Skocz do zawartości
IGNORED

Cd do 25 tys?


owidiusz9

Rekomendowane odpowiedzi

Rochu- ale w czym problem, ja właśnie kupuję i słucham starych nagrań z lat 70-tych zarówno na vinylu jak i z DVDAUDIO, bo właśnie King Crimson, ELP czy Genesis najłatwiej dostać na gęstych nośnikach. Tyle że zamiast kupować metalicznie brzmiącą 16 bitową płytę CD i potem łagodzić ten kartonowo-metaliczny dźwięk za pomocą lampy, lepiej kupić zapis studyjny i zadbać tylko o jego prawidłowe odtworzenie. A żaden DAC nie ma tu nic do rzeczy, do niego możesz podpiąć zarówno 16 bitowy odtwarzacz CD jak i zapodać plik hires, co za różnica ? Chodzi tylko o źródło reszta toru jest identyczna. posłuchaj sobie na tym samym DAC-u remasterów The Beatles z CD a potem z DVDAUDIO. Zapewniam że różnica jest kolosalna. Potem porównaj to samo nagranie na vinylu (to mój wybór odnośnie Love) i będziesz miał pełna wiedzę, zamiast bezmyślnie upierać się przy swoim.

Albo jesteśmy audiofilami i za wszelka cenę szukamy najlepszego dźwięku, albo wciskamy sobie kit że 16 bitów jest super i na tym kończymy i zamykamy sobie drzwi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, różnimy się nie tylko poglądami ale także podejściem do muzyki i jej słuchania.

Nie szukam jak ty, wyczynowego efektu w dźwięku.

Nie brandzluję się twoim wzorem bitami i kilohercami.

Nie szukam także najlepszego dźwięku za psią cenę, tak jak czyni to większość uczestników tego forum.

Wiem doskonale co można uzyskać za pomocą plików czy płyt SACD.

Taki dźwięk nie ma jednak w sobie nic ze szlachetności, pełni i dojrzałości,

A ja tego właśnie szukam.

Dlatego lepszy jest w tym wypadku stary DAC Audio Note ze stareńka lampką Siemensa aniżeli jakiś hiper-duper DAC z audiofileo.

Dlatego lepszy efekt daje wzmacniacz lampowy i papierowy głośnik.

Dlatego bardziej cenię wkładki MM aniżeli MC.

 

Masz rację.

Tak, lubię starodawny dźwięk. Dźwięk z czasów gdy nagrania robiło się dla artystów albo dla potomnych a nie dla krótkotrwałej sławy albo li tylko dla mamony.

Tak samo lubię zapach starych płyt vinylowych, dym z fajki i dotyk starego polerowanego mosiądzu, kocham moje stare meble i stare książki, pasjami kolekcjonuję antyczne albuminowe fotografie, lubię zapach skóry, potrafię wykonać i wywołać fotografie wielkoformatowe, czytam zapomnianych filozofów, kocham kolekcję starych niemieckich znaczków po moich przodkach oraz tych kilka obrazów co mi się po moich atentatach ostały...

I tak nawet nie wiesz w czym rzecz

Nigdy wiedzieć nie będziesz...

Jesteś z polskiej szlachty, która doprowadziła swoją monarchię do upadku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pan to jesteś z Urzędu Bezpieczeństwa, aby zadawać mi takie pytania?

Bardzo dużo miejsca poświęcasz swojemu uwielbieniu mosiądzu, starych mebli, czytaniu zapomnianych filozofów, miłości do kolekcji starych niemieckich znaczków po swoich przodkach oraz tych kilku obrazów co ci się po twoich atentatach ostały. Swój wywód kończysz: "I tak nawet nie wiesz w czym rzecz. Nigdy wiedzieć nie będziesz...". Ten stosunek wyższości. O niego mi chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie ze w każdym wątku jest to samo., tylko wirtuozeria uszczypliwości coraz bogatsza.

Gdzie tu jest o cd do 25 tys?

 

Bardzo dużo miejsca poświęcasz swojemu uwielbieniu mosiądzu, starych mebli, czytaniu zapomnianych filozofów, miłości do kolekcji starych niemieckich znaczków po swoich przodkach oraz tych kilku obrazów co ci się po twoich atentatach ostały. Swój wywód kończysz: "I tak nawet nie wiesz w czym rzecz. Nigdy wiedzieć nie będziesz...". Ten stosunek wyższości. O niego mi chodziło.

Gdzie tu jest o cd do 25 tys?

 

Może przestań czytać Santorskiego i "Charaktery"?

Poczujesz się lepiej.

Gdzie tu jest o cd do 25 tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przestań czytać Santorskiego i "Charaktery"?

Poczujesz się lepiej.

Nie znam tych rzeczy. Tam znajdę informację o człowieku, który pisze: "Tak samo lubię zapach starych płyt vinylowych, dym z fajki i dotyk starego polerowanego mosiądzu, kocham moje stare meble i stare książki, pasjami kolekcjonuję antyczne albuminowe fotografie, lubię zapach skóry, potrafię wykonać i wywołać fotografie wielkoformatowe, czytam zapomnianych filozofów, kocham kolekcję starych niemieckich znaczków po moich przodkach oraz tych kilka obrazów co mi się po moich atentatach ostały...

I tak nawet nie wiesz w czym rzecz

Nigdy wiedzieć nie będziesz..."?

A czego dowiem się z podanych źródeł o takim człowieku? Że ma kompleksy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja .

Nowy : Esoteric X-05

Uzywka : Audio Research Ref 8

Obydwa urządzenia WYMIATA Accustic Arts CD 1 drive i DAC 1 mk.3 lub 4.

Na wtórnym rynku stan gabinetowy AA między 20 - 25 kzł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa urządzenia WYMIATA Accustic Arts CD 1 drive i DAC 1 mk.3 lub 4.

Na wtórnym rynku stan gabinetowy AA między 20 - 25 kzł

 

 

Nie slyszalem ,ale chetnie wierze, bo czytalem dobre opinie o tej firmie, mam ja w "dlugoterminowym planie odsluchowym". Zarowno Esoterica jak i ref8 mialem dluzej w swoim systemie, o obu jest b. dobrego zdania, stad moja rekomendacja.

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,

czy autor wątku nie pytał o ODTWARZACZ CD ???

 

dziękuję:)

 

Dokładnie tak. Dostał już sporo propozycji.Jest z czego wybierać.

 

Dziękuję wszystkim za przedstawione propozycje, niemniej jednak... wolałbym aby proporcje w wątku były trochę inne, tzn. więcej o cd do 25 tys z drugiej ręki a mniej o plikach i innych sprawach. Szkoda że taka dyskusja jak o plikach/nieplikach/SACD itp nie wywiązała się o cd do 25 tys.

 

Raz jeszcze wszystkim dziękuję za pomoc i ze swojej strony uważam temat za wyczerpany

Pozdrawiam

Owidiusz9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Owidiusz- nie wywiązała się bo tu na forum nikogo temat CD juz nie interesuje. Jeśli ktoś jeszcze chce kupić odtwarzacz CD to taki za 50zł na Allegro żeby gdzieś w domku letniskowym sobie swoich płyt posłuchać. Natomiast w "salonach" mamy juz komputery sterowane Tabletami i pliki hires. Jeśli natomiast ktoś lubi kontakt z fizyczna płytą szuka czegos wyższej jaskości i kupuje SACD czy DVDAUDIO, chociaż ostatnio sporo muzyki pojawia się w najlepszej z możliwych jakości na płytach BluRay.

A czy kogos jeszcze interesuje temat odtwarzacza CD za 25kzł to juz sam sobie odpowiedziałeś.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż ostatnio sporo muzyk

 

 

"sporo" ależ nadużycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać pliki studiomaster tylko po to tylko, że są jest bez sensu, a wybór tytułów ma znaczenie, jak zawsze wybór to podstawa wszystkiego.

Jeśli ilość owych plików dorówna ilosci płyt Cd to przyznam Ci rację. Póki co "elitarność" zabija muzykę i jej wybór.

 

 

ponadto temat jest o czymś innym, a ty narzucasz się dość nachalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam się do kupna do drugiego systemu dobrej integry CD/SACD/DAC ale chciałbym żeby miała wejście cyfrowe RCA i AES/EBU i takie same wyjścia cyfrowe.

I tu nie jest tak prosto.Może być Cary 306 proffesional ale jeszcze pomyślę.

Wtedy w 1 boxie jest świetny DAC i CD oraz SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przestań czytać Santorskiego i "Charaktery"?

Poczujesz się lepiej.

Wczoraj przeczytałem wywiad z Santorskim zamieszczonym w DF, ręce opadają, te wszystkie rekiny polskiego biznesu do niego lgną (bo gwiazda) a on zapodaje jakieś pierdoły, albo po prostu słaby, albo cwany:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odywarzacze cary to takie przyjemne granie. Czy to z pro carbon 8 czy duo omega zawsze bardziej mi sie podobalo od accu, nawet gdy wzmacniacz byl accuphase. Tak wogole to zastanawiam sie jak ludziom moze sie podobac caly system zlozony z accu....;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odywarzacze cary to takie przyjemne granie. Czy to z pro carbon 8 czy duo omega zawsze bardziej mi sie podobalo od accu, nawet gdy wzmacniacz byl accuphase. Tak wogole to zastanawiam sie jak ludziom moze sie podobac caly system zlozony z accu....;)

Trudno też to ogarnąć ale wolny wybór każdy ma.

Czy Carry gra aż tak dobrze aby nim się zachwycać ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwycam sie, ale gra bardzo przyjemnie. U mnie zachwyt wzbudza dobrze nagrana plyta winylowa. Z drogich cyfrowych zrodel jeszcze klimaxa chce u siebie posluchac, ale pewnie i tak skonczy sie ostatecznie na lp12 i jakims uzywanym dacku do max 10k. Natomist cd player za 25k w dzisiejszych czasach to raczej ryzykowna "inwestycja" no chyba, ze ktos ma naprawde duza kolekcje plyt i boi sie struminiowcow itd..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. CD za 25 tys to jest DAC za 20 tys plus transport CD.

A DAC za 20 tys.potrafi zagrać i można go używać do plików.

Bo oczywiście gdybyśmy mówili o CD bez wejść na DAC to jest to ryzykowne,

ale dziś każdy dobry CD player jest też DAC-iem i czym lepsza jest ta integra CD tym lepszym jest DAC-iem.

Wtedy można mieć fajną,dużą kolekcje CD i pliki też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwycam sie, ale gra bardzo przyjemnie. U mnie zachwyt wzbudza dobrze nagrana plyta winylowa.

U mnie stoi zapakowany Linn z ramieniem i dobrą wkładką.Kiedy robiliśmy testy vinyl a CD to na moje ucho CD grało zdecydowanie

lepiej.Poza tym dyganie do gramofonu co 30 min to za wiele ale masz rację wszystko zależy od zbiorów i preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim ramieniem i wkladka i w jakim stanie? Moze bym kupil gdy bede w kraju.

Sly, tak pod warunkiem, ze cd ma wejscie takoey port. Nie wszystkie jednak maja. Inna sprawa to taka, ze tego zintegrowanego transportu z dackiem producent za darmo nie daje, wiec jezeli ktos ma na mysli inny transport to raczej taki osobny dac za 25k powinien byc, przynajmniej w teorii bardziej zaawansowanym urzadzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan

1- skoro nie lubisz wstawać co 30 minut do vinyla, to również nie wstaniesz co 70minut do CD- pliki są dla Ciebie stworzone

2- jeśli interesuje Ciebie jakość nagrania to dopiero plik Studio Master zapewnia zgodność z oryginałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim ramieniem i wkladka i w jakim stanie? Moze bym kupil gdy bede w kraju.

Sly, tak pod warunkiem, ze cd ma wejscie takoey port. Nie wszystkie jednak maja. Inna sprawa to taka, ze tego zintegrowanego transportu z dackiem producent za darmo nie daje, wiec jezeli ktos ma na mysli inny transport to raczej taki osobny dac za 25k powinien byc, przynajmniej w teorii bardziej zaawansowanym urzadzeniem.

Ramię LXV jeśli dobrze pamiętam z kilkoma wkładkami.Stan gabinetowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem dlatego pisałem że CD za 25tys to DAC za 20tys bo max 5tys na transport.

Pewnie teoretycznie taki sam DAC za 25tys powinien zagrać lepiej ale tu nie ma reguły bo różnica jest za mało i często

wynika nie z brzmienia a z polityki cenowej firmy.

To by trzeba już iść wyżej w CD za 50tys które ma w sobie wielofunkcyjny DAC wartości ok 40-45 tys.

Takie rozwiązanie jest wygodniejsze i niesie pewne oszczędności bo nie potrzeba kabla cyfrowego do połączenia DAC z transportem,

a poza tym wystarczy 1 a nie 2 kable AC a dobre kable AC jak i cyfrowe są kosztowne.

 

Ramię LXV jeśli dobrze pamiętam z kilkoma wkładkami.Stan gabinetowy.

 

Do vinyla wstajesz co 20 min, średnio, czasem szybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan

1- skoro nie lubisz wstawać co 30 minut do vinyla, to również nie wstaniesz co 70minut do CD- pliki są dla Ciebie stworzone

2- jeśli interesuje Ciebie jakość nagrania to dopiero plik Studio Master zapewnia zgodność z oryginałem

Plikami zainteresuję się za jakiś czas bo na dobrą muzę i dobrą jakość jest za wcześnie.

Na razie muszą wystarczyć CD których mam trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30- a może DAC za 50kzł to badziewie ? Nie sądzisz że trochę za tani dla prawdziwego audiofila ? Myślę zże tak 100-150kzł to zupełne minimum.

A tak serio zauważ że DAC ma znaczenie tylko przy koszmarnych ripach z 16 bitowych płyt CD. Jeśli ktoś słucha doskonałych nagrań 24/192 Studio Master to różnica między DAC-ami jest kilkuprocentowa, podczas gdy różnica między 16 bitową płytą CD a plikiem studyjnym 24/192 określiłbym w dziesiątkach procent.

Sprawa ma się podobnie jak w przypadku kabli, najpierw trzeba mieć dobrą elektronikę a dopiero potem dopieścić dźwięk kablami.

 

Najpierw przechodzimy na pliki hires, a dopiero potem sprawdzamy różnice między DAC-ami. Płyty CD oraz ich 16 bitowe ripy zostawmy w spokoju, z g...a i tak bata nie ukręcisz, jak piszą ludzie tu na forum.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.