Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z intelem nie ma problemu.

Na stronie intela są zawsze nowe stery pod konkretny chipset.

Najwięcej niekompatybilności jest gdy chipset to Sis, a potem Amd.

 

Sprawdź jeszcze ramy, czy nie są jakieś lipne, czasami nie chcą chodzić przy pewnej częstotliwości na niskich timingach albo źle współpracują w dual-u.

 

Co to za kości, jaki producent, czy brałeś komplet pod duala, czy kupowałeś każdą osobno ?

Jaka jest ich nominalna częstotliwość pracy i przy jakich timingach ?

Gdy są dwie kości, to możesz zostawić tylko jedną w pierwszym banku i sprawdzić jak zachowuje się komputer ( czy dalej są bluescreeny).

Jak nic się nie zmienia, to wyłącz i podmień pamięć na kolejną i znów testy.

 

W monitoringu napięć w biosie możesz sprawdzić o ile różnią się napięcia od założonych. np. dla +5V i -5V ile pokazuje i czy bardzo się zmieniają w czasie ?

Czyli stoją jak skała, czy zmieniają się o większą wartość (b.często).

 

Jaki masz zasilacz - firma/seria/moc ?

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy były Goodram play 1600 cl9 2x4GB kupione razem do dual channel, teraz zainstalowałem G.Skill ripjawsx 2133 cl9 2x4GB, potestuję. Napięcia trzymają się raczej dobrze, zasilacz to corsair ax 750 gold.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy były Goodram play 1600 cl9 2x4GB kupione razem do dual channel, teraz zainstalowałem G.Skill ripjawsx 2133 cl9 2x4GB, potestuję. Napięcia trzymają się raczej dobrze, zasilacz to corsair ax 750 gold.

 

Zasilacz jest ok, ramy G.Skill b.dobre.

Podepnij pod usb 2.0 tak jak radzi inny kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jadę ponad godzinę i jest ok, zmieniony został tylko ram ale czy ram który pracował stabilnie dotychczas mógłby wywalać sterownik via...? Posłucham jak obecnie to będzie i wtedy wróce to Twoich sugestii Pygar, poprzednio testowałem wszystkie usb w pod kątem przycinek w odtwarzaniu podczas korzystania z internetu, były na każdym porcie. Dopiero jplay je wyeliminował ale jak wiecie tez nie jest idealny a wręcz chyba najbardziej uporczywy ale czego nie zrobi się dla przyjemności :P

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięciami jest tak, że potrzebują specjalnych sytuacji, żeby czasami pokazać czy są dobre/stabilne. W zwykłej pracy systemu nic nie zobaczysz, za to już częściej gdy używasz kompa intensywnie.

 

Może być małe przekłamanie w komórkach, bardzo sporadyczne i będzie objawiać się, rzadkimi zwisami.

Jeśli jakaś sytuacja się powtarza tzn. że jest jakiś realny problem i trzeba mieć inne części na podmianę, żeby wykluczyć co wywala system.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Szuka porady w wyborze DACa

naczytałem się całą furę różnych recenzji, ale nie bardzo znalazłem porównanie poszczególnych modeli.

 

Czy byłby ktoś na tyle miły i podpowiedział mi jakie różnice (podzespołów ale i charakteru dźwięku) są wsród takich urządzeń. Szukam szczerych nawet krytycznych wypowiedzi - czy ZA i PRZECIW.

 

Zależy mi na podłączeniu laptopa PC/ iPhona/ ale i cyfrowe połączenie blue raya (24bit/192) no i obsługa DSD

 

POD SPRZĘT STEREO - słuchawki mnie nie interesują

 

Budżet około 1500-2000 zł

 

1) m2tech HiFace http://www.q21.pl/m2tech-hiface-dac.html (podobno nowe oprogramnowanie daje mozliwość czytania DSD - to był mój faworyt przy mniejszym budżecie)

 

2) iFi nano lub macro http://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-idsd/ (ten większy jeśli warto dopłacać)

 

3) DENON DA-300USB http://audio.com.pl/testy/denon-da-300-usb:25

 

NO I jaki model Audio GD który mógłby pokonać jakościowo powyższe ( myślałem o NFB-11.32 na SABRE )

 

ASUS STU - mi nie odpowiada...

 

Oczywiście jestem otwarty na inne sugestie

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFB-11.32 na SABRE

To jedno z najtańszych urządzeń i musisz być świadomy z jego ograniczeń.

Mocny produkt moim zdaniem to Compass 2 ,który posiada bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i możliwość zmiany sekcji dac (Sabre,Wolfson,BB)i nie tylko.Wyżej jest seria NFB 10 XX,można powiedzieć kompletna jeżeli chodzi o budowę i wyposażenie.

Zauważ,że urządzenia są identyczne w każdej serii (identyko zasilanie,ten sam wzmak słuchawkowy,te same elementy)posiadają jedynie inne kości przetworników,co jednak wpływa na całościowy charakter brzmienia kazdego z nich.

Twoja lista wybrańców jest dość szeroka (spore różnice cenowe).Ja bym ustalił jak najwyższy budżet i nie patrzył na urządzenia,które nie spełniają wszystkich kryteriów(wcześniej ustalonych),włącznie z praktyczno-estetycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki baltfan

Jakie ograniczenia ma NFB-11.32 ? Chodzi o możliwości dalszego rozwoju? Wymiany podzespołów? Czy kwestia wzmacniacza słuchawkowego?

 

Rozumiem, że zamawiając Compass 2 mogę wybrać, który procesor mają zamontować?

 

Jak "jakościowo" Audio GD ma się do moich wymienionych modeli innych producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ograniczenia ma NFB-11.32

Witam !

NFB 11.32 w swojej klasie cenowej nie ma się czego wstydzić.jednak porównanie z wyższymi modelami czy konkurencją w tej cenie czyni go średniakiem.Jego podstawowym ograniczeniem jest zasilacz (w nowej wersji 2014 powiększony).Na pewno mocną jego stroną jest wzmacniacz słuchawkowy i układ usb VIA Vinyl.Jako dac już jest słabiej,gdyż na wyjściu ma układy scalone.No cóż ,w tej cenie trudno oczekiwać lepszych rozwiązań.

W serii Comapss wybierasz który moduł przetwornika chcesz (domyślnie montują Sabre),występują 3 wersje.Można wymieniać odbiornik cyfrowy lub korzystać z odbiornika w układzie Sabre ,oraz kształtować dźwięk dokupując bufory wyjściowe na wzmacniaczach operacyjnych.

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/Compass%202/Compass2EN_Tech.htm

W kwestii jakości,urządzenia są wykonane bardzo dobrze,działają bezawaryjnie,co mogę potwierdzić jako użytkownik kilku już urządzeń tej marki .Owszem,pojawiają się niezadowoleni,głównie za sprawą problemów transmisji danych po usb, na komputery z systemem Windows (Linuksiarze nie narzekają :) )

 

Pojawiło się nowe combo dac/headamp NFB 29

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB29/NFB29EN.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Podoba mi się linia montażowa :)

http://www.audio-gd.com/Baby-EN.htm

 

Mógłbyś koledze z klubu pomóc w postawieniu tego Daphile :) Widzę, że to Twoja specjalizacja jest :) Rozmawiałem dziś z Grohem tel i to faktycznie jedyny słuszny chyba kierunek. Kingawa przysłał mi linki do nowego firmware kości USB, zainstalowałem najnowszy soft i w końcu ustawiłem JRivera aby natywnie grał DSD. Trzeba w Bitstreamingu wybrać DSD, a ja ciemny człowiek myślałem, że wystarczy wyłączyć DSP. Dopiero teraz przetwornik zagrał bez ingerencji Windowsa, a różnica jest kolosalna. Mam nowe kolumny, to myślałem, że dźwięk taki zmulony, bo trzeba je wygrzać:) a tu Windows konwersją robi taki syf :(

Czy Daphile bez problemu poradzi sobie z ISO SACD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś koledze z klubu pomóc w postawieniu tego Daphile :)

 

Nieno, jasne - ale komu pomóc i w czym dokładnie?

 

Mogę prosić o opinie osoby posiadające NFB-27? Szukam zbalasowanego daca + pre do końcówki mocy. Czy to dobry wybór, czy w podobnej cenie można znaleźć coś lepszego?

 

Szczerze mówiąc nie brałbym tego przetwornika.

Strzelam w ciemno, ale coś mi mówi że różnica w jakości dźwięku NFB-27 względem np. NFB-28 nie będzie jakaś ogromna, za to wygoda ustawiania głośności pokrętłem impulsatora jest nie do przecenienia.

No i pare tysi do przodu, za co można kupić np. subwoofer.

Albo tone wódki.

Albo dwa tygodnie w haremie :D

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Nieno, jasne - ale komu pomóc i w czym dokładnie?

 

Spróbują jutro jakiś pendrive 3.0 (tak mi Groh sugerował) jutro kupić lub dysk msata i spróbować sam to poinstalować z NAS na podstawie tych info co pisałeś w PC. Jak nie ogarnę tematu w całości, to napisze na priv.

Tu jest link do firmware USB ostatnich, co ja mam:

http://www.audio-gd.com/USB32firmware2014.rar

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej postaram się pomóc, ale wpierw zrób krok po kroku procedurę instalacyjną i konfiguracyjną, wedle moich mini-tutoriali:

http://www.audiostereo.pl/linuxowe-granie_109378.html/page__st__150#entry3159871

http://www.audiostereo.pl/linuxowe-granie_109378.html/page__st__90#entry3148300

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Tak dla porządku jeszcze, to screeny i instrukcja na 4hifi są trochę nieaktualne. Podczas instalacji najnowszej wersji sterownika dla Windows nie instaluje się już ten programik w którym ustawia się rozdzielczość i ilość bitów. Podobnie w programie do ustawiania Asio nie ma tego wyboru 24/32 bity, bo to robi się już z automatu niejako. Windows cały czas pokazuje jednak maksymalna rozdzielczość 192 khz. Może to wprowadzać w błąd, bo dzięki ASIO DAC gra 384 khz. NIe udało mi się tego ustawić w Foobarze, ale JRiver działa jak należy.

 

Opcja sprzedaży DAC nieaktualna. Trochę mnie zirytowały te problemy ze sterownikami i w afekcie..., ale temat rozpracowany :) DAC zostaje na dłużej :)

 

Okej postaram się pomóc, ale wpierw zrób krok po kroku procedurę instalacyjną i konfiguracyjną, wedle moich mini-tutoriali:

http://www.audiostereo.pl/linuxowe-granie_109378.html/page__st__150?do=findComment&comment=3159871

http://www.audiostereo.pl/linuxowe-granie_109378.html/page__st__90?do=findComment&comment=3148300

 

Zrobię, tylko chyba nie można tego stawiać na tej samej partycji co windy?

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Szczerze mówiąc nie brałbym tego przetwornika.<br />Strzelam w ciemno, ale coś mi mówi że różnica w jakości dźwięku NFB-27 względem np. NFB-28 nie będzie jakaś ogromna, za to wygoda ustawiania głośności pokrętłem impulsatora jest nie do przecenienia.<br />No i pare tysi do przodu, za co można kupić np. subwoofer.<br />Albo tone wódki.<br />Albo dwa tygodnie w haremie :D <br />

A co zagra już lepiej od NFB28? np z precision'em 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię, tylko chyba nie można tego stawiać na tej samej partycji co windy?

 

Można, ale to trochę więcej roboty no i nie ma odwrotu - jakbyś jednak chciał usunąć Daphile z partycji systemowej z Windows, to tylko format C:

Najlepiej kupić osobny terminal na potrzeby Daphile.

Kosztuje taki terminal stówkę + wysyłka, więc nikła kwota jak na audiofilską skalę cen :D

 

A co zagra już lepiej od NFB28? np z precision'em 1 ?

 

Nie wiem, bo słuchałem tylko NFB-10ES3, ale ja nie słyszę właściwie niczego poza kolumnami/słuchawkami i akustyką, więc kiepski ze mnie audio-detektyw :)

Zakładam po prostu że zmiany w dźwięku - w poprawie dźwięku - dla urządzenia klasy NFB-10ES3 są zwyczajnie na granicy ludzkiej percepcji.

Bo co tutaj właściwie poprawiać w 10ES3? :D

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Można, ale to trochę więcej roboty no i nie ma odwrotu - jakbyś jednak chciał usunąć Daphile z partycji systemowej z Windows, to tylko format C:

Najlepiej kupić osobny terminal na potrzeby Daphile.

Kosztuje taki terminal stówkę + wysyłka, więc nikła kwota jak na audiofilską skalę cen :D

 

 

Miałem już jakiegoś linuksa na USB, Ale wolno to działało z NAS. Tylko, że mam tam dużo danych i nie wiem jaki miał ten pendrive odczyt. Terminal? a gdzie się to podłącza? Mam nowy komputerek tylko do audio i mam tam ten mniejszy dysk ssd. Czytałem gdzieś, że nie jest dobrym rozwiązaniem podłączanie kolejnego dysku na USB?

 

A jaką izolację galwaniczną na usb polecasz?

Marekzawa mi coś pisał w temacie, ale gdzieś mi wcięło te linki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

 

Ty się już tak o ten offtop nie martw, bo to sprawy związane z DAC :)

A wiesz czy Dacphile odtwarza SACD ISO bez konwersji do PCM i jako Bitstreamin potrafi to do niego przesłać? JRiver to potrafi :)

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam poczytać o Daphile, w sumie to mam jeden pc i raczej na windowsie siedzę a kupno terminala wiązałoby się z koniecznością podpięcia go pod monitor, przełączałbym źródła z pc na terminal a jak kwestia połączenia z dyskiem? Da radę podpiąć to pod magazyn w pc? Czy albo dysk w terminal lub zbudowanie nasa?

Edytowane przez rayfe

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.