Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy ktoś miał okazję porównać rDAC lub irDAC Arcama do któregoś modelu Audio-GD? Jakoś wcześniej nie miałem świadomości istnienia tej marki, przypuszczam że warto się zainteresować modelami na Wolfsonach, to może być krok naprzód.

 

rDAC w porównaniu z moim poprzednim AGd NFB10ES2 to tania zabawka. Nie mówię bynajmniej o wyglądzie. Do NFB-1 v2015 mu jeszcze dalej bo na moje ucho ten ostatni nie wstydzi się konkurencji dwukrotnie droższych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Hegel HD12 to Hi-End ? Czy M2TECH YOUNG to Hi-End ?

Nie ma co się spierać i szufladkować. Rozwijają się i tworzą coraz to lepsze urządzenia - to akurat bardzo dobrze :) W wielu opiniach stawiając poszczególne urządzenia Audio Gd obok dwukrotnie droższych innych firm można mocno się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja co nie podłącze z dynamików to słyszę piszczenie gdy źródłem jest USB, albo przydźwięk gdy źródłem jest SPDIF.

Pisałem o tym z resztą w tym wątku.

Jedynie z ortodynamikami jest ok (czarne tło, bez zakłóceń)

Koniec końcem do Audio-GD podłączam HE-500, więc mam bdb dźwięk - ale niestety co podłącze jakieś inne słuchawki to kicha.

 

Miałem 10.2 teraz 28 i nic takiego nie zaobserwowałem. A konstrukcji odsłuchanych było trochę, orto również. Może coś z egzemplarzem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie modele słuchawek dynamicznych podłączałeś do swojego NFB-28?

Ja miałem te same objawy przy:

AKG K518

Sennheiser HD555

Sennheiser HD598

Grado SR325

Grado PS500

Brainwavz HM5

 

Swojego NFB-10ES3 odesłałem do 4hifi.pl żeby sprawdzili co i jak i okazało się, że ten typ tak ma.

Że jest ponoć za mocny dla wysokoskutecznych słuchawek.

Objaw o którym piszę polega na cichym pisku gdy źródłem dźwięku jest USB, albo takim cicho słyszalnym mega przesterze, gdy leci muzyka a poziom głośności ustawię na 00 i gdy źródłem dźwięku jest SPDIF (obojętnie czy coax czy toslink)

I jedno i drugie sprawia że nie da się normalnie słuchać muzyki na słuchawkach dynamicznych - niskooporowych.

Ale niskooporowe ortodynamiki grają bdb.

Możesz sprawdzić dokładnie jak to jest u Ciebie?

Bo jeżeli u Ciebie nie występują w/w objawy, to ja ponownie wysyłam swojego 10ES3 do 4hifi.pl i niech podłączają jakiekolwiek inne słuchawki niż ortodynamiczne celem testów.

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10.2 słuchałem na denonach AH-D2000, ale były też AKG K701, Beyerdynamic 990PRO, 880 Edition 250, T70, Audio-Technica ATH-AD1000, HiFiMann HE300. Teraz ostatnio z 28 miałem 2xorto HE500 i Audeze LCD2. Żadnego pisku. A bardzo często słucham po południu, do drzemki, z ustawieniem 1, albo 2 na wyświetlaczu. Jutro być może będą też Shure SRH1540 to też sprawdzę.

Na 28 faktycznie coś słychać przy ustawieniu na 00 (przy 10.2 była głucha cisza). Tylko to mi kompletnie nie przeszkadza, bo przy 01 jest już ok (i zazwyczaj nie słucham głośniej niż 15 przy ust. "low" (denony są niskoomowe i mają dość sporą skuteczność).

 

 

Aha, połączenie TYLKO po USB (ewentualnie po optyku). Z coax nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem dopytać w klubie o kilka rzeczy:

 

1.Który z DACów Audio gd do kwoty 2610 zł wystarczy do uzyskania dobrej jakość po usb z PC? Urządzenia są zestawione tutaj http://www.q21.pl/category/przetworniki-cyfrowo-analogowe/1/short/price/asc/171 Z tego co czytam wszystkie obsługują do 32 bit i 384khz, więc czy USB w poszczególnych modelach się różni?

 

2. Czy te przetworniki są neutralne i można je zastosować praktycznie do wszystkich wzmacniaczy i kolumn, czy będą zmieniać brzmienie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się mają końcówki mocy i wzmacniacze od Audo-Gd? Bo wygląd i budowę mają imponującą. Właśnie szukam jakiejś fajnej końcówki do sterowania z Audiobyte Black Dragona albo integry i jestem bardzo ciekawy jak wypada taki Master-3 albo Master-10 w porównaniu np. do Passa x-150 albo x-250 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś miał okazję porównać rDAC lub irDAC Arcama do któregoś modelu Audio-GD? Jakoś wcześniej nie miałem świadomości istnienia tej marki, przypuszczam że warto się zainteresować modelami na Wolfsonach, to może być krok naprzód.

 

Witaj porównywałem irDACa z NFB-5.32 na Wolfsonie.

 

Zacytuję siebie z innego wątku:

 

"Jakiś czas temu słuchałem irDAC i porównywałem z innymi DACami. Faktycznie wyróżniał się przestrzenią. Dźwięk opisał bym jako pełny. W zasadzie to chwilami taka lawina dźwięków. Grał gęsto .. za gęsto na mój gust. Po przełączeniu na Audio-Gd 5.32 dźwięk był bardziej otwarty, przejrzysty, zarazem lżejszy. To co jednak w moim przekonaniu zdecydowało o tym, że wziąłem Audio-Gd było rozciągnięcie i kontrola basu. Ten DAC w odróżnieniu od Arcama nie podbarwia żadnego pasma. Arcam podbija wyższy bas i jest go przez to "optycznie" dużo ale zarazem nie ma zejścia. Ponadto Arcam za bardzo zaokrągla dźwięk."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję siebie z innego wątku:

Dzięki, z Twojego opisu wynika że warto, też chciałbym poprawy w tych kierunkach. Z tym że ja mam rDACa, a chciałbym posłuchać co najmniej NFB-2(2014). Czyli różnice na + mogą być jeszcze większe.

P.S. Porównywałeś na USB ?

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na USB. Potem do AGD wyszedł nowy firmware zmieniający dźwięk po USB, ja po sprawdzeniu wróciłem do starego firmware (spostrzeżenia opisałem ileś kart wstecz tego wątku), a niedługo później zaopatrzyłem się w konwerter i zapomniałem o temacie USB w DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z Twojego opisu wynika że warto, też chciałbym poprawy w tych kierunkach. Z tym że ja mam rDACa, a chciałbym posłuchać co najmniej NFB-2(2014). Czyli różnice na + mogą być jeszcze większe.

P.S. Porównywałeś na USB ?

 

 

W kwestii brzmienia mogę coś powiedzieć, co dowiedziałem się podczas obszernej i profesjonalnej rozmowy z Panem bodajże Markiem Stokłosą z 4hifi.

 

Jeśli szukasz DACa takiego, który nie wnosi zmian w barwie dźwięku, i urządzenie ma mieć na pokładzie tylko DAC, bez wzmacniaczy i preampów, celuj w NFB 1 (2014). DACi z kością SABRE wg. dystrybutora są tymy, które są "przeźroczyste". NFB 2 jest na Wolfsonie. Urządzenia z tą kością nie są neutralne dla dźwięku z tego, co się dowiedziałem. Powiedziano mi, że go ocieplają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFB 2 jest na Wolfsonie. Urządzenia z tą kością nie są neutralne dla dźwięku z tego, co się dowiedziałem. Powiedziano mi, że go ocieplają.

Sabre rozjaśnia, Wolfson ociepla, a neutralna jest PCM1704

No właśnie ja potrzebuję raczej docieplenia. Jeśli np. HEGEL HD11 jest neutralny (?) to po jego osłuchach nie byłem w stanie zaakceptować brzmienia mojego systemu (brak dociążenia, mało basu, rozjaśniona góra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja potrzebuję raczej docieplenia. Jeśli np. HEGEL HD11 jest neutralny (?) to po jego osłuchach nie byłem w stanie zaakceptować brzmienia mojego systemu (brak dociążenia, mało basu, rozjaśniona góra).

 

Czytałem akurat o nbf 28 na sabre. W środku można zamontować zworki, które są w zestawie. Uruchamia to układ, który dociepla dźwięk. Dopytaj kogoś z 4hifi przez telefon, dobrze się z nimi rozmawia i dobrze tłumaczą. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel HD11 neutralny? Dobrze, że nikt mnie o tym nie poinformował jak mi go prezentowano u dystrybutora. Przemilczałem to jak zagrał (bardzo jasno), przyjąłem do wiadomości jak gra wyższy model - chyba HD20 lub HD25 (spokojniej, jakby lekko stłumionym dźwiękiem w porównaniu do HD11). Następnie wypożyczyłem NFB 1.32 (tu i tam straszyli, że takie neutralne i precyzyjne - bo to SABRE), po 2-3 dniach zadzwoniłem do dystrybutora i poprosiłem o fakturę. Mam go do dzisiaj.

Widzę, że zniknął z oferty, zastąpiony przez NFB 1 (2014).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem NFB3(2014) na Sabre z wymienionymi zegarami na TCXO. Dwa słowa o dźwięku - zjadł mojego Rotela RCD-02 na śniadanie. Ze wzmakiem lampowym ten DAC wymiata. Ale mam problem - Kingwa w swojej instrukcji pisze, żeby na początek uruchomić VIA ASIO i skonfigurować jedną opcję. Wszystko ładnie, sterowniki się zainstalowały, ale nie mogę uruchomic tego VIA ASIO. Dostaję komunikat - Error - Enumerate filter failed. Ktoś pomoże? Sterowniki ściągnąłem z tej strony - http://audio-gd.com/Pro/dac/USB32/USB32EN.htm

Są to te nowsze - USB32 driver version 1

W foobarze mam tylko źródło DS:Audio-gd usb device i tak słucham. Nie mam na liście KS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem NFB3(2014) na Sabre z wymienionymi zegarami na TCXO. Dwa słowa o dźwięku - zjadł mojego Rotela RCD-02 na śniadanie. Ze wzmakiem lampowym ten DAC wymiata. Ale mam problem - Kingwa w swojej instrukcji pisze, żeby na początek uruchomić VIA ASIO i skonfigurować jedną opcję. Wszystko ładnie, sterowniki się zainstalowały, ale nie mogę uruchomic tego VIA ASIO. Dostaję komunikat - Error - Enumerate filter failed. Ktoś pomoże? Sterowniki ściągnąłem z tej strony - http://audio-gd.com/Pro/dac/USB32/USB32EN.htm

Są to te nowsze - USB32 driver version 1

W foobarze mam tylko źródło DS:Audio-gd usb device i tak słucham. Nie mam na liście KS

 

VIA ASIO uruchamia się poprawnie tylko wtedy gdy jest podłączony po USB i uruchomiony NFB1. Może to właśnie dlatego się nie uruchamia VIA ASIO. Bez DAC'a jest dokładnie taki błąd jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIA ASIO uruchamia się poprawnie tylko wtedy gdy jest podłączony po USB i uruchomiony NFB1. Może to właśnie dlatego się nie uruchamia VIA ASIO. Bez DAC'a jest dokładnie taki błąd jak piszesz.

Ale mi się taki błąd pojawia jak mam DACa wpiętego. Przecież NFB3 też jest na Sabre i na tym samym chipie USB. Niby dlaczego VIA ASIO miałby sie uruchamiać tylko na NFB1? Sterowniki są uniwersalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te same objawy przy:

AKG K518

Sennheiser HD555

Sennheiser HD598

Grado SR325

Grado PS500

Brainwavz HM5

Korzystam z NFB-6 i na żadnych słuchawkach takiego efektu nie dostąpiłem.

Stale słucham na HD650. Z pożyczonych były HD600, HD800, Dt 880, jakieś Sony i Philipsy / symboli nie pamiętam/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Via KS Direct ASIO - pojawia się w Foobar2000 po zainstalowaniu wymienionych w instrukcji instalacji sterowników dodatków: foo_out_asio , foo_out_wasapi , foo_out_ks
To w takim razie mogę się nie przejmować tym VIA ASIO od Kingwy czy jest to jednak istotne i drążyć temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija miesiąc odkąd zmieniłem 10.2 na 28, zatem czas coś napisać :) Obudowa zdecydowanie na plus, ładne ćwierćwalce, świetnie wszystko spasowane, lepsze gniazda z tyłu (w 10.2 kabel USB nie siedział pewnie, tutaj jest zdecydowanie lepiej). Świetny pomysł z gałą do kręcenia (w sumie to wolałbym czarną, bardziej kanciastą i trochę mniejszą, coś jak np w Oppo). Zwiększona ilość poziomów głośności, też super. Co do brzmienia, też na plus. Wszystkie teksty uogólniające, ze Wolfson jest "miękki" a Sabre wyostrza są w sumie prawdziwe, ale to są delikatne zmiany i nie trzeba się ich obawiać. A w razie czego mamy do dyspozycji zworki, dzięki którym mozemy trochę utemperować brzmienie (nie próbowałem, bo nie miałem potrzeby). I jak dla mnie najważniejsza rzecz. NIC, ale to KOMPLETNIE NIC się nie zawiesza. Przy Tenorze nie było problemów aby zmusić sterownik do kapitulacji (przynajmniej w moim przypadku). Co prawda było to związane z moją konfiguracją foobara (25 playlist, średnio powyżej 1000 pozycji na każdej), ale jednak. Próbowałem na "gołym" foobarze i wszystko było ok. Zatem jakaś korelacja między konfiguracją foobara a stabilnością sterownika USB istnieje. Natomiast przy VIA, skała :) Przez miesiąc, ŻADNEGO problemu ze sterami. Przeskakiwanie z utworu na utwór, przewijanie, skakanie suwakiem do poszczególnych fragmentów utworów i wszystko gra bez problemu. Choćby z tego powodu wymiana była pożądana. Do kompletu pewnie będa nowe słuchawki (być może Shure SRH1540) ale to się jeszcze zobaczy :) Generalnie warto było zmienić 10.2 na 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10.2 słuchałem na denonach AH-D2000, ale były też AKG K701, Beyerdynamic 990PRO, 880 Edition 250, T70, Audio-Technica ATH-AD1000, HiFiMann HE300. Teraz ostatnio z 28 miałem 2xorto HE500 i Audeze LCD2. Żadnego pisku. A bardzo często słucham po południu, do drzemki, z ustawieniem 1, albo 2 na wyświetlaczu. Jutro być może będą też Shure SRH1540 to też sprawdzę.

Na 28 faktycznie coś słychać przy ustawieniu na 00 (przy 10.2 była głucha cisza). Tylko to mi kompletnie nie przeszkadza, bo przy 01 jest już ok (i zazwyczaj nie słucham głośniej niż 15 przy ust. "low" (denony są niskoomowe i mają dość sporą skuteczność).

 

 

Aha, połączenie TYLKO po USB (ewentualnie po optyku). Z coax nie próbowałem.

 

Wszystkie w/w modele, to słuchawki ze stosunkowo dużą impedancją i w większości niską skutecznością..

Akurat jak na złość nie testowałem modeli, które wymieniłeś.

Jak będzie okazja mógłbyś sprawdzić jakieś słuchawki typu portable - jak sobie radzi NFB-28 z np. słuchawkami dostarczanymi ze smartfonami (chodzi mi tylko o te piszczenie lub przydźwięk - gdy źródłem dźwięku jest SPDIF) ?

 

 

Korzystam z NFB-6 i na żadnych słuchawkach takiego efektu nie dostąpiłem.

Stale słucham na HD650. Z pożyczonych były HD600, HD800, Dt 880, jakieś Sony i Philipsy / symboli nie pamiętam/.

 

j/w

większość to 250ohm..

Ale dzięki za informację :)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.