyskówki na zaczepki, że ktoś tam kiedyś coś usłyszał od kogoś. Nie każdemu moje istnienie jest na rękę. Robię swoje. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe elementy listew są obecnie takie same jak w listwach z początku produkcji. Zmieniły się gniazda wyjściowe, na lepsze oczywiście. Względem początków produkcji jest również lepsza obróbka obudów (CNC), bardziej trwałe, aluminiowe tabliczki z opisami. Gdzie tu oszczędność? Gdybym oszczędzał to bym odpuścił zakup drogiej obrabiarki CNC do precyzyjnego wykonywania owiertu obudów, zostawił zwykłe drukowane naklejki i nie dawał aluminiowych tabliczek itp.

Generalnie nie bawię się w pyskówki na zaczepki, że ktoś tam kiedyś coś usłyszał od kogoś. Nie każdemu moje istnienie jest na rękę. Robię swoje. Dziękuję.

 

Kupiłem 2 zasilacze od p. Tomasza, pierwszy w r. 2014 do DAC-a i drugi przed kilkoma miesiącami do phono stage. Jakoś nie zauważyłem spadku jakości, ta pozostała na wysokim poziomie. Sprzęt absolutnie bezawaryjny, pancerny, bardzo skuteczny i w tej cenie wymiata.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tych zacnych urządzeń, na pohybel malkontentom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.