Skocz do zawartości
IGNORED

Sugden A21a + Sonus Faber Concertino + Thorens 160


Henryk V

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten model "DeCapo i" i już nie chce mieć innych...Powiem w skrócie -rewelacja!

swietna przestrzeń ,szybkosc,precyzja,stereofonia ,wspaniała muzykalność i ten bas jak z podłogówek...

Kiedyś z Sugdenem -tylko koncowką mocy A21AP grały rewelacyjnie,mają wysoką skutecznosc i głosnik nisko-sredniotonowy niefiltrowany ,właściwie zwrotnicy nie ma ,bo jest tylko na wysokich jeden wysokiej jakosci kondensator olejowy,Zdobycie na rynku wtórnym raczej graniczy z cudem.Swietnie graja z lampą i tranzystorem w klasie A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem gramofon i Sonus Faber.. czyli jestem w 40% drogi.

 

Na poczatek U2, Yes, Genesis, Eric Clapton, Santana, Sting, Police.. hm srednio, Sade lepiej, dopiero Marillion zrobilo na mnie wrazenie.

Wrzucilem to czemu ta cala zabawa ma sluzyc

Joe Henderson - Live at the Village Vanguard; Page One - nowy Blue Note

Miles Davis - at Plugged Nickel, Chicago vol.2

Coltrane, Impressions,

Getz meets Mulligan - japan i in.

Fortepian, saksofon, brzmia swienie, scena, przetrzen... idealnie.

Czekam na Sugdena i szukam kabelkow i wkladki do TD160

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak wzmak podłączysz - będzie jazzzzzda. Kolumny to jeszcze nic... :) Najlepsze wciąż przed Tobą! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niezłą ma efektywność ta kolumienka i bez zwrotnicy , chętnie bym jej posłuchał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nihil novi... :)

Trick z bezpośrednim podłączeniem midwoofera oferuje też w swoich pięknych kolumnach włoska firma Diapason

 

diappic1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

tak mi się przypomniało, że tam nie było 4,7 tylko 2x 2,2 µF. a że słuchano wtedy z konturem i tonami na max, to kopułki się paliły - rozwiązaniem było odcięcie jednego z kondensatorów - bo i tak nikt nie słyszał zmiany, a kasa w portfelu zostawała :)

 

no i nie dość, że był tam głośnik 8", to i obudowa zamknięta - wiadomo jak to grało... nie najciekawiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrick >>> Tak to gralo w latach 80' poniewaz o sygnale bobrej jakosci mozna bylo tylko pomarzyc wiec potrzebny byl ,,kontur,, i tp upiekszacze potegujace tylko szumy a nie czyste pasmo i to sa fakty.

 

Od 2 dni mam w domu Unitry ZGc 40-8-580 po calkowitej regeneracji i odnowieniu skrzynek ,powiem tylko jedno gdyby tak graly w 85 roku to na dyskoteki koledzy nosili by mnie na lektyce zebym je tylko tam chcial zabrac !

 

Wracajac do SF ,mialem kilka roznych modeli w domu a 2 z nich bylem wlascicielem kilka lat sa nimi Minuetto i Minima Amator,oba monitory z dusza i slodkim dzwiekiem z tym ,ze Minimy pod kazdym wzgledem lepsze i od Minuetto jak i Concertino ale dostac obecnie z drugiej reki graniczy z cudem.

 

PMC sluchalem na AS i przyznam iz zrobily na mnie duze wrazenie ,3A do Sugdena czy lampy beda jednak lepsze i wygladaja lepiej:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości bo rozglądam się za wzmacniaczem do Electa Amator 1, Sugden nie jest przypadkiem za ciemny do nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - za słaby. 25W nie pogoni Electy.

Jak już Pure Class A to zdrowe 50W: Celuj w Krella, Audio Analogue, Accuphase, Luxmana...

A jak klasa AB to 150-200W. Znów Krell się kłania.

Wymarzony partner dla Electy, która zasługuje na waty najlepszej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl wzmacniacz... gra.. ladnie, bardzo ladnie

Brakuje mi jednej przejsciowki wiec na razie bez pre i winyla... z iPhona ;)

 

Kable Audioquest Forest + (bi-wire) w drodze - nic innego na razie nie znalazlem.. beda w miare ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości bo rozglądam się za wzmacniaczem do Electa Amator 1, Sugden nie jest przypadkiem za ciemny do nich?

Electa Amator 1 ma słabszy bas od 2 ale skoro już masz 1 to musisz mieć mocny ale muzykalny tranzystor 200W/8.

Lampa nie poradzi sobie z jedynką.Krell może być za 'suchy ' w brzmieniu.Classe CA 200,CA 300,CA 400 powinno sprostać

ale najlepiej SPRAWDZIĆ samemu.Dobry będzie również PASS z nowej serii XA.

 

Wracajac do SF ,mialem kilka roznych modeli w domu a 2 z nich bylem wlascicielem kilka lat sa nimi Minuetto i Minima Amator,oba monitory z dusza i slodkim dzwiekiem z tym ,ze Minimy pod kazdym wzgledem lepsze i od Minuetto jak i Concertino ale dostac obecnie z drugiej reki graniczy z cudem.

 

MINIMA jest faktycznie najlepszym MONITOREM ale ma swoje OGRANICZENIA w basie który schodzi zaledwie do 55 HZ ale jest

go słychać i przy dobrym systemie SF mogą pokazać NAJWYŻSZĄ KLASĘ BRZMIENIA.Lubią się bardzo z tranzystorowym

Audio Research i okablowaniem Transparent Audio.Bardzo trudne do zdobycia.Będę miał za 2 miesiące do sprzedania/prawdopodobnie/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie EA2 są przebasowane :) Mogłem je mieć €225 taniej ale wolałem EA1 ze względu na lepsze głośniki (Esotar i Skaaning).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie EA2 są przebasowane :) Mogłem je mieć €225 taniej ale wolałem EA1 ze względu na lepsze głośniki (Esotar i Skaaning).

 

Miałem Electy 1 i nie byłem z nich zadowolony bo w pomieszczeniu 50m grały bez dobrego basu.Dopiero Extremy sprostały

moim wymaganiom i byłem naprawdę ukontentowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No paaaanie, dla Electy to może max 25m2 a nie hangar 50m2 :-)

W małym pomieszczeniu skubańce schodzą dość nisko i czuć bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No paaaanie, dla Electy to może max 25m2 a nie hangar 50m2 :-)

W małym pomieszczeniu skubańce schodzą dość nisko i czuć bas.

 

No to życzyć panu tylko powodzenia !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polaczylem Sugdena i Concertino kablem Audioquest forest +, ale cos mi nie pasuje.. jest troche jasniej i bardziej przestrzennie, ale jakby za duzo gory sie zrobilo,

Chyba sprawdze je z JBL e90, Mission 780 z HK, z Denonem raczej nie sadze, zeby sie polubily.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem starego SF od lat,sluchalem prawie wszystkiego co stworzyl F.Serblin i jednak EA 1 to monitor ktory w relacji jakosci do ceny wygrywa z reszta braci.

 

Uwielbiam Guarneri Homage za jakosc i wyglad lecz to EA1 sa blizsze prawdy.

 

Mam maly pokoj (18m2) wiec takie minitory potrafia juz zwalic z sofy:)

 

EA2 czy Signum maja juz inne wysokotonowce co niestety wplynelo in minus w mojej ocenie na ich brzmienie co nie oznacza ,ze graja zle poniewaz Serblin potrafi robic paczki i to slychac.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, też grasz na EA1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitra Tonsil ZgC-40-8-581

Podział pasma akustycznego zrealizowano kondensatorem 4,7 µF w torze głośnika wysokotonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchałem tych kolumn jak były z początku produkcji nawet w tamtych latach żadne cudo brak basu ewidentny na górze tekstylna kopółka o zawieszeniach nie chce mi się pisać :)

Średnie tony ogólnie mdło.

 

No to życzyć panu tylko powodzenia !!!

ach ten sarkazm tym razem słuszny w akustyce cudów nie ma!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, też grasz na EA1?

 

Posprzedawalem wszystko w diably juz jakis czas temu i jest mi lzej,choroba zaleczona a obecnie bawie sie tanim sprzetem z epoki PRL:)

 

Mialem EA1 w domu i sluchalem tez wiele razy w roznych miejscach i zawsze graly genialnie ale najmniej cukrowaly ze wszystkich podstawkowych SF jakie slyszalem.

 

Jak sprzedalem SF Mimina Amator z Cyrusami to przez 2 lata nie moglem sie ogarnac ze sprzetem ,bo nic nie chcialo tak pieknie grac barwa jak ten zestraw,dopiero AN i Manley dalo mi to czego szukalem (tez sprzedalem z powodow przyziemnych niestety).

 

Generalnie gdybym dysponowal wolna gotowka to dalej SF byl by na liscie zakupow audio.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

do Sonus Faber Electa EA II bedzie lepszy amp mcintosh ew. pre i koncowka, krell np Kav300i, lampa Yaquin.. Luxman, cos innego.. kable nordost red dawn, kimble 8TD, 12TD, audio forrest+, zeby bylo ciekawie, gleboko, szeroko, jazz, King Crimson itp..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem w pewnych zestawieniach Nordost sprawdza się dobrze ale zawsze można dobrać coś lepszego.

Kiedyś byłem wielkim fanem tych kabli ale w miarę doświadczeń zrozumiałem, że mają jednak pewne znane od lat wady,

że są bardzo drogie i że można do systemu dobrać znacznie lepsze kable,

Miałem ostatnio słynnego Odina XLR, legenda wśród kabli i chyba najdroższy IC na świecie.

Jako pasjonat dobrych kabli z ciekawością pojechałem z nim do chaty, wpiąłem z wielkimi oczekiwaniami i....dupa!!

Kabel zagrał słabiutko!! Owszem dużo góry, szybkość, konturowy bas, duża przestrzeń ale odchudzona średnica, słabe barwy,

brak wypełnienia, jakiś dziwny rodzaj szorstkości.

Grał na poziomie Sky-a, który jest 10x tańszy.

 

To połowę a nawet 3x tańsze kable jak Acrolink DA6300 czy Synergistic Research Element Copper/Tungsten/Silver pozamiatały tego Odina

jak dzieciaka!! Zagrały pod każdym względem dużo lepiej.

Tak więc teza o wielkiej klasie Nordostów jest niestety mocno przesadzona.

Właśnie nie jest tak że to kable z klasą do systemów z klasą bo na high endowych systemach z klasą wyraźnie widać słabości

kabli tej marki.

Ale na tańszych, budżetowych systemach o ciemnym brzmieniu faktycznie te kable mogą się dobrze wpasować.

Sam mam w swojej bogatej kolekcji kabli IC Frey i to jest fajny kabel w detalu do 4000zł ale Odin za 70000zł nie jest wiele lepszy.

 

Dziwne, ze u Ciebie Odin malo sie rozni od Frey bo u mni Tyr byl zdecydowanie lepszy od Frey a raczej watpie by moj system byl bardziej rozdzielczy od Twojego.

Slyszalem taki system na nordoscie...Wadia, Adyton i Kef Blade..system gral bardzo dobrze jak na cyfrowe zrodlo...to na poparcie Twojej tezy, ze nordost nie sprawdza sie w vardzo dobrych systemach. Ponadto jest na swiecie wielu uzytkownikow bardzo drogich systemow nierzadko drozszych niz Twoj i z dziwnych wzgledow Ci ludzie nie narzekaja. Juz pisalem nordost z burmesterem faktycznie gra jakos ostro, ale to nie znaczy, se system musi byc zmulony by brzmialo wszystko dobrze z tymi kablami. W porownaniu do mita przynajkniej serii Magnum nordost jest i tak blizszy neutralnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kable Audioquest Forest + (bi-wire) w drodze - nic innego na razie nie znalazlem.. beda w miare ok?

W miarę? Jak zechcesz kupić coś droższego, to sprawdź dokładnie. Być może, to koniec Twoich poszukiwań kabla... Jeśli jednak będziesz sprzedawał, to daj znać na PW :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No paaaanie, dla Electy to może max 25m2 a nie hangar 50m2 :-)

W małym pomieszczeniu skubańce schodzą dość nisko i czuć bas.

W dużym schodzą tak samo ... jak każde kolumny mają stałe pasmo (chyba że piszesz o rezonansach pomieszczenia, które są w innych miejscach przy różnych gabarytowo pomieszczeniach).

 

Swoją drogą zastanawiam się jak Wy słuchacie swoich kolumn? Sofy macie postawione przy ścianie, a kolumny przy przeciwległej? W ten sposób to głównie słychać odbicia od ściany za plecami = bas zniekształcony, aczkolwiek taki rezonans może się podobać (dla mnie tak się słuchać nie da ... chyba że przez 2 minuty dla "fun'u"). Tak czy inaczej w pomieszczeniu 50m kw słucha się znacznie lepiej maluteńkich monitorków nawet, niż w pomieszczeniu 12 m kw. ... pod warunkiem że w obu przypadkach jesteśmy oddaleni od kolumn o np. 1,5 m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.