Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  266 członków

Audio-gd
IGNORED

Klub Audio-gd


Groh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NFB1 w wersji 2015 i z Amanero na pokładzie to świetny duet. Każdemu polecam taki zestaw do przesłuchania! Nie znam tego LKS, ale NFB1 był już bardziej neutralny od 10ES2/ES3 oraz od Ref 5.32 ( który to z kolei zagęszczał brzmienie ) . To już jest pólka DAC, który świetnie współgra ze wzmacniaczami 2-3 razy droższymi.

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada:

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10-32_4218.html

w porównaniu do nfb10es3 który ogólnie lepszy?

LKS to na pewno lepszy DAC. LKS posiada konwerter Amanero, 2 x Sabre, osobne zasilania dla analogowej i cyfrowej części, komponenty bardo wysokiej jakości. LKS nie ma wzmacniacza słuchawkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dfx5. Jesteś w wątku Audio Gd, szymek20 pyta o 2 urządzenia zgodne z klubem, a Ty wyskakujesz z LKS ?

Nie wątpię, że to dobre urządzenie i gra fajnie. Zbudowany jest ciekawie - ale czy masz porównanie do Audio Gd ?

Rzeczywiście trochę nie na temat napisałem. Przepraszam.NFB1 Audio GD miałem prze 8 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LKS to na pewno lepszy DAC. LKS posiada konwerter Amanero, 2 x Sabre, osobne zasilania dla analogowej i cyfrowej części, komponenty bardo wysokiej jakości. LKS nie ma wzmacniacza słuchawkowego.

 

O którym LKS-ie mówisz ? jesteś w stanie wyczuć lepszą dynamikę z dwóch kości sabry kontra jedna ? A co oznacza komponenty bardzo dobrej jakości ? bo z tego co widzę płytka to SMD ? jak to ma się do elementów dyskretnych AGD ?

Pytanie tylko o którym modelu tego LKS-u mówisz. AGD też można zamówić z Amanero tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którym LKS-ie mówisz ? jesteś w stanie wyczuć lepszą dynamikę z dwóch kości sabry kontra jedna ? A co oznacza komponenty bardzo dobrej jakości ? bo z tego co widzę płytka to SMD ? jak to ma się do elementów dyskretnych AGD ?

Pytanie tylko o którym modelu tego LKS-u mówisz. AGD też można zamówić z Amanero tak na marginesie.

O DAC'u LKS MH-DA003 : http://www.mu-sound.com/da003_index_en.html O komponentach można poczytać w linku. Edytowane przez dfx5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O DAC'u LKS MH-DA003 : http://www.mu-sound.com/da003_index_en.html O komponentach można poczytać w linku.

 

Dziękuję. Chętnie się zapoznam z tym urządzeniem, ale z czystej ciekawości z racji tego iż Sabra nie do końca leży w moich gustach, niemniej jednak chętnie poczytam. Co prawda podany link nie działa, ale mam model to sobie poradzę :)

Przepraszam, za być może zbyt uniesioną formę poprzedniej wypowiedzi. Nie miałem na celu nikogo atakować czy dyskredytować innych urządzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dfx5. Jesteś w wątku Audio Gd, szymek20 pyta o 2 urządzenia zgodne z klubem, a Ty wyskakujesz z LKS ?

Nie wątpię, że to dobre urządzenie i gra fajnie. Zbudowany jest ciekawie - ale czy masz porównanie do Audio Gd ?

 

Dokładnie

Ja jeszcze raz ponowie zapytanie:

A jak wypada:

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10-32_4218.html

w porównaniu do nfb10es3

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10es3_4784.html

który ogólnie lepszy? - chodzi mi głównie o brzmienie daca - bo widze ,że jeden nie ma potencjometru głośnosći a 10es3 ma.

Dystrybutor pisał mi ,że 2x wolfson wm8741 nadaje się głównie do spokojniejszej muzyki (a ja takowej nie słucham - tylko hard rock, power metal itp)

miałem kiedyś jako dac:

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-3-32_4185.html

ale miałem do tego zintegrowany wzmacniacz który nieco zamulał niskie tony/dynamike

teraz mam żwawo grającą końcówke mocy (niskie tony nie zamulają dynamika bardzo dobra) i z racji tego iż potrzebowałem/i potrzebuję nadal wzm słuchawkowy do bayerdynamic dt150 i przedwzmacniacz do końcówki to od kilku miesięcy/może roku mam:

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10es3_4784.html

ale myśle czy nie zmienić na

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10-32_4218.html

wg mnie zaletami jego są te filtry/oversampling który (ciekawe) czy pozwala dostosować jakoś brzmienie?....

widze ,że obecnie 10.32 chyba jest zastępowany modelem:

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneamp/NFB1033/NFB10.33EN.htm

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha - okej czyli zostaje przy obecnym 10es3, wpiąłem te 4 zworki lekko ocieplające dźwięk i pomyśle /spytam sie czy da rade zamocować w moim 10es3 ten amanero i ewentualnie lepsze zegary TCXO

ogólnie po wpięciu tego amanero i zegarów -coś tam słychać w różnicy? - czy to tylko "pic na wode" ? :) - bo czytałem w klubie audio gd ,że niby coś tam słychać....- nie ma jakiejś super słyszalnej różnicy - ale jest...

Edytowane przez szymek20

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jaśniej bo nie wiem co można tam jeszcze podkręcić a mam daca dopiero od niedawna

W Twoim nfb-28 masz 3 zegary 2 w amanero i trzeci główny taktujący sabre.

W amanero masz już na start dobre a ten od sabre jest taki sobie i można wymienić go na lepszy.

Czy wymiana zegara jest warta świeczki musisz sam sobie odpowiedzieć. Ja uważam że trochę ponad stówkę to nie strata ;)

Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj cały wątek to dowiesz się dlaczego :)

 

Czytałem ;) pytałem podchwytliwie.

Przerobiłem konwertery USB-SPDIF z separacją galwaniczną, bez separacji, na chip'e Tenora, na chip'e VIA, słuchałem integry realteka podpiętej po toslink do mojego Audio-GD, słuchałem również jak w roli konwertera SPDIF pracowała karta AIM SC808.

Jak się pewnie domyślasz, różnic w dźwięku - jakichkolwiek - nie uraczyłem ;)

Także nie wiem jak tam droższe produkty Audio-gd, ale do NFB-10ES3, nie ma co się bawić w lepsze konwertery bo najzwyczajniej szkoda na nie pieniędzy.

Zmiany, jeżeli jakiekolwiek zachodzą to prędzej będą widoczne na wykresach pomiarów z oscyloskopu, niż wychwycone przez zdrowy ludzki słuch ;]

Edytowane przez BeatX

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek chyba w swoim wymieniał na Amanero i również był zadowolony.

Nie każdy system jest wrażliwy na takie zmiany.

Ja miałem po sobie NFB7 z VIA i chwilę później NFB7 z Amanero ( do teraz ) i ten drugi buduje znacznie lepszą scenę i daje nieco więcej detali - w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie wiem jak tam droższe produkty Audio-gd, ale do NFB-10ES3, nie ma co się bawić w lepsze konwertery bo najzwyczajniej szkoda na nie pieniędzy.

Zmiany, jeżeli jakiekolwiek zachodzą to prędzej będą widoczne na wykresach pomiarów z oscyloskopu, niż wychwycone przez zdrowy ludzki słuch ;]

Aż tak żle z 10es3 nie jest. Wiadomo że wymiana nie konwertera nie robi spektakularnych zmian ale w przypadku amanero jest słyszalna. Ja też miałem konwerter nostromo i nie nie słyszałem wyraźnych różnic miedzy mim a via (dlatego z resztą poszedł do kogoś innego).

Wszystko zależy czego oczekujesz bo na pewno równowartość tego konwerter lepiej zainwestować w racjonalną adaptację pomieszczenia (jak zaczynasz taką zabawę to, to da na pewno większy opad szczęki).

Na pewno taka modyfikacja daca nie powinna być początkiem dopieszczania systemu bo to głupie ale jak reszta już jesteś w miarę zadowolony to czego nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wziąłbym na poważnie Twoje słowa gdybyś mi napisał, że miałeś przez cały dzień dwa NFB-28 obok siebie - jeden z chip'em VIA, jeden z Amanero i już nawet nie chodzi o testy ABX, ale o zwykłe porównanie jak gra jeden i drugi.

Ty miałeś przez jakiś czas NFB-28 z układem VIA, później na kilka dni wysłałeś go do 4hifi celem podmiany na Amanero.

DAC wrócił z podmienionym konwerterem i po tych kilku dniach przerwy w słuchaniu raptem zagrało Ci lepiej ;)

Nieno, sorki - ale ja tego nie kupuję :D

Ciężko mówić w tym wypadku o jakimkolwiek porównaniu.

Pamięć muzyczna, jest chyba jedną z najbardziej ulotnych wśród wszystkich zmysłów człowieka.

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przemek, wziąłbym na poważnie Twoje słowa gdybyś mi napisał, że miałeś przez cały dzień dwa NFB-28 obok siebie - jeden z chip'em VIA, jeden z Amanero i już nawet nie chodzi o testy ABX, ale o zwykłe porównanie jak gra jeden i drugi.

Ty miałeś przez jakiś czas NFB-28 z układem VIA, później na kilka dni wysłałeś go do 4hifi celem podmiany na Amanero.

Masz racje nie porównywałem 1 do jednego ale mam perę dobrze mi znanych płyt, których zawsze używam do testowania i mam wrażenie że sporo się zmieniło po wymianie konwertera.

Po za tym byłem jedną z pierwszych osób które miały ten konwerter u siebie nie spodziewałem się rewelacji po nim dlatego że pamiętam swoje doświadczenia z porównania nostromo z via tam 1 do 1. Byłem miło zaskoczony zmianami dlatego podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami na forum.

Potwierdziły się z innych użytkowników. Może i podświadomie oczekiwałem zmiany to ją dostałem. Co nie zmienia faktu że konwerter działa dobrze i jak ktoś ma możliwość wyboru amanero a via ja proponuje zawsze amanero min. dlatego że jest to nowsza konstrukcja z dwoma zegarami lepszymi zegarami zamiast jednego. Czy daje to wymierne efekty? Moim zdaniem tak.

A co kto zrobi z moim zdaniem, jego sprawa, bo nie mam w tym żadnego interesu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak sprawdził by się NFB27 lub jakiś inny w roli DAC/Pre, wszędzie tylko testy w roli wzmacniaczy słuchawkowych a mało w roli preampa.

Pytam dlatego, że teraz jadę na CA SM6+Atoll AM100 i teraz chciałbym coś pomiędzy nie wsadzić myślę coraz częściej o AGD lub HD25 Hegla i za cholerę nie wiem co wybrać.

W sumie z racji tego, że w CA jest kość Wolfsona WM8740 nie wiem, czy nie wybrać AGD z taką właśnie kością, wiem przynajmniej czego się spodziewać ES9018 Sabre mam tylko w Dragonfly, ale to nie jest jakiś pkt odniesienia, bo to mini DAC/amp, a nie pełnowymiarowy klocek.

Znowu w ciemno nie chcę niczego brać.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.