Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem również od roku użytkownikiem sprzętu tej firmy, a konkretnie DAC-a z wyj. słuchawkowym NFB-11.32 z dwoma oscylatorami TCXO, dla przetwornika D/A i odbiornika USB.

Kiedyś w ramach upgrade dystrybutor (4HiFi) sprzedawał w takiej wersji, teraz widzę że dają tylko TCXO dla przetwornika. Ciekawe dlaczego...

Pozostałe elementy mojego (budżetowego) toru to: wzmacniacz DiY Gainclone i kolumienki Triangle Titus ES oraz słuchawki Audio-Technica ATH-TAD400.

Wzmacniacz kupiłem kompletny, z przełącznikiem wejść na przekaźnikach, czarnym Alpsem do reg. głośności i rozbudowanym (dyskretnym) stabilizowanym zasilaczem dla końcówek mocy.

Zasilacz napędza 200W trafo toroidalne.

Odtwarzacz Foobar 2000 v1.1.11 (wyjście ustawione na WASAPI push). Wyłącznie pliki nie skompresowane.

System bardzo różnicuje nagrania. Na plikach bardzo dobrej jakości jest super, bardzo detalicznie i czysto. Bardzo przybywa wtedy "powietrza".

Nie jestem audiofilem i kiedyś myślałem, jak większość ludzi, że i tak mi słoń na ucho nadepnął i że trzeba być muzykiem z idealnym słuchem aby usłyszeć coś więcej,

jednak wiem że to nie prawda.

Obecny wzmacniacz jest kolejnym jakiego używam. Staram się dopasować do kolumn.

Ciekaw jestem ew. sugestii.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Próbowałem dziś zamienić tą kostkę z USB na tą dodatkową, co jest w zestawie. Efekt był taki, że po kilku sek przerywało granie.

Jeśli chodzi o DSD, to może warto spróbować pobrać właściwe sterowniki ze strony Audio gd. Mi ani z wcześniejszymi, ani z tymi na 26 maja nie chciał nic JRiver puścić pow 192 kb. Dopiero ta "moja paczka" sterowników sprawiła, że na wyjściu pojawiłom 384 kb :)

Jak dla mnie, to różnica jest wyraźnie na korzyść DSD. SACD zawiera więcej wygranych detali, których jakoś nie słuszę na CD. Muzyki elektronicznej fajniej się słucha, a te smaczki powodują, że muzykę odbiera się z większym zaciekawieniem, trochę jak vinyla.

Co do sterownika, nadal pojawia się komunikat o jakimś błędzie na koniec i nie ma tego panelu sterowania, który jest opisany na 4hifi w którym podane są rozdzielczości itd. Wydaje mi się, że jednak chyba wszystko działa prawidłowo i nic mi tam jakiejś sztucznej konwersji nie robi na pseudo sacd, bo i na wejściu i na wyjściu są identyczne parametry.

DAC u mnie lepiej gra po USB niż z całkiem dobrym CD w roli transportu. PC może już spokojnie startować bez kompleksów do CD :)

Daczek fajnie gra również jako pre z tranzystorowymi monoblokami Cayina po xlr. Nawet się zdziwiłam, że połączenie jest bardzo stabilne, zero trzasków, przedźwięków itd. Sterowanie głośnością jest bezproblemowe. Samo Sabre również dobrze zgrywa się z moimi wzmacniaczami. Jedyne ale jakie na razie mam do DAC, to mnogość wersji sterowników, instrukcji, opisów, jakiś dziwny komunikat itp.

O dźwięku nic nie piszę, bo czekam na kolumny i gram chwilowo na małych monitorach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby otrzymać adres linka do firmware 2014v9 trzeba napisać do AGD i poprosić. Nie wiem o co chodzi, może Kingwa lubi jak ludzie do nich piszą :)

 

Firmware: http://www.audio-gd.com/USB32firmware2014.rar

 

 

"New USB-32 2014V3 driver release, want to cooperate with the new firmware software (FW2014v9forDAC32bit).

Applied the full new advantage algorithm , much improve the data transmit performance .

The firmware software update tool please contact us get the link for download."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio miałem taką przygodę z moim NFB-1.32. DAC nie jest mocno zabudowany - tylko po bokach i z góry w odległości ok. 3cm, zaś z przodu i tyłu nie ma nic, więc może przeciągów nie ma, ale powinno wystarczyć. Niestety w pewien upalny dzień chyba nieco się przegrzał - jak puszczałem sygnał po spdif to dźwięk płynął z głośników, ale głośno szumiał. Wszystko wróciło do normy jak go wyłączyłem i ostygł, ale trochę mnie dziwi że coś takiego miało miejsce, zwłaszcza w urządzeniu które nie ciągnie jakoś specjalnie dużo prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Minęło jakieś dwa tygodnie, jak miałem kłopot ze sterownikiem w moim NFB 1.32. Windows 8 wywalił i nijak nie potrafiłem sobie dać temu rady.

W tym miejscu składam WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Groha.

Za jego cierpliwość i wyrozumiałość dla takiego laika jak ja. Powoli i jak krowie na granicy wytłumaczył mi jak usunąć resztki sterownika, żeby zainstalować nowy jeszcze raz. Tu miałem problem.

Wszystko śmiga teraz bez problemu i co najważniejsze, jak problem by się powtórzył, to wiem jak postępować.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że dzwonie do innego dystrybutora, a ten wisi na słuchawce pół godziny i cierpliwie rozwiązuje problemy z kompem nie mając kontaktu z nim ani tym bardziej z windowsem 8. I to wszystko nie koniecznie w godzinach pracy:)

Jeszcze raz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, co daje upgrade firmware'u?

Nie patrzyłem naj-najnowszej wersji, ale upgrade do tej poprzedniej na pewno ogranicza możliwości DAC'a (na oryginalnym uciągnie pliki do 384kHz, zaś na nieco nowszym tylko 192). A jakieś profity? (niestety nie mam pod ręką dokładnych numerów wersji żeby mówić o konkretach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym nowym firmware?

- wnosi jedynie zmianę w postaci dodania obsługi plików DSD, tak?

 

*EDIT*

 

Dobra, zainstalowałem ten najnowszy firmware.

Zero problemów, wszystko poszło gładko.

Zmian w dźwięku brak, w foobar nie działa odtwarzanie plików DSD (obojętnie, czy wybiorę DS, ASIO, czy WASAPI)

Tzn. foobar odtwarza plik, bo przesuwa się pasek postępu odtwarzanego utworu, ale jest cisza w głośnikach jak również żadnych wskazań w wbudowanych pluginach od wizualizacji typu spectrometer, VU meter itp.

 

Także jak komuś dobrze działa na starym firmware, to nie ma co zmieniać.

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że ponoć każdy DAC od Audio-GD, z chipem Vinyl ma wsparcie dla DSD

Więc albo robię coś nie tak, albo to mistyfikacja :D

Generalnie dla mnie brak obsługi DSD to nie problem, bo ani za wiele muzyki do kupienia w tym formacie, ani też specjanie nie mam parcia w pojęciu polepszenia brzmienia, bo ja nie słyszę różnic między jakością CD a gęstym formatem, a co dopiero DSD

Odtwarzanie DSD ciekawi mnie tylko i wyłącznie z technicznego punktu widzenia, tzn jak mocno będzie obciążony procesor przy odtwarzaniu DSD, czy DAC będzie stabilny itp

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Wsparcie bedzie, ale na zasadzie fizycznej podmiany kostki. Tak przynajmniej ja zrozumialem...

 

Nie do końca być się zgodził z powyższym.

 

Patrząc po danych katalogowych VIA VT1731, posiada ona pełne wsparcie dla sygnału DSD

 

Ze strony producenta:

http://www.via.com.tw/en/products/audio/usb/vt1731/

 

Cytat:

 

Supports both DSD and PCM Output Formats.

 

(pin-shared with I2S and MIDI interface)

 

Tak samo kostka ES9018 posiada wsparcie dla DSD i tak samo analogicznie, poprzez współdzielenie sygnału na liniach I2S.

 

Jeśli założyć, że VT1731 jest połączone z Sabrem za pomocą I2S, a jest po temu spore prawdopodobieństwo. To wynikałoby z tego, że wystarczy tylko ingerencja natury programowej, w celu odpowiedniego przełączenia trybów pracy.

 

 

Gdzieś wyczytałem, że ponoć każdy DAC od Audio-GD, z chipem Vinyl ma wsparcie dla DSD

Więc albo robię coś nie tak, albo to mistyfikacja :D

.....

 

Jak wyżej :)

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założyć, że VT1731 jest połączone z Sabrem za pomocą I2S, a jest po temu spore prawdopodobieństwo. To wynikałoby z tego, że wystarczy tylko ingerencja natury programowej, w celu odpowiedniego przełączenia trybów pracy.

 

Teoretycznie masz racje.

 

Praktycznie chyba nie jest tak prosto o czym świadczy ogłoszenie, które wisiało na stronie AGD w maju.

Z jego treści wynikało że w czerwcu ma się ukazać upgrade w postaci nowego modułu USB, który będzie obsługiwał DSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Teoretycznie masz racje.

 

Praktycznie chyba nie jest tak prosto o czym świadczy ogłoszenie, które wisiało na stronie AGD w maju.

Z jego treści wynikało że w czerwcu ma się ukazać upgrade w postaci nowego modułu USB, który będzie obsługiwał DSD.

 

A bo to wiesz co tam Kingwa może mieć na myśli. Tam gdzie się zaczyna marketing, tam się kończy logika. Równie dobrze ogłoszenie może oznaczać, że jeśli można na czymś zarobić dwa razy, to należy to zrobić :)

 

A tak poważnie, był czas, że upgrade z wersji UAC1 do pełnej wersji UAC2 asynchronicznej, był rozprowadzany w postaci kostki z firmware. I to pomimo, że teoretycznie można próbować kostkę przeprogramować po kablu. Ale wymiana jest bezpieczniejsza, bo przy upgrade programowym coś może pójść nie tak.

 

Wiem e tak było, bo sam dostałem swojego czasu dwie kostki, jedną w środku, a drugą "upgrade" luzem. Więc i być może tym razem chodzi o podobny "upgrade" sprzętowy. Szczególnie, że jak to widać na zdjęciach, które kiedyś tam zrobiłem:

 

 

 

Moduł USB jest zintegrowany z płytą główną przetwornika, a wyłącznie kostka firmware jest na wymiennej podstawce. Więc trudno sobie wyobrazić samodzielny upgrade całego modułu, wykonywany przez przeciętnego Kowalskiego.

 

 

EDIT

 

Poprawka dla tych mniej technicznych, żeby wiedzieli w czym rzecz. Element wskazany strzałką, to kość USB VIA VT1731, jak widać stanowi ona element płyty głównej.

 

 

 

Po lewej od wskazanej kostki mamy zegar USB, wymienny na podstawce. A po prawej kostkę firmware, również na podstawce. I na tym kończą się opcje wymiany sprzętowej. Chyba, że jako dodatkowe równoległe modułu i z podłączaniem kabli, montażem płytek itd. Ale jakoś czarno to widzę, z punktu widzenia przeciętnego użytkownika DACa.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być jak piszesz. Pieniądze nie śmierdzą :)

Mogłoby na to wskazywać zablokowanie pobierania dostępnego dotychczas firmware.

I na tym kończą się opcje wymiany sprzętowej.

W wyższych modelach moduł USB jest na osobnej płytce.

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo rozwiązane, pomógł Pan Groh. Płyta główna chipset intel P45, problem z obsługa usb, na laptopie z innym chipsetem działało więc kupiłem kontroler usb 2.0 na PCI (nie pciex) i pod niego podłączyłem daca. Teraz mam wszystkie próbkowania i bitrate, działa.

 

Dwie sprawy pozostały mi do rozwiązania:

 

- brak dźwięku przez jplay (mniej istotne)

- pogra i przestaje odtwarzać, czasem po paru sekundach czasem po paru minutach...

Edytowane przez rayfe

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś wyczytałem na zagranicznym forum, że DAC'i Audio-GD pracują stabilnie wpięte do portu USB 3.0

Nie wiem ile w tym prawdy, ale u mnie NFB-10ES3 pracował b. stabilnie podłączony do USB 3.0 pod kontrolą Win7 x64

Pracuje równie stabilnie podłączony do USB 2.0 w terminalu Fujitsu, z zainstalowanym Daphile.

Co bo co, ale braku stabilności nie mogę zarzucić.

 

Podejrzewam, że u Ciebie problemem jest stara płyta główna.

Ja bym jeszcze spróbował kupić kontroler USB 3.0 na PCI-E (jeżeli Twoja płyta jest wyposażona w ten typ złącza) i potestował jak to będzie ze stabilnością na USB 3.0

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.