Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jeszcze gdzieś sterowniki do nfb 1.32?

Sterownik jest uniwersalny.

Tzn, są dwa uniwersalne sterowniki - do Tenor'a i do VIA.

Patrzysz tylko czy urządzenie ma odbiornik USB-SPDIF na kości tenor, czy na VIA, po czym ściągasz odpowiedni driver :)

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop to 17 Dell z W7 i7 8GB, coś mi śię wydaję za wywalanie tego sterownika ponoszą winę opcje zaśilania.Na kablu chyba wszystko jest ok,natomiast gdy chodzi tylko na baterii przy zaznaczeniu w OPCJACH UŻYWA BATERII -PRZEŁĄCZ W STAN UŚPIENIA np. na 20min "pozostawiony sam sobie" ponad te 20 min już nie odpala,tzn. nie "budzi śię i ma "wypierd...y sterownik" ktoś mi powiedział że prawdopodobnie Audio Gd i DELL się nie "lubią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy chodzi tylko na baterii przy zaznaczeniu w OPCJACH UŻYWA BATERII -PRZEŁĄCZ W STAN UŚPIENIA np. na 20min "pozostawiony sam sobie" ponad te 20 min już nie odpala

Sam sobie odpowiedziałeś :) Wyłącz oszczędzanie energii i usypianie na baterii bo to powoduje przerwę pracy sterownika i w efekcie crash.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....to dlaczego stary 7-o letni Asus nie robi "takich numerów" można go zostawić "bez opieki" na dzień..dwa...i nic mu się nie dzieje...czy to kolejna odsłona "ekologicznych nowinek" w nowych produktach...jęśli tak ma to działać.....to xxxxx z nimi

Po prostu oszczędzanie energii... Musisz sobie plan zasilania skonfigurować bo domyślnie windows ma pobierać jak najmniej prądu.

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik do systemu ładowany jest po wykryciu urządzenia. Po przejściu w stan uśpienia usb zostaje odłączone. W planie zasilania możesz zaznaczyć usb zawsze aktywne nawet w czasie uśpienia. Jeśli to nie zadziała daj znać.

 

I jeszcze jedna sprawa, którą masz wersję sterownika i firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość magicman77

(Konto usunięte)

nadciaga wybawienie dla wszystkich majacych juz dosc problemow z via usb

 

w tym watku na head-fi (swoja droga dotyczacego 3 nowych ciekawych ampow z audio-gd)

 

http://www.head-fi.org/t/769986/three-new-amps-on-preorder-from-audio-gd-c-2-11th-anniversary-edition-nfb-1amp-nfb-3amp/105

 

Kingwa zaproponowal jednemu klientowi (co prawda zamawiajacemu mastera 11 ;], a to kolejna mega nowosc i zapowiada sie konkretnie dla fanow pcm1704 z mega ampem i w bezkompromisowej implementacji) zamiast VIA zamontowac juz amanero combo 384, a to calkiem zacna obsluga asynchro usb

 

pytanie czy bedzie sukcesywnie zastepowac wszystkie via czy tylko w wypasionych modelach

Edytowane przez magicman77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pytam Master10 + NFB 2.2 połączone po ACSS gra o wiele ciszej niż po rca ,to normalny objaw ?

 

Wyższy poziom sygnału na wyjściach RCA podyktowany jest celowym zabiegiem producenta.

Dla interfejsów ACSS i RCA są różne pozimy sygnałów.

Standardowo dla wyjścia RCA mamy 5V.

Myślę, że Audio-gd celowo podniósł poziom sygnału na wyjściach RCA

Podyktowanie jest to zachowaniem kabli interkonekt.

Wyższe napięcie sygnału w interkonektach zmniejsza wpływ interakcji na przenoszony sygnał w kablach. Zabieg ten jest nie potrzebny na wyjściach ACSS gdyż jest to interfejs prądowy.

 

Tak samo jest jeśli dobrze pamiętam w Krell-u.

 

A możesz wytłumaczyć, czemu to pytanie jest dziwne?

 

Bo raczej powinienem się wdać w dyskusję dotyczącą stricte Audio GD, a tu zaraz wejdą inne firmy, tak więc wolałbym tym pytaniem bana, ostrzeżenia czy też dezaprobaty innych forumowiczów nie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może dziwne pytanie, ale jakich transportów używacie do Audio GD :) Może macie jakieś propozycję ?

Ja używam CD Myryad Z110, nie żebym go specjalnie wybierał, po prostu taki CD mam od lat. Przymierzam się do przetestowania grzebanego cd-romu, ale najpierw muszę go skończyć, ciekawe co z tego wyjdzie :)

Co jest nieco irytujące, mój NFB1.32 jest bardzo wrażliwy na transport - już samo dociążenie CD słychać (bez dociążenia nieco buczy i dudni), a gdy transportem jest TV albo dekoder kablówki (po optyku) to w ogóle zrywa (gra sekundę-dwie i przerwa na pół sekundy i od nowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tej firmie już jakiś czas temu - jednak poczekam na inne opinie. Obecnie udało się mi skompletować w końcu zestaw mastera 10 plus master 7, jedynie kolumienek jeszcze nie ogarnąłem i używam starych ESóW Może te informację techniczne pomogą w dalszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może dziwne pytanie, ale jakich transportów używacie do Audio GD :)

 

Co jest nieco irytujące, mój NFB1.32 jest bardzo wrażliwy na transport

 

tia.... poczekajcie trochę aż wpadnie tu "wilcze stado" z odzyskanymi z utylizacji PC'tami... dopiero wtedy dowiecie się jak wam kefiry grają, o ukrytych korzyściach... i o tym co jest możliwe. W końcu macie to asynchroniczne usb i hiend, to po co zawracacie du...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, po co? Może po to że jakbym chciał całą kolekcję CD zgrywać do plików to na samą tę czynność musiałbym wziąć dłuuuuugi urlop. Poza tym mimo wszystko lubię podejść do regału, poszperać, potrzymać krążek, pudełko, wiesz, te wszystkie duperszmity ;) I jakoś nie mogę się przekonać do klikania myszką żeby posłuchać muzyki. Nawet wybieranie plików za pomocą komórki jakoś nie bardzo... płyta to płyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.