Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kacpero_1 napisał:

Witam. Czy ktoś użytkuje R-27 (wersja 2020), bo jak czytam specyfikację to wygląda super. Głównie zależy mi na graniu przez USB z serwera typu Nucleus z Roonem. Wzmacniacza słuchawkowego nie będę używał,  pre... na razie też nie zamierzam 

Wobec tego, po co chcesz kupić urządzenie 3w1 skoro chcesz używać go tylko jako dac? Nie lepiej kupić sam dac z podobnego pułapu cenowego? Zagra lepiej. Tego typu urządzenia muszą mieć jakieś kompromisy. 

Poza tym usb nie jest najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

Wobec tego, po co chcesz kupić urządzenie 3w1 skoro chcesz używać go tylko jako dac? Nie lepiej kupić sam dac z podobnego pułapu cenowego? Zagra lepiej. Tego typu urządzenia muszą mieć jakieś kompromisy. 

Poza tym usb nie jest najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku. 

USB nie jest ? Dlaczego?

Tylko serwer który chce używać tylko wypluwa dźwięk USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kacpero_1 napisał:

USB nie jest ? Dlaczego?

Tylko serwer który chce używać tylko wypluwa dźwięk USB...

Bo urządzenia audio gd mają kiepskie wejścia usb, chyba że zastosujesz zewnętrzny konwerter. To nie jest problem tylko tej marki. Wiele urządzeń ma kiepskie usb. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Bo urządzenia audio gd mają kiepskie wejścia usb, chyba że zastosujesz zewnętrzny konwerter. To nie jest problem tylko tej marki. Wiele urządzeń ma kiepskie usb. 

To chciałem juz bez konwertera. Inaczej myślałem Audiobyte Hydra Z i do daca

Ale jak zobaczyłem spec tego  Audio Gd to byłem przekonany że całkowicie załatwi sprawę 🥺

9 godzin temu, Piopio napisał:

Starych urządzeń ...

Ale to nie jest stara konstrukcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Different napisał:

Również polecam coś pokroju R8 i streamer z wyjściem I2S aby móc skorzystać z tego wejścia w DAC. Zagra znacznie lepiej niż USB, które istotnie jest kiepskie w większości DAC (czy to Amanero czy Xmos). 

 

Możesz podać jakieś konkretne modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kacpero_1 napisał:

Żeby Nucleusa Roon podłączyć do dobrej integry (najlepiej po xlr) i słuchać już muzy z plików 

Najtaniej bedzie kupić konwerter np używany Gustard u16, podepniesz do niego przez USB Nucleusa i z konwertera do dac przez i2s. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Najtaniej bedzie kupić konwerter np używany Gustard u16, podepniesz do niego przez USB Nucleusa i z konwertera do dac przez i2s. 

Nie chodzi o najtaniej,  tylko dobrze 😉. Generalnie chciałbym jedno urządzenie tzn konwerter z dac jak np Hegel hd25

Czy może:

https://www.audio-on.pl/audio-gd/425-3401-audio-gd-r1-2021.html

Edytowane przez kacpero_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R27 bez sensu, jeżeli nie będziesz korzystał z innych funkcjonalności tego urządzenia. Rozejrzyj się za używanym R8 jak kolega doradził, jeszcze lepiej R7. Albo coś całkiem innego, Gustard R26 np, jest dystrybucja w PL, można wypożyczyć. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, staropolanka2000 napisał:

R27 bez sensu, jeżeli nie będziesz korzystał z innych funkcjonalności tego urządzenia. Rozejrzyj się za używanym R8 jak kolega doradził, jeszcze lepiej R7. Albo coś całkiem innego, Gustard R26 np, jest dystrybucja w PL, można wypożyczyć. 

OK, właśnie patrzyłem o R8 ale na razie nie ma....

GustardR26 też patrzyłem oraz jeszcze Singxera Su 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kacpero_1 napisał:

OK, właśnie patrzyłem o R8 ale na razie nie ma....

GustardR26 też patrzyłem oraz jeszcze Singxera Su 6

Singxer też ok. Poszukaj na hifishark, czasem można złapać fajne oferty zagraniczne. 

W Polsce można czekać i czekać. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Different napisał:

Zagra znacznie lepiej niż USB, które istotnie jest kiepskie w większości DAC (czy to Amanero czy Xmos). 

A to jest ewidentna bzdura. Sam ją wymyśliłeś ?

54 minuty temu, kacpero_1 napisał:

GustardR26 też patrzyłem

I na nim powinieneś się skupić. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piopio napisał:
5 godzin temu, Different napisał:

Zagra znacznie lepiej niż USB, które istotnie jest kiepskie w większości DAC (czy to Amanero czy Xmos). 

A to jest ewidentna bzdura. Sam ją wymyśliłeś ?

Może nie wymyślił tylko testował? Ja piszę na podstawie testów. Sluchalem, wypowiadam się, nie sluchalem to zaznaczam. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Może nie wymyślił tylko testował? Ja piszę na podstawie testów. Sluchalem, wypowiadam się, nie sluchalem to zaznaczam. 

Więc uogólnia na podstawie swoich przekonań. Obecnie USB z izolacją galwaniczną jest najlepszym możliwym połączeniem. Szeroko dostępnym. Z I2S są jeszcze kłopoty z kompatybilnością. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
W dniu 24.06.2023 o 17:06, kacpero_1 napisał:

Witam. Czy ktoś użytkuje R-27 (wersja 2020), bo jak czytam specyfikację to wygląda super. Głównie zależy mi na graniu przez USB z serwera typu Nucleus z Roonem. Wzmacniacza słuchawkowego nie będę używał,  pre... na razie też nie zamierzam 

Mam wersję 2021. 

Jak dla mnie kozak. 

Jak będę zmieniał, na co się nie zapowiada to też na coś z audio gd. 

A mam go około trochę ponad rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Piopio napisał:

A to jest ewidentna bzdura. Sam ją wymyśliłeś ?

Z Tobą nawet nie wchodzę w dyskusję bo poziom, który prezentujesz dawno przebił zero w dół. 

Do autora pytania - I2S zagra znacznie lepiej niż USB. Ewentualnie zewnętrzny konwerter. Z Fajnych streamerów z wyjściem I2S są Silent Angel, Nuprime i może coś się jeszcze pojawiło ostatnio. 

Testowałem to na wielu transportach, wielu DAC, wielu konwerterach USB/I2S. Jeśli zadziała I2S w połączeniu danego streamera i danego DAC-a to będzie brzmieniowo grał znacznie lepiej. Poświęciłem ku temu trochę czasu na kilku systemach. 

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Different napisał:

Z Tobą nawet nie wchodzę w dyskusję bo poziom, który prezentujesz dawno przebił zero w dół. 

Cóż ... jestem zmorą ignorantów. Widzę się poczuwasz 😉 

16 minut temu, Different napisał:

Do autora pytania - I2S zagra znacznie lepiej niż USB.

Jeśli USB będzie izolowany galwanicznie to nie. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Piopio napisał:

Cóż ... jestem zmorą ignorantów. Widzę się poczuwasz 😉 

Jeśli USB będzie izolowany galwanicznie to nie. 

Zadaj sobie chociaż 1/10 trudu, który ja w to włożyłem to przestaniesz być ignorantem i zaczniemy rozmawiać o praktyce. 
Wpadasz do wątku o audio gd ze swoimi mądrościami by zabłysnąć bo nigdzie już nikt nie chce pisać z tobą. Autor pyta o DAC Audio Gd i w tej kwestii I2S gra dużo lepiej niż USB. Miałem DACi od tego producenta od 2015r i przewinęło się ich ponad 10. Dopiero jednak wyższe modele R2R straciły przymulenie na górze, które większość poprzedników na sabre czy pcm1704 wcześniej miała. 

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Different napisał:

Zadaj sobie chociaż 1/10 trudu, który ja w to włożyłem to przestaniesz być ignorantem i zaczniemy rozmawiać o praktyce. 

A zadałeś sobie trud wypróbowania izolacji galwanicznej USB ? Gołe USB gra oczywiście dużo gorzej od I2S. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.