Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to do kolumn nie podpowiem, nie słuchałem i nie planuję, za droga zabawa raczej, inne doznania no i w bloku nie poszaleję... Max dla mnie monitory. ale na razie tor słuchawkowy jeszcze nie ogarnięty więc słabo... Hegla nie znam, podobno też bardzo udane urządzenia. Ale jakby Ci się udało go skołować mógłbym wpaść ze swoim na odsłuch. Te 2 godziny grzania to lekka przesada, pół godzinki i cyka bo od razu po odpaleniu wydaje się ciut sucho...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1siedem

Vide

"Jak będę miał hegla w domu, to wypożyczę od4hifi 5.32 i 1.32.

Swoją drogą słuchawki są często lepszą drogą niż kolumny... "

W takiej sytuacji zamiast 1.32 zwróć uwagę na 28 lub 29.

Odnosnie 1.32 to swietny DAC, ale pamiętaj ze jest on 2 generacje do tylu. Po nim był 1 (2014) DSD, a teraz w aktualnej ofercie jest 1 (2015) w wielu aspektach nowy projekt. Na twoim miejscu zamiast 1.32 (jeżeli nie 28,29 vide sluchawki), skupiłbym się na 1 (2015), chyba ze na 1.32 dostaniesz b.dobra cene i nie potrzebujesz DSD.

Niestety 4hifi od miesięcy mowi o mitycznej dostawie, która nie dochodzi i tak jak wcześniej nie mieli 1 (2014), tak teraz nie maja 1 (2015) w ofercie.

Z ciekawostek, w innym temacie zobaczyłem statement Q21

"Zwróć także uwagę na urządzenia AudioGD, w najbliższych dniach będziemy mieli pełny asortyment produktów tej marki, są to swietnie wycenione urządzenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4hifi mają obecnie nfb1 z możliwością upgrade'u poprzez dołozenie modułu dsd ( ale jak nie wiem) Wersji 2015 nie mają, tylko 2014. Słyszałem, że q21 ma mieć audiogd ale tam ceny mają sztywne raczej. A 4hifi też nie obniża ceny na 1.32. Sluchawek nie planuję ale dla kogoś, kto z racji lokalowych i finansowych chce cieszyć się dobrą jakością, to jest to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki jest powód braku nowych modeli u polskiego dystrybutora. To dla mnie nie zrozumiałe!! U innego europejskiego dystrybutora są one dostępne i to w dobrych cenach link .

 

po kliknięciu w model 1(2015) wyskakuje opis nfb1s (tańszy, w dodatku 2014)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogolnie jesli nie masz w pelni zbalansowanego toru to lepiej w tej cenie kupic NFB-3

 

Co znaczy "w pełni zbalansowany tor"? Jestem lajkonikiem jeszcze więc nie bardzo rozumiem

 

Nie znalazłem czegoś takiego jak NFB-3. Jest NFB-3.384 na chipie PCM5102 i jest NFB-3.33 na Wolfsonie. Nie wiem o który ci chodzi. Ja szukam czegoś na Sabre do wzmaka lampowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a kupował ktoś sprzęt audio-gd za granicą i może powiedzieć z autopsji jak to wygląda? Czy przykładowo kupując tutaj

http://magnahifi.com/index.php/en/webshopuk/product/audio-gd-d-a-converter-nfb-3

Przeliczam kwotę w koszyku na nasze, płacę kartą i więcej mnie nic nie obchodzi? Czy jakieś ukryte koszty mi dojdą? (cła itepe). W ogóle to jak wygląda sprawa z płaceniem cła i vatu? Przykładowo kupuję coś bezpośrednio u audio-gd, płacę kartą kwotę, towar zostanie wysłany. Kurier puka do drzwi z paczką i to jemu płacę? Jak to technicznie wygląda?

Pytam bo zauważyłem, że polski dystrybutor zaspał przez ostatni rok i nowych produktów ni huhu. Dlatego pewnie kupię zagramanicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Unii Europejskiej nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Cło i vat płaci się za sprowadzone towary spoza UNII EUROPEJSKIEJ. W linku który podałeś jest cena razem z VATem, więc teoretycznie płacisz kartą za sprzęt i w ciągu kilku dni masz go u siebie, bez żadnych dodatkowych kosztów. Do ceny pewno dochodzi koszt transportu. Warto oczywiście przed zapłatą skontaktować się ze sklepem i zapytać czy mają na stanie, oraz jak szybko wysyłają. Trudno powiedzieć czy sklep który podałeś jest solidny. Z poza Unii Europejskiej nie zapłacisz VATu i cła jeśli np. na przesyłce będzie napisane: towar przesłany z serwisu. Z naszym polskim dystrybutorem jest problem, ponieważ nie ma nowych modeli, ale za to daje rabat około 10 %-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "w pełni zbalansowany tor"? Jestem lajkonikiem jeszcze więc nie bardzo rozumiem

 

 

Naj prościej tłumacząc chodzi o to, czy masz cały system spięty interkonektami na XLR-ach.

 

Konkretnie DAC + wzmacniacz.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Nie wiem, co z tą dostępnością wymyślacie. Dzwoni się do p.Andrzeja, wpłaca zaliczkę i ustala termin dostawy. Ja na czas oczekiwania na 7.32 dostałem wygrzanego 1.32 do testu. Tyle, że go sobie sam odebrałem, bo mam do nich blisko. Lepiej dać zarobić polskiej firmie niż żabojadą! Jeszcze polska gwarancja, serwis itd. O rabacie zresztą łatwiej zagadać w mowię ojczystej :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Naj prościej tłumacząc chodzi o to, czy masz cały system spięty interkonektami na XLR-ach.

 

Rozumiem, że XLR-y to jakieś wejścia? No to chyba nie mam. We wzmacniaczu słuchawkowym mam tylko zwykłe RCA.

 

@Nie wiem, co z tą dostępnością wymyślacie

 

Ale co wymyślamy? Przecież Twój dac 7.32 jest w ofercie więc problemu nie miałeś. NFB-1(2015) ewentualnie tańsza wersja NFB-3 nie jest dostępna i o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Mojego rownież w tej wersji nie było, ba ... nawet nie wiedzieli, co to za wersja przyszła i zrobiła się lekko nerwowa atmosfera :) zapewnili mnie jednak, że jak nie będzie czytał DSD, to mogę zwrócić. Dopiero Kingwa po nr seryjnych mi dokładnie wyjaśnił jaki model posiadam. Nie mają marż jak na Heglach, czy... To marketing trochę marketowy :) ale telefony odbierają, zamówienia przyjmują i realizują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

Nie wiem, co z tą dostępnością wymyślacie. Dzwoni się do p.Andrzeja, wpłaca zaliczkę i ustala termin dostawy. Ja na czas oczekiwania na 7.32 dostałem wygrzanego 1.32 do testu. Tyle, że go sobie sam odebrałem, bo mam do nich blisko. Lepiej dać zarobić polskiej firmie niż żabojadą! Jeszcze polska gwarancja, serwis itd. O rabacie zresztą łatwiej zagadać w mowię ojczystej :)

 

termin dostawy u polskiego dystrybutora to 5-8 tygodni po zamowieniu ("przy najlepszych wiatrach") - wiem, bo rozmawialem na miejscu osobiscie co i jak

 

przy zamowieniach z UE oczywiscie nie ma zadnych dodatkowych kosztow jak i rowniez poniewierania sie paczki tygodniami w polskich urzedach celnych, jedynie przesylka, o ktorej czytajcie ponizej jesli chodzi o magna mozna zrobic im zwykly wire transfer, a ze to UE to blyskawiczna i praktycznie bezplatna SEPA, co jest mega korzystne bo nie ma zadnych oplat tutaj w porownaniu do paypala (3,5% + przewalutowanie, o ile mnie pamiec nie myli), ryzyka nie ma bo to oficjalny dystrybutor audio-gd w UE, ale dla przesadnie bojazliwych jest oczywiscie paypal, ktory daje 'jakas' ochrone calej transakcji

 

nie żabojadą (jak juz to żabojadOM) tylko Holendrom, przykladowo taki nfb-7 z dsd/dxd mozna tam juz miec po negocjacji za 1200E z wysylka do PL gratis jak sie troche pomeczy goscia, a sprzet jest z najnowszej produkcji zawsze i dociera do klienta juz w 1,5 tygodnia (pomimo, ze ciagna go prosto od Kingwy, a nie sprzedaja mega stare lezaki bez obslugi polowy rzeczy)

 

co do gwarancji, to wysylka na terenie Unii to nie to co do Usa czy w jakies egzotyczne zakatki swiata i tragedii az takiej wielkiej nie ma jesli chodzi o ewentualny koszt, sprzet audio-gd sie nie psuje, ma troche wad swoich ale to inna sprawa

 

a czy o rabacie latwiej rozmawiac w mowie ojczystej ? no coz, stwierdzam tylko ze to przykre

 

plusem polskiej dystrybucji jest to, ze mozna dostac na czas oczekiwania jak wspomniales inny egzemplarz i pozniej wymienic jeden na drugi

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki magicman za treściwy post. Pewnie zaryzykuję i zamówię w magna. Nie uśmiecha mi się czekać prawie 2 miesiące na sprzęt. No cóż, Polska

Mam jeszcze pare pytań technicznych. Czym się różnią te 2 modele od siebie?

 

http://www.audio-gd.com/Pro/dac/NFB32014/NFB32014EN_Custom.htm

 

http://www.audio-gd.com/Pro/dac/NFB1S/NFB1SEN_Specs.htm

 

Widzę po specyfikacji, że wyjściami. Jeden ma XLR, drugi nie. Jeśli w swoim wzmacniaczu słuchawkowym nie mam wejść XLR to mogę wziąć NFB-3?

Następne pytanko - warto upgrade'ować NFB-3 o moduły TCXO Upgrade Sabre ES9018 oraz TCXO Upgrade USB?

I ostatnie - jest możliwość wymiany modułu WM8805 na DIR9001 dla interfejsu SPDIF. Jeśli będę słuchał tylko po USB to mogę sobie tym nie zawracać głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

przykladowo taki nfb-7 z dsd/dxd mozna tam juz miec po negocjacji za 1200E z wysylka do PL gratis jak sie troche pomeczy goscia

 

Każdy chce kupić jak najtaniej i mieć to najlepiej na wczoraj... ale ja mam do tematu trochę inne podejście jeśli różnice nie są zbyt duże... Wolę dać zarobić sklepowi czy dystrybutorowi, bo zazwyczaj później jestem inaczej traktowany. Tak jest z kolumnami, wzmacniaczami itd. Później jak chce, to dostaje bez kaucji coś na testy, zamawiam bez zaliczki itd. Choć oczywiście nie zawsze ma to sens jeśli się człowiek z daną marką nie wiąże itd. Dlatego wolę kupować w PL nawet jak coś o trochę jest tańsze w Chinach czy w innym kraju. Co do cen, to widać, że nie są sztywno ustalone i można szukać po całym świecie jak ktoś ma na to czas i chęci...

A gdzie ta niska cena ?? 1200 Euro, to ponad 5 tys. W PL spokojnie i 10% rabatu dostaniesz, to 5,2... o Te dwieście zł taki żale ?

 

 

termin dostawy u polskiego dystrybutora to 5-8 tygodni po zamowieniu

 

To chyba termin cyklu, co jaki czas składają zamówienia, bo mój DAC przyszedł dużo szybciej.

 

a sprzet jest z najnowszej produkcji zawsze i dociera do klienta już w 1,5 tygodnia

 

Długo, bo z Chin kurierem możesz mieć w 4-5 dni.

 

 

nie żabojadą (jak juz to żabojadOM)

 

Jesteś bystrzejszy niż mój tablet :)

 

sprzedaja mega stare lezaki bez obslugi polowy rzeczy

 

Taka liczba modeli DAC, to musi być problem logistyczny dla firmy, które chce utrzymywać stany jakieś magazynowe i nadążać za zmieniającymi się modelami. Jak np.

Hegel ma 4 modele, to łatwo jest robić wyprzedaże i zamiany rocznikowe. Przy 30'tu różnych modelach, to połączenie stanów magazynowy z dostępnością musi być nie lada wyzwaniem. Najłatwiej nie mieć w magazynie nic i wszystko pod klienta zamawiać. 4hifi jednak wystawia się na AS, ma salon odsłuchowy, wypożycza sprzęt do odsłuchów. Najlepiej jednak zawsze jest opluwać i narzekać a nie docenić zalety. Typowe Polaka podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najlepiej jednak zawsze jest opluwać i narzekać a nie docenić zalety. Typowe Polaka podejście.

 

Kurcze, ale kto narzeka? Dla mnie cel jest prosty - kupić nowego DAC-a, którego w polskiej ofercie nie ma. Kropka. Wychwalasz tak naszych dystrybutorów a czy dla tego Holendra to jakiś problem logistyczny jest mieć aktualny sprzęt? Jakoś widać nie. I nie przejmuje się tym, że 2-3 letni sprzęt mu zalega w magazynie. "Typowo polskie podejście" o którym piszesz działa w 2 strony. Myślenie dystrybutora - "nie sprowadzę nowego sprzętu bo mi stary zalega" też jest nie halo wg mnie. Co stoi na przeszkodzie zrobić wyprzedaże, pchnąć sprzęt taniej, ale w ogóle pchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Wychwalasz tak naszych dystrybutorów a czy dla tego Holendra to jakiś problem logistyczny jest mieć aktualny sprzęt?

 

Nikogo nie wychwalam. Wręcz przeciwnie życzę CI abyś kupił najlepszy sprzęt w najlepszej cenie. Jak mają szybko i sprawnie to zamów po tym linkiem z NL i po problemie. Staram się jedynie być obiektywny :) Jak faktycznie dwa miesiące trzeba czekać i sprzęt sprzed dwóch lat ?? Może się ktoś z 4hifi wypowie jak to jest z tą dostępnością i zamówieniami, bo jak zamawiałem, to szybko i sprawnie się to odbyło, a na stronie tego nie było.

 

Widzę po specyfikacji, że wyjściami. Jeden ma XLR, drugi nie. Jeśli w swoim wzmacniaczu słuchawkowym nie mam wejść XLR to mogę wziąć NFB-3?

NIe jest CI potrzebny

 

I ostatnie - jest możliwość wymiany modułu WM8805 na DIR9001 dla interfejsu SPDIF. Jeśli będę słuchał tylko po USB to mogę sobie tym nie zawracać głowy?

Również nie jest CI w takim razie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Proszę o opinie co warto kupić DAC'a Hegel HD20 czy AUDIO GD NFB 7.

 

Miałem kiedyś chyba hd11 czy jakiś podobny już nie pamiętam. Ten przy np.1.32 wygląda jak wydmuszka:) do nfb 7 to już nawet nie ma porównania. Gra mnie niczym nie zachwyciła. HD20 nie miałem, to się nie wypowiadam.Ponoć jest lepszy. Wchodząc w Audio-GD musisz jednak się pogodzić z faktem, że czasem, na początku problematyczne mogą być wersje sterowników oraz nie masz tak wypasionego wyświetlacza oled jak ma np. Mdac, Aurelic itp. Mają go nawet inne nowe chińskie DAC. NFB gra faktycznie dobrze po XLR, ten hegel którego miałem, to były tam dla ozdoby. Hegla bym już raczej nie kupił drugi raz. Audio-gd od biedy tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.