Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się sprawdza Twój 10ES3 w roli Pre?

Czy ktoś słuchał Ref 5.32 w roli Pre ?

Zmieniam nieco koncepcję wzmocnienia w systemie i zastanawiam się nad Krell KSA150 i do tego początkowo PRE jeden z powyższych. Tym samym - czy Ktoś byłby zainteresowany NFB-1 v2015 ? Ściągnięty na początku roku z Holandii. Gra lepiej niż mój ówczesny 10ES2 - ale chciałbym pogodzić DAC i pre w jednym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Jak się sprawdza Twój 10ES3 w roli Pre?<br />
Ja napędzam nim monitory aktywne. Jako preamp balans idealny od początku do końca, dźwięk bez kompresji od samego dołu w porównaniu do dac z funkcją pre które miałem wcześniej jest lepiej( matrix mini, tc elektronik bmc-2). Ja na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze kontroler który podałem parę postów wcześniej wygląda niepozornie ale podobno bardzo fajnie się sprawdza jako preamp na xlr.

 

Cena tego kontrolera śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to to i prezentuje się ciekawie. Ale jakby to ująć - nie pasuje mi takie coś ( chociażby wizualnie ;) ). Nie mniej - dziękuję za sugestię.

Do tego Krella wypadałoby jakieś dobre pre - myślę właśnie nad powrotem do linii ES3 lub Ref 5,32. Znacznie lepiej - ale niestety poza budżetem jest NFB-27 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym , że chyba wolę dołożyć parę groszy i zastanowić się nad Ref 5,32 lub czymś w zakresie do 4tys. 10ES2 był super , ale NFB-1 v2015 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Nie chciałbym aby konieczność wbudowanego PRE skierowała mnie w bok , a nie do przodu :)

Żeby uściślić - nie potrzebuję analogowego PRE - jedynie wejścia cyfrowe i regulowane wyjście.

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat regulacja głośności w NFB-10ES3, NFB-28 to jeden z lepszych ficzersów ever.

Każdy tradycyjny potencjometr nie dorówna im precyzją regulacji oraz idealnie równym poziomem kanałów :>

Regulacja głośności oparta o przekaźniki i bramki rezystorowe to chyba jeden, jedyny wyjątek w którym moja głowa przyjmuje do świadomości pojęcie "high-end" :D

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat regulacja głośności w NFB-10ES3, NFB-28 to jeden z lepszych ficzersów ever.

Każdy tradycyjny potencjometr nie dorówna im precyzją regulacji oraz idealnie równym poziomem kanałów :>

Regulacja głośności oparta o przekaźniki i bramki rezystorowe to chyba jeden, jedyny wyjątek w którym moja głowa przyjmuje do świadomości pojęcie "high-end" :D

 

Zgadza się, niestety jestem ograniczony kwotą. Bardzo chętnie kupię 10ES3 w podanym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam pod windowsem praca audio gd zakłóca pracę systemu? W trakcie kiedy słucham mam znaczące skoki latency, pomiar za pomocą DPC Latency Checker oraz LatencyMon, najbardziej aktywne to sterownik usb oraz ahci.

 

Czy Wam pod windowsem praca audio gd zakłóca pracę systemu? W trakcie kiedy słucham mam znaczące skoki latency, aż słychać trzaski a nawet błędy i zatrzymania odtwarzania, pomiar za pomocą DPC Latency Checker oraz LatencyMon, najbardziej aktywne to sterownik usb oraz ahci.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700 za 10ES3 to świetna cena, pogratulować zakupu. Różnice kosmetyczne względem 28.

 

http://allegro.pl/audio-gd-nfb-10es3-i5080357597.html

był był - to była okazja!

Ja swego bym tak tanio nie sprzedał! - ale co tam- przecież nie sprzedaję wogóle !:P

pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy nfb10 es3 !

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o masakra.. 1700 pln za NFB-10ES3

Miałem wizję, że sprzedam swojego 10ES3 i zanabędę DR.DAC3 + jakieś słuchawki ale przy takiej cenie za używne 10ES3 to zostawie sobie AGD :)

W ogóle nie opłaca się kupować nowych zabawek w sprzęcie audio.

Odsprzedaż jest z koszmarną stratą.

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- też myśle ,że nowych sprzętów audio nie warto kupować.

Ja też ze swym nfb10es3 kłopotów nie mam- toteż nie sprzedaję - bo fajnie spisuje sie jako "daco-karta muzyczna", przedwzmacniacz do rotela rb990 i wzmacniacz słuchawkowy dla bayerdynamic dt150 po kablu xlr - to ustrojstwo dla słuchawek ma moc musze przyznać

a sprzedawać nie warto - bo np kupić przedwzmacniacz np rc990/rc995 -1000zł do tego dac na sabre es - ? pewno też z 1700zł minimum a do tego jeszcze wzmacniacz słuchawkowy - to przekrocze na pewno o 500-1000zł cene nowego nfb10es3

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam pod windowsem praca audio gd zakłóca pracę systemu? W trakcie kiedy słucham mam znaczące skoki latency, pomiar za pomocą DPC Latency Checker oraz LatencyMon, najbardziej aktywne to sterownik usb oraz ahci.

 

Czy Wam pod windowsem praca audio gd zakłóca pracę systemu? W trakcie kiedy słucham mam znaczące skoki latency, aż słychać trzaski a nawet błędy i zatrzymania odtwarzania, pomiar za pomocą DPC Latency Checker oraz LatencyMon, najbardziej aktywne to sterownik usb oraz ahci.

 

Napisz coś więcej - jaki Windows, ile RAMu itd.

Mi na Win 8.1 8 GB RAM Intel core i7 gra bardzo dobrze, nie widzę potrzeby instalowania DPC Latency Checker.

Edytowane przez WhiteDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7, 8GB ramu (512MB bierze integra, procesor i5 4690K), sterowniki najnowsze, system aktualizowany, korzystam z integry lan (wifi, bluetooth, asmedia sata powyłączane). Zauważyłem że tylko w trakcie odtwarzania mam skoki, kiedy dac jest włączony ale muzyki nie odtwarza latency jest znacznie poniżej 500us zaś podczas odtwarzania skacze i do 15000us i słychać trzaski oraz pauzy... Sterownik od usb 3.0 iusb3xhc.sys ma zawsze najwyższy total execution. Próbowałem pod kontrolerem usb 2.0, mam także kontroler asmedia na płycie i za każdym razem to samo, ewidentnie dac daje mu w kość... Nie testowałem tylko na kontrolerze pciex z rozbudowanym masterclockiem.

 

Poza tym wygląda na to że konwerter usb w dacu nie obsługuje trybu Kernel, bynajmniej w Jplayu bo nie ma dźwięku kiedy przełączę. Osobny plugin KS: audio gd działa poprawnie, to samo tyczy się asio: viadirectks asio. Jak miałem konwerter hiface ks działał bez problemu (miałem też innego daca wtedy...)

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-58311-0-97979900-1426100035_thumb.pngpost-58311-0-44760000-1426100037_thumb.png

Windows 7, 8GB ramu (512MB bierze integra, procesor i5 4690K), sterowniki najnowsze, system aktualizowany, korzystam z integry lan (wifi, bluetooth, asmedia sata powyłączane). Zauważyłem że tylko w trakcie odtwarzania mam skoki, kiedy dac jest włączony ale muzyki nie odtwarza latency jest znacznie poniżej 500us zaś podczas odtwarzania skacze i do 15000us i słychać trzaski oraz pauzy... Sterownik od usb 3.0 iusb3xhc.sys ma zawsze najwyższy total execution. Próbowałem pod kontrolerem usb 2.0, mam także kontroler asmedia na płycie i za każdym razem to samo, ewidentnie dac daje mu w kość... Nie testowałem tylko na kontrolerze pciex z rozbudowanym masterclockiem.

 

Poza tym wygląda na to że konwerter usb w dacu nie obsługuje trybu Kernel, bynajmniej w Jplayu bo nie ma dźwięku kiedy przełączę. Osobny plugin KS: audio gd działa poprawnie, to samo tyczy się asio: viadirectks asio. Jak miałem konwerter hiface ks działał bez problemu (miałem też innego daca wtedy...)

 

Domyślam się, że masz DAC z chipsetem USB VIA Vinyl VT 1731.

W takim razie sprawdź w panelu sterowania czy pracuje on jako konwerter SPDIF, u mnie tak to jest ustawione i działa pięknie. W czasie instalacji sterownika do Audio-gd pojawiła się opcja SPDIF i ustawiłem na tak.

Pod JPlay zarówno 5.2.1 jak 6 beta działa w ustawieniach jak na załączonych printscreenach. Z tym tylko, że Windows 7 nie obsługuje silnika ultrastream, ale xstream tak. Sprawdź - może to pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, poustawiałem bufory jak u Ciebie i gra... Ale na poprzednim konfigu grało z direct link... hmmm o co kaman...?

 

BTW bardzo dziękuję Ci że wrzuciłeś swoje screeny ;)

Edytowane przez rayfe

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, poustawiałem bufory jak u Ciebie i gra... Ale na poprzednim konfigu grało z direct link... hmmm o co kaman...?

 

BTW bardzo dziękuję Ci że wrzuciłeś swoje screeny ;)

 

No to bardzo mi miło, że mogłem pomóc.

Na poprzednim przetworniku - Cambridge Audio DAC Magic 100 grało mi na direct linkach, ale nie tak dobrze jak z Audio-gd.

Co ja się z tymi ustawieniami nakombinowałem, ale mailowo dużo pomógł Pan Josef Piri z JPlaya.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze direct link ustawiałem i lekko podbijałem ale dopiero na takich jak Twoje wartościach zagrało poprawnie. Hiface na direct link działał... No mniejsza, problem rozwiązany :) Poza tym chyba takie bufory nie generują dużych opóźnień nie?

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.