Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mała ciekawostka dla posiadaczy Master-10 - ich nóżki są przyklejone do obudowy, także ewentualna podmiana musi się wiązać z pozostawieniem starych.
Sam wymieniałem na Soundcare SuperSpiked foot ... i użyłem tylko trzech, przyklejając je od dołu. Także stoi teraz na trójkącie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do praktykow / fanow marki. Czy Audio-gd w modelach po NFB-27 (takowy posiadam - na Sabre ES9018) posunal sie jakos znaczaco dzwiekowo do przodu? Czy zmiana na nowsze /wyzsze modele to bedzie ciagle mniej wiecej ta sama 'estetyka' brzmienia? NFB-27 gra super (jak na Sabre i cene), zastanawiam sie na ile mozna lepiej (ale w obrebie Audio-gd). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, GT napisał:

Pytanie do praktykow / fanow marki. Czy Audio-gd w modelach po NFB-27 (takowy posiadam - na Sabre ES9018) posunal sie jakos znaczaco dzwiekowo do przodu? Czy zmiana na nowsze /wyzsze modele to bedzie ciagle mniej wiecej ta sama 'estetyka' brzmienia? NFB-27 gra super (jak na Sabre i cene), zastanawiam sie na ile mozna lepiej (ale w obrebie Audio-gd). 

Nowe modele na r2r to moim zdaniem zupełnie inna klasa grania. Mówię to jako posiadacz ponad 8 DAC i 2 wzmacniaczy tej firmy w przeszłości. Zarówno R8 jak i r2r7, który gra u mnie obecnie są już znacznie dojrzalsze i lepiej dopracowane. Więcej blasku na górze, lepsza przestrzeń, linia basu i naturalność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Different said:

Nowe modele na r2r to moim zdaniem zupełnie inna klasa grania. Mówię to jako posiadacz ponad 8 DAC i 2 wzmacniaczy tej firmy w przeszłości. Zarówno R8 jak i r2r7, który gra u mnie obecnie są już znacznie dojrzalsze i lepiej dopracowane. Więcej blasku na górze, lepsza przestrzeń, linia basu i naturalność. 

Dzięki, dobrze wiedziec. Zatem nie pozostaje mi nic innego niz próbować cos takiego wypożyczyć od dystrybutora. Chyba ze znajdzie sie jakiś chętny forumowicz wpaść ze swoim dakiem na chwile (Wroclaw / okolice) to chętnie ugoszczę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GT napisał:

Dzięki, dobrze wiedziec. Zatem nie pozostaje mi nic innego niz próbować cos takiego wypożyczyć od dystrybutora. Chyba ze znajdzie sie jakiś chętny forumowicz wpaść ze swoim dakiem na chwile (Wroclaw / okolice) to chętnie ugoszczę :]

Wrocław bardzo lubię, ale obecnie od 3city mam trochę daleko 🙂 Polecam R8, który w promocji można dostać w okolicy 5.5k co jest wręcz okazją za ten DAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Małe info, może komuś się przyda.

NFB 1.32, wersja zdaje się z 2014r, chyba.

Ostatnio zmieniłem zegarek na Crystek CCHD-950X-25-100 i powiem że jest spora różnica na plus, chyba w każdym aspekcie.
Stary oscylator (TCXO 80MHz) miałem wlutowany w podstawkę, więc było trochę zabawy z wylutowaniem całości, ale się udało. Przez chwilę testowałem zwykły tani zegarek 100MHz - niby wyciągał parametry, ale grał płasko i nieciekawie.
Audio-gd trochę skopało konstrukcję obudowy bo praktycznie nie ma wentylacji. O ile pudło zawsze trochę się grzało, to na nowym zegarku po ok 2h grania zaczyna nieco trzeszczeć i szumieć, więc musiałem zdjąć górę obudowy żeby zapewnić jakąkolwiek cyrkulację - i teraz jest ok, a klocek jest między półkami więc nie widać.

Z innych ciekawostek, sporo zmienia programowy oversampling, czyli jeszcze przed wysłaniem po USB do DACa. Nawet sam producent kości Sabre w dokumentacji to rekomenduje. I nie ma się co dziwić - komp zrobi to lepiej niż proste rozwiązanie sprzętowe. Różnica to przede wszystkim usunięcie szorstkości w najwyższych tonach, ale tu uwaga bo niektóre utwory wtedy nieco tracą.
Najlepiej przerobić sobie pliki w cywilizowanym programie ale wtedy ważą sporo, więc niezłym kompromisem jest oversampling w locie przez wtyczkę DSP. Ja używam Foobar2000 z wtyczkami SoX mod2, skonfigurowane tak że materiał 44.1 i 88.2 oversampluje w locie do 176.4, zaś 48 i 96 do 192kHz. Wyżej można ale chyba nie ma sensu.
Co ciekawego, jest apka na telefon która pozwala zdalnie sterować Foobarem, więc jest i wygoda.

Kolejna sprawa to ASIO - każde brzmi nieco inaczej, mi najlepiej podchodzi ASIO VIA KS, tu pewnie kwestia reszty toru oraz preferencji.
Aha, no i zworki na płycie samego DACa - mimo że sterują tylko odbiornikiem SPDIF, to jednak mają jakiś wpływ też na wejście USB (pisałem o tym kiedyś).
Kabel zasilający też jest istotny, ten DAC jest dość wrażliwy na to.

I tak ziarnko do ziarnka udało się go doprowadzić do niezłego poziomu i całkiem poważnego grania. Ot trzeba tylko przetestować ileśtam kombinacji 😉

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, soberowy napisał:

Teoretycznie po USB powinno być najlepiej, ale może być tak, że po coaxialu zabrzmi tak samo, nie usłyszysz różnicy.

Czemu chcesz zmienić usbridge ?

Zdecydowanie najlepiej zagra I2S, o ile ktoś ma streamer z takim wyjściem (np. Silent Angel, NuPrime nowy i parę innych). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, Different napisał:

Zdecydowanie najlepiej zagra I2S, o ile ktoś ma streamer z takim wyjściem (np. Silent Angel, NuPrime nowy i parę innych). 

In audio equipment, I²S is sometimes used as an external link between a CD player and an external digital-to-analog converter, as opposed to a purely internal connection within one player box. This may form an alternative to the commonly used AES/EBU, Toslink or S/PDIF standards.

 

The I²S connection was not intended to be used via cables, and most integrated circuits will not have the correct impedance for coaxial cables. As the impedance adaptation error associated with the different line lengths can cause differences in propagation delay between the clock line and data line, this can result in synchronization problems between the SCK, WS and data signals, mainly at high sampling frequencies and bitrates. As the I²S bus doesn't have any error detection mechanism, this can cause significant decoding errors.

 

There is no standard interconnecting cable for this application. Some manufacturers simply provide three BNC connectors, an 8P8C ("RJ45") socket or a DE-9 connector. Others like Audio Alchemy (now defunct) used DIN connectors. PS Audio, Musica Pristina and Wyred4Sound use an HDMI connector. Dutch manufacturer Van Medevoort has implemented Q-link in some of its equipment, which transfers I²S over 4 RCA connectors (data, MCK, LRCK, BCK).

https://en.m.wikipedia.org/wiki/I²S#As_an_audio_interconnect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomek4 napisał:

In audio equipment, I²S is sometimes used as an external link between a CD player and an external digital-to-analog converter, as opposed to a purely internal connection within one player box. This may form an alternative to the commonly used AES/EBU, Toslink or S/PDIF standards.

 

The I²S connection was not intended to be used via cables, and most integrated circuits will not have the correct impedance for coaxial cables. As the impedance adaptation error associated with the different line lengths can cause differences in propagation delay between the clock line and data line, this can result in synchronization problems between the SCK, WS and data signals, mainly at high sampling frequencies and bitrates. As the I²S bus doesn't have any error detection mechanism, this can cause significant decoding errors.

 

There is no standard interconnecting cable for this application. Some manufacturers simply provide three BNC connectors, an 8P8C ("RJ45") socket or a DE-9 connector. Others like Audio Alchemy (now defunct) used DIN connectors. PS Audio, Musica Pristina and Wyred4Sound use an HDMI connector. Dutch manufacturer Van Medevoort has implemented Q-link in some of its equipment, which transfers I²S over 4 RCA connectors (data, MCK, LRCK, BCK).

https://en.m.wikipedia.org/wiki/I²S#As_an_audio_interconnect

Możesz posiłkować się wikipedią lub posłuchać. Ja zadałem sobie ten trud i słucham po I2S, a efekt jest ZNACZNIE lepszy niż po USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2023 o 08:18, soberowy napisał:

Teoretycznie po USB powinno być najlepiej, ale może być tak, że po coaxialu zabrzmi tak samo, nie usłyszysz różnicy.

Czemu chcesz zmienić usbridge ?

Po usb nie będzie najlepiej, chyba że z użyciem zewnętrznego konwertera usb. Usb w dacach Audio gd jest kiepskie, nawet w najwyższym modelu R7. Zdecydowanie polecam połączenie i2s, jeżeli nie interesują kogoś gęste formaty to równie dobrze będzie na coaxial lub aes/ebu. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2023 o 21:31, tomek4 napisał:

Gdybyś jeszcze przeczytał to co zacytowałem emoji14.png

Przeczytałem dokładnie i ze zrozumieniem i przewertowałem już kiedyś temat połączeń I2S. W teorii jest sporo problemów oraz brak standaryzacji złącz i/lub wyprowadzeń lub ich nazewnictwa...a w praktyce brzmi o wiele lepiej niż dowolne USB...o ile znajdziesz transport plików, który dogaduje się z naszym DAC. 

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi streamerami z wyjściem i2s to nie taka prosta sprawa. wybór ograniczony dosyć mocno. Teoretycznie USbridge ma wyjście i2s ale dedykowane tylko dla swoich nakładek.Z silent Angel jest tak , ze zagra super jak się dokupi dedykowany switch i zasilacz i mamy 10 k - golasa nie ma sensu kupować bo nie zagra lepiej od bridga.. Do marki nuprime jakoś nie mam przekonania. Jak macie jakieś typy streamerów z i2s pod  daca audio GD r2r to chętnie się dowiem. @staropolanka2000na podstawie czego twierdzisz ze wejscie usb w dacach audio gd jest słabe?Układ amanero był montowany w dużo droższych konstrukcjach niż audio gd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dreamer25 napisał:

z tymi streamerami z wyjściem i2s to nie taka prosta sprawa. wybór ograniczony dosyć mocno. Teoretycznie USbridge ma wyjście i2s ale dedykowane tylko dla swoich nakładek.Z silent Angel jest tak , ze zagra super jak się dokupi dedykowany switch i zasilacz i mamy 10 k - golasa nie ma sensu kupować bo nie zagra lepiej od bridga.. Do marki nuprime jakoś nie mam przekonania. Jak macie jakieś typy streamerów z i2s pod  daca audio GD r2r to chętnie się dowiem. @staropolanka2000na podstawie czego twierdzisz ze wejscie usb w dacach audio gd jest słabe?Układ amanero był montowany w dużo droższych konstrukcjach niż audio gd.

Sama kość amanero, xmos czy cokolwiek innego nie gwarantuje sukcesu. Liczy się cała implementacja usb, zasilanie, zegary itd. Kiepskie usb jest bolączką wielu daców, nie tylko audio gd, a twierdzę to na podstawie testów swoich oraz kolegów, również z tego forum. Jestem w posiadaniu daca Audio gd R7 i usb gra najsłabiej ze wszystkich wejść, mimo że jest to topowe urządzenie tej firmy (nie licząc wersji z zasilaniem regeneracyjnym HE).

Z dobrych streamerów prócz silent angel popatrz na Lumin, Auralic, Lindemann.

Możesz też usbbridge połączyć przez konwerter Audio gd DI20 lub DI20HE, on ma wyjścia i2s, nie wyciągniesz tylu szczegółów co np z Luminem, ale całościowo jest to dobry transport.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2023 o 09:18, dreamer25 napisał:

Z silent Angel jest tak , ze zagra super jak się dokupi dedykowany switch i zasilacz i mamy 10 k - golasa nie ma sensu kupować bo nie zagra lepiej od bridga..

U mnie zagrał dużo lepiej od bridge'a i wielu innych streamerów. Fakt, że zasilacz liniowy (chociażby Kolegi Muzga) podnosi jakość, ale bez tego i tak po i2s jest znacznie lepiej niż po USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
15 minut temu, 4hifi napisał:

Przyjechały do nas jeszcze świeże modele AudioGD R8 MK3. Również w kolorze srebrnym. Musimy przyznać, że na żywo wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach. 

IMG_4273-2.jpg

Miałem już okazję słuchać. Faktycznie na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Zmiana wyświetlacza oraz obudowy mam wrażenie, że jest w końcu ukłonem dla wszystkich narzekających na niebieski segmentowy wyświetlacz. Brzmieniowo - bardziej plastyczny niż poprzednia wersja. Miękki z lepszą kontrolą basu (chociaż poprzednia wersja R8 też się broniła. Chętnie posłucham opinii innych słuchających, gdyż miałem relatywnie mało czasu na pełne zapoznanie się ze sprzętem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że przez 10 tygodni nie miałem wzmacniacza, ze sklepów wypożyczałem różne wzmacniacze, niektóre trzy razy droższe od Precision 2.
Powiem tylko jedno. Nawet do pięt nie dorasta konkurencja. I kupujcie dalej te europejskie wzmacniacze, co grać nie potrafią, i opowiadajcie bzdury, że Chińczyk to byle co. A będę sobie słuchał muzyki na super wzmacniaczu, którego zalety znają nieliczni

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jarrro napisał:

Z racji tego, że przez 10 tygodni nie miałem wzmacniacza, ze sklepów wypożyczałem różne wzmacniacze, niektóre trzy razy droższe od Precision 2.
Powiem tylko jedno. Nawet do pięt nie dorasta konkurencja. I kupujcie dalej te europejskie wzmacniacze, co grać nie potrafią, i opowiadajcie bzdury, że Chińczyk to byle co. A będę sobie słuchał muzyki na super wzmacniaczu, którego zalety znają nieliczni

Miałem P2 swojego czasu i przyznam szczerze, że bardzo żałuje, że sprzedałem. Co prawda potem wymieniłem na Mastera 10 - ale czemu producent zarzucił ten projekt to tylko on wie 😞 szkoda, że to zrobił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.