Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roxi

(Konto usunięte)

Opieram się na Twoich doświadczeniach i naszej korespondencji, sam nie testowałem.

Pytałem AGD jaka jest różnica w konwerterach, które wyglądają na oko podobnie i dlaczego wersja z DSD nie pracuje z Linux. Odpowiedz była mniej więcej taka : Nie testowaliśmy na Linux, korzystaj z Windows. Możliwe jest upgrade do DSD.

Czyli wiem ale nie powiem :)))

Kiedyś podobna sytuacja dotyczyła współpracy z SBT- brak asynchronicznej transmisji. Ciągłe narzekania użytkowników AGD na forach wymusiły rozwiązanie problemu.

 

Pisałem o tym już jakiś czas temu. W nowej wersji z DSD można zapomnieć o DAPHILE. Chyba, że podłączasz po USB-coax jakimś konwerterem typu JarekC, to nie ma problemu. Nie widzi DAC komputera po USB pod Linux. Z OS również nie ma problemu. Ja dostałem odpowiedź od Kingwy, że nie wspiera Linux, a od 4HIFI, żeby naciskać Kingwę i zakończyłem z panami konwersacje w tym temacie :)

Aby nie siać paniki, to nowe wersje zachowują się stabilnie, nie ma najmniejszych problemów. Zero zawieszania itd. Tylko jest ten problem z Linux niestety. Pozostaje faktycznie liczyć jak piszesz na to, że więcej się DAC sprzeda i ludzie będą pisać do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head fi Ktoś testował NFB-1 z linuxem i wychodzi na to , że jednak działa :

 

I got my NFB-1 2015 yesterday. It's detail resolution is very impressive.

 

For Linux users, DSD works with MPD and ALSA. Just set dsd_usb "yes" in your output device and play a dsf or dff. Make sure it uses your DAC as the device (hw device 1 for me) You'll hear a click from your DAC whenever it switches, so you know it's working.

 

Podobnie tutaj :

 

http://modelpromo.nl/Audio-GD_NFB1-2015.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o tym nowym DACu to tu coś ciekawego do poczytania jest też ;) Szkoda że z Daphile nie chodzi bo ja właśnie do tego go miałem zamiar kupić ale w linku niżej piszą że trzeba poczekać i być może wsparcie DSD na Linuxa pojawi się za jakiś czas .

 

http://modelpromo.nl/Audio-GD_NFB1-2015.htm

 

Different pisałem razem z Tobą i ten sam link dodaliśmy ;)

 

Tu też ciekawa dyskusja jest

 

http://www.head-fi.org/t/737221/audio-gd-nfb-1-2015

Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na head fi Ktoś testował NFB-1 z linuxem i wychodzi na to , że jednak działa :

Czyli wszystko OK :) Być może przypadek kolegi Roxi to wyjątek, lub jakiś problem z Daphile.

Szkoda że z Daphile nie chodzi bo ja właśnie do tego go miałem zamiar kupić

Daphile /adaptacja Squeezeboxa/ to nie jedyny Linux pod audio, ani też jakiś lepszy od innych.Popularność zdobył dzięki interfejsowi pozwalającemu na prostą instalację bez znajomości LINUX. Jeżeli nie korzystasz z płatnych serwisów muzycznych np. Wimp, to możesz zainstalować minimalistyczny i prosty w instalacji Shadow kolegi Ayran.

System z bazą danych wymaga jedynie 64MB pamięci !!! Korzystam z niego i z AGD śmiga super.Obsługa ze smartfona lub tabletu apką MPDroid i trudno o coś lepszego. Można też korzystać bez zdalnej obsługi jak ktoś lubi.

http://www.audiostereo.pl/linux-audio-embedded-system-shadow_114974.html/page__st__90

W pliku shadowdoc.zip jest dokładny opis instalacji i możliwości.

Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. - wygląda lepiej niż mój poprzedni 10ES2 ( który nie był zły natualnie )

2 . Bez problemu działa z linux ( openelec ) - nie testowałem jeszcze ani dsd ani dxd ( chociaż ustawiłem w ten tryb urządzenie ).

3 . Zimny na starcie gra lepiej niż 10ES2 ( czyli pewnie to samo co 1.32 ) - teraz się wygrzewa.

 

Póki co więcej nie chcę pisać bo zdążyłem posłuchać po wpięciu raptem 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich,

To mój pierwszy wpis na tym forum i od razu prosba.

Zspsułem firmwere w NFB 27. Da się coś z tym zrobić. Narzędzie do aktualizacji nie widzi DFU. Dziękuję z góry za odpowiedz.

 

Jeśli nie masz programatora zewnętrznego ( zakładam, że wgrałeś bin - zamiast DFU ) musisz podmienić kość który będzie miał wgrany prawidłowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich,

To mój pierwszy wpis na tym forum i od razu prosba.

Zspsułem firmwere w NFB 27. Da się coś z tym zrobić. Narzędzie do aktualizacji nie widzi DFU. Dziękuję z góry za odpowiedz.

Skontaktuj się z 4hifi, wyślą Ci kość z firmware ale sam będziesz musiał ją wymienić co w sumie jest bardzo proste ;)

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak towar dotarł do mnie. Nie słyszałem wcześniej żadnego DAC'a AUDIO-GD. Korzystałem z DAC'a w Heglu H80 i byłem zadowolony. Różnica w jakości dźwięku jest jednak ogromna. NFB1 gra bardziej szczegółowo, dużo cieplej, a bas jest teraz potężniejszy i łatwiej usłyszeć jego niuanse dźwiękowe. Dodatkowo tak zwane mało szczegółowe, kiepskie granie H80 przy niskiej głośności zniknęło. Teraz słuchanie w nocy przy skręconej gałce potencjometru w lewo to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że duże info - Regenerative power supply products release.

 

- regenerator prądu http://www.audio-gd.com/HE/HE350/HE-350EN.htm

 

- preamp z wbudowanym regeneratorem http://www.audio-gd.com/HE/HE-1/HE-1EN.htm

 

- dac z wbudowanym regeneratorem http://www.audio-gd.com/HE/HE-7/HE7EN.htm

 

- wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym regeneratorem http://www.audio-gd.com/HE/HE-9/HE-9EN.htm

Edytowane przez piter z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regenerator prądu?

co to za nowe audio-voodoo?

wtf o_O

 

Ciekaw jestem czy w tych nowych dac zregenerowali wkońcu ten irytujący trzask gdy przełącza się źródło sygnału z USB na SPDIF, i czy w końcu da się podłączyć do nich inne słuchawki niż ortodynamiczne..

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

high-end znaczy :)

tylko ta ich linia produkcyjna i laboratorium, w którym pracownicy siedzą w kartkach jakieś takie mało high-end'owe.. :D

 

może zimno na hali montażowej sprzyja lepszemu wybrzmiewaniu basu? ;)

No wiecie.. lepsze siodło i koń.. :D

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest różnica w dźwięku (pomijam różnice w wejściach, obsłudze dsd i obudowy) pomiędzy wersjami nfb1: 2014 i 2015?

Porównując zdjęcia bebechów róznice w budowie widać - nie znam się na tym i nie wiem czy róznice te są spowodowane ww. zmianami czy też coś poprawiono w samym dźwięku.

pisałem do producenta w tej sprawie ale odpowiedzi nie otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regenerator prądu?

co to za nowe audio-voodoo?

wtf o_O

 

Ciekaw jestem czy w tych nowych dac zregenerowali wkońcu ten irytujący trzask gdy przełącza się źródło sygnału z USB na SPDIF, i czy w końcu da się podłączyć do nich inne słuchawki niż ortodynamiczne..

 

Dlaczego ma się nie dać? Od ponad dwóch lat używam AGD jako wzmak słuchawkowy (tylko i wyłącznie) i to przede wszystkim z konstrukcjami dynamicznymi. Bardzo często z niską impedancją i wysoką skutecznością i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja co nie podłącze z dynamików to słyszę piszczenie gdy źródłem jest USB, albo przydźwięk gdy źródłem jest SPDIF.

Pisałem o tym z resztą w tym wątku.

Jedynie z ortodynamikami jest ok (czarne tło, bez zakłóceń)

Koniec końcem do Audio-GD podłączam HE-500, więc mam bdb dźwięk - ale niestety co podłącze jakieś inne słuchawki to kicha.

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest różnica w dźwięku (pomijam różnice w wejściach, obsłudze dsd i obudowy) pomiędzy wersjami nfb1: 2014 i 2015?

Porównując zdjęcia bebechów róznice w budowie widać - nie znam się na tym i nie wiem czy róznice te są spowodowane ww. zmianami czy też coś poprawiono w samym dźwięku.

pisałem do producenta w tej sprawie ale odpowiedzi nie otrzymałem.

 

http://www.head-fi.org/t/625945/audio-gd-nfb-1-32/120#post_11007190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś miał okazję porównać rDAC lub irDAC Arcama do któregoś modelu Audio-GD? Jakoś wcześniej nie miałem świadomości istnienia tej marki, przypuszczam że warto się zainteresować modelami na Wolfsonach, to może być krok naprzód.

Może doprecyzuję, jeśli to prawda, że modele na Wolfsonach są nieco gładsze i cieplejsze w porównaniu do tych na Sabre to te są w szczególności dla mnie interesujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.