Skocz do zawartości
IGNORED

Cd do 25 tys?


owidiusz9

Rekomendowane odpowiedzi

proponuję jeszcze jeżeli bierzemy też pod uwagę także zakupy z 2 ręki także:

Nagra CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ancient Audio: Lektor Prime, Lektor Air, Lektor Grand SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał kupowanie w tych czasach cd za 25000pln to istne szaleństwo ,skreśliłbym wszystkie cd z twojej listy i szukal by w tej kwocie transportu i DACA a napewno w tej cenie trafisz na konfiguracje ktora zmiecie te cdeki ,nawet taniej sie to uda ,cd to juz antykwariat :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25000 to przesada. Kupił bym oppo tuningowany przez nuforce. Brzmienie zbliżone do lampy... Ciepłe i mające w sobie nutkę magii.

 

10000 za cd to juz przesada,dobrze prawisz ,cd to najgorsze co moglo sie przydazyc(no ale co bylo robic) muzie ale z dnia na dzien idzie lepsze coraz lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Linn Ikemi jako transport plus b-DAC Tent Labs? Razem poniżej 10 tysięcy, a reszta na dobry kabel BNC :-)

 

poczytałem trochę, poszukałem... a mogę dostać w kilku słowach Twój opis brzmienia takiego zestawu? byłbym wdzięczny

pozdr

 

Esoteric d70/p70 noooo. swietna sprawa, Trafnie otworzyłes liste należalo ja tam zamknąć.

 

ale czy musisz mieć Cd? Teraz dobry BD plus średni dac oferują to samo co niektóre playery za worek pieniędzy. sprawdź zanim mi namalujesz kółko na czole na bd philips 9600 dobre kable plus dac ps ..... i przy okazji film obejrzysz. żart ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

. HULA aż miło, albo mi odbiło?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chciałbym miec CD i już... a mając dużą część z tych odtwarzaczy mam też wejście na przetwornik przy okazji i mogę się podłączyć z czym tylko będęc chciał:) choćby z PS3 czy xboxem czy komputerem z dobrą kartą.

 

Esoteric d70/p70 noooo. swietna sprawa, Trafnie otworzyłes liste należalo ja tam zamknąć.

 

ale czy musisz mieć Cd? Teraz dobry BD plus średni dac oferują to samo co niektóre playery za worek pieniędzy. sprawdź zanim mi namalujesz kółko na czole na bd philips 9600 dobre kable plus dac ps ..... i przy okazji film obejrzysz. żart ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

. HULA aż miło, albo mi odbiło?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A znasz możę brzmienie zestawu d70/p70? napisz proszę dwa słowa...

 

Pytanie do Owidiusza - czy już Ci lżej i jesteś bliżej wyboru?

Wielokrotnie czytałem i przeglądałem, różne wpisy na temat brzmień przenajróżniejszych cedeków i bywały opinie czasami wręcz przeciwstawne. I nie jest to tak, kiedy pan iksiński napisze, że dany klocek jest do de... to tak już jest. Należy podać CAŁĄ konfigurację w której testowane jest urządzenie...;

Podam z autopsji jeden, dość typowy przykład.

Najwyższy model cd Linna zagrał wręcz fatalnie na wystawie AS w Warszawie a 4 razy tańszy Linn w typowym mieszkaniu Kowalskiego zagrał rewelacyjnie. Można by rzec - odwzorowywał rzeczywistość. Na wystawie podpięto 100 % flagowych Linnów tzn preamp, końcówki, kolumny a u znajomego (typowego Kowalskiego) był najtańszy MacIntosh i lepsze Sonusy. Linn i Mac były spięte przyzwoitymi kablami i do tego dobre gniazdko sieciowe. I jeszcze jeden ważny, bagatelizowany gadżet - stojak. W mieszkaniu stało to na stoliku ze stali i kamienia a na AS stoliku tzw. firmowym, dedykowanym (jak dobrze pamiętam) łączniki i nóżki stalowe a półki z drewna, czy sklejki. Oczywiście zestaw flagowy Linna był dużo droższy, wzorniczo spasowany itd. lecz wystawca prawdopodobnie odpuścił szczegóły. , Dystrybutor prawdopodobnie uważa, że nie da się zmontować dobrego dźwięku na audioszole... Tylko, po kiego licha przygotował miejsca odsłuchowe dla gawiedzi? Chyba tylko po to... by zniechęcić.

 

Doskonale wiem, że tak będzie:) Niemniej jednak wysłuchując opinii innch mogę wyrobić sobie chcociaz wstępnie zdanie. Dzięki Twojej odpowiedzi wiem na przykład z czym Linn nie zagra:)

 

Nie znam Metronome ani Esoteric d70/p70 miałem kiedyś AA capitole mk2 i wiele innych może z niższej półki cenowej , ale spróbuj wypożyczyć tego musicala .

To jest mistrzostwo świata , dźwięk analogowy , a bas - wyskoczysz z butów;) . Może tylko accu i to szczytowy model może mu dorównać .

Jest ich mało ponieważ mf flagowe modele robi tylko w wersji limitowanej . Zbudowany jak czołg , sam pilot wart jest parę tys ;)

Jak bym z powrotem miał 30 lat i dużo czasu na słuchanie muzyki nic innego bym nie szukał - zapewniam !!!

 

dziękuję za informację. ze sprzedającym i tak muszę się skontaktować, ponieważ ma kilka interesujących mnie tematów... np. dac czy transpor ceca. nie wiem też czy wcześniej nie miał teaca d70p70, może więc być odpowiednią osobą do rozmów i umówienia się na spotkanie.

 

proponuję jeszcze jeżeli bierzemy też pod uwagę także zakupy z 2 ręki także:

Nagra CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ancient Audio: Lektor Prime, Lektor Air, Lektor Grand SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tak ta nagra zdecydowanie mnie interesuje:) tylko to już zakup poza Polską i o posłuchaniu choćby wstępnym mogę zapomnieć...

z Lektorami może być łatwiej ale też mało ich w sprzedaży...

 

10000 za cd to juz przesada,dobrze prawisz ,cd to najgorsze co moglo sie przydazyc(no ale co bylo robic) muzie ale z dnia na dzien idzie lepsze coraz lepsze

 

Peritus i Amores999

Szanowni,

po pierwsze chcę mieć CD

po drugie większość z nich ma wejście na przetwornik lub jest zestawem transpor/dac

po trzecie nie unteresuje mnie tuningowane oppo czy philips itp, to już mam lub miałem. teraz chciałbym spróbować tzw hihg endu

 

niemniej jednak dziękuję za wkład w rozmowę i pozdrawiam

 

uaktualnienie listy...<br />

Teac D70/p70<br />

ARC CD8ref (obawiam się tego ocieplenia)<br />

DCS Elgar plus i napęd (nie wiem czy na clock uzbieram dodatkowy grosz)<br />

Reimyo cdp 777<br />

nagra CD<br />

<br />

i dodatkowo jeśli się uda odsłuchać<br />

lektor<br />

MF<br />

b-Dac Tent Labs<br />

<br />

<br />

a czy słuchał ktoś może naszego rodzimego SARAH soudartu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ayon Cd5.

Może służyć jako dac i przedwzmacniacz.Zdecydowanie najlepszy z tych jakie posiadałem(np. AMR CD77,Sonic Frontiers T3-Dac3).

Dzwięk o kapitalnej dynamice,analogowy,rysowany dość grubą kreską.

Tu dokładny opis i recenzja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę, poszukałem... a mogę dostać w kilku słowach Twój opis brzmienia takiego zestawu? byłbym wdzięczny

pozdr

 

 

 

chciałbym miec CD i już... a mając dużą część z tych odtwarzaczy mam też wejście na przetwornik przy okazji i mogę się podłączyć z czym tylko będęc chciał:) choćby z PS3 czy xboxem czy komputerem z dobrą kartą.

 

 

 

A znasz możę brzmienie zestawu d70/p70? napisz proszę dwa słowa...

 

 

 

Doskonale wiem, że tak będzie:) Niemniej jednak wysłuchując opinii innch mogę wyrobić sobie chcociaz wstępnie zdanie. Dzięki Twojej odpowiedzi wiem na przykład z czym Linn nie zagra:)

 

 

 

dziękuję za informację. ze sprzedającym i tak muszę się skontaktować, ponieważ ma kilka interesujących mnie tematów... np. dac czy transpor ceca. nie wiem też czy wcześniej nie miał teaca d70p70, może więc być odpowiednią osobą do rozmów i umówienia się na spotkanie.

 

 

 

tak ta nagra zdecydowanie mnie interesuje:) tylko to już zakup poza Polską i o posłuchaniu choćby wstępnym mogę zapomnieć...

z Lektorami może być łatwiej ale też mało ich w sprzedaży...

 

 

 

Peritus i Amores999

Szanowni,

po pierwsze chcę mieć CD

po drugie większość z nich ma wejście na przetwornik lub jest zestawem transpor/dac

po trzecie nie unteresuje mnie tuningowane oppo czy philips itp, to już mam lub miałem. teraz chciałbym spróbować tzw hihg endu

 

niemniej jednak dziękuję za wkład w rozmowę i pozdrawiam

 

uaktualnienie listy...<br />

Teac D70/p70<br />

ARC CD8ref (obawiam się tego ocieplenia)<br />

DCS Elgar plus i napęd (nie wiem czy na clock uzbieram dodatkowy grosz)<br />

Reimyo cdp 777<br />

nagra CD<br />

<br />

i dodatkowo jeśli się uda odsłuchać<br />

lektor<br />

MF<br />

b-Dac Tent Labs<br />

<br />

<br />

a czy słuchał ktoś może naszego rodzimego SARAH soudartu?

 

nie no jasne tylko szkoda kasy bo kupowanie cd u zmierzchu tego formatu to tak jakbys inwestowal w VHS w przedzien wejscia DVD na rynek,zrobisz jak uwazasz twoja sprawa twoja kasa ,pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD jako format muzyki jest jak najbardziej aktualny. Wystarczy się rozglądnąć po innych wątkach, gdzie się okazuje, że dobry transport wyciska z Red Booka więcej niż natywne platformy sprzętowe. Dlatego lepiej wziąć odtwarzacz radzący sobie z gęściejszymi zapisami również, typu SACD lub DVD. Może się to wydawać śmieszne, ale w odniesieniu do takich odtwarzaczy, płyta CD odgrywana na CD nie gra w pełni swoich możliwości. Dlatego w tej kwocie można sobie odpuścić wszystko, co nie czyta więcej niż warstwa CD. Mogę udostępnić na odsłuch urządzenie za ułamek kwoty z tytułu, które potrafiło sobie poradzić z DACem za taką kwotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD jako format muzyki jest jak najbardziej aktualny. Wystarczy się rozglądnąć po innych wątkach, gdzie się okazuje, że dobry transport wyciska z Red Booka więcej niż natywne platformy sprzętowe. Dlatego lepiej wziąć odtwarzacz radzący sobie z gęściejszymi zapisami również, typu SACD lub DVD. Może się to wydawać śmieszne, ale w odniesieniu do takich odtwarzaczy, płyta CD odgrywana na CD nie gra w pełni swoich możliwości. Dlatego w tej kwocie można sobie odpuścić wszystko, co nie czyta więcej niż warstwa CD. Mogę udostępnić na odsłuch urządzenie za ułamek kwoty z tytułu, które potrafiło sobie poradzić z DACem za taką kwotę.

 

Ok pogadamy za rok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu to przegioles teraz ,wystarczy sie wybrac do sklepow plytowych teraz ,za miesiac znowu za miesiac ,robie testy od poczatku roku ze 100% w media zostalo jakies 25% plyt ,wiem jakie maja plany wytwornie plytowe i 15 lat to naprawde cudowna i mega optymistyczna wizja ,HMV ma zamiar przy tak mega slabejj sprzedazy plyt zamknac w przyszlym roku wszystkie swoje placowki na swiecie, 15lat no to sly pojechales,no ale nie jestem wyrocznia i moze sie myle ale z tego co widze to nie jest tak rozowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kupić na plikach nowy ZZ Top czy nowy Rush.

Ludzie ciagłe kupują CD, ja rownież a że znikną sklepy to inna sprawa bo sprzedaż fizycznych nośników przeniesie się do sieci.

Już tak jest. Za 15 lat może być tak że zostaną już tylko pliki choć myślę że w niszy jazzowej i klasyki nadal będą dobre wydania CD i SACD. Sam mam pliki i CD i nie zamierzam się pozbywać CD, nawet rozglądam się za jakimś transportem CD do drugiego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale odpowiedz sobie sam sly po co komu tak fatalny nosnik jak cd no po co dobrze wiesz o czym pisze ,nowy rush czy zz lada chwila beda musialy byc sprzedawane w sieci w plikach bo kapele umra z glodu,sprzedaz plyt z dnia na dzien spada drastycznie !! i to nie sa moje wymysly

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,to sie dzieje juz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie lubią fizyczne nośniki, ja też lubię.

Pliki są wygodniejsze i to jest fakt ale u mnie CD grane na dobrym CD Playerze gra lepiej niż plik 16/44 a wiele plików 24/96 wcale nie gra lepiej niż zwykłe 16/44.

Są też takie które graja super, dużo lepiej niż CD ale ich wybór jest marny.

Z czasem bedzie ich wiecej ale to potrwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Amores ma wiele racji.

Kilka miesięcy temu pozbyłem się CD Playera, który nowy kosztuje ca 20k i zdążyłem wyciągnąć za niego jeszcze przyzwoitą sumę. Dzisiaj pewnie połowy bym nie dostał.

W miejsce tego zacząłem się rozglądać za porządnym przetwornikiem, do którego teraz mogę podpiąć co tam sobie stryjenka winszuje. Oczywiście także trudno mi się rozstać z fizycznym krążkiem ale od jakiegoś czasu nie kupuję już nowych płyt tylko w większości pliki (nie licząc winyli). Nie mniej, obecnie testuję pomysłowe urządzonko jako transport, które ma w sobie i odtwarzacz płyt i plików. I powiem Wam, że z godziny na godzinę bardziej sie do niego przekonuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie 15lat co najwyzej 1,5 roku mowie oczywiscie o zachodzie nie o Polsce ,sam jestem muzykiem i wiem doskonale co dzieje sie w oddziale Sony w Londynie ich interesuje sprzedaz nie to czy cos lepiej gra z cd 16/44 czy pliku 24/96 i tak wszystko w studio zapisywane jest w tym formacie tylko kalectwo cd nie pozwala na zapis , a target czyli wiekszosc mlodziezy to nie audiofile i im wystarczy mp3 a nie cd ze sklepu za 70zł ,sony nigdy nie wezmie pod uwage zatwardzialych fanow cd tylko usmierci cos co nie przynosi zyskow ,a wiecie ze najwieksze zyski generowaly heheheh dzwonki na tel tak tak ,to najlepszy biznes ,smutne to ale prawdziwe ,kapele z tego co zauwazylem zaczynaja wypuszczac epki z dwoma trzema nosnymi kawalkami zeby grac koncerty bo ze sprzedazy plyt nie ma juz kokosow i czy ktos chce czy nie pliki sprzedaja sie lepiej i coraz lepiej ,idzcie do sklepow dzisiaj bylem, nawet czystych cdrow jest o polowe mniej ,wiem ze ciezko jest sie z tym pogodzic ale wracajac do tematu jak dla mnie kupowanie cd za 25000 to absurd powtarzam dla mnie ,jak ktos chce jego sprawa,sprzedaz sacd jest niszowa a nowe tytuly to jak trufla jak sie napocisz to moze cos znajdziesz ale zapomnij o nowosciach, zreszta wekszosc sacd to oldskule nie do sluchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

zreszta wekszosc sacd to oldskule nie do sluchania

Japończycy jeszcze próbują ratować nośnik nowymi technologiami - K2 czy XRCD. Nawet fajnie to gra ale wypuszczany repertuar to w 90% ich lokalna twórczość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy jeszcze próbują ratować nośnik nowymi technologiami - K2 czy XRCD. Nawet fajnie to gra ale wypuszczany repertuar to w 90% ich lokalna twórczość :)

 

Lokalna?Japońska? Co ty!..głównie amerykański jazz, remastery starych trio jazzowych z całego świata, muza poważna, trochę pop i rocka.

Ostatnio dostałem prawie wszystkie Stingi i Patricia Barber. Nagranie super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Lokalna?Japońska? Co ty!..głównie amerykański jazz, remastery starych trio jazzowych z całego świata, muza poważna, trochę pop i rocka.

Ostatnio dostałem prawie wszystkie Stingi i Patricia Barber. Nagranie super.

A widzisz, dawno się za tym nie rozglądałem i może trochę w tyle zostałem.

P. Barber to wiem bo mam ale o Stingu nie wiedziałem. Czas się dokształcić w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o Dire Straits "Brother in arms" wydanie JVC XRCD jestem ciekawy?

 

Ja nie mam.Wszystkie mam ale jako zwykłe CD remastery i są OK.

Ponoć jest kilka wersji Brothers in Arms i jedna lepsza od drugiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja plyty wciaz kupuje, ale juz tylko po to, aby zrzucic je nastepnie na dysk twardy swojego iMaca (polecam wersje z SSD), sluzacego jako wygodny i dobry transport (mam zewnetrzny DAC) i znakomicie slucha mi sie muzyki wlasnie w ten sposob. Byc moze, gdybym byl na emeryturze i mial cale dni wolne, to od biedy moglbym sie bawic w wyszukiwanie danej plytki na polkach/stojakach ze zgromadzona muzyka by umiescic ja nastepnie w odtwarzaczu CD, celebrujac owa czynnosc, ale nie ma w tym dla mnie zadnego czaru, ten jest, jesli juz, w sluchanej muzyce i tylko wniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym miec CD i już...

 

 

tak ta nagra zdecydowanie mnie interesuje:) tylko to już zakup poza Polską i o posłuchaniu choćby wstępnym mogę zapomnieć...

 

Polecam zdecydowanie Nagrę CDC jak dla mnie wyśmienity dżwiek!

 

Mój pełny opis jest tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycja jozwy interesujaca,sam zmierzan p podobnym kierunku,co do domniemanej agonii cd-jakos nie zauwazylem 1)wysypu plyt s/h,2)zmniejszania sie oferty na portalach wysylkowych,3)wszystkie nowosci ukazuja sie na cd, itd.,

 

mowa powyzej o Japonczykach-regularnie,z rozna czestotliwoscia dostaje newslettery o reedycjach cd,shm cd lub enhanced cd jazzu i rocka,rzadziej-sacd.i jeszcze jedno-te 'lepsze' bd z dvd oferuja obok sacd takze zawsze cd oraz dvd-a.to ostatnie pewnikiem dla tych,ktorzy chca wrzucic gesty plik na plyte...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o Dire Straits "Brother in arms" wydanie JVC XRCD jestem ciekawy?

 

Ta płyta to rewelacja pod względem dżwięku - w szczególności, że nie jest to kolejna wersja taśmy master gdyż podstawą nagrania była taśma magnetofonowa z urządzenia, które służyło jako backup sesji nagraniowej czyli do wykonania kopi bezpieczeństwa.

Pomimo faktu, że Dire Straits nie jest moim ulubionym zespołem to, tę płytę kupiłem dla "wzorcowego" wg mnie nagrania i często jej słucham z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to podjąć decyzję co do formatu. Obecnie wszyscy gremialnie pozbywają się odtwarzaczy CD, o czy świadczą choćby wpisy w tym wątku. Jeśli ktoś chce pozostać przy płytach to przynajmniej niech to będzie uniwersalna maszyna CD/SACD/DVDAUDIO/BD, bo inaczej kupując płyty w sklepie, mając do wyboru wydnie na wszystkich wymienionych nośnikach, zawsze będziesz zmuszony do zakupu tej najgorszej 16 bitowej CD. Owszem będziesz nadrabiał potem odtwarzaczem za 25kzł (koszmar), wzmacniaczem lampowym maskującym wspomniane 16 bitów itd, ale niesmak kiepskiej płyty pozostanie. Natomiast kupując lepszą audiofilska płytę SACD czy BluRay pozostanie Ci tylko kwestia przetwornika i po sprawie.

Podsumowując- najgorszym wyborem jest CD wogóle, reszta to już tylko zabawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne tylko szkoda kasy bo kupowanie cd u zmierzchu tego formatu to tak jakbys inwestowal w VHS w przedzien wejscia DVD na rynek,zrobisz jak uwazasz twoja sprawa twoja kasa ,pozdrawiam

Zawsze znajdzie sie nawiedzony i będzie głosił jak to CD umiera a pliki beda rzadzic swiatem:)))

Dobre ale juz nudne powoli to wpieranie na siłe tych samych "sloganów".

 

CD jako format muzyki jest jak najbardziej aktualny. Wystarczy się rozglądnąć po innych wątkach, gdzie się okazuje, że dobry transport wyciska z Red Booka więcej niż natywne platformy sprzętowe. Dlatego lepiej wziąć odtwarzacz radzący sobie z gęściejszymi zapisami również, typu SACD lub DVD. Może się to wydawać śmieszne, ale w odniesieniu do takich odtwarzaczy, płyta CD odgrywana na CD nie gra w pełni swoich możliwości. Dlatego w tej kwocie można sobie odpuścić wszystko, co nie czyta więcej niż warstwa CD. Mogę udostępnić na odsłuch urządzenie za ułamek kwoty z tytułu, które potrafiło sobie poradzić z DACem za taką kwotę.

Zgoda.

 

 

Spróbuj kupić na plikach nowy ZZ Top czy nowy Rush.

Ludzie ciagłe kupują CD, ja rownież a że znikną sklepy to inna sprawa bo sprzedaż fizycznych nośników przeniesie się do sieci.

Już tak jest. Za 15 lat może być tak że zostaną już tylko pliki choć myślę że w niszy jazzowej i klasyki nadal będą dobre wydania CD i SACD. Sam mam pliki i CD i nie zamierzam się pozbywać CD, nawet rozglądam się za jakimś transportem CD do drugiego systemu.

Dokładnie.Argument ze w sklepach jest coraz mniej CD bo CD umiera to bzdury.Sprzedaż płyt odbywa sie teraz w sieci.głównie za sprawą cen ale też dostepności.

Mądrego miło posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ściemniasz że chcesz wydać 25kzł (koszmar) za 16 bitowy odtwarzacz CD to tym bardziej posłuchaj mądrych, którzy Ci chcą doradzić. Jeśli bowiem potem wydasz następne 25kzł na wysprzedawane płyty CD to dopiero będzie jazda. Większość ludzi na forum już pozbyła się odtwarzaczy CD, był tu taki który pozbył się całej kolekcji złotych płyt MFSL, Sz. Pan Stryjecki zrezygnował z produkcji płyt CD itd, przykładów wiele. Przemyśl sprawę i tyle. Chyba że to kolejna ściema zwolenników 16 bitów żeby podnieść cenę na Allegro za CD Playery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te forum kilka lat i ciągle to samo, jeśli tylko pojawia się temat podobny jak ten o zakupie odtwarzacza CD za kilkanaście, kilkadziesiąt tyś to nagle pojawiają się głosy o rychłej śmierci CD i o tym że to martwy format lub o jego schyłku. Tylko jakoś tego końca CD nie widać i pewnie jeszcze długo będzie się miał całkiem dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie sie nawiedzony i będzie głosił jak to CD umiera a pliki beda rzadzic swiatem:)))

Dobre ale juz nudne powoli to wpieranie na siłe tych samych "sloganów".

 

 

Zgoda.

 

 

 

Dokładnie.Argument ze w sklepach jest coraz mniej CD bo CD umiera to bzdury.Sprzedaż płyt odbywa sie teraz w sieci.głównie za sprawą cen ale też dostepności.

Mądrego miło posłuchać.

 

dziwi mnie ze tak optymistycznie patrzysz na ten format ale to co ja pisze to nie sa moje wymysly a to co ty wypisujesz to tylko twoje przypuszczenia niczym nie podparte ,poczytaj ,popytaj i dowiesz sie co sie dzieje ,jak juz to raczej nawiedzony nie jestem, moze ktos inny?

 

Zawsze znajdzie sie nawiedzony i będzie głosił jak to CD umiera a pliki beda rzadzic swiatem:)))

Dobre ale juz nudne powoli to wpieranie na siłe tych samych "sloganów".

 

 

Zgoda.

 

 

 

Dokładnie.Argument ze w sklepach jest coraz mniej CD bo CD umiera to bzdury.Sprzedaż płyt odbywa sie teraz w sieci.głównie za sprawą cen ale też dostepności.

Mądrego miło posłuchać.

 

 

prosze oto pierwszy lepszy cytat z sieci ,wiem ze ciezko to zrozumiec ale to sie juz dzieje ,mam powiazania z firma Sony i wiem co planuje nic nie wymyslam

 

"Czyżby więc format CD zbliżał się ku końcowi? Wszystko na to wskazuje, bo już na początku tego roku Sony (jeden z głównych mecenasów formatu) zamknął największą na świecie fabrykę krążków CD, w Pitman, w Stanach Zjednoczonych. Krążki CD są nadal produkowane, ale już tylko na osobnych liniach produkcyjnych w fabrykach stworzonych z myślą o płytach DVD i Blu-ray. Wczoraj z kolei Ford postanowił porzucić montowanie odtwarzaczy CD we własnych samochodach. Z prostej przyczyny, klienci wolą radia samochodowe, które posiadają... port USB, do którego możemy podpiąć setki godzin muzyki na kluczu USB, w formacie MP3 (sic!).

 

Innym znakiem powolnego końca ery CD są posunięcia firmy Apple, która prawie zawsze wychodzi przed szereg i pozbywa się "przestarzałych" formatów najszybciej (tak było z napędami dyskietek 3,5"). Najnowsze Maki mini nie mają już napędu CD/DVD. Komputery MacBook Air, które - jak stwierdził kiedyś Steve Jobs, są przyszłością komputerów przenośnych - również. Spekuluje się o ich usunięciu z MacBooków Pro. Nie bez powodu firma usunęła w zeszłym roku obrazek CD z ikony swojego sztandarowego programu do odtwarzania muzyki - iTunes.

 

Już dawno z polskich miast zniknęły duże sklepy muzyczne (mieszkańcy Warszawy pamiętają pewnie sklepy przy pl. Zbawiciela i w Al. Jerozolimskich). W popularnych Empikach działy z muzyką CD zmniejszają się z roku na rok. Handel płytami przeniósł się w dużej mierze do sieci, ale znikanie sklepów i przeznaczanie coraz mniejszej powierzchni handlowej (efektem jest coraz mniejszy wybór płyt) na kompakty nie dzieje się przypadkiem.

 

Jedno jest pewne, los płyty CD jest już przypieczętowany i jej zniknięcie z rynku jest tylko kwestią najbliższych 10 lat, a kto wie czy format nie umrze wcześniej. Być może używać go będą już tylko fanatycy jakości dźwięku i audiofile."

 

Źródło: IFPI, telegraph.co.uk

 

 

Prosze podaj mi 5 powodow dlaczego CD mialo by przetrwac i jego przewage na plikami ,bez zaslaniania sie dostepnoscia tytulow bo te przybywaja z dnia na dzien a kapele zamierzaja swoje nagrania udostepniac i sprzedawac w postaci cyfrowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.