Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbe do Kolegów.Jak ktoś mam próbierke "śrubokręt z lampką"to sprawdził by ktoś czy świeci przy dotknięciu do obudowy (śruby) DACa lub wzmacniacza Audio gd

 

Bardzo prosze o odpowiedz

Nie świeci ale nie mam uziemienia i przy dotykaniu zewnętrzną częścią dłoni mam wyczuwalne buczenie ale to na dacu, wzmaku i obudowie pc.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest takie ciepłe, analogowe buczenie nie? :D

No nie wiem jak mam to opisać po prostu czuć jakieś buczenie na obudowie, jakby hamuje palec przy przesuwaniu a raczej jak auto z absem hamujące na śliskiej nawierzchni o :>

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Groh: czy przewidywana jest aktualizacja firmware do odbiornika USB w NFB-10ES3, tak żeby umożliwić natywne dekodowanie strumienia DSD?

 

Dzięki Groh za odpowiedź :)

 

Napisałem do Kingwy w sprawie wsparcia DSD dla NFB-10ES3, skoro polski support ma time out.

 

Dear Maciej,

The VT1731 had the PCM only model and the DSD support model.

Your NFB10 need replace the USB module, MCU chip and do some few modify for support DSD.

It need you had some DIY skill to finished.

Kingwa

 

Czyli trza odkręcać, lutować i cudować.

Na szczęście mi PCM styka, także ja zostawiam tak jak jest ;)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chyba nie powinno być ogólnie nie tak?

Co nie tak ? Prądem razi ?

U mnie świeci próbówka, gdy dotykam śrubki od obudowy :)

Świeci pewnie dlatego że Twoja instalacja nie ma uziomu z prawdziwego zdarzenia. Ma tylko żyły L i N ,/ tak jak moja./ natomiast urządzenie posiada pewnie filtr sieciowy ze środkiem na masie,

Taki układ plus instalacja bez żyły uziemienia powoduje że na obudowie indukuje się niewielki ładunek poprzez mały kondensator filtra sieciowego

Nie jest to niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Świeci pewnie dlatego że Twoja instalacja nie ma uziomu z prawdziwego zdarzenia. Ma tylko żyły L i N ,/ tak jak moja./ natomiast urządzenie posiada pewnie filtr sieciowy ze środkiem na masie,<br />Taki układ plus instalacja bez żyły uziemienia powoduje że na obudowie indukuje się niewielki ładunek poprzez mały kondensator filtra sieciowego<br />Nie jest to niebezpieczne dla życia i zdrowia.<br /><br /><br />

 

Dzięki za wyjasnienia

 

Mam taką właśnie starą instalacje LiN jeszcze Aluminiowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ewolucja NFB-1, tym razem jako (2015)

http://www.audio-gd.com/Pro/dac/NFB12015/NFB12015EN.htm

wg. opisu "The best NFB-1 model we ever had". Mainboard wygląda na przeprojektowany a nie na zwykly facelifting, I2S. Zmiany wyglądaja interesujaco. Chetnie zobaczylbym porównanie do NFB-1 (2014) DSD.

Edytowane przez Alighieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The best NFB-1 model we ever had". Mainboard wygląda na przeprojektowany a nie na zwykly facelifting, I2S. Zmiany wyglądaja interesujaco. Chetnie zobaczylbym porównanie do NFB-1 (2014) DSD.

A napisałbyś że pomimo zmian jednak rewolucji nie ma? Przecież musza bajerować żeby sprzedawać na bieżąco :P

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Razvizion ja zamawiałem kilka lat temu, kiedy jeszcze nie było dystrybutora PL. OFC clo było. Nie wiem co się dzieje z dystrybutorem PL, ale rzeczywiście nie było u nich nawet wersji z DSD które maja już przecież dobre kilka m-cy

@Rayfe ja wlasnie zwrocilem uwagę, ze tym razem jest to rzeczywista zmiana, a nie tylko facelifting, co Kingwa ma w zwyczaju czesto czynic.

Edytowane przez Alighieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.