Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz vintage - warto?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rydz

(Konto usunięte)

Agresywność, natarczywość wysokich tonów, dość przeciętne zróżnicowanie oraz ograniczenie swobody, przestrzeni wgłąb, to dość typowe cechy dla starych, nieraz olbrzymich kloców. Może częściowo związane z częściową utratą parametrów, a może nie...

 

Nic z tego co napisałeś,może poza( zróżnicowanie)bo nie wiem do końca o co ci chodzi,nie występuje w Pioneer SA-708 BLUE.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak odmienne można mieć zdanie. Miałem tony wzmaków Vintage i tylko Pioneer SX838 grał ostro i sucho, reszta była właśnie dość kluskowata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - moja opinia zabrzmiała jakbym trącił butem te vintage Kenwoody, ale nie o to mi chodziło... podkreślam, że w cenie rynkowej second-handowej (1.5K) grają tak, że nawet bym się nie zastanawiał nad zmianą i zakładam że zawstydziłyby wiele klocków które powstały później albo nawet obecnie, ....dopiero przejście na Shindo powoduje lekki "opad szczeny", ale przecież tu nie ma co porównywać w ogóle - ani ceny, ani konstrukcji, dwa światy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jedna historię, jak pewien gitarzysta pierdyknął nogą w pewną kastę od wzmacniacza, coś się urwało, coś zawyło i od razu wzmacniacz zagrał lepiej!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdańsk,twoja opinia jast twoja:) zukzuk wrzucił wszystkie Wintage do jednego woreczka jeżeli chodzi o dżwięk:)

 

Bynajmniej. Określenie "dość typowe cechy..." to nie jest wrzucanie wszystkiego do jednego wora.

Chodziło mi o zróżnicowanie wysokich tonów, wybrzmień.

Jeśli chcesz - możemy skonfrontować moje i Twoje (Wasze) opinie. Nic tylko się spotkać i porównać co i jak gra.

Oczywiście, że oba, nawet całkowicie odmienne zdania mogą się zgadzać, co jest w dużej mierze uzależnione od tego z jakimi kolumnami owe wzmacniacze się zestawi.

 

Nie miałem aż tak wielu starych wzmacniaczy, ale kilka się przewinęło i szału nie było... Lecz zwyczajnie mogłem nie trafić na DOBRE vintage. Tym bardziej, że kolumny raczej wredne i wybredne:) Nikt wszystkiego nie przerobił!

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Nie miałem aż tak wielu starych wzmacniaczy, ale kilka się przewinęło i szału nie było... Lecz zwyczajnie mogłem nie trafić na DOBRE vintage. Tym bardziej, że kolumny raczej wredne i wybredne:) Nikt wszystkiego nie przerobił!

 

Właśnie o kolumny tu chodzi,Infinity wredne,trudne,większość wzmacniaczy ma z nimi problemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

no tak - moja opinia zabrzmiała jakbym trącił butem te vintage Kenwoody, ale nie o to mi chodziło... podkreślam, że w cenie rynkowej second-handowej (1.5K) grają tak, że nawet bym się nie zastanawiał nad zmianą i zakładam że zawstydziłyby wiele klocków które powstały później albo nawet obecnie, ....dopiero przejście na Shindo powoduje lekki "opad szczeny", ale przecież tu nie ma co porównywać w ogóle - ani ceny, ani konstrukcji, dwa światy..

 

Adam, z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy i doświadczenia, jest sporo starszych konstrukcji do kupienia w podobnej cenie (uważam ze 1500 PLN za tego Kenia to zdrowa przesada) które zagrają co najmniej na tym samym poziomie, jeśli nie lepiej. Vintage jest ciężkim tematem bo trzeba mieć odpowiednią orientację żeby nie kupić czegoś co tylko jest reklamowane jako znakomite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o kolumny tu chodzi,Infinity wredne,trudne,większość wzmacniaczy ma z nimi problemy:)

 

Rzecz w tym, że własnie o WZMACNIACZE tu chodzi:)

Po tym jak za namową znajomego "odkryłem" TA Nakamichi , który miał chwilowo zastąpić Krella KSA 200+KRC, kosztującego dziś przeszło 10x tyle (!), zachodzę w głowę czy reszta (pewną są jeszcze wyjątki) robi, robiła przeciętne, a wręcz słabe wzmacniacze (niestety), kosztujące dziś max kilka kzł?

Bo TA 3 i 4 (te poznałem), są dla większości audiomanów tylko śmiesznymi amplitunerami, z w sumie niewielkimi układami zasilania (największe trafo podają - 435 VA). A nie boją się WIELKICH i trudnych (jak gminna wieść niesie) skrzyń, z którymi wiele najmniej kilka razy droższych, uznanych, wypaśnych konstrukcji po prostu "szczekało", "muliło" czy też dławiło się, a nawet wyłączało po większym przesunięciu gałki w prawo.

Więc jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Problemem chyba jest że wiele wzmacniaczy vintage,np Kenwood,Pioneer grało w tamtych latach z dedykowanymi im kolumnami,choćby serii HPM Pioneer o łatwym obciążeniu rzędu 6-8 Ohm,szukając świadomie vintage wzmacniacza do trudnych Infinity może warto poszperać w sieci z czym współpracowały te wzmacniacze.

Amplituner Nakamichi gra wybitnie,kosztował chyba koło 2 tysiaków a porównywany dżwiękowo jest do niezłych integr.

Przyznasz jednak że trafienie przypadkowo na wzmacniacz który będzie robił co chciał z Infinity to loteria,ale można,choćby przywołane TA-3-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Rzecz w tym, że własnie o WZMACNIACZE tu chodzi:)

Po tym jak za namową znajomego "odkryłem" TA Nakamichi , który miał chwilowo zastąpić Krella KSA 200+KRC, kosztującego dziś przeszło 10x tyle (!), zachodzę w głowę czy reszta (pewną są jeszcze wyjątki) robi, robiła przeciętne, a wręcz słabe wzmacniacze (niestety), kosztujące dziś max kilka kzł?

Bo TA 3 i 4 (te poznałem), są dla większości audiomanów tylko śmiesznymi amplitunerami, z w sumie niewielkimi układami zasilania (największe trafo podają - 435 VA). A nie boją się WIELKICH i trudnych (jak gminna wieść niesie) skrzyń, z którymi wiele najmniej kilka razy droższych, uznanych, wypaśnych konstrukcji po prostu "szczekało", "muliło" czy też dławiło się, a nawet wyłączało po większym przesunięciu gałki w prawo.

Więc jak?

 

Jest jeszcze seria IA i są to wzmacniacze zintegrowane. Też niezłe. Posłuchaj kiedyś odtwarzacza OM-S 7E i porównaj go do czegokolwiek. Nawet do Krella czy czegoś z tej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mały update z bojów - na ten moment wszedłem więc w posiadanie Kenwood KA-8004 (top integra z 1973), Kenwooda KA-9100 (topowa integra z 1978) i tanich jak barszcz kolumienek Sharpa ;)

 

KA-9100 i kolumienki oddane do Andrzeja Witka (Sonus Oliva) na przeglad i upgrade

 

no kurcze ciekaw jestem.....

 

fotencje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3626-0-72701500-1337718584_thumb.jpg

post-3626-0-22592300-1337718590_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak odmienne można mieć zdanie. Miałem tony wzmaków Vintage i tylko Pioneer SX838 grał ostro i sucho, reszta była właśnie dość kluskowata.

 

 

U mnie tak grał stary Rotel... :) Ale Luxman vintage grał miodzio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze seria IA i są to wzmacniacze zintegrowane. Też niezłe.

 

Disco, jak byś umiejscowił serię IA wstosunku do innych sprzętów? Nie są drogie, a jeśli faktycznie grałyby z Infinity to warto rozważyć. Jednak z tego co widze, to dość oszczędne w moc sprzęty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />

te kolumienki sharpa, grają jak rasowe kolumny, sam usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kolumny Sharpa kosztowały 700zeta na allegro - wizualnie OK, coś jednak w tych potencjometrach high/low poszło bo jak zacząłem kręcić to jeden średniotonowy przestał grać... w każdym bądź razie liczę że p. Andrzej w ogóle wyleminiuje te potencjometry z toru, że okabluje je sensownie i rzuci okiem na zwrotnicę... no i gniazda głośnikowe do upgrade'u bo były stare takie dwubolcowe bananki a'la unitra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dla ew. ciekawych - jakiś czas temu odebrałem sprzęt po przeglądzie i upgrade u p. Andrzeja Witka (Sonus Oliva).

 

W kolumnie - wyeliminowano potencjometry bass/treble, przejrzano i przebudowano zwrotnicę, wstawiono dobre gniazda głośnikowe, wymieniono okablowanie wewnętrzne.

 

We wzmaku:

Filtr sieciowy po stronie sieci i odbioru z zasilacza napięć stałych. Z wyjścia usunięto styki przełącznika głośników i styki przekaźnika - uproszczenie ścieżki sygnałowej. Zmieniono też okablowanie wyjściowe głośnikowe, gniazda sieciowe i nowe okablowanie sieciowe od gniazda i dalej. W torze audio-sygnału nie ma żadnego kondensatora, a był zwykły elektrolit. By dokonać tych zmian wprowadzono nowy, przekaźnikowy układ miękkiego startu po stronie sieci, a nie wyjść głośnikowych. Odłączono większość przełączników i potencjometrów z toru oraz wymieniono potenjometru głosności.

 

Efekt? Po co komu klocki za dziesiątki tysięcy... szok ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Co sądzicie o serii SA pioneera? sa-9500 II ?

Warto zapłacić za niego 1000 zł? Tyle chciałbym przeznaczyć na wzmacniacz. Niekoniecznie musi być vintage, chociaż bardzo mi się podoba.

Może lepiej kupić w tej cenie coś nowszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy które miałem,..... od pierwszego miejsca.

Accuphase 303 X koniecznie z X

Amplituner Sansui Qrx 9001 piękna lampowa barwa i lepiej,.. z kopem

Sansui G-9000

Pioneer SA9800

Kenwood 9800

jeszcze jakieś kenki były

I sony f7 i inne, już nie pamiętam.

Co do vintage, to co teraz mam i przewijało się z nowych rzeczy, aż chce się wyć,.... jak ja mogłem tego się pozbywać, to była by dobra lokata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update z bojów - na ten moment wszedłem więc w posiadanie Kenwood KA-8004 (top integra z 1973), Kenwooda KA-9100 (topowa integra z 1978) i tanich jak barszcz kolumienek Sharpa ;)

 

KA-9100 i kolumienki oddane do Andrzeja Witka (Sonus Oliva) na przeglad i upgrade

 

no kurcze ciekaw jestem.....

 

fotencje

 

 

 

Jak już te kolumny Sharp-a będą po tuningu , proszę skrobnąć parę słów o ich brzmieniu i z góry bardzo dziękuję , Piotrek

 

P.S.

Swego czasu mogłem je nabyć za 450 zł. , chciałem je kupić ze względu na wysoką efektywność , ale w końcu się rozmyśliłem , niemniej jestem ciekaw , jak brzmią kolumny vintage w porównaniu ze współczesnymi głośnikami .

 

Zastanawiam się również na tymi kolumnami , wyglądają obiecująco , może ktoś z Was je słuchał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

p1230768.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe "Kabuki speakers" :)

 

"Japanese made speakers from the 60's through the 70's that had a minimum 15" woofer, a minimum 4-way cross-over, at least 6 individual drivers, in a box that is less than 3 cu ft or weighs less than 50lbs.

 

 

"For those wondering about the origin of the term, it had to do with the limited bandwidth and tinny sound that characterized the first versions of these speakers. As a friend said "You can play Led Zepplin though them and it comes out sounding like Kabuki music".""

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe "Kabuki speakers" :)

 

"Japanese made speakers from the 60's through the 70's that had a minimum 15" woofer, a minimum 4-way cross-over, at least 6 individual drivers, in a box that is less than 3 cu ft or weighs less than 50lbs.

 

 

"For those wondering about the origin of the term, it had to do with the limited bandwidth and tinny sound that characterized the first versions of these speakers. As a friend said "You can play Led Zepplin though them and it comes out sounding like Kabuki music".""

 

Czy słuchałeś jakiekolwiek kolumn z rodziny " kabuki " i jeśli tak , to jak według ciebie one brzmią , czy są warte grzechu kupna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał przez chwilę 5-drożny model Sansui z siedmioma głośnikami z połowy lat siedemdziesiątych. Stan był bardzo dobry, ale dźwięk wręcz karykaturalny. Było głośno, ale z hi-fi miało to niewiele wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał przez chwilę 5-drożny model Sansui z siedmioma głośnikami z połowy lat siedemdziesiątych. Stan był bardzo dobry, ale dźwięk wręcz karykaturalny. Było głośno, ale z hi-fi miało to niewiele wspólnego.

 

Dziękuję bardzo !

 

Altusy też miały dużą efektywność , natomiast dźwięk , jaki generowały był przeciętny .

Być może większość , jak nie wszystkie kolumny z epoki vintage grają podobną , karykaturalną manierą dźwięku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał przez chwilę 5-drożny model Sansui z siedmioma głośnikami z połowy lat siedemdziesiątych. Stan był bardzo dobry, ale dźwięk wręcz karykaturalny. Było głośno, ale z hi-fi miało to niewiele wspólnego.

Skusiłem się śmieszną ceną, wyglądały jak nowe, Technics Linear Phase, to samo co piszesz, katastrofa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się śmieszną ceną, wyglądały jak nowe, Technics Linear Phase, to samo co piszesz, katastrofa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Choć wygląd mają zacny , szkoda , że tylko wygląd .

 

I prawdziwy wysyp sprzętu vintage , można złożyć cały zestaw audio :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2078943590_515853a27f_b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się śmieszną ceną, wyglądały jak nowe, Technics Linear Phase, to samo co piszesz, katastrofa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z czym je podłączyłeś? To te?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy to te same w tej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to takie same, widzę że mają zerwany filc z półki z pod głośnika średnio tonowego,... ja miałem.

Ja wiem,.... może 7-8 lat temu z 1tyś zł zapłaciłem, może mniej, ciesząc się potęgą basu z tak wielkiego głośnika, sobie myślałem,...a tu zawód, zero wybrzmienia, kombinowałem potencjometrami, zawsze było coś nie tak, 500zł bym nie dał nawet,...potem kupiłem w Polsce, Linear Phase na allegro, od pana z Leszna, albo z Legnicy,... teraz nazywa się chyba zet-coś tam coś tam, kiedyś miał inny nick,...

ale cena pamiętam kosmos 250zł z przesyłką wylicytowałem, za tak wielkie kolumny, że jemu chciało się za takie pieniądze jeszcze pakować,....coś obiło mi się o uszy, że w lini Linear Phase, Bob Carver maczał palce.

Powiem tak,...gram na kolumnach z przełomu 70/80 lat i one grają, ale tylko tubowe z tamtego okresu, a co do wzmacniaczy, mam swoje typy, za którymi tęsknie.

Na razie z vintage zrezygnowałem, bo mnie denerwowały ciągle trzeszczące heble, potencjometry i inne przełączniki,.... ten Ken,ek piękny wyżej, kiedyś to nawet mógłbym być głuchy,.... bo kupowałem oczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.