Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tia.... poczekajcie trochę aż wpadnie tu "wilcze stado" z odzyskanymi z utylizacji PC'tami... dopiero wtedy dowiecie się jak wam kefiry grają, o ukrytych korzyściach... i o tym co jest możliwe. W końcu macie to asynchroniczne usb i hiend, to po co zawracacie du...? :)

Nie myl grania po spdif z usb. To raz.

Po spdif dostajesz gotowy sugnała z lepszego lub gorszego transportu/źródła tu możliwe są różnice.

Po usb sygnał i2s tworzony jest z konwertera w przypadku agd całkiem dobrego via.

Widzisz różnicę?

W pierwszym przypadku transport/źródło to cd lub kopm z wyjściem spdif.

W drugim analogicznym źródłem jest konwerter usb wbudowany w dac.

Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl grania po spdif z usb. To raz.

Po spdif dostajesz gotowy sugnała z lepszego lub gorszego transportu/źródła tu możliwe są różnice.

Po usb sygnał i2s tworzony jest z konwertera w przypadku agd całkiem dobrego via.

Widzisz różnicę?

W pierwszym przypadku transport/źródło to cd lub kopm z wyjściem spdif.

W drugim analogicznym źródłem jest konwerter w usb w dac

hehe ... jak widać jestem lepszy niż Jackowski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadnieniem łatwiej jest się uniezależnić od tego co jest przed dac korzystając w przypadku AGD z usb opartego na via.

Zaletami tego interfejsu jest nadmiarowy asynchroniczny transfer i przesył na krótkich odległościach po i2s wprost do kości dac.

Konwerter w tych dac'ach ma własne niezależne od komputera zasilanie i sygnał taktowany własnym niezależnym zegarem.

Moim zdaniem same zalety. Na dzień dzisiejszy nie ma lepszego interfejsu do przesyłu cyfrowego sygnału.

Dlatego ja gram z terminal z "odzysku".;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym konfliktu

Spokojnie, gdzie widzisz konflikt?

Na forum jest wiele wyczerpujących wątków poświęconych kwestii transportu:

http://www.audiostereo.pl/najlepszy-transport_103450.html

DAC AGD nie różni się od innych jakoś specjalnie pod tym względem. Za wiele się również w tym temacie nie zmieniło ostatnimi laty w tematach transportów CD. Wystarczy prześledzić tych kilka ciekawych dyskusji i będziesz miał doskonałe rozeznanie co i za ile można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak w NFB 1.32 i innych także była opcja wpięcia konwertera po i2s to byłaby gratka bo via jest bardzo przeciętny, sterownik dupa, czy usb 2.0 czy 3.0 dupa, pc łapie lagi z latency podczas odtwarzania bo sterownik via go obciąża... Jplay u mnie leży bo lepiej leci po ASIO bez lagów lateency... Granie bardzo ok ale boli że niestabilne software puścili i nie dźwiga wszystkiego a zewnętrzny konwerter 500zł plus modyfikacje, zasilanie itp to pardon dziękuję dokładać może i z 1000zł w sumie...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo.

Zero problemów ze sterownikiem Via, czy NFB-10ES3 wpinam w USB 2.0, czy w USB 3.0, czy to system Win7, czy też WiN 8.1, obojętnie czy najtańszy laptop, czy wypas PC :)

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Jplay jest ok, asio directks działa spoko płynnie bez problemów ale jplay na ks świrował... Coś musi być nie tak z tym konwerterem, nie ogarnia wszystkiego. Albo mam coś się ze sterownikiem usb może od płyty...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Jplay jest ok, asio directks działa spoko płynnie bez problemów ale jplay na ks świrował... Coś musi być nie tak z tym konwerterem, nie ogarnia wszystkiego. Albo mam coś się ze sterownikiem usb może od płyty...

Nie z konwerterem a z jplay.

Wszystko działa, poza voodoo.

Dla mnie git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, w 99% muszę się zgodzić... Ale przy moim konfigu tego "voodoo" tak nie słychać chyba...

Tak na serio to odpuścił bym sobie tego Jplay i jeśli koniecznie chcesz wydać pieniądze na windowsowy player to kup Jriver. Jest stabilny i mega funkcjonalny. Tylko że od momentu kiedy mam terminal z "odzysku" z daphile to nie używam go wcale. ;)

Jednak specjalizowany system do audio jest najlepszy i nie chodzi tu jakość dźwięku (bo moim zdaniem bit perfekt wyrównuje jakiekolwiek różnice) tylko funkcjonalność.

Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 7.32 mam podłączony po I2S konwerter JarkaC i gra moim zdaniem lepiej niż po fabrycznym VIA na jednym zegarze. Próbowałem też WaveIO i efekt był ten sam- lepiej. Być może VIA potrzebuje lepszego zegara, ale nie mam możliwości tego sprawdzić. Konwerter JarkaC i WaveIO są zbudowane na trzech zegarach i nie muszą syntezować częstotliwości do taktowania sygnałów wyjsciowych - mają niezależne zegary. Amanero to również rozwiązanie z trzema zegarami, zatem postęp raczej gwarantowany,jeśli zegary będą na odpowiednim poziomie.

Płytka Amanero została nieco przeprojektowana, umożliwiając jej zasilanie niezależne od USB. Ciekawe czy w sprzedaży pojawią się kity do wymiany.

 

Koledzy pisali już wcześniej o postępie jaki daje wymiana głównego zegara dla ESS9018. Wymieniłem fabryczny zegar 80MHz na Crystek CCHD950-25-100MHz i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając zegar - czy musiałeś lutować na pająka czy podmianka na stoliku 1:1 ? Gdzie kupiłeś Crysteka do Sabre ?

W NFB 7 nie ma prostej możliwości wymiany VIA na Amanero. Aby w pełni korzystać z DSD/DXD należy wymienić również MCU i trochę okablowania ( co robi tylko producent ).

Zatem zostaje zamówienie przez dystrybutora NFB 7 z fabrycznie montowanym Amanero ( kilka tygodni ). Jakie sygnały obsługuje WaveIO oraz konwerter JarkaC ?

Są gdzieś dostępne ( szczególnie ten drugi ) od ręki ?

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając zegar - czy musiałeś lutować na pająka czy podmianka na stoliku 1:1 ?

NFB7.32 ma zegar w podstawce dip8. Ja dolutowałem nogi i wsunąłem do podstawki jak fabryczny zegar. Crystek ma pady dostosowane do lutowania nóżek. Nóżki trzeba dolutować kilka mm dłuższe i troszkę wygiąć aby weszły w skrajne styki dip8. Można też użyć zmodyfikowanej podstawki precyzyjnej dip8 i zrobić z niej stolik do którego można przylutować zegar. Taki stolik z zegarem wsuwa się do podstawki na plycie.

Z montażem nie ma problemu. Ważne aby nie przegrzać zegara podczas lutowania. Odrobina wprawy, dobry topnik i stacja lutownicza wystarczy.

Gdzie kupiłeś Crysteka do Sabre ?

W Mouser. Jest tylko problem ceny przy pojedyńczych sztukach. Opłacalne zamówienie przy rozsądnej cenie to 6 sztuk / darmowy transport z USA przy 150E netto/. Ceny w Mouser są cenami netto i należy doliczyć VAT. Przy zakupie 6 zegarów cena jednostkowa wynosi 147,20 zł. Przy zakupie 1 szt cena wzrasta grubo powyżej 300 zł.

W NFB 7 nie ma prostej możliwości wymiany VIA na Amanero. Aby w pełni korzystać z DSD/DXD należy wymienić również MCU i trochę okablowania ( co robi tylko producent ).

Z DXD nie ma problemu . Na zegarze 100MHz, ESS9018 pracuje do 380kHZ po I2S. Na zegarze 80MHz do 192 kHZ.

Jeśli masz NFB 7 bez DSD, to z wymianą na Amanero nie ma problemu. Jedynie DSD nie będzie obsługiwane ze względu na to, że nie ma gdzie podłączyć sygnału DSD. Potrzebna przeróbka.na płycie DACA.

Mój 7.32 też nie obsługuje DSD i do szczęścia nie jest mi potrzebne. Nie przepadam za odświeżanymi -odgrzewanymi kotletami.

Jakie sygnały obsługuje WaveIO oraz konwerter JarkaC ?

Oba konwertery przesyłają podstawowe sygnały I2S, bez DSD. Konwerter JarkaC ma ograniczenie do 24/96. Jak chcesz wyżej to wystąpi downsampling do 24/96. Dla mnie 24/96 wystarcza.

WaveIO takich ograniczeń nie ma, ale pobiera dużo prądu http://luckit.biz/ co może być problemem. Na dzisiaj troche stara konstrukcja, ale dobra i godna polecenia.

W sprzedaży jest sporo różnych dobrych konwerterów USB/I2S i jest w czym wybierać :)

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter JarkaC jest dostępny / w różnych wersjach/ bezpośrednio u JarkaC , kontakt przez forum.

- co to za konwerter od JarkaC?coś mi świta że Nostromo?zgadza się?

Nostromo chyba też wykorzystywał ten konwerter przez jakiś czas.

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Marek za wyczerpujące odpowiedzi tutaj i na priv.

Na koniec ostatnia wątpliwość.

Jeśli kupię 7.32 i z czasem wstawię Cryteka - czy podpięcie takiego Amanero http://allegro.pl/konwerter-usb-i2s-amanero-32bit-384khz-dsd512-diy-i5352414297.html - przez I2S może poprawić brzmienie całości po USB ? Chciałbym brać tego 7.32 i zacząć z nim coś działać , ale VIA dłużej nie zniosę :P

Czy ten układ z linku ma względne zegary i co warto byłoby w nim zrobić aby wycisnąć z takiego zestawu jak najwięcej ( zasilanie zapewne jakieś bateryjne/zasilacz liniowy zamiast zasilania po USB ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie potrzeba mi dsd itp itd ale czasem po prostu via mnie denerwuje... Playback generuje czasem duże skoki latency przez co zdarzają się nawet przycinki i to tylko podczas odtwarzania, monitorowałem latency cały dzień i nawet włączony dac nie miał wpływu na nie ale jak już odtwarzał zaczęło skakać... Czy ktoś jest w temacie czy do nfb 1.32 ma złącze i2s żeby dało radę wpiąć takiego amanero?

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupię 7.32 i z czasem wstawię Cryteka - czy podpięcie takiego Amanero http://allegro.pl/konwerter-usb-i2s-amanero-32bit-384khz-dsd512-diy-i5352414297.html - przez I2S może poprawić brzmienie całości po USB ?

Dlaczego AGD każe sobie dopłacać $99 za Amanero ? Może gra lepiej ?

Czy ten układ z linku ma względne zegary i co warto byłoby w nim zrobić aby wycisnąć z takiego zestawu jak najwięcej ( zasilanie zapewne jakieś bateryjne/zasilacz liniowy zamiast zasilania po USB ) ?

Piszą że "Low Phase Noise TCXO", tyle wiadomo.

Fabrycznie ten układ jest zasilany po USB . Trzeba odpiąć zasilanie od złącza USB. Układ ma dobre stabilizatory więc ja to zasile z 7.32 :)

 

ps. dzięki za linka do aukcji. The show must go on :)))

 

Też nie potrzeba mi dsd itp itd ale czasem po prostu via mnie denerwuje... Playback generuje czasem duże skoki latency przez co zdarzają się nawet przycinki i to tylko podczas odtwarzania, monitorowałem latency cały dzień i nawet włączony dac nie miał wpływu na nie ale jak już odtwarzał zaczęło skakać... Czy ktoś jest w temacie czy do nfb 1.32 ma złącze i2s żeby dało radę wpiąć takiego amanero?

 

Pewnie korzystasz z Windozy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak windows... Potrzebuję bardzo uniwersalnego rozwiązania i nie chciałem daphile tylko pod audio, planuję także grać i nie chciałbym się przepinać itp ani dokładac kasy na terminale, jak już to ten moduł i2s albo konwerter byleby problemy wszelkiej maści ustąpiły choć i tak już ich niewiele, bywało gorzej :P Widzę moduł DIR jest podłączony przez i2s, nie wiem tylko jak wyglądałby jego demontaż i podpięcie amanero... Jutro zadzwonię do 4hifi i zapytam, również i o to czy wykonaliby taki zabieg :)

Edytowane przez rayfe

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.