Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie: do Audio-GD nie powinno się podłączać słuchawek o impedancji równej lub mniejszej niż 32 ohm (w przypadku przetworników dynamicznych)

DAC Audio-GD daje zbyt dużo prądu/mocy do nisko oporowych i efektywnych przetworników jakimi określa się słuchawki "urban/portable"

 

Dziwna sprawa. Jadę na Denonach 2000 (25 Ohmów) w połączeniu z 10.2 od listopada 2012 i żadnych problemów ze strony wzmaka nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiles sie tym ocieplaczem w DACu? podchodzi Ci ten dżwięk?

 

Tak, na próbę przełączyłem na ocieplenie dźwięku, ale szybko wróciłem do domyślnego ustawienia, bo ten ficzers działał podobnie jak funkcja "loudness/kontur" we wzmacniaczu - czyli imho degradacja dźwięku :)

 

Dziwna sprawa. Jadę na Denonach 2000 (25 Ohmów) w połączeniu z 10.2 od listopada 2012 i żadnych problemów ze strony wzmaka nie zaobserwowałem.

 

Nie wiem czemu tak jest u mnie.

Tzn było, bo obecnie gdy podłącze HiFiMAN HE-500 to żadnych problemów nie mam, a przy okazji dostałem motywację żeby zamienić Grado PS-500 na HiFiMAN HE-500 :)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie ode mnie - słucham sobie muzyki, uruchamiam przeglądarkę a w niej kilka kart z poprzedniej sesji i mi przycina odtwarzanie. Normalka? Po USB oczywiście pracuje, nfb 1.32.

 

Nie. Ja śmigam cały czas w necie podczas słuchania i nic takiego nie mam. Bufora za małego nie masz? U mnie ustawiony na 500ms.

 

Tzn było, bo obecnie gdy podłącze HiFiMAN HE-500 to żadnych problemów nie mam, a przy okazji dostałem motywację żeby zamienić Grado PS-500 na HiFiMAN HE-500 :)

 

Motywacja doprawdy zacna:) A jeszcze opcja zbalansowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacja doprawdy zacna:) A jeszcze opcja zbalansowana...

 

No właśnie tak się zastanawiam nad rekablingiem HE-500 w wersji zbalansowanej..

Daje to coś? Słuchałeś może jak grają słuchawki podłączone do wtyku zbalansowanego i zwykłego?

HE-500 już teraz grają tak wspaniale zasilane z NFB-10ES3, że ciężko mi uwierzyć że można z nich jeszcze coś więcej wycisnąć :)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się zastanawiam nad rekablingiem HE-500 w wersji zbalansowanej..

Daje to coś? Słuchałeś może jak grają słuchawki podłączone do wtyku zbalansowanego i zwykłego?

HE-500 już teraz grają tak wspaniale zasilane z NFB-10ES3, że ciężko mi uwierzyć że można z nich jeszcze coś więcej wycisnąć :)

 

Nie miałem okazji, ale mogę sobie wyobrazić, że będzie lepiej. Ortodynamiki lubią prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie ode mnie - słucham sobie muzyki, uruchamiam przeglądarkę a w niej kilka kart z poprzedniej sesji i mi przycina odtwarzanie. Normalka? Po USB oczywiście pracuje, nfb 1.32.

Czasami mam taki problem, ale nie zawsze związany jest z otwieraniem kart. Po wyłączeniu laptopa i ponownym uruchomieniu problem znika.

Bardzo rzadko to się zdarza, więc nie chciało mi się dociekać co jest powodem.

Daj znać gdybyś znalazł przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo obsługa strumienia DSD jest zapewniona sprzętowo zarówno przez odbiornik USB (Via VT173) jak i przez sam DAC (ES9018), więc ograniczenie jest w warstwie software'owej a nie hardware'owej.

Jeżeli okazałoby się to prawdą, to byłby to zabieg co najmniej nie fair ze strony Kingwy i źle świadczący o supporcie do klientów.

Mimo iż nie zależy mi na DSD, to z zaciekawieniem śledzę jak się ta sprawa potoczy, bo finał da jasny obraz sytuacji co do strategii marketingowej audio-gd :)

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kurde idzie się wkurzyć! NFB 1.32, podpięty przez USB, tutaj dodam że próbowałem na 2.0, 3.0, kontroler Intela, Asmedia, zmiany próbkowania... Nic, lipa jak cholera! Cały czas podczas przeglądania stron w chrome zacina kiedy zmieniam stronę... Nie da się słuchać. Czy jakiś sposób na ten problem macie? Próbowałem coś wyłapać programem podklejonym przez Groha ale nic nie widać, opóźnienia bardzo niskie w granicach ok 200us max...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość magicman77

(Konto usunięte)

Pan Kingwa musi zrobic jeszcze kilka rzeczy do pelni szczescia swojej klienteli tej mniej i bardziej swiadomej

 

dac mozliwosc wyboru na panelu przednim albo przy pomocy pilota dostepnych w 9018 filtrow cyfrowych

 

sterowac poziomem redukcji jittera w mechanizmach kosci 9018

 

wyeliminowac trzask przy przelaczaniu zrodel (w sumie mozna przed tym zawsze wylaczyc sluchawki, ale sam fakt tego wystepowania nie swiadczy za dobrze, pomijam drabinke rezystorowa sterowana przekaznikami, to akurat norma i jest to bardzo ciche)

 

stosowac na oscylatorach przystepne cenowo crysteki zamiast srednich jakosciowo tcxo, za ktore wcale malo i tak sobie nie liczy (chodzi glownie o szum fazowy dla roznych f, tu tcxo Kingwy wypadaja slabiutko)

 

byc moze wykorzystac sterowanie glosnoscia bezposrednio w kosci 9018 dla osob korzystajacych z koncowek mocy

 

raz na zawsze wyeliminowac ewentualne problemy z lacznoscia po USB dajac zalaczanie +5V zwyklym przelacznikiem, aby w przypadku pojawienia sie problemow zrezygnowac z "puryzmu" i nie narzekac ze ciagle sie rozlacza czy nie widzi dac-a

 

jesli jest to combo amp + dac zawsze dawac mozliwosc wykorzystania wbudowanego wzmacniacza z innym, zewnetrznym zrodlem, ktore wg mnie niezle zgrywaja sie z orto (ale tylko te z conajmniej sredniej polki, potrafiace w zbalansowanym walnac okolo 10W)

 

dla mnie w tym momencie bylby to produkt idealny w kazdym calu, ale rozmawiajac z Kingwa i analizujac ich klocki, raczej szybko sie nie doczekamy takich opcji, a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde idzie się wkurzyć! NFB 1.32, podpięty przez USB, tutaj dodam że próbowałem na 2.0, 3.0, kontroler Intela, Asmedia, zmiany próbkowania... Nic, lipa jak cholera! Cały czas podczas przeglądania stron w chrome zacina kiedy zmieniam stronę... Nie da się słuchać. Czy jakiś sposób na ten problem macie? Próbowałem coś wyłapać programem podklejonym przez Groha ale nic nie widać, opóźnienia bardzo niskie w granicach ok 200us max...

 

Mikro czy mili? :) Zwiększ na 500, powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, lipa jak cholera!

Rozwiązania są dwa,oba bardzo dobre.

Pierwsze to daphile

Drugie to Linux

Używam obu.Mając Ubuntu 14.04 korzystam z dwóch playerów Audacious i Amarok,wszystko śmiga aż miło bez problemów,włącznie z odtwarzaniem np. z You Tube czy Spotify (free).Jest odtwarzanie z cd-room (lepszy sound).Nic się nie instaluje jak w Windows,plug&play :)

Mam dwa urządzenia Audio-Gd(Vt 1731) ,oba działają perfekcyjnie na Linuksach.

Do tego dochodzi kompletny system.Siedzę sobie na przeglądarce,owszem z racji na słabą maszynkę (single core 1.6 GHz) działa mi wolniej niż normalnie,jednak żadnych pstryków czy artefaktów podczas odtwarzania po usb nie ma ! A ma to miejsce na Windows,gdzie moim zdaniem potrzeba mocnego sprzętu i sporego ram.

Dźwiękowo jest niemal to samo.Nie wiem,czy ktoś odróżni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie się zgadzam, nie narzekam zwłaszcza że jest stabilnie i działa prawidłowo silnik extreme który uważam brzmi lepiej niż river i beach i jest stabilniejszy niż ultra extreme. Wiadomo, opóźnienia przy przewijaniu lub uruchamianiu ścieżek są ale playback jest płynny a o to chodzi przede wszystkim.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sterownik jest nie do końca udany ( ewentualnie bark dopasowania pary driver=firmware ) , albo nie za dobry zasilacz (niestabilne , zbyt niskie napięcia dają bluescreeny, albo na jednym przerywaniu masz zainstalowanych kilka urządzeń, albo w systemie pozostały śmieci (resztki) wcześniejszych wersji sterowników i powodują niestabilność systemu.Poszukaj programu do wyszukiwania zainstalowanych driverów i usuwania ich, wywal nim wszystkie sterowniki które dotyczą wybranego urządzenia (daca) i po restarcie zainstaluj tylko wybraną wersję sterowników. Szukaj programów typu "driver cleaner" lub coś podobnego.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Czasem raz do roku trzeba zdjąć obudowę komputera, wyczyścić wszystkie radiatory, łopatki wentylatorów, siateczki przeciwkurzowe, przedmuchać całość i pożegnać się z "kotami jak bobry" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na zagranicznych forach przy jakim układzie obsługującym usb (chipset lub dedykowana kość na płycie głównej/kontrolerze usb ) daje najlepszą współpracę/działanie, czasami tak bywa, że jakiś kontroler usb jest mniej lub bardziej kompatybilny z danym urządzeniem usb, ewentualnie ma lepsze lub gorsze własne sterowniki.

 

Pilnuj żeby na przerywaniu dla usb nie było innych urządzeń.

 

Czasami urządzenia pracują mniej stabilniej gdy masz podkręcony procesor -> wyższe taktowanie dla szyny PCI/PCI-X.

 

Zawsze przy wymianie procesora i płyty trzeba dobrze przesmarować pastą (najcieniej jak tylko się da) miejsce kontaktu radiatora z procesorem.

 

Monitorować temperatury pracy i pod kontrolą na świeżym systemie, ze stabilną wersją sterowników do wszystkich urządzeń zrobić "przepalankę".

 

Instalujesz 3DMarka, ustawiasz wysokie nastawy (rozdzielczość, efekty, tekstury, rozmywanie itd.) zapuszczasz w pętlę (działa w kółko non stop) i zostawiasz tak włączonego na 24h - jeśli po powrocie działa nadal to znaczy, że jest stabilny i nic nie szwankuje.

 

Masz 99% pewności, że komputer jest sprawny, reszta problemów to wina oprogramowania.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Sęk w tym że kręcenia nie było, cepek smarowany bardzo dokładnie i ma temperatury rzędu 30stC. Pobiorę debugera i zbadam dumpy, zobaczę co tam będzie napisane ale jak na bluesie była nazwa sterownika... Może zainstaluję nowy sterownik i spróbuję na nim, jak nie pomoże napiszę o kostkę z nowszym firmware do 4hifi.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisz wszystko co jest na bluescreen-ie i to co dotyczy szczególnie podanego pliku wpisz do wyszukiwarki, powinno coś naleźć, może będzie podana sytuacja i jej rozwiązanie.

 

Gdy płyta jest na AMD, to do płyty instalowany jest specjalny pakiet sterowników, poszukaj aktualnej wersji na stronie producenta, ewentualnie pobierz cały pakiet ze strony AMD.

 

Prześledź historię zmian w poszczególnych wersji na stronie dostawcy driverów, jeśli w najnowszej zmiany były czysto kosmetyczne, to spróbuj zainstalować wersję numerek niżej.

 

Czasem jest tak, że producent konkretnego sterownika do urządzenia testował go na konkretnej wersji sterowników pod usb/chipset płyty głównej, przy kolejnych wersjach sterowników dla usb/chipset może okazać się, że gdzieś zrobili błąd i już coś z czymś nie chce działać.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.