Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja swoich Diamondów nie zamierzam sprzedawać. Możesz sobie rzeczowo i merytorycznie wyjaśnić powody mojej decyzji. Będzie to z większym pożytkiem dla ciebie niż tworzenie teorii spiskowych i podawanie argumentów na poziomie gimnazjum.

P.S. Nad rozumieniem sarkazmu też mógłbyś popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni się z tobą zgadzam --- jak można? Dlatego użyłem sarkazmu ale do bystrych to ty jak widać nie należysz

To w takim razie możę trochę prościej - Pylon jak na moje ucho to taka C klasa w rozgrywkach piłkarskich, podobny poziom jakości dźwięku to Eltax Prism Koda Taga Indian line itp.

Ekstraklasa jak dla mnie to Focal, Thiel czy z polskich producentów Hz16, Harpia czy Audio Academy.

 

W poniższym linku znajdziesz aukcję na której ktoś sprzedaje kolumny Pylon po niecałym miesiącu słuchania, sprzedaję je z dużą stratą i nadal nie może ich sprzedać. Dlaczego ludzie sprzedają z tak dużą stratą i to w tak szybkim czasie jest dla mnie oczywistym ale proszę tak dla zabawy drogi Stream o rzeczowe (nie prezosowsko-agitacyjne) merytoryczne powody sprzedaży tych kolumn :)

 

Człowieku czy to jakaś misja.? Czy nie dociera ze grają, hulaja, bujają i zadawalają. Mam Ci to na piśmie przesłać? Użytkownicy są zadowoleni a Ty próbujesz z nas zrobić upośledzonych ludzi , przynajmniej na słuchu. Co prawda są wymagające co do toru i nie ze wszystkim zagaraja ( które zagrają ze wszystkim ?) Ale czy to świadczy o ich przeciętność ? Wręcz przeciwnie.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni się z tobą zgadzam --- jak można? Dlatego użyłem sarkazmu ale do bystrych to ty jak widać nie należysz

To w takim razie możę trochę prościej - Pylon jak na moje ucho to taka C klasa w rozgrywkach piłkarskich, podobny poziom jakości dźwięku to Eltax Prism Koda Taga Indian line itp.

Ekstraklasa jak dla mnie to Focal, Thiel czy z polskich producentów Hz16, Harpia czy Audio Academy.

 

W poniższym linku znajdziesz aukcję na której ktoś sprzedaje kolumny Pylon po niecałym miesiącu słuchania, sprzedaję je z dużą stratą i nadal nie może ich sprzedać. Dlaczego ludzie sprzedają z tak dużą stratą i to w tak szybkim czasie jest dla mnie oczywistym ale proszę tak dla zabawy drogi Stream o rzeczowe (nie prezosowsko-agitacyjne) merytoryczne powody sprzedaży tych kolumn :)

Uczepiłeś się tych Pylonów jak rzep.......

Zobacz ile tych używanych Diamondów jest na allegro. Popatrz ile używanych kolumn polskich manufaktur jest na allegro. Pomyśl nad tym ile ten okropny Pylon sprzedał Diamondów w porównaniu do innych manufaktur i zobaczysz, że jakoś niespecjalnie ludzie się ich pozbywają. Diamondy są na pewno tak beznadziejne, że ludzie ich nie odsprzedają, tylko palą nimi w piecach. Posłuchaj sobie muzyki na swoich kolumnach, które Ci bardziej pasują i daj już sobie na wstrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa jak dla mnie to Focal, Thiel czy z polskich producentów Hz16, Harpia

 

A ja słyszałem, że bardzo wielu klientów odnosi te w/w kolumny do sklepu po zakupie. Nie po tygodniu czy miesiącu, ale po 2-3 dniach!

 

Słyszałem też, że Magico długo ktoś nie mógł sprzedać, mimo wystawionej ceny z dużą stratą.

 

Przemyśl swoje argumenty. A Pylona (przy okazji) posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1777 fajnie że znalazłeś satysfakcjonujące połączenie, masz zapewne K3, to jednak drogi wzmak, a czy znasz K2 ? Jest jakieś podobieństwo w porównaniu z trójką, zagra podobnie?

U mnie Roksan K3 spasowaĺ się kiedy podlaczyłem go jako końcówkę mocy do Audio GD NFB28. Jako integra gra dla mnie za słodko. Wiadomo co kto lubi.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele kolumn (w rzeczywistości 100%) odbiega od neutralności mniej lub bardziej, także Diamondy stąd opinie mogą być różne pomijając skrajny hejt.

 

Żadna konfiguracja sprzętowa nie jest w stanie skorygować kilku-decybelowych odchyłek charakterystyki zespołu głośnikowego może co najwyżej ją tylko pogarszać. Można z tym żyć niemniej to tak jakbyśmy w idealny tor mieli wpięty korektor barwy dźwięku.

 

Kiedyś producenci podawali charakterystyki i to było dobre. Podobnie recenzje na portalach i w prasie pozbawione wykresów i rzetelnego komentarza (czyli obiektywnych wyników które można porównać) są nic nie warte jeżeli chodzi o faktyczną jakość danej konstrukcji a tylko na tej podstawie było by sens się spierać. Na ucho to każda kolumna może "pozamiatać".

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi sie najbardziej podoba w tej fali krytyki

To że oni piszą że to właściwie nie gra. Nid powinno być sprzedawane, ludzie powinni na drugi dzień odwozić do sprzedawcy, portale aukcyjne powinny być pośmiewiskiem dla tych kolumn. To jest bardzo wiarygodna i merytoryczna krytyka :):)

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: pisałem, że nie widzę używanych Diamondów na all.

Po drugie: sprawdziłem cenę w q21 nowy Saphire 31 - cena 3500 za komplet - cena cennikowa, więc do negocjacji

Ktoś sprzedaje kolumny z 2014 (zdjęcie tyłu w ogłoszeniu) za 2600 - to tanio?

Logo odpadło, to pewnie zaraz kolumna się rozleci.

Nigdy nie widziałem tańszych Pylonów, ale jakość wykonania Diamondów jest na bardzo wysokim poziomie.

Ten post już mi nie opuścił rąk....on mnie rozłożył na łopatki....

 

Te ataki są wyjątkowo nieporadne.

Edytowane przez Godplayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale czym wytłumaczysz poniższą aukcję gdzie ktoś sprzedaje z dużym upustem swoje Pylony? Po za tym już nie głośniki sie odklejają ale nawet logo producenta.

 

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-pylon-sapphire-31-i6815262742.html#imglayer

Powodów sprzedaży czegokolwiek mogą być dziesiątki. Jeśli Cię to rzeczywiście interesuje, możesz przez Allegro zadać pytanie sprzedającemu, bo niby skąd ktoś tutaj może posiadać wiedzę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No chyba coś jest na rzeczy skoro konkurencja nie śpi. :)

Tak jak dobry produkt sam się obroni tak słabym nie ma co się zajmować. Skoro cały czas są jakieś próby dyskredytacji, to chyba Pylon trochę zabrał rynku "czołowym producentom kolumn w Polsce" i mimo katastroficznych przepowiedni niektórych "osób" trzyma się nieźle i idzie do przodu.

 

Żeby nie było, nie mam kolumn Pylona, ale miałem przyjemność słuchania kilku modeli w różnych zestawieniach. W swoim przedziale cenowym z dobrze dobraną elektroniką i kablami spokojnie się obronią dobrym dźwiękiem. To, że nie w każdym salonie audio są kompetentni sprzedawcy i nie radzą sobie z dobraniem sprzętu to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

krytycznie nastawionym do firmy Pylon polecam inne produkty - być może są dla Was lepsze. Negatywna narracja w klubie pylona raczej niewiele wnieść może.

Co do zestawu Diamond 25- takowy posiadam i trochę o nich napisałem na forum. I tak jak przez pierwszy tydzień najchętniej to bym je oddał tak teraz nie sprzedam za cenę z katalogu (a przy zakupie dostałem dobry rabat jako pierwszy klient na ten zestaw ;) ).

Na tą chwilę niczego lepszego dla mnie (to dla mnie jest tu ważne) nie znalazłem w tej cenie. Wykonanie, budowa, jakość użytych głośników i ich zestrojenie bardzo mi odpowiadają. I pewnie kiedyś znajdę "lepsze" ale nie wiem czy będzie mnie na nie stać.

Zatem odnieść dyskusję należy do pewnych poziomów zadowolenia, możliwości i czułości i wyrobienia ucha i wtedy jakieś porównania mają sens.

W salonie poprosiłem o możliwość odsłuchu najlepszych kolumn stojących do 6 000 pln i.... kupiłem Diamond 25. Oczywiście - jakość całego toru -od źródła, przez wzmacniacz po kable muszą być min. dobre i lepsze by one pokazały na co je stać. A stać na bardzo dużo i by to dostrzec trzeba poświęcić wiele czasu na słuchanie i doskonalenie.. siebie i odbioru muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś kolumny które nie podobały ci się do tego stopnia że gotów byłeś je oddać?

 

Kolejny raz prowokacja i próba robienia z użytkowników upośledzonych ludzi. Faktycznie wokół Pylona gromadzi sie dużo hejtu.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jakiś przeczulony kolego? Nie żadna prowokacja tylko proste pytanie dlaczego ktoś kupuje kolumny które mu się nie podobają.

To jest typowe zjawisko, ktoś odsłuchuje coś w profesjonalnie zaadoptowanym salonie a potem w domu jest nie to. Ludzie ciągle coś wymieniają, nie tylko kolumny Pylona..

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: pisałem, że nie widzę używanych Diamondów na all.

Po drugie: sprawdziłem cenę w q21 nowy Saphire 31 - cena 3500 za komplet - cena cennikowa, więc do negocjacji

Ktoś sprzedaje kolumny z 2014 (zdjęcie tyłu w ogłoszeniu) za 2600 - to tanio?

Logo odpadło, to pewnie zaraz kolumna się rozleci.

Nigdy nie widziałem tańszych Pylonów, ale jakość wykonania Diamondów jest na bardzo wysokim poziomie.

Ten post już mi nie opuścił rąk....on mnie rozłożył na łopatki....

 

Te ataki są wyjątkowo nieporadne.

Wiesz, LOGO to wizytówka firmy...więc akurat ten argument jest mocno średni, by nie napisać więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpadające logo to symbol rychłego upadku tej wstrętnej korporacji Pylona i tych wszystkich naganiaczy, którzy ośmielają się pisać pozytywnie o Pylonie :) Zawsze to logo ktoś może zakryć np logiem Sonus Faber :) Wtedy to dopiero zagrają ;) A tak poważnie to kontrargumentowałem wpis o niby bardzo zaniżonej cenie za te Saphire.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, naganiacze na pylona są namolni do bólu i znowu zaczynają się namnażać.

Poniżej link na allegro. Ktoś kto sprzedaje Pylon z dużą stratą po niecałym miesiącu? To jest dopiero desperacja.

 

http://allegro.pl/kolumny-pylon-opal-23-maskownice-i6812395184.html

 

Raczej kpisz sobie. Aktualna cena z transportem tych kolumn to 2180 czyli mamy

2180 - 1799 * 1,02 = 412,34 - 80 = 332,34PLN (1,02 to podatek od transakcji).

Do tego prawdopodobnie są to formalnie kolumny bez gwarancji, w przypadku Diamondów 25 gwarancja ma bowiem punkt 9 który mówi:

"Gwarancja przysługuje tylko pierwszemu właścicielowi produktu".

 

Zysk minimalny z takiego zakupu.

 

Swoją drogą ciekawe co by powiedział na ten punkt 9 rzecznik konsumenta?

Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gwarancja przysługuje tylko pierwszemu właścicielowi produktu".

 

Że co??? No to już niezbyt dobrze świadczy o firmie. Ciekawi mnie czym to argumentują, bo przyznam że o czymś takim słyszę pierwszy raz. Zaznaczam że do Pylona nic nie mam (pomijam działalność pana J. z Tonsilem), by znów nie być posądzonym o prowokację.

Edytowane przez marek2603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.