Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roxi

(Konto usunięte)

Nie wiem czy system coś pomoże... Ja mam najnowszy MacBook i wszystko pięknie, bo jest plag and play. Od razu w systemie AGD jest widoczny. Ale dla mnie jest zbyt laptopowy... Niby wszystko ok, ale nie ma tej przyjemności, co z CD. Dopiero zmiana zasilania wznosi komputer na poziom CD.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Klubowicze, a jak gra Audio GD Master 10? warto w to zainwestować?

 

Miałem okazję sluchać go przez tydzień. Niestety poległem na cenie, i musiałem zainwestować w coś tańszego czyli Precision1. Master 10 gra nadzwyczaj referencyjnie. Jest kompletnie przeźroczysty dla tego co dostaje, w połączeniu z NFB 7.32 którego mam zweryfikował moją płytotekę. Płyta która grała u mnie wcześniej dobrze, pokazała swoje wady. 500W na kanał robi też swoje więc napędzić może każde kolumny bez żadnego problemu.

Jeśli myślisz o tym sprzęcie to zrób coś takiego jak ja. Możesz zadzwonić do dystrybutora, i wypożyczyć sprzęt na odsłuch do siebie do domu. Wtedy będziesz miał najlepsze testy i sam sobie stworzysz opinie. Wg mnie warto i na pewno go kupię, jak tylko ogarnę kwestię finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stałem się posiadaczem nfb 28 mam takie pytanie czy nfb podłàczony xlr out do wzmacniacza zintegrowanego musi działać jako przedwzmacniacz jeśli tak to jaką w nim ustawić siłę głosu aby było bezpiecznie i czy wpływa on na brzmienie wzmacniacz zintegrowanego przepraszam za naiwne pytania nigdy nie posiadałem przedwzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu trochę.. kupić NFB-28 i podłączać go pod zintegrowany wzmacniacz.

Do tego celu służy model NFB-1.32

Glowna cecha NFB-28 to fakt, że to urządzenie ma w sobie przedwzmacniacz do sterowania aktywnych kolumn głośnikowych lub końcówki mocy.

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go dla daca i zbalansowanego wejścia słuchawkowego pytam bo integre mam o wiele lepszej jakości

 

Aha i pod hifimany he 500

 

Mam daca w stream magicu 6 i liczę że ten w nfb 28 będzię lepszej jakości

 

Do słuchawek mam lyra schiita ale nauszniki zmieniłem na he 500 i dlatego kupiłem nfb 28 teraz sprawa się rozbija o samą jakość daca słaby jestem w porównaniach ale narazie nie zachwyca

 

To był dylemat jako słuchwkowiec podobno przewyższa lyra i szczególnie dobrze gra z he 500 gdyby nie słuchawki brałbym sam dac 1.32 lub 7.32 pytanie jaka jest różnica jakości samego dac w tych modelach

 

I czy aby podnieść jakość dac w stosunku do magica 6 będę musiał dokupić jeszcze sam dac

 

Wiem że strasznie namieszałem ale walczę z tematem już dłuższy czas już miałem kupić sam dac ale trafiłem he 500 z fajnym zbalansowanym kablem i dlatego kupiłem nfb 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek, już kupiles DAC, i nie musisz kupować drugiego. NFB-28 możesz ustawić w tryb pure DAC. Z jakichs powodow, Kingwa dokonal kastracji instrukcji 28, ale jako ze "rekopisy nigdy nie plona...", nadal zostaje instrukcja 10ES3 pod tym adresem http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB10ES/NFB10ES2EN_Use.htm. Masz tam jasno napisane:

"How to set the NFB-10ES3 DAC output in “variable line level” mode or “fixed line level” mode?

NFB-10ES3 has dedicated DAC output in RCA, XLR and ACSS. In default, its output level mode is set to “variable line level” (If your amplifier or active speaker has no volume control, we advise to set it to “variable line level”). If users would like to switch to “fixed line level” mode, please push a jumper into the socket as illustrated in the following photo.

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB10ES/NFB10ES24s.JPG

The jumper is pushed into the socket labeled in the red pane for “fixed line level” mode. (Please pull out the power cord before the cover of the chassis is taken off)".

Edytowane przez Alighieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Audio GD z zapytaniem czy zrobią cedeka bo warto by było do kompletu z wzmakami i dacami. Odpisali że nie zamierzają... a tu co widać na filmku - cedek chyba też?

 

pzdr.

 

aaaa to stary filmik z 2009 roku, widac wtedy jeszcze produkowali cedeki, obecnie nie :( szkoda.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które łączą AGD z MACiem. Przed chwilą dostałem informację, że przy połączeniu 10.2 z MACiem dźwięk jest zniekształcony, "zwalnia", "pływa" jak na kiepskim analogu. Połączenie po USB. Do 10.2 podłączone zarówno kolumny aktywne po rca, jak i słuchawki. Nie ma znaczenia które wyjście, po ok 10-15 sekundach dźwięk robi się zniekształcony. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.