Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do posiadaczy wzmacniacza słuchawkowego Audio GD Master 19: jakie brzmienie oferuje ten wzmacniacz?
Ma to zagrać z HD660S. I jeszcze kwestia wymiany fabrycznego kabla w Senkach np. na srebrny Yarbo Yarbo PSC-44CB i wtyczce rodowanej Furutecha. Tylko czy nie będzie za jasno? A może dobra miedź od Forza Audio byłaby bezpieczniejszym wyborem?
Wszelkie Canary i Mogami odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2023 o 14:03, naczesany napisał:

Pytanie do posiadaczy wzmacniacza słuchawkowego Audio GD Master 19: jakie brzmienie oferuje ten wzmacniacz?

Spodziewałbym się szczupłego na basie, neutralnego brzmienia z niezłą rozdzielczością i ilością szczegółów. Niezbyt ciepłego. Mam te słuchawki w połączeniu z NFB-1AMP.

Co do kabla, to nie wiem, gram na fabrycznym 4.4 pentaconn z przejściówką occ na XLR. Rzadko ich używam, bo preferuję klasyczne stereo i dla mnie jest zadowalająco.

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 19.11.2023 o 08:35, dedal75 napisał:

@Different nic ,nic 

Inni też nic nie napiszą o R1 też ?

Pzdr 

R-11 nie słuchałem. R1 to granie fizjologiczne, z dociążoną średnicą, nie zamulone ale nie tak rozdzielcze jak wyższe modele na R2R. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam tu taka mała ciekawostka ode mnie. dla posiadaczy Audio Gd Poświęciłem 10 lat na szukanie mojego dźwięku ciągle zawsze czegoś brakowało zna to każdy i te zmiany 😁 Zaczynałem od DAC a ŁKS 004 no to trzeba było dobrać jakiś streaming po paru wymianach padło Malinę plus Digi ONE świetnie to grało razem do tego coax Furutech FX alpha koniecznie 50 cm bo już dłuższe grają inaczej no i zasilanie z bateri 😁 cieszyłem się ponad 5 lat tym zestawem . I za te pieniądze ciężko znaleźć coś lepszego. Po casie przyszedł czas na lepsze kolumny , wzmacniacze lampa zaczęła mnie interesować itd. Chodziłem na odsluchy i trafiłem na DAC a R2R wrzuciłem do domu i stwierdziłem że ŁKS to dobry DAC ale nie potrafi grać tak jak R2R brakowało mu sporo no i zabawa od nowa szukanie nowego DACa. Było ich kilka najlepiej grał Denafrips Venus jednak padło na Audio GD R2R 7 i do dzisiaj zostal. Chciałem coś więcej niż malina tak więc kupiłem Lindemann Limetree Bridge do tego zasilacz Keces potem był Auralic G2.1 na końcu drogi Lumin bo tak zachwalany był tu myślałem że ma teraz to co chciałem od dźwięku już nie będę opisywał wszystkiego bo kabli coaxialnych też była massa. 😁pomyślałem że oddam mój DAC do firmy Magna na uaktualnienie wszystkiego co się da zrobili wszystko co się dało zostawiłem 800 Euro. Przy odbiorze odsłuch po minucie kopara opadła zapytałem czy to mój DAC tak gra ? Tak i nie zapytałem czemu nie bo tutaj streaming jest najważniejszy i w jaki sposób przesyłane są dane . Pokazał mi że nie gra wcale po Coax tylko przez I2S i że w ten sposób uzyskujesz więcej informacji bez strat i dopiero DACi R2R otwierają skrzydła. To już mi kiedyś ktoś podpowiedział tu na forum. Od razu chciałem mieć ten streaming bo lepiej sam lumin nie grał tak dokładnie zbudowanej sceny dźwiękowej szerszej niż rozstaw glośników wszystko z idealnie zarysowanym konturami słychać rzeczy na utworach który prędzej nie było . Sprzedałem wszystko i zamówiłem u nich ich streaming Mano Ultra MK III zostawiłem przy max wersji 2400 Euro jestem super zadowolony nie zamierzam nic zmieniać tak już zostaje a co się potem okazało wrzuciłem spowrotem do Maliny 😂

Po tylu latach 😁Jak się ukazał na YouTube test z angli prześlę na dole link to tylko mi potwierdził że dobrze wybrałem Mano jest porównywalny z streaming za 13000 euro i gra w 80 procentach jak ten drogi . Ją zamówiłem wersje z I2S i Coax ale możesz sobie wybrać co chcesz . Ja nie żałuje ani grosza wydanego ktoś może pomyśleć że 10000 zł za malinę płacą tylko idioci ja nim jestem 😁Masz DAC z wejściem I2S posłuchaj koniecznie . Masz możliwość Mano posłuchać polecam koniecznie posłuchać a nawet porównywać . 
 

Tu znajdziesz Mano Ultra III 

https://magnahifi.com/de/mano-ultra-mkiii-music-super3-streamer-high-res-2/
 

A tu test 

 

A tu moje zamówienie 

IMG_2328.jpeg

Audio Gd DACi posiadają I2S 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Co byście polecili jeżeli chodzi o DAC od Audio-GD? Ja w tej chwili używam Cambridge Audio DacMagic 200M i zastanawiam się, czy nie wzmocnić lekko cyfrowej nogi, chociaż u mnie DAC gra z filmami, serialami i tidalem okazjonalnie. Czy model D-77 będzie znaczącym ulepszeniem w stosunku do posiadanego przeze mnie przetwornika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2024 o 13:26, kal800 napisał:

Co byście polecili jeżeli chodzi o DAC od Audio-GD? Ja w tej chwili używam Cambridge Audio DacMagic 200M i zastanawiam się, czy nie wzmocnić lekko cyfrowej nogi, chociaż u mnie DAC gra z filmami, serialami i tidalem okazjonalnie. Czy model D-77 będzie znaczącym ulepszeniem w stosunku do posiadanego przeze mnie przetwornika? 

Jaki budżet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Najlepiej wypada r2r 7 będę miał jeden na sprzedaż. Podniesiony do najwyższej możliwej konfiguracji. Wygląda jak nowy i gra jak nowy nie zdążyłem wygrzać do końca. Chyba najlepszy DAC dla tych co cenią salonie muzykalność sile i wybrzmiewanie  a nie piski z kosci 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marcin.H napisał:

Najlepiej wypada r2r 7 będę miał jeden na sprzedaż. Podniesiony do najwyższej możliwej konfiguracji. Wygląda jak nowy i gra jak nowy nie zdążyłem wygrzać do końca. Chyba najlepszy DAC dla tych co cenią salonie muzykalność sile i wybrzmiewanie  a nie piski z kosci 😁

Jaka cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów. Mam takie pytanie, od paru lat moje uszy cieszy dac Master 7 ale obecnie 100% mojej muzyki pochodzi z Qobuza gdzie prawie każdy nowy album opatrzony jest logo Hi-Res. Scalaki Burr Brown  w Masterze 7  mają wewnętrzną architekturę  20 bit. Czy zatem aby wycicnąć wszystko z Qobuza i hi-resów powinienem rozejżeć sie za czymś nowszym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Coroner69 napisał:

Witam klubowiczów. Mam takie pytanie, od paru lat moje uszy cieszy dac Master 7 ale obecnie 100% mojej muzyki pochodzi z Qobuza gdzie prawie każdy nowy album opatrzony jest logo Hi-Res. Scalaki Burr Brown  w Masterze 7  mają wewnętrzną architekturę  20 bit. Czy zatem aby wycicnąć wszystko z Qobuza i hi-resów powinienem rozejżeć sie za czymś nowszym ?

Wydawało mi się że przyjmuje 24 bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Gdyby kupował pliki DSD to jest sens.

NO tak, ale one rzeczywiście są dużo lepsze ?

1 godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Gdyby kupował pliki DSD to jest sens.

cyt z recenzji Audio GD Master 7 :

Brak DSD nie jest natomiast żadnym problemem. Nie potrzebne mi DSD, bo już wiele razy się naciąłem na odtwarzaczach SACD i później DAC z obsługą DSD, co zwykle skutkuje tym, iż słabo odtwarzają one zwykłe PCM 16/44. Także wyleczyłem się z pogoni za najnowszymi standardami DSD, 32bity, 768kHz, bo potem nie ma muzyki z tych urządzeń. Niestety, są tylko parametry i papierowa kompatybilność ze wszystkim co dotąd wymyślono, ale słuchać się nie chce – tylko człowiek się rozgląda po paru tygodniach za czymś nowym. Na szczęście Master 7v2 nie należy do tej grupy, jest nawet jej przeciwieństwem, gdyż PCM 16 bitów odtwarza najlepiej, mimo że architektonicznie jest DACkiem 24 bitowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kacpero_1 napisał:

NO tak, ale one rzeczywiście są dużo lepsze ?

Jeżeli powstały w dsd to powinny.

Mam ten album i gra wyraźnie lepiej w jakości CD.

https://www.nativedsd.com/product/2l087-quiet-winter-night/

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.