Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten VIA Vinyl to kontroler USB w którym zmieniasz soft. Z tego co wiem, to kiedyś bardziej chętnie AGD udostępniało te wsad do USB, a później aby uniknąć ewentualnych problemów z klientami, którzy czasem niewłaściwie tą operację przeprowadzali już zaprzestał. Na stronie 4hifi nadal są.

Jak masz DAC z 4hifi i bez DSD, to może mieć już kilka dobrych miesięcy i posiadać zarówno stary wsad w tym kontrolerze i jeszcze instalujesz starą wersję softu. Soft wsadu do USB musi być kompatybilny z softem do Windowsa. Jak Ci pisałem. U mnie był problem identyczny z trzaskami, ale wymiana softu sprawę załatwiła.

4hifi często nie zamieszcza u siebie najnowszych wersji ze względu na częste zmiany dokonywane przez producenta, ale do Twojego DAC nie będzie najnowsza tylko najlepiej ostatnia z możliwych bez DSD. Z tymi datami zresztą było trochę namieszane, bo były podane daty wysyłki i kilka przedziałów itd. Zresztą możesz sam potestować o pozmieniać różne wersje tych sterowników, bo raczej nic nie zepsujesz :)

 

Chińczyki odpisały "每个人都是个演员。人生就象一出戏。

这出戏永远不会有剧本,你永远不知道结局,并且没有 Take Two 的机会。

所以对于戏中每一个场景,要细细思量,以免犯错。

如果走错一步,可能无法纠正。

人生难免有错,怨天尤人只会令徒增一生的懊恼,毕竟没人能逼着你走错任何一步。

三思而后行,尽量将这出戏做到完美,方可无悔"

 

zatem wszystko jest OK.

 

 

A tak na poważnie, to dostałem od chińskich przyjaciół info z linkiem do sterowników, jakie 4hifi zalecili pobrać ze swojej strony, Aby określić właściwe sterowniki, użyli dat transportu rządzenia between 14th May. 2013 and 7th Feb. 2014 .

Pisałem do nich, że chcę aby sterowniki same określały odpowiednie ustawienia bitów i sampli. Dostałem odpowiedź, że każda wersja sterownika zmienia wszystko pod kątem oryginalnej ilości sampli w słuchanym utworze muzycznym dopóki nie wybierzemy DS output mode .

 

DS output, to jest podstawowy sterownik windowsa?

W foobarze wybieram ASIO: VIA DirekctKS Asio i to tak dziła właśnie z trzaskami, działa równiez regulacja głośności foobara.

 

W mediamonkey we wtyczkach wyjściowych, używam MediaMonkey WASAPI output, w opcjach w wyborze urządzen wybieram Interfejs SPDIF (2-Audio-GD). Następnie wybieram EXCLUSIVE MODE, AUTOMATYCZNY WYBÓR FORMATU NA ŚĆIEŻKĘ i tu dziła już chyba bit perfect, bo nawet nie można regulować głośności z poziomu mediamonkey, ani z windowska. Ponad to nie ma trzasków przy vinyl rip 24/192 .

 

Będę słuchał w takim wypadku z mediamonkey, łatwiej to skonfigurować i ma lepszą kontrolę zdalną z urządzeń na androidzie.

 

W przyszłym tygodniu dopiero będę miał wzmacniacz stereo i kable, bo póki co to testuje DACa pod ampli kina yamahy, niski model. Odbywa się to na kablach z marketu i nie słyszę specialnej różnicy w stosunku do tego, kiedy wyprowadzałem sygnał audio z karty laptopa bezpośrednio do amplitnera kablem Jack do RCA.

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy mógłby ktoś szerzej opisać Audio-gd NFB-15.32 względem Arcama rDAC? Chodzi mi tylko i wyłącznie o taki to: PC(USB)->DAC(RCA)->wzmacniacz->głośniki.

To co mnie najbardziej interesuje to, który jest bardziej ciepły/zimny/neutralny, a przede wszystkim, który ma szerszą i głębszą scenę. Do 1000 zł można dostać używanego arcama lub nowego audio-gd i właśnie waham się między tymi dwoma do mojego Arcama delta 290 + AE aelite 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w przypadku NFB-15.32?

Dynamika, neutralność, szerokość sceny to są cechy, na których najbardziej mi zależy. Im więcej czytam o tych dackach tym mniej wiem :D Co opinia to każda inna :D Chyba nie będzie innego wyjścia jak zakup w ciemno albo wypożyczenie obu urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem na etapie poszukiwania daca do mojego systemu do maks 8 tys nowy bądź używany, ma to grać głównie z komputera mniej z transportu cd więc zależy mi na jak najlepszym wejściu usb.

Zastanawiam się też nad jakimś starszym referencyjnym dac i do tego konwerter, nie wiem co lepsze.

Obecnie gram na arcam rdac z tomankiem i nie jest to mistrzostwo świata ale jak za swoją cenę gra przyzwoicie, reszta toru to asr emitter 1 i ap tempo 6

Polecano mi audio gd master 7 jako najlepszy dac za podobne pieniądze w salonie q21, mam zamiar go wypożyczyć na testy, chciałbym się zapytać czy ktoś z forumowiczów posiada taki przetwornik bądź porównywał go z konkurencją ? Odstrasza mnie jedynie w nim brak regulacji głośności bo nie ukrywam, że chciałbym popróbować w przyszłości z końcówkami mocy a regulacja była by tu mocną stroną, nie jest to jednak najważniejsze.

Jestem po odsłuchu calyxa 24/192 zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, duuużo lepsze granie od rdaca, chcę jeszce spróbować hegla hd25 oraz ww audio gd master 7

muzyka różna: P.Barber, AMJ, marillion, Gabriel, M. Miller, sporo klasyki i filmowej

Oczekuję raczej neutralnego,nasyconego grania, bez klinicznej analityczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mastera 7 mogę się śmiało wypowiedzieć, iż pobije hegla na przedbiegach :):) Myślę że reference 5.32 by już to na spokojnie zrobiło ale nie jest on przedmiotem rozmowy. Ciekaw jestem jaka będzie Twoja opinia jak odsłuchasz.

Zastanawia mnie zaś ten Audiobyte Black Dragon bo nie miałem przyjemności słuchać. Myślę, że i z tym modelem sobie na spokojnie poradzi, ale wnoszę to po szybkim przeczytaniu parametrów, czy też obejrzeniu wnętrza. Tak czy inaczej chętnie bym posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo oglądanie wnętrza to niestety znacznie za mało. Doceniam bardzo filozofię konstruowania stosowaną przez Audio Gd - jednak to nie jest pełny klucz do sukcesu.

Piszę to gdyż słuchałem tego Audiobyte i jest to naprawdę rewelacyjny DAC ( lepszy niż HD25 i HD12 ). Piszę to mimo faktu, że obecnie gra u mnie już drugi DAC Audio Gd .

Nie słuchałem Master 7 - chociaż też w niego celuję za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiobyte bardzo ciekway, zainteresuje się nim, patrząc jednak na komponenty master 7 chyba nie ma konkurencji poza xindakiem dac 20 (chodzi tylko o budowę wew).

Oczywiście najważniejsze jest jak dane urzadzenie gra, zazwyczaj jednak dobre granie nie jest powiązane z "audiofilskim powietrzem" wewnątrz urządzenia... tylko z dobrymi komponentami, przekonałem się o tym ostatnio po zakupie asr emittera, który waży chyba z 50 kg i te kilogramy słychać na tle skromniejszych wzmacniaczy.

Different jakie posiadasz avanti? mam wielką ochotę zmienić moje tempo na avanti 5 mam 40 m salon ale niestety budżet nie pozwala, no i potrzebuje czarny lakier (małżonka) polecam przesłuchać emittera z ap rewelacyjnie to się zgrywa, krella s300i nie znam

Exilir słuchałeś master 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stare Avanti I mkII - ale chwalę je. Moim zdaniem to bardziej kulturalne , przestrzenne i naturalne granie niż obecne AP.

Z S300i dogadują się całkiem nieźle - chociaż wiem , że przydałoby się jeszcze lepsze wzmocnienie do tych Avanti. Gdzie dostałeś swojego Emitera ? Swojego czasu v1 był na 2 lub 3 aukcjach na a..o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tego co był na allegro niecaly miesiac temu, wyglada i gra pieknie sporo dalem bo 6 tys za 90 r ...

 

nigdy nie słuchałem starych ap ale miałbym w domu virgo 2 gdyby nie pokazały się tempo 6 które stoją u mnie, jestem z nich zadowolony choć nie twierdze, że te kolumny to mistrzostwo świata, zawsze będzie coś innego, coś lepszego i tak w kółko... ale tak jak mówisz trzeba dodawać im kultury i ogłady pozostałymi urządzeniami, z roksanem caspianem grały bardzo łagodnie, ładnie ale z emitterem mają kopa jak f1 i mają wystarczająco dużo nasycenia, nie tną po uszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kontekście Audio Gd - DACi są bardzo neutralne i przezroczyste raczej. Jeśli emiter dodaje nasycenia i lekko ociepla to możesz spróbować Master 7. Nie zaszkodzi również pożyczyć Audiobyte - sam byłem mocno zdziwiony jak go słuchałem ( krótko - ale da się wychwycić szybko jakie to granie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiobyte bardzo ciekway, zainteresuje się nim, patrząc jednak na komponenty master 7 chyba nie ma konkurencji poza xindakiem dac 20 (chodzi tylko o budowę wew).

Oczywiście najważniejsze jest jak dane urzadzenie gra, zazwyczaj jednak dobre granie nie jest powiązane z "audiofilskim powietrzem" wewnątrz urządzenia... tylko z dobrymi komponentami, przekonałem się o tym ostatnio po zakupie asr emittera, który waży chyba z 50 kg i te kilogramy słychać na tle skromniejszych wzmacniaczy.

Different jakie posiadasz avanti? mam wielką ochotę zmienić moje tempo na avanti 5 mam 40 m salon ale niestety budżet nie pozwala, no i potrzebuje czarny lakier (małżonka) polecam przesłuchać emittera z ap rewelacyjnie to się zgrywa, krella s300i nie znam

Exilir słuchałeś master 7?

 

Jak najbardziej miałem tą przyjemność, chociaż ostatecznie wylądował u mnie w zestawie NFB 7.32. Jak masz taką możliwość wypożycz sobie na odsłuch, żadna opinia nie zastąpi własnych doznań.

Master7 ma niewątpliwie jeden "minus". Wyeliminował z 10% mojej płytoteki. Okazało się iż źle nagrane płyty po prostu nie da się słuchać. Oczywiście dla mnie to był niewątpliwy plus, chociaż zaskoczony byłem mocno tym efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie audio physic mocno przesiał płytotekę, u2 ciężko posłuchać z przyjemnością brzmi to płasko i niezbyt zachęcająco, co innego dobre realizacje ale mówi się, że zaczyna być dobrze jak system pokazuje takie rożnice, szkoda, że tak wiele świetnej muzyki jest nagrana beznadziejnie.

Powiedz tylko czy ten audio gd ma nasycone średnie tony czy raczej lekkie i końturowe? CYm różni sie 7.32 od master 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy NFB-10ES3 - czy on MUSI startować po włączeniu z głośnością "zero", czy jest jakiś patent, by zapamiętał końcowe ustawienie?

Ta troska o moje uszy jest strasznie irytująca (to samo robi Hegel). Całe pokolenia używały zwykłych potencjometrów, które siłą rzeczy posiadały "pamięć ustawień" ;) i ludzkość jakoś przetrwała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie audio physic mocno przesiał płytotekę, u2 ciężko posłuchać z przyjemnością brzmi to płasko i niezbyt zachęcająco, co innego dobre realizacje ale mówi się, że zaczyna być dobrze jak system pokazuje takie rożnice, szkoda, że tak wiele świetnej muzyki jest nagrana beznadziejnie.

Powiedz tylko czy ten audio gd ma nasycone średnie tony czy raczej lekkie i końturowe? CYm różni sie 7.32 od master 7?

Przepraszam, że dopiero teraz. Wszystko zależy tak naprawdę z czym to jeszcze będzie grało. Master jest w porównaniu do 7.32 subtelnie ocieplony, wydaje mi się, że generuje szerszą scenę w stosunku do NFB. Ale to moje subiektywne odczucia. Różnica jest w zastosowanym procesorem. 7.32 to sabre a master to najwyższy model PCM-ki. Na pewno NFB 7.32 jest na pewno szczegółowy, i bardzo analityczny. Ponoć zresztą tym chwali się producent iż jego sprzęty są stricte transparentne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy NFB-10ES3 - czy on MUSI startować po włączeniu z głośnością "zero", czy jest jakiś patent, by zapamiętał końcowe ustawienie?

Ta troska o moje uszy jest strasznie irytująca (to samo robi Hegel). Całe pokolenia używały zwykłych potencjometrów, które siłą rzeczy posiadały "pamięć ustawień" ;) i ludzkość jakoś przetrwała....

 

W 28 jest to samo. Natomiast w 10.2 były dwie opcje (poprzednie ustawienie i wartość "0"), tylko, że tam, nie było gałki, lecz przyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo wygrzewają wam się produkty audio gd np dac

 

100h minimum.

Taki zupełnie nowy gra cicho, bez dynamiki.

Po wyciągnięciu z pudełka podstawiłem A-GD pod inny posiadany dac i AGD grał wyraźnie ciszej, płasko itd.

Po 10 dniach bez wyłączania A-GD, poziomy głośności obu się wyrównały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tylko i wyłącznie ilością wejść i wyjść.

NFB28 ma wejście analogowe i po jednym wyjściu symetrycznym i asymetrycznym

10ES3 ma tylko wejścia cyfrowe, dwa wyjścia po XRL i jedno po RCA

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą "jasnością" to bym nie przesadzał. Już pisałem, że utarło się, iż AGD na Wolfsonie gra miękko, z zaokrąglonymi konturami, natomiast Sabre, bardziej ostre, z pazurem. Ale to są niuanse. Nie ma sytuacji, że w jednym przypadku jest "mmmmmm" a w drugim "sssssss".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.