Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie masz presji na DSD, 192 kHz i wyżej to kup/pożycz konwerter JarkaC z wyjściem Spdif. Nie potrzebuje sterownika do Windy i gra bardzo dobrze. Zero problemów.

 

U mnie wystąpił jeden problem - pisałem o tym:

http://www.audiostereo.pl/konwerter-usb-i2s-spdif-na-tas1020b-tryb-asynchroniczny-24bit96khz_75045.html/page__st__750#entry3360507

 

Teraz jakbym miał kupować konwerter USB-SPDIF to wybrałbym pomiędzy:

wersją mocno audiofilska:

http://www.ebay.com/itm/New-Gustard-U12-XMOS-USB-Audio-Class-2-0-Digital-Interface-0-1PPM-DAC-32bit-384k-/251550012954

wersją mało audiofilska:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=M2Tech+HiFace+Two&bmatch=s0-uni-1-4-0629

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Ktoś próbował już wymieniać konwerter via na anamero w swoim agd?

Na stronie dystrybutora są już dostępne.

 

No niestety tylko na stronie ;)

Za 3 tygodnie będą fizycznie dostępne.

 

Zależy w którym AGD :):):) samodzielnie w wersji sabra DSD nie ma opcji aby wymienić :/ przez potrzebę zmiany MCU.

Jak mi przyjdzie moduł, zrobię dokumentację zdjęciową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nfb10es3 bez dsd. Gdy dzwoniłem do dystrybutora nie wiedzieli czy anamero będzie działać u mnie.

Chętnie przetestował bym u siebie ale wydawanie w ciemno 550 zł bez gwarancji że zadziała trochę mi się nie uśmiecha.

Tak czy inaczej u dystrybutora moduły dopiero za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nfb10es3 bez dsd. Gdy dzwoniłem do dystrybutora nie wiedzieli czy anamero będzie działać u mnie.

Chętnie przetestował bym u siebie ale wydawanie w ciemno 550 zł bez gwarancji że zadziała trochę mi się nie uśmiecha.

Tak czy inaczej u dystrybutora moduły dopiero za 3 tygodnie.

 

to może wypożycz ? nigdy z tym problemu nie robili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie ten moduł wyglądał jak na zdjęciu to bez lutowania się nie obejdzie i wtedy ze zwrotem może być różnie.

Chciałem brać go w ciemno ale jednak chyba zaczekam do momentu aż ktoś go uruchomi u siebie.

Przy okazji jak on jest zasilany?

Z linii usb czy zewnętrzne zasilanie tak jak via?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie łatwo wymienić moduł usb, masz szczęście... W moim nfb 1.32 nie mam pojęcia jak podłączyć... Dzwoniłem na numer Pana Groha ale chyba już ten numer jest nieaktualny i nie mam informacji na temat możliwości podłączenia a ta via mnie irytuje już :/ Taki dac fajny a układ usb taki shit...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś poprawe usłyszałeś

 

<br />W moim 7.32 już śmiga Amanero. Na chwilę obecną zasilane jak fabryka dała, czyli z szyny USB i jest OK. W wolnej chwili i przypływie natchnienia sprawdzę zasilanie zewnętrzne. <br />
Edytowane przez tigus27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno słyszałem taką oto konfigurację Audio-gd Master 7 z sygnałem I2S podawanym z karty I2S Pink Faun. Porównałem z wejściem usb na amanero 384. I2S pokazał usb miejsce w szeregu. różnica o klasę. Ten dac gra co najmniej przyzwoicie - jednak musi być karmiony i2s z odpowiedniej karty inaczej - gra po prostu średnio. Po I2S można powiedzieć że gra to bardzo dobrze. Chociaż kiedy po tym wszystkim puściłem płytę CD z mojego Bitofona Amplifkatora - na zaledwie dwóch pcm1704 - zrozumiałem że wolę poszukać kilku laserów na wymianę żeby mieć go długie lata.....zresztą w tymże bitofonie i2s jest wyprowadzony bezpośrednio ze zmodyfikowanego mechanicznie napędu, stopień końcowy I/V...świetne zasilanie....i to wszystko jeden polski inżynier....niestety produkcja zakończona - stado trolli wyżywało się nie słuchając...teraz kupujemy chińskie...no nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nfb 1,32 gra po coaxialu w porównaniu z USB?

 

obecnie mam podłaczony laptop na daphile pod usb i zastanawiam sie, czy jesli kupilbym transport pokroju tego http://mall.auneaudio.com/index.php?route=product/product&product_id=51 i podlacze przez coaxial, to bedzie lepsza jakosc niz po usb z lapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nfb 1,32 gra po coaxialu w porównaniu z USB?

 

obecnie mam podłaczony laptop na daphile pod usb i zastanawiam sie, czy jesli kupilbym transport pokroju tego http://mall.auneaudio.com/index.php?route=product/product&product_id=51 i podlacze przez coaxial, to bedzie lepsza jakosc niz po usb z lapka?

Cóż, po coaxialu będzie zależało jaki konwerter zastosujesz ale tego aune ja bym nie kupował bo drogi, już lepiej daca wymienić całego na lepszy...

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po coaxialu będzie zależało jaki konwerter zastosujesz ale tego aune ja bym nie kupował bo drogi, już lepiej daca wymienić całego na lepszy...

 

po co konwerter, jak transporty maja rca na wyjściu?

 

DACa też nie wiem, czy jest sens wymieniać skoro szukam transportu, a nie DACa i przetwornik mam jakościowo raczej dobrany do reszty toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znalazła się luka dla kolejnego biznesu :P....im więcej będzie DAC z wej. I2S tym szybciej przybędzie magicznych kabli I2S - od 0.5m do 3m ( pomijam fakt, że ten typ transmisji ma sens do kilku cm o czym pisał Marek ).

A czy kogoś obchodzi specyfikacja techniczna interfejsu. Rynek audio wszystko potrafi łyknąć. Dlatego nadzieja w świadomych konsumentach, którzy nie dadzą tak łatwo nabrać się na guzik warte rozwiązania. Dzięki nim mamy rozwój technologi a nie wynajdywanie coraz to nowej niszy do łowienia jeleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej przez i2s gra zdecydowanie lepiej - a czy to jest ta sama czy inna płytka - g. mnie to obchodzi - gra zdecydowanie lepiej. kabla z kompa jest 20 cm - przy i2s sygnał zegara jest bardzo wrażliwy na zakłócenia. zresztą spróbujcie sami - ślubu brać nikt nie każe. lekko mówiąc warto. no chyba że lepiej sobie codziennie wmawiać że usb - to już szczyt.... zatem gratuluje racjonalizacji w myśleniu i zaklinania rzeczywistości. co do kable zwykła skrętka cat6. - koszt 5 zł. a sama karta pink faun - nie będę przecież pisał że jest świetna - bo zaraz będzie że reklama. no ale nic usb najlepsze jest i basta. jednak z jakiś powodów oszczędny chiński producent - dodał wejście i2s - bo co - usłyszał, że z tak podawanym sygnałem ( nie z jakiegoś konwertera typu gustard - uchowaj boże ) pcm 1704 w master 7...zaczyna pokazywać swoje możliwości....?

 

http://i.ebayimg.com/00/s/NjcyWDk1MA==/z/7vkAAOSwEK9TwUGF/$_57.JPG

 

 

na dołączonym obrazku ta subtelna róznica....

Edytowane przez amppG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta pink faun

Bardzo ciekawa sprawa,na ebay koszt ok 500$.

Jednak Kingwa nie bez powodu zaopatrzył dac z serii Master w wejścia I2s ,zresztą każdy może bez problemu mieć takowe wejście (bo je ma do transmisji wewnętrznej między kartą usb a filtrem cyfrrowym).

Mam pytanie,jak taką kartę instaluje się w komputerze (połączenie rozumię PCIE ?)

 

Chociaż kiedy po tym wszystkim puściłem płytę CD z mojego Bitofona Amplifkatora

Zgadzam się w 100% ,cd nie umarło jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystko fajnie i2s jest najlepszym sposobem na transport bezpośrednio do kości dac jest tylko jeden mały haczyk odległość (nie więcej niż kilka cm). Producenci pewnie ten fakt pomijają w opisach.

Druga sprawa dlaczego i2s jest używane do łączenia klocków - moim zdaniem by napędzić trochę rynek magią "nowego" (tak naprawdę bardzo starego ) sposobu transmisji sygnału przy okazji sprzedać konwerter z wyjściem i2s. Druga sprawa usb żle się kojarzy, niektórym a pliki dsd jakoś trzeba pchnąć a do tego celu nie nadaje się zwykłe spdif.

To wszystko brzmi jak kolejna teoria spiskowa ale jakoś coraz mniej wierzę w postęp w domowym audio.

 

Kolejną sprawą na którą warto zwrócić uwagę to brak wykorzystania i2s do łączenia klocków profesjonalnych gdzie wysoka przepustowość interfejsu i brak konwersji sygnału byłby równie jak nie bardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.