Skocz do zawartości
IGNORED

DAC X - kompletny i rozbudowany DAC dla zaawansowanych.


Waldi_06
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rezystory wymienione, przewody biegnące od płytek analogowych do portów wyjściowych również.

Problemy dalej występują.

Jeszcze zostaje:

W dniu 8.12.2020 o 00:27, Waldi_06 napisał:

A na koniec pozostaje prawidłowe podłaczenie daca do obudowy.
Pomomo że ten dac nie ma dedykowanych złączy należy podłączyć przewód do każdej płytki która ma zasilacz w okolice masy głównej zasilacza blisko kondensatorów głównych .
Na drugą stronę przewodu dolutuj rezystor THT minimum 1wat o wartości 100om i równolegle kondensator foliowy 100n i z drugiej strony tych elementów podłącz do śruby w obudowie blisko gniazda zasilania.
Dodatkowo warto podłaczyć kondensator 100p foliowy pomiędzy masę każdego gniazda a masę obudowy. W TME są specjalne blaszki z oczkiem na śruby mocujące 3mm.
Równolegle warto podłaczyć do starego lapka i uruchomić RMMA, lub inny podobny program, używam soundforge

może ktoś na swoim przykładzie pokazać jak to ma zrobione?

Jeszcze nurtuje mnie te kable co idą od zasilacza i są zaślepione. Wie ktoś gdzie one mają iść?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MDMA66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Mam chińskiego DAC-a AK4490EQ z bardzo prostym filtrem/ buforem na wzmacniaczu operacyjnym.

Czy analogówka do AK4399 od DAC-X pasowałaby do mojego DAC-a?

No i czy taki mezalians miałby jakiś sens? Mam na myśli istotną poprawę jakości za budżetowe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące później...

Niedługo ja też po kilku latach stania będę odpalał swojego DAC Xa - ciekawe, czy ruszy bez problemu. Ale pewnie i tak będę musiał go sprzedać, bo przy dzieciach to niestety nie mam czasu na zabawy ze zmianą płytek przetworników i muszę mieć coś co gra "natychmiast" po włączeniu 🙂

Schematy i instrukcje mam jakby ktoś potrzebował - do mojej wersji oczywiście.

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wrzucam pliczki ze schematami i instrukcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy później...

Uruchomiłem DACa i mam problem 🙂 albo raczej miałem, bo dziś działa ok. Lata się nim nie bawiłem.

Objawy - krzaki zamiast nazw wejść, nie działające wejścia, problemy z działaniem menu (to rzadziej). Pomagało jak zaprogramowałem dwa razy z rzędu, ale potem zmiana płytek powodowała znowu to samo.

Co dziś zrobiłem:

  • odłączyłem wszystko co się da (zegar, wejście, czujkę pilota, wyjąłem płytkę)
  • wyjąłem główną płytkę cyfrową (tylko spisałem model Atmegi)
  • zmieniłem wyświetlacz na standardowy (normalnie mam taki podświetlany na czerwono z osobno wyprowadzonym potencjometrem kontrastu)
  • zaprogramowałem raz, wyłączyłem DACa, zresetowałem do domyślnych ustawień, zaprogramowałem raz jeszcze, jeszcze raz zresetowałem

Teraz mogę podmieniać płytki do woli i nic się nie dzieje. Nadal mam standardowy wyświetlacz i odłączony odbiornik IR. Potrzymam tak kilka dni i zobaczę, czy nic się nie dzieje.

Trochę zgłupiałem - pamiętam, że podobny problem pojawił mi się przy podrobionych 2SK389, kiedy myślałem, że przebicie uszkodziło mi jakiś układ.

Chciałbym to jakoś zdiagnozować, bo nie uśmiecha mi się teraz w kółko programować układu od nowa.

Jeszcze pytanie - czy było jakieś nowsze oprogramowanie niż X_2_1_71_3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nowszego softu,
nie wiem czy jest sens go odświerzać - byłby napisany od nowa a to ciut roboty,
nie wiem ile osób go uzywa,

ale nie jest to niemozliwe i jako temat o nienajwyzszym priorytecie trochę by potrwał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy później...

Witajcie

Mam pytanie dla wtajemniczonych, czy przy ponownym wgraniu softu i skasowanie eepromu będzie sterowanie działać poprawnie? po takim zabiegu nie działają mi przyciski przejscia w menu i nie mogę zmienić przetworników. Wejście do menu działa, fizycznie przyciski też działają. Jeśli jednak eeprom jest potrzebny czy miałby ktoś udostępnić.

 

Pozdrawiam Dj_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.01.2023 o 17:10, dj_ napisał:

Witajcie

Mam pytanie dla wtajemniczonych, czy przy ponownym wgraniu softu i skasowanie eepromu będzie sterowanie działać poprawnie? po takim zabiegu nie działają mi przyciski przejscia w menu i nie mogę zmienić przetworników. Wejście do menu działa, fizycznie przyciski też działają. Jeśli jednak eeprom jest potrzebny czy miałby ktoś udostępnić.

 

Pozdrawiam Dj_

I jak?
Jak możesz to wgrywaj w trybie slow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.