Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Asynchroniczny konwerter jaki jest w Audio-gd nie korzysta z zegara w kontrolerze. Jesteś pewny że molex zasila cały kontroler a nie tylko linię zasilania Usb? Jeśli tylko to drugie to też dodatkowe zasilanie nic nie da bo konwerter w Audio-gd zasilany jest własnym zasilaniem a nie z usb.

 

Kiedy odpiąłem molexa kontroler nie pracował więc nie jest to zasilanie linii usb chociaż też tak mi się wydawało... Czyli że jak, już lepiej byłoby zegar w konwerterze daca wymienić niż w ogóle bawić się tą kartą?

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Czyli że jak, już lepiej byłoby zegar w konwerterze daca wymienić niż w ogóle bawić się tą kartą? <br />
Konwerter w dac ma swój zegar wg. którego taktuje sygnał do dac dlatego wymiana zegara w kontrolerze usb nic nie daje bo konwerter nie korzysta z niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowy NFB-28 v2015 nie gra tak jak 10ES3.

NFB-1 v2015 który posiadałem grał zdecydowanie najlepiej. Podobnie wedle opinii wielu osób gra nowy 28. 10ES3 gra mniej przestrzennie i mniej dokładnie - ale i tak w porównaniu do konkurencji jest świetny. Ma fajne wypełnienie i delikatne ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL też dostaniesz NFB28 v2015 i to w dobrej cenie całkiem (dystrybutor). Tam też siedzą od razu 2xTXCO. Polecam.

Po XLR z regulacją gra naprawdę dobrze. Przede wszystkim neutralnie - jak sam DAC.

Co więcej widziałem , że jeden z Kolegów sprzedaje NFB28 w wersji z 2014 ( też obsługuje DSD chyba ).

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL też dostaniesz NFB28 v2015 i to w dobrej cenie całkiem (dystrybutor). Tam też siedzą od razu 2xTXCO. Polecam.

.

 

Taki zestaw kupiłem w grudniu 2014. TXCO już zamontowane i też obsługuje DSD. Poza tym miałem info, że wszystkie egzemplarze sprzedawane od września były wyposażone podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Patrzę na holenderskiego dystrybutora,bo mieszkam w Belgii.Co ciekawe,ceny wzrosły w ciągu ostatnich kilku miesięcy o 200€,a na rynku SH cisza,jakby ta marka nie istniała.

 

Magna HiFi? Dzisiaj się z nimi kontaktowałem przez HTforum.

Ponoć ceny wzrosły bo euro jest już prawie na równi z dolarem, nie mają też nic na stanie ponieważ nie chcą ryzykować strat ze względu na zmiany kursu.Oczywiście dla zainteresowanego zaraz coś wykombinują.

 

Pisałem do nich bo chcę się pozbyć Metrum Octave, ma zbyt wypchniętą średnicę. Myślałem nad NFB-7 na podwójnym Sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Magna piszę od Dłuższego czasu.

Kupiłem już u nich NFB-1 i przypuszczam , że wrócę jeszcze do nich.

Są elastyczni i ciekawie się z nimi rozmawia.

Polecam i piszcie w kontakcie z Nimi , że jesteście z polskiego forum Audiostereo - pisałem im wielokrotnie o nas i myślę , że jest szansa przez to na małą zniżkę dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx pojawił się model NFB 5.2 za 1250

Nie jestem pewny, czy wart swojej ceny

Nowy NFB 15 jest za niecałe 1000 zł. Ktoś może coś napisać o tym modelu z aukcji czy warto zawracać sobie nim głowe??

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx pojawił się model NFB 5.2 za 1250

Nie jestem pewny, czy wart swojej ceny

Nowy NFB 15 jest za niecałe 1000 zł. Ktoś może coś napisać o tym modelu z aukcji czy warto zawracać sobie nim głowe??

Nie warto się w niego pchać cena żadna rewelacja i usb na tenorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx pojawił się model NFB 5.2 za 1250

Nie jestem pewny, czy wart swojej ceny

Nowy NFB 15 jest za niecałe 1000 zł. Ktoś może coś napisać o tym modelu z aukcji czy warto zawracać sobie nim głowe??

 

Gdyby to był 5.32 to warto byłoby pomyśleć (ewentualnie zbić nieco cenę). Tyle, że tu Tenor i mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to oznacza grzebanie w środku (układ nie jest na osobnej płytce).

 

Też nie pchałbym się w DAC z Tenorem . Ślepa uliczka. Chyba, że USB nie jest dla Ciebie ważne i cena byłaby niższa.

 

Ewentualnie, kiedy nie korzystamy z Windowsa (pod OS i Linux sterownik nie jest wymagany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest nowy 5,2 za 1250 zł, wiec nie ogarniam jak można za tyle samo wystawić używkę? USB w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne no i nie po to chcę kupić dac-a za 1250 zł żeby go potem przerabiać za kolejne 200 zł jak z tej samej firmy można kupić nowy za 1000 i bez przeróbek będzie miał 2x wm8741 i na usb vt1731 - piszę tu oczywiście o modelu NFB-15

 

Wersja 5,2 używana na moje jest warta max 800 zł. Pamiętajmy, że pomijając pre, za 680 zł można mieć nostromo 5 na dobrych kościach. Pomijając pre i usb nostromo jest za 450 zł.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 5.2 z allegro, został wykopany z jakichś czeluści magazynowych. To model z 2012 roku (może nawet końcówki 2011). W 2012 można go było kupić za ok 1350 zł (nawet dystrybutor robił na niego promocję w okolicach tej ceny). Zatem teraz cena za nowy 1250 to nieporozumienie, o używanym nie wspomnę). 1000 zł i to pod warunkiem, że nie korzystamy z Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.