Skocz do zawartości
IGNORED

Przewód głośnikowy, o łagodnym brzmieniu.


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje przewodu o łagodnym brzmieniu, a zarazem dynamicznym, do napędzenia, hornów i 15" basów, aktualnie posiadam Dnm Reson, starszego typu, ogólnie jestem z niego zadowolony, ale niestety już mi się kończy, chciałbym zastąpić go innym, tak do 100-140złmb

Myślałem o Van den hul, ale nie słuchałem, mile widziane wypożyczenie za kaucją. Pozdrawiam.

A-ch, inne wspaniałe walory siniczne, mile słyszane.

 

Ja używam Furutech u2T naprawdę sweet ale bardzo szczegółowy, duża mikro i makro dynamika, bardzo muzykalny i kulturalny. Góra wybrzmiewa bardzo dobrze, reszta pasma też w najlepszym pożądku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupić dobry kabel i nie być naciąganym na głupoty i fantazje? JA - Mazowsze Wawa

sugestie adresu wiarygodnych?

 

b.

 

 

PS ta tuba czerwona ...hmmm ciekawa, ależ ludzie wymyslają ciekawe rzeczy no i ten kolorek supcio jak mojej ...szminki ....... dobrze że odchodzi sie od kanciastości-obrzydliwych PRLo podobnych. coś sie dzieje dobrego w kształtach . i te nózki hihihi fajne. słodziktie. lubie dobre designy w kazdej dziedzinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ci kolory.............................................hihi

 

 

z domu bym wygoniła .

bo mi sie kojarzy.................hmmmmm . anatomicznie.

ha,ha... miałem kiedyś białe, po kilku drinkach kumpel chciał się w nie odlać, a żona mówiła że gdzie wnoszę te umywalki,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio i dobrze to Reson na pewno jest najlepszy...po co kombinować...widziałem drogie systemy okablowane tymi drucikami i grały przyjemnie i łagodnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje przewodu o łagodnym brzmieniu, a zarazem dynamicznym, do napędzenia, hornów i 15" basów, aktualnie posiadam Dnm Reson, starszego typu, ogólnie jestem z niego zadowolony, ale niestety już mi się kończy, chciałbym zastąpić go innym, tak do 100-140złmb

 

Przy głośnikach o takiej sprawności to RESON powinien być OK.

 

Mógłbyś też kupić drut srebrny Sonus Oliva na próbę - ten cieńszy - 0,57mm może to być strzał w 10tkę :)

 

Miałem i mam Resona ( w wersji 1mm w kolumnach ) i lepszym od niego jest Equilibrium Aurora.

Nie jest ostry i ma detale , tło " powietrze " i wiele innych pozytywnych elementów z jednym minusem.

CENA :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Panowie czy ktoś może napisać kilka zdań na temat Harmonixa Exquisite....niebawem będę wymieniał głośnikowe i ten jako pierwszy pójdzie na odsłuch.Czytałem test W.Pacuły....ponoć rewelacyjny....ale chciałbym poznać zdanie kogoś kto ma ten kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może napisać kilka zdań na temat Harmonixa Exquisite....niebawem będę wymieniał głośnikowe i ten jako pierwszy pójdzie na odsłuch.Czytałem test W.Pacuły....ponoć rewelacyjny....ale chciałbym poznać zdanie kogoś kto ma ten kabel.

chyba Fr@nc coś ma...harmonixa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś może napisać kilka zdań na temat Harmonixa Exquisite....niebawem będę wymieniał głośnikowe i ten jako pierwszy pójdzie na odsłuch.Czytałem test W.Pacuły....ponoć rewelacyjny....ale chciałbym poznać zdanie kogoś kto ma ten kabel.

Kabel śmiesznie tani w porównaniu do konkurencji,jak i do tego co sobą prezentuje,spokojnie może grać w bardzo drogich systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak sprawa wygląda to tylko brać i nie patrzeć......Fr@nc jak masz ten kabel to napisz na priv.....podstawki Franc Audio to twój wyrób? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem podczas testu kabli głośnikowych, wie o tym kilku forumowiczów. W teście biorą udział wspomniane Harmonixy EXQ oraz model niższy SLC i 10 innych. Są to przewody wysokiej próby według mnie o świetnej relacji jakość cena. Nie są w pełni neutralne i wyraźnie wprowadzają swój charakter. Pierwsze co rzuca się w uszy to analogowość i skojarzenie z dobrym gramiakiem. Niezwykle gładka i dopieszczona średnica i ładna informacja o aurze pomieszczenia + dużo smaczków w najwyższym zakresie. Bas i barwa to nie Transparent MM ale jest na przyzwoitym poziomie. Dla mnie największy minus to pogorszenie lokalizacji i rozmywanie sceny, atak też mniejszy niż na kablach topowych. Wyraźnie słychać to przy Tarze RS1 i srebrnych Kondo SPZ. Jednak biorąc pod uwagę cenę to bardzo dobry wybór i ciekawy kabel. Do szybkich i przejrzystych systemów wydaje się bardzo ciekawym kompanem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeżeli tak sprawa wygląda to tylko brać i nie patrzeć......Fr@nc jak masz ten kabel to napisz na priv.....podstawki Franc Audio to twój wyrób? :)

Ze smutkiem przyznaję, że niestety nie mam - używam podstawowego modelu CS-120, co wcale nie oznacza, że nie chciałbym upgradować głośnikowców o oczko, albo dwa wyżej. Podstawek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tez nie robię - zbieżność nazw czysto przypadkowa.

Jednymi z najłagodniejszych i najbardziej gęstych, muzykalnych przewodów głośnikowych jakie słyszałem były

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Xaviana. Z tanich można rzucić uchem na Linny K400, tylko ostrzegam - są "ładne inaczej" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem podczas testu kabli głośnikowych, wie o tym kilku forumowiczów. W teście biorą udział wspomniane Harmonixy EXQ oraz model niższy SLC i 10 innych. Są to przewody wysokiej próby według mnie o świetnej relacji jakość cena. Nie są w pełni neutralne i wyraźnie wprowadzają swój charakter. Pierwsze co rzuca się w uszy to analogowość i skojarzenie z dobrym gramiakiem. Niezwykle gładka i dopieszczona średnica i ładna informacja o aurze pomieszczenia + dużo smaczków w najwyższym zakresie. Bas i barwa to nie Transparent MM ale jest na przyzwoitym poziomie. Dla mnie największy minus to pogorszenie lokalizacji i rozmywanie sceny, atak też mniejszy niż na kablach topowych. Wyraźnie słychać to przy Tarze RS1 i srebrnych Kondo SPZ. Jednak biorąc pod uwagę cenę to bardzo dobry wybór i ciekawy kabel. Do szybkich i przejrzystych systemów wydaje się bardzo ciekawym kompanem.

Masz rację że Harmonoxy nie są w pełni naturalne ale ten charakter brzmienia który narzucają bardzo mi pasuje a przede wszystkim sprawdza się w przejrzystych systemach.Jak przerzucisz te wszystkie kable które testujesz to napisz kilka dłuższych zdań.......jak się mają EXQ do SLC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.