Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A kto jeszcze uzywa spdif skoro jest usb?

 

Np. ja używam :) (toslink)

Łącze w ten sposób PC do DAC, na potrzeby powiedzmy "multimedialne" (filmy, youtube, skype itp)

Gdy mam ochotę na słuchanie muzyki, to od tego mam odtwarzacz strumieniowy w postaci terminala Fujitstu S550-2 kontrolowany przez Daphile - i podłączony do NFB-10ES3 przez USB ;)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wiadomo ze sie uzywa... ale raczej wiekszosc jest zgodna ze usb daje lepsza jakosc (zwlaszcza z najnowszym fw). W tym kontekscie roznica pomiedzy odbiornikami spdif wydaje sie byc drugorzedna. W sumie teraz pomyslalem ze moze sprobuje odpalic wolfsona u siebie skoro piszecie ze domyslnie jest off. Moze by to pomoglo na lekkie przycinki z dekodera nc+...

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DAC sprzedaje forumowy kolega przecież :) (ma ten sam link tutaj, co na allegro)

Może od razu bezpośrednio do niego zagadaj z pytaniem o dźwięk?

 

Podejrzewam, że 90% sprzętu audio wystawionego przez osoby prywatne na Allegro to użytkownicy Audiostereo. ;-)

Pytanie o dźwięk sprzedającego raczej mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że 90% sprzętu audio wystawionego przez osoby prywatne na Allegro to użytkownicy Audiostereo. ;-)

Pytanie o dźwięk sprzedającego raczej mija się z celem.

Może raczej mało obiektywne no chyba że ktoś nie jest zainteresowany zakupem i pyta z ciekawości...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiem z doświadczenia nie każdy sprzedający opisuje sprzęt wymieniając jego wady gdyż to obniża szanse na sprzedaż aczkolwiek różne ludzie mają gusta np kupiłem odtwarzacz od gościa który był niezadowolony i ja również po chwili słuchania zdecydowałem się go pozbyć zaś już mój klient był z niego zadowolony.

 

Swoją drogą opisz go po krótce, wady i zalety gdyż sam dumałem długo nad dual wm8741. Niestety u mnie odpada wbudowany amp gdyż preferuję urządzenia w osobnych obudowach że tak to nazwę i mam już ampa. Porównywałeś go może z np 1.32?

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie dane mi było porównywać z 1.32. Historia sprzedaży jest trochę dziwna. Wystawiłem ze względu na wkurzające "zaniki" sterownika. Szerzej opisane jest to na wcześniejszych stronach klubu. I jest mi trochę wstyd, przyznać się tu przed wszystkimi, ale to pewnie była tylko moja wina. DAC był wpięty pod USB 3.0. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale po reinstalacji i przełączeniu pod USB 2.0 wszystko śmiga jak ta lala. W trakcie zmian DAC był już wystawiony i pomyślałem sobie, że jeśli się sprzeda kupię sobie np 10ES3 albo 28. A jeśli nie będzie chętnego, to zostanie ze mną (cena za wystawienie jest śmiesznie niska, miesiąc, dwa spokojnie może ogłoszenie "powisieć"). Wg mnie z denonami AH-D2000 tworzą świetny duet. Nie ma wyczynowego grania, ale jest za to niewyobrażalna przyjemność słuchania :) W sumie mało audiofilski duet, ale sprawdza się fantastycznie. Zmiana? Tylko przez zwykłą ciekawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone że to usb 3.0 powodowało konflikt. Zresztą dzisiaj reinstalowałem windowsa na netbooku kolegi bo siadły stery usb i niektóe urządzenia się nie instalowały (pendrive, myszka) ale już nie czytałem jak to rozwiązać, walnąłem jak chciał kumpel czyli reinstal.

 

Śledziłem trochę temat ale nie wczytywałem się w detale wypowiedzi ale kojarzę że coś o tym wspominałeś, wrócę sobie jak znajdę chwilę do opisu brzmienia. Jednakże wm opisują jako matujący niedoskonałości, ocieplający i neutralnie brzmiący ale z pewną głębią, przestrzenią i w miarę dynamiczny. Mimo to jednak es wypada pod każdym kątem lepiej, jedynie przy kiepskich nagraniach pokazuje ich niedoskonałości gdzie wm je maskuje ale raczej zdecydowanie słucham flac, mp3 i inne bardzo sporadycznie.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Panowie, interesuje mnie ten wzmacniacz, ktoś słuchał?

 

http://www.4hifi.pl/audio-gd-precision-2_5184.html

 

A jeśli nie, czy firma ma sygnaturę brzmienia, której się trzyma? Jeśli tak, czy ktoś może krótko scharakteryzować produkty tej firmy? Z góry dziękuję.

 

Wybieram się do nich lada dzień i mogę go posłuchać, ale jak masz AA to i tak nic Ci to nie da, bo mają tam jakieś paczki na SS:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Tak czy inaczej napisz jaka to filozofia grania. Ciekaw jestem po prostu. Na ich stronie pisza, że granie neutralne i niepodkolorowane. Neutralne dla mnie może być, ale nie kliniczne.

 

Jeśli Cię temat poważnie interesuje, to napisz do nich aby przygotowali tą integrę gotową do odsłuchu jak będą mieli nową dostawę, bo magazyn jest na peryferiach Gliwic a sala odsłuchowa w centrum i nie wiem, czy tam mają wszystkie klocki do dyspozycji. Powinno to być w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby był Precision 1 to już to by mi coś powiedziało o szkole grania.

Precision 1 gra bardzo neutralnie bez podbijania jakiegokolwiek pasma,zato bas potrafi nisko zejść.Mam podpiety DAC audio gd do tego Precisiona kablem ACSS i jest naturalnie,nie wiem jaki bedzie wpływ kabli RCA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos ccial to mam do sprzedania 1.32 w bdb stanie na gwarancji z TCXO, a dodatkowo siedzi Crystek pryz Sabre. Sam zegar to dobrze ponad 100zl, a subiektywnie bas scodzi jeszcze nizej i jest bardziej gladko. Swietny przetwornik, ale taka sytuacja...

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Koledzy, mam dobra wiadomość. Odebrałem dziś mojego 7.32 z nowej dostawy i daczek czyta natywnie wszystkie DSD i DXD aż miło. Nic nie musiałem instalować nowego w kompie. Podłączyłem i wszystko gra z JRivera, ale i tak będę wkrótce zmieniał na linuxa. Testowałem zarówno iso w całości jak pliki pobrane ze stronki 2l.no. Niestety nie wiem, czy to tylko nowszy soft, czy hardwerowo coś się zmieniło. 4hifi sami tego jeszcze nie ustalili. W stosunku do 1.32 wydaje mi się, że jest więcej masy i detali, ale gram dopiero kilka godzin i o dźwięku na razie nie będę nic pisał. Bardzo dobrze sprawuje się w roli preampu z lampowymi monoblokami. Na razie jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groh: miło mi, że wzięliście sobie do serca chociaż część sugestii, które opisałem :)

 

Tak z innej beczki.. czym w ogóle odtworzyć pliki DSD o rozszerzeniu .dsf ?

Foobar niby ma taką wtyczkę, ale coś nie działa (nie ładuje plików do playlisty)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.