Skocz do zawartości
IGNORED

Ancient Audio Vintage


Petroniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Azus i o to chodzi!

 

Niestety to samolubne osoby później sobie słuchają a nic o swoim zadowoleniu nie napiszą :)

Rafael,... to są klienci, którzy nie wiedzą ze takie forum istnieje, to po pierwsze, po drugie;0) nie chcą usilnie kupić systemu, jeżdżą wypasionymi brykami i słuchają w nich muzyki, i taki klient do zwyczajnego sklepu nie wejdzie,... tylko do profesjonalnego znawcy, który posiada takowy sprzęt, u którego mogą posłuchać, proszę zrozumieć,... nie jestem znawcą, tylko posiadam doświadczenie, bo każdy nowy system przedstawia co innego,.. i to ja mogę powiedzieć że z każdym razem doświadczam,... co róż innego(...)Nie zarabiam na tym kroci wszystko robie z czystej pasji, nie miałem klienta (który prosił o z konfigurowanie systemu i wykonanie kolumn) po niżej 50lat

Ha-Ha mógłbym książkę napisać o ludziach co przez moją chatę się przewinęło i żaden nie wyszedł od emanie z niczym ha,ha

 

Wiem, pożegnałem wielu kumpli którzy zginęli w wypadkach motocyklowych w tym kilku którzy zginęli nawet na spokojnych Harleyach.

sly,... ale kto tu mówi o umieraniu,... żyjmy w pełnym szczęściu i zadowoleniu, ja swojego HD sprzedałem chyba 10 lat temu na koszt co raz to lepszego sprzętu, bo wole słuchać, niż jeździć, chociaż tęsknie,... teraz mam ciężki sprzęt z 8oma cylindrami;0) i żaden z moich przyjaciół nie zginął,... motocykl jest dla zrównoważonych cyklistów.

 

masz też 50 % zniżki 'redaktorskiej' co sprawia , ze proces odsprzedazy jest tez nieskazony troską o stratę finansową, o tym zdaje się zapomniałeś wspomniec....

Myślałem, że sly jest hobbystą audio?...a dany nowy wyrób to 90% ceny to reklama i marketing, a czy to będzie dobre to lata pokarzą....

 

A trzymając się watku?... tuba w AAV żadna rewelacja, emanuje zniekształcenia i brak rozdzielczości, za mocno krzykliwa można w lepszy sposób zaaplikować jaki kolwiek driver ale nie w plastikowej tubie, i akryl nie pomoże, totalna agresja. Starałem się opisać, już temat tub w innym wątku, falowody muszą mieć swoją gęstość budowy, fal odbić.( na drewno nikogo nie stać) Złym zastosowaniem w AAV jest że jest luźny, o wiele lepiej współpracuje jak jest w budowany w drewno, tak jak poleca producent,( rezonanse) o reszcie się nie wypowiadam.

sly,....nie mogę zrozumieć?!....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Electro wypowiedział się z właściwym sobie wdziękiem, ale przesadza. Dalece nie każda firma daje "redaktorom" zniżki, albo te zniżki są na takim poziomie, jaki zwykły klient ze skłonnościami bazarowymi jest w stanie utargować samodzielnie. Duży polski dystrybutor pozwala np. ludziom prasy na zakup z 10% upustem. Generalnie jest faktem, że recenzenci mają spory rabat u większości firm, ale mnie nie stać na bardzo drogie klocki tak czy tak. Żadne moje urządzenie nie przekracza ceną 20 000 zł, więc przy wielu kolegach jadę wręcz sprzętową taniochą. Poza tym... Powiedzmy, że kupiłbym kable znanej polskiej firmy za pół ceny katalogowej. Trochę bym wtedy przypominał tego gościa, co sprzedał psa kosztującego milion - za dwa koty po 500 000... Ceny polskiego sprzętu są często bardzo płynne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A trzymając się watku?... tuba w AAV żadna rewelacja, emanuje zniekształcenia i brak rozdzielczości, za mocno krzykliwa można w lepszy sposób zaaplikować jaki kolwiek driver ale nie w plastikowej tubie, i akryl nie pomoże, totalna agresja. Starałem się opisać, już temat tub w innym wątku, falowody muszą mieć swoją gęstość budowy, fal odbić.( na drewno nikogo nie stać) Złym zastosowaniem w AAV jest że jest luźny, o wiele lepiej współpracuje jak jest w budowany w drewno, tak jak poleca producent,( rezonanse) o reszcie się nie wypowiadam.

sly,....nie mogę zrozumieć?!....

 

Ależ każda tuba coś tam ma pod paznokciami! ja to kurde słyszę :) Są dwie drogi dojścia do sukcesu i ich kompromis.

 

Pierwsza to budowa zewnętrzna kolumny i dopasowanie zwrotnic pod nią a druga to do dobrego projektu elektrycznego dobranie całej reszty.

 

AAV to pierwsza droga moim zdaniem gdyż kolumna swoimi gabarytami ma nie przerażać klientów!!! Jeśli miał bym puścić wodze fantazji to wolał bym coś ponad 200 litrów i fakt duża sklejkowa tuba na szerokim froncie by do tego pasowała chociaż nie wiem czy to już nie przerost formy nad treścią na 36m2 mojego pokoju :)

 

Electro wypowiedział się z właściwym sobie wdziękiem, ale przesadza. Dalece nie każda firma daje "redaktorom" zniżki, albo te zniżki są na takim poziomie, jaki zwykły klient ze skłonnościami bazarowymi jest w stanie utargować samodzielnie.

Po co zniżki jak sprzęt można potrzymać parę miesięcy w testach :) Nic się nie starzeje,sprzęt jest wymieniany i zawsze jesteśmy na fali; czyż to nie cudowne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba AAV jest do dupy, już ją testowałam nic z tym dźwiękiem nie dało się zrobić czym lepszy driver tym gorzej, a właśnie może tam jest coś bardzo taniego co nie potrafi a robi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Electro wypowiedział się z właściwym sobie wdziękiem, ale przesadza. Dalece nie każda firma daje "redaktorom" zniżki, albo te zniżki są na takim poziomie, jaki zwykły klient ze skłonnościami bazarowymi jest w stanie utargować samodzielnie. Duży polski dystrybutor pozwala np. ludziom prasy na zakup z 10% upustem. Generalnie jest faktem, że recenzenci mają spory rabat u większości firm, ale mnie nie stać na bardzo drogie klocki tak czy tak. Żadne moje urządzenie nie przekracza ceną 20 000 zł, więc przy wielu kolegach jadę wręcz sprzętową taniochą. Poza tym... Powiedzmy, że kupiłbym kable znanej polskiej firmy za pół ceny katalogowej. Trochę bym wtedy przypominał tego gościa, co sprzedał psa kosztującego milion - za dwa koty po 500 000... Ceny polskiego sprzętu są często bardzo płynne.

Jeśli 3 lata temu Naim kosztował 15klz, a teraz , 4klz i nadal się to dystrybutorom opłaca, ja wiedziałem, że koszt wykonania Naima jet 1500zł, a reszta marketing, proszę poczytać inne działy forum, wykonują końcówki o wiele lepszych wersjach(komponentach) za tysiąc złotych polskich!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba AAV jest do dupy, już ją testowałam nic z tym dźwiękiem nie dało się zrobić czym lepszy driver tym gorzej, a właśnie może tam jest coś bardzo taniego co nie potrafi a robi...

 

No dobra, negatywna reklama już była!

 

Wracając do wyglądu to te Twoje kolumny z tubami od jacka trochę koszmarnie wyglądają no ale walcz chłopie może te berylowe przetworniki jakoś ujarzmisz i zagrają jak stare JBL-e :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Koszt wykonania Naima to 1500 zł? To świetnie. Lubię te wzmacniacze, proszę jedną sztukę, dorzucę 500 zł za robociznę, razem daję 2000 pln. Co prawda kolega nie napisał o który model chodzi, ale jeśli taki za 15 000, to ja chętnie. A co do końcówek "o wiele lepszych wersjach(komponentach)" to nie wiem co to znaczy (robią prawdziwe Naimy, tylko lepsze, czy jakieś własne wynalazki, które nikogo nie interesują?), ale oczywiscie chętnie zapoznam się z wersją produkcyjną. Zatem proszę mi dostarczyć, to porozmawiamy poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wykonania Naima to 1500 zł? To świetnie. Lubię te wzmacniacze, proszę jedną sztukę, dorzucę 500 zł za robociznę, razem daję 2000 pln. Co prawda kolega nie napisał o który model chodzi, ale jeśli taki za 15 000, to ja chętnie. A co do końcówek "o wiele lepszych wersjach(komponentach)" to nie wiem co to znaczy (robią prawdziwe Naimy, tylko lepsze, czy jakieś własne wynalazki, które nikogo nie interesują?), ale oczywiscie chętnie zapoznam się z wersją produkcyjną. Zatem proszę mi dostarczyć, to porozmawiamy poważnie.

Porozmawiaj z chłopakami z DIY, ale nie wiem czy będą chcieli z moderatorem rozmawiać, za takie pieniądze, przeważnie moderator w swoje dmucha...ale spójrz

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jazwa,.... nie uważasz że zaśmiecamy wątek?

Tu, chodzi o AAV

 

No dobra, negatywna reklama już była!

 

Wracając do wyglądu to te Twoje kolumny z tubami od jacka trochę koszmarnie wyglądają no ale walcz chłopie może te berylowe przetworniki jakoś ujarzmisz i zagrają jak stare JBL-e :)

Postawiłem tobie drinka,.... kolumny nie są od Jacka, on tylko robił pomiary, to jest mój design i wyrób, jeśli Tobie z poważaniem,... design się nie podoba, to może, przedstaw swoją wizje, Łukaszence on chyba się z tobą zgodzi....

Rafael, opisz swoje wrażenia z pomiarów wszelakiego rodzaju przetworników budowy kolumn,...tak ja to robiłem w Solingen,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim designie brak jest spójności formy; porozmawiaj z pierwszym lepszym plastykiem to Ci wytłumaczy o co chodzi.

 

Co do pomiarów to zawsze mnie wkurzało jak średnie i duże kolumny są z uporem maniaka mierzone z 1 metra a przecież wiadomo ze gostek będzie ich słuchał z 2 i więcej metrów i zszycie pasma będzie wyglądać trochę inaczej niż tylko na wysokości "gwizdka" mierzonego mikrofonem kierunkowym.

 

Fajne te płyty GK i klinkier na ścianach symulujących komorę bezechową ;)

 

Wiem czepiam się ale wolał bym np posłuchać w tym samym systemie obok siebie AAV i Twoje wynalazki i wyciągnąć jakieś wnioski niż czytać o dupie Maryni.

 

Tak w ogóle to czemu nie masz znaczka Branża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim designie brak jest spójności formy; porozmawiaj z pierwszym lepszym plastykiem to Ci wytłumaczy o co chodzi.

 

Co do pomiarów to zawsze mnie wkurzało jak średnie i duże kolumny są z uporem maniaka mierzone z 1 metra a przecież wiadomo ze gostek będzie ich słuchał z 2 i więcej metrów i zszycie pasma będzie wyglądać trochę inaczej niż tylko na wysokości "gwizdka" mierzonego mikrofonem kierunkowym.

 

Fajne te płyty GK i klinkier na ścianach symulujących komorę bezechową ;)

 

Wiem czepiam się ale wolał bym np posłuchać w tym samym systemie obok siebie AAV i Twoje wynalazki i wyciągnąć jakieś wnioski niż czytać o dupie Maryni.

 

Tak w ogóle to czemu nie masz znaczka Branża?

Rafael, czy uważasz ze moje konstrukcje jak nazywasz wynalazkami,.... są tylko, śmiem nazwać tubą do duby,... nie współgrają,... AAV, mam z tym doświadczenie,nie znam reszty systemu ale falowód do dupy.....i zaznaczam nie wypowiadam się o całej konstrukcji.

Rafael pokaż swoje projekty, skrzynkę, karmnik dla ptaszków, czy co kol wiek, jakiś punkt odniesienia,... może jakieś korytko dla świnek może......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek dzięki za wsparcie :)

 

Myślę że Ty czy ja nie musimy z za pleców kogoś bezpośrednio atakować żeby zwrócić uwagę na swoje konstrukcje! To po prostu sprawa wychowania pobranego z domu.

 

Problem polega jeszcze na tym że wszystko w tym wątku dzieje się niejako poza plecami konstruktora Vintage i zrobiono tu sobie świetną trampolinę do promowania własnych "wynalazków" Wiem złośliwe określenie ale czy tylko opluwanego ma boleć?

 

Oczywiście każdy może chwalić swój falowód "nie do dupy" ale czy na pewno aby koniecznie w tym watku i dla czego wszystko inne jest do dupy?

 

Czy na pewno wszystko jest takie oczywiste?

 

Ja np. w kolumnach na których słucham (produkt nie istniejacej już dużej dalej szanowanej firmy mającej silne powiązania z JBL-em) mam tuby w układzie pionowym czy ta firma nie wiedziała jak się aplikuje tubę?

 

Myślę że nie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro wypowiedział się z właściwym sobie wdziękiem, ale przesadza. Dalece nie każda firma daje "redaktorom" zniżki, albo te zniżki są na takim poziomie, jaki zwykły klient ze skłonnościami bazarowymi jest w stanie utargować samodzielnie. Duży polski dystrybutor pozwala np. ludziom prasy na zakup z 10% upustem. Generalnie jest faktem, że recenzenci mają spory rabat u większości firm, ale mnie nie stać na bardzo drogie klocki tak czy tak. Żadne moje urządzenie nie przekracza ceną 20 000 zł, więc przy wielu kolegach jadę wręcz sprzętową taniochą. Poza tym... Powiedzmy, że kupiłbym kable znanej polskiej firmy za pół ceny katalogowej. Trochę bym wtedy przypominał tego gościa, co sprzedał psa kosztującego milion - za dwa koty po 500 000... Ceny polskiego sprzętu są często bardzo płynne.

Wzruszyłem się....nie wiedziałem , że Twoja pozycja na rynku redaktorów jest tak niska....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek dzięki za wsparcie :)

 

Myślę że Ty czy ja nie musimy z za pleców kogoś bezpośrednio atakować żeby zwrócić uwagę na swoje konstrukcje! To po prostu sprawa wychowania pobranego z domu.

 

Problem polega jeszcze na tym że wszystko w tym wątku dzieje się niejako poza plecami konstruktora Vintage i zrobiono tu sobie świetną trampolinę do promowania własnych "wynalazków" Wiem złośliwe określenie ale czy tylko opluwanego ma boleć?

 

Oczywiście każdy może chwalić swój falowód "nie do dupy" ale czy na pewno aby koniecznie w tym watku i dla czego wszystko inne jest do dupy?

 

Czy na pewno wszystko jest takie oczywiste?

 

Ja np. w kolumnach na których słucham (produkt nie istniejacej już dużej dalej szanowanej firmy mającej silne powiązania z JBL-em) mam tuby w układzie pionowym czy ta firma nie wiedziała jak się aplikuje tubę?

 

Myślę że nie!

Rafaell, nie jest moim celem nikogo oczerniać, promować, itp.wszystkie wpisy traktuje poważnie, i każdego użytkownika szanuje, nikt nie jest idealny, ale jeśli próbowałem wykonać pomiary z daną tubą i nie wychodziło,.... to napisałem. Kolumny AAV są pięknie wykonane, zmyślny design, piękne....tylko ta tuba, można było dołożyć parę groszy i było by cacy, ja pracuje teraz nad Living Voice Olimpian, to jest wspólna praca z Marcinem(atlon11) i Jacek Zagaja, zgromadziliśmy już większość materiałów w postaci; driverów, czekam na resztę z USA, obudowa i inne detale stolarskie najmniejszy problem, nawet w wykonaniu intarsji,... to mój zawód. Mi się wydaje że to potrwa, bo na hobby muszę z naolipian.jpgleśc czas. Jak już będzie pewien etap to założę wątek, Marcin posiada tą konstrukcje, tak że będzie łatwiej.

 

W falowód JBL 2441, z możliwością wymiany na berylowy truextent, mała tuba JBL 2420 i HF 2405H i bas może aktywny zobaczymy, ale szukamy za rozsądne pieniądze, nie wykluczam TAD, mi się wydaje że po Marcinie będzie to konstrukcja druga w Polsce;0)

I tutaj rozważania dla Jozwy...ap ropo Naima, pogadaj z Andrejosem, albo z PKrecz, DAC,i na bazie MBL,a grają świetnie,... porównanie z oryginałem.,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wzruszyłem się....nie wiedziałem , że Twoja pozycja na rynku redaktorów jest tak niska....

 

Nie wiem, czy bardzo niska, ale niewątpliwie moja pozycja jako eksperta z dziedziny, którą się w istocie zajmuję, jest wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy bardzo niska, ale niewątpliwie moja pozycja jako eksperta z dziedziny, którą się w istocie zajmuję, jest wyższa.

Na szczęście na audio nie trzeba się znać żeby o nim pisać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow

jak nie autoreklama technologa drewna to pojedynek na upusty

super i bomba

nawet bum już tu nie zagląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście na audio nie trzeba się znać żeby o nim pisać....

 

To tak jak z rządzeniem państwem też nie trzeba się znać żeby nim zarządzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Na szczęście na audio nie trzeba się znać żeby o nim pisać....

 

 

Pewnie dlatego tak mało piszesz o audio - bo się na nim znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego tak mało piszesz o audio - bo się na nim znasz.

pewnie tak. pisalem duzo jak sie nie znałem....uczyłem się od innych forumowiczów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo i nie ma po co ;-))))))

 

Choć musze przyznać, że niektóre stwierdzenia Azusa sa ciekawe ;-))))

I zapewne nie na rękę pewnym osobom ;-)))

bum masz racje, mam usunięte prywatne rozmowy,... dotyczące projektów,... wraz z nowym listem,...przychodzi cała strona dziwnych kodów, chcąc wykasować, kasują się listy.....

 

.....czy trzeba robić korytka dla swinek by orzec że kucharz postąpił nieudolnie ze schabowym ?

....może nie udolnie, ale jest smaczny......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tajne , rewolucyjne projekta dostaja sie w obce ręce

kody przejmuja kontrole nad windozą

batman musi powrócić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ze starej cywilizacji jeszcze jest? niech się odezwie, odbiór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

<<<< Dostalem propozycje od wlasciciela Ancient Audio na kupno kolumn Vintage ktore zostaly ogloszone najlepszym dzwiekiem wystawy w 2011r w Warszawie zrobione spejalnie do lampy 300B pojedynczej na kanal !,oczywiscie te wykonane z wlokna weglowego sa absurdalnie drogie 60000zl(smiech),zaproponowal mi uzywane 100godz za 30000zl ale tez sie smialem jak mowil,potem zaproponowal mi pierwsze je jakie wykonal prototyp ale super wygladajacy styl lata 30dzieste(lepij wygladaja niz tamte) juz z plyty samej i zaproponowal 20000zl,graja i wygladaja tak samo jak nowe,bo prawie w budowie nic sie nie zmienilo!<<<<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, nic nie pisałeś ze jesteś na kupnie kolumn do NVA skąd pan Waszczyszyn się dowiedział o tym Arku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki i linki to ja też mogę wklejać, a tak w ogóle to o co Ci chodzi Vintage z basem schodzi naprawdę nisko Klipsch nie zupełnie. Podział pasma jest zupełnie inny, tuba jest inaczej osadzona-co ma przełożenie na dźwięk i wiele innych detali; to zupełnie inne kolumny jak i głośniki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Epilog: z porównań i odsłuchów wyszło, że najbardziej podoba mi się brzmienie Little Wingów AA. Tak, tych na których psy wieszano po AS 2007. I te właśnie kupiłem. Oczywiście po cenie rozsądniejszej niż naonczas prezentowana.

LW AA grają imho znacznie lepiej niż Glenair, lepiej też niż Amati, 802 czy wreszcie AAV. Może to zasługa aktywnego basu, może wstęgi, może jeszcze czegoś innego - nie wiem. Faktem też jest, że na wzmacniaczu pana Waszczyszyna było jeszcze lepiej niż na moim. Cóż - będzie miejsce na kolejny upgrade:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.