Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Kuleszy


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HQ150, coś mi się zdaje, że będziesz miał przeprawę z tymi Beyerami. Co prawda nie znam ich, ale opinie pewnych ludzi są na ich temat krytyczne i to bardzo (niektórzy piszą, że grają średnicą jak ze słuchawki telefonicznej). To chyba coś na miarę Grado - słuchawki tak dziwaczne, że trzeba stawać na głowie (dobrać wzmacniacz), żeby dobrze zagrały, osobiście uważam, że nie tędy droga....zamiast zrobić po prostu normalne słuchawki.

Pogadam z Tobą o tym na PW albo przedzwonię...

ile dałeś za Beyery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych Beyerów, po samych wykresach i kilku opiniach stwierdziłem, że to nie moja para kaloszy. Swego czasu Darkul głosił, że to najlepsze słuchawki na świecie. Niewykluczone, że z jego ampem mogą się jakoś nadzwyczajnie zgrywać, jednak nie znam nikogo poza nim kto usłyszałby to zestawienie i coś o nim napisał. Z chęcią przeczytam Twoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Z chęcią bym coś napisał, ale moje porównanie może sie tyczyć tylko słuchawek przy zakupie płyt w Media:-)

Po weekendzie może przyjedzie do mnie kolega z innym swoim słuchawkowym systemem. Wtedy będę mógł coś napisać w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

HQ150, coś mi się zdaje, że będziesz miał przeprawę z tymi Beyerami. Co prawda nie znam ich, ale opinie pewnych ludzi są na ich temat krytyczne i to bardzo (niektórzy piszą, że grają średnicą jak ze słuchawki telefonicznej).

Tak jak już pisałem. Moje doświadczenie w odsłuchu słuchawek jest zerowe.

Ale na 100% nie określiłbym srednicy jaką mam : że jest jak ze słuchawki.

Bardzo mi się podoba. A opinie sa faktycznie skrajne. Bo są też i takie:

http://www.innerfidelity.com/content/awesome-beyerdynamic-dt-1350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może DT 1350 są świetne, ocenisz to w porównaniu z innymi słuchawkami, napisz potem proszę jakie to modele

Mój punkt odniesienia to

- Sennheiser HD600 - dla mnie za mało wypełnienia, za to dobra precyzja, dynamika

- Beyerdynamic DT150 - jednak za ostre

- Beyerdynamic DT 990 Pro - rozdmuchany bas, ostra góra

- Beyerdynamic DT 880 Pro - za mało basu, zbyt anemiczne

- Audeze LCD2 - dobre granie, mięsiste, barwne, z mocnym basem, już za nimi tęsknię (sprzedałem je latem), chyba jeszcze do nich wrócę

Wysoko oceniam zdanie darkula odnośnie kolumn, podkreślam - jego rozeznanie wśród kolumn firmowych oraz gust, to co mi polecił kupiłem, moi znajomi również, i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o słuchawki to mam nieco odmienny gust - polecał mi AKG K520, tanie słuchawki, ale średnica przekłamana i sztuczna, DT150 też nie są idealne, tu się różnimy...

 

Temat zszedł na słuchawki, to słówko o wzmakach słuchawkowych darkula - są niezłe, ja akurat miałem taki wzmak wbudowany w preamp, w swojej cenie uważam OK. Nie wiem ile on śpiewa za wzmacniacze słuchawkowe, jako osobne urządzenia. Mam w domu Black Pearl (Majkela), uważam, że jest lepszy od darkulowego - choć to nie jest jakaś duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No te Audeze LCD2 widze, że niezłe. Ale to cena moich razy cztery prawie:-)

Może kiedyś. Z tym porównywaniem samych słuchawek u mnie będzie kłopot. Ja ze wzmaka słuchawkowego mam wyjście na dwa XLR-y. Bo słuchawki tak są właśnie okablowane. Muszę zapytać Darkula jak taką przejściówkę zrobić, żeby u mnie można było innych słuchawek dla porównania posłuchać.

Jednak gusta potrafią być diametralnie różne.

Popatrz co piszą o tych, które Tobie najbardziej sie podobały:

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2013/09/audeze-lcd2-rev2-bamboo.html

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gusta potrafią być diametralnie różne.

Popatrz co piszą o tych, które Tobie najbardziej sie podobały:

http://audioivoodoo.blogspot.com/2013/09/audeze-lcd2-rev2-bamboo.html

To blog kogoś z gimnazjalistów z forum mp3store :) Ja bym ich ocen za bardzo nie brał na serio, bo gimbazie hormony szaleją i zaburzają przyznawanie punktów poszczególnym aspektom słuchawek słuchanych z empetrujki.

 

Dziś jest TEN piątek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m,

miałem Audeze LCD2, dlatego mnie też zdziwiła ta recenzja.

W mojej ocenie średnica jest fenomenalna - tłusta (ale zachowując rozdzielczość), z fantastyczną barwą tzn. niepodkolorowana / przekłamana, ale żywa, intensywna. Góry może mniej niż w większości audiofilskich słuchawek, dla mnie zupełnie wystarczająco.

Z jednym muszę się zgodzić - Audeze grają niestety "w głowie", za mało oddalenia dźwięków - to moim zdaniem ich jedyny minus.

 

dzisiaj piątek i darkul wysłał mojemu koledze końcówkę, w ramach gwarancji...miała być w tamtym tygodniu, ale cóż...

Edytowane przez damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchaliscie jakichkolwiek armatur, na przyklad produkty westone czy shure, badz etymotic, itd?

 

Nie znam tych armatur z wyższej półki, miałem kiedyś Shure E4C - bardzo rozdzielcze, z bardzo głębokim, punktowym basem. To jak mi się wydaje główne cechy armatur, ale mogę się mylić. Szukając pełnego pasma, z dobrym mięsistym basem zakończyłem poszukiwania na Sennheiser IE8 - i więcej mi nie potrzeba, te sennki to jednak przetworniki z membraną a nie armatura, chyba dlatego potrafią zagrać pełniej, że tak się wyrażę.

Osobna sprawa to komfort użytkowania, HQ150 zapewne zależy na wygodzie, ja nie wyobrażam sobie długich odsłuchów z wtyczkami w uszach - one są dla mnie tylko na spacery. Chyba nie ma przesady w twierdzeniu, że dźwięki odbieramy nie tylko uszami, a co dopiero mówić o odsłuchu armatur w kanale usznym w porównaniu do dużych wokółusznych słuchawek emitujących dźwięki także na małżowiny, w końcu po coś te małżowiny mamy:)

Zresztą każdy stwierdzi jaki jest odbiór stereo z kolumn a jaki ze słuchawek - to dwa inne światy. Przygodę (bierną) z muzyką zacząłem od słuchawek, a skończyłem na kolumnach, choć te pierwotnie miały być dodatkiem do systemu słuchawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek.

Chyba wbrew intencjom założyciela umożliwia tłuszczy możliwość dokopania darkulowi.

Dlaczego go nie lubią ? Dlaczego nie lubili McGyvera ?

Chodzi chyba o zaspokojenie jakiejś atawistycznej potrzeby dokopania komuś.

Można oczywiście znaleźć obiektywne fakty na niesłowność darkula czy McGyvera. Ale czy z tego powodu należy ich lżyć ?

 

Sam oddałem do serwisu swoją końcówkę mocy do naprawy podświetlenia wyświetlacza. Duperela, ale czekam na to już 2 miesiące ! Czy ten obiektywny powód daje mi prawo że mogę lżyć (dobrego ...) serwisanta ?

 

Skąd tyle zapiekłej złości i jadu u przeciętnego Polaka - audiofila ? Skąd ta radość gdy można komuś dokopać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justas, żartujesz sobie, to prowokacja tak?

 

prawda, że na forum audiostereo jest dużo złośliwości, bufonady, pozerstwa, to osobna sprawa, ale z obroną darkula to przesadziłeś - HQ150 jest robiony w konia przez ponad rok, akurat on zachowuje opanowanie, szacun, może Ty byś też tak potrafił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Darkul od wczoraj jest u mnie i kończy prace. Końcówki do kina niestety nie przywiózł. Jest już poskładana ale nie zdążył do końca ustawić, wyregulować. Więc pewnie jeszcze na nią parę dni poczekam. Najważniejsze żeby stereo dzisiaj dokończył. Pewnie wieczorem napiszę parę słów jak efekt końcowy.

 

Chyba wbrew intencjom założyciela umożliwia tłuszczy możliwość dokopania darkulowi

Intencją założyciela było, żeby każdy kto miał do czynienia z Darkulem i jego sprzętami, mógł się na ten temat wypowiedzieć. Jak w każdym klubie. I każda osoba która ma w tym temacie jakieś osobiste doświadczenia jest tutaj mile widziana. Żeby każdy kto zastanawia się nad zakupem jego klocków wiedział do kogo może zapukać i wprosić się na odsłuch, żeby mógł poczytać jak te zabawki grają i jak przebiega realizacja zamówień( to bardzo istotne w tym przypadku!). I sam wyciągnął wnioski czy mu to odpowiada czy nie.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkul od wczoraj jest u mnie i kończy prace. Końcówki do kina niestety nie przywiózł. Jest już poskładana ale nie zdążył do końca ustawić, wyregulować. Więc pewnie jeszcze na nią parę dni poczekam. Najważniejsze żeby stereo dzisiaj dokończył. Pewnie wieczorem napiszę parę słów jak efekt końcowy.

w lipcu gdy zamawiałem wzmacniacz darkul pokazywał mi zdjęcia Twojej końcówki - mówił wtedy, że już ją "kończy"....on będzie ją jeszcze długo kończył...

to nie tak, że on nie ma czasu, inaczej - on ma to po prostu w d....

darkul zaczął tą końcówkę chyba w kwietniu, zgadza się? zaraz stuknie rok:) - ale fakt, że to rekompensata, a nie sprzedaż, może dlatego taki długi termin realizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ta z kwietnia poszła do kosza.

Zrobił inne bebechy i obudowę. Miałem ostatnio codziennie nowe zdjęcia z postępów prac nad nią. I mam zdjęcie już poskładanej, gotowej w obudowie. Jest więc szansa, że tym razem może już zamknę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych armatur z wyższej półki, miałem kiedyś Shure E4C - bardzo rozdzielcze, z bardzo głębokim, punktowym basem. To jak mi się wydaje główne cechy armatur, ale mogę się mylić. Szukając pełnego pasma, z dobrym mięsistym basem zakończyłem poszukiwania na Sennheiser IE8 - i więcej mi nie potrzeba, te sennki to jednak przetworniki z membraną a nie armatura, chyba dlatego potrafią zagrać pełniej, że tak się wyrażę.

Osobna sprawa to komfort użytkowania, HQ150 zapewne zależy na wygodzie, ja nie wyobrażam sobie długich odsłuchów z wtyczkami w uszach - one są dla mnie tylko na spacery. Chyba nie ma przesady w twierdzeniu, że dźwięki odbieramy nie tylko uszami, a co dopiero mówić o odsłuchu armatur w kanale usznym w porównaniu do dużych wokółusznych słuchawek emitujących dźwięki także na małżowiny, w końcu po coś te małżowiny mamy:)

Zresztą każdy stwierdzi jaki jest odbiór stereo z kolumn a jaki ze słuchawek - to dwa inne światy. Przygodę (bierną) z muzyką zacząłem od słuchawek, a skończyłem na kolumnach, choć te pierwotnie miały być dodatkiem do systemu słuchawkowego.

Ty tak na poważnie ??? :)))))))))))))) Widocznie lubisz jak ktoś cię robi w balona - powodzenia z takim podejściem :)))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencją założyciela było, żeby każdy kto miał do czynienia z Darkulem i jego sprzętami, mógł się na ten temat wypowiedzieć.

Tak mnie ciekawi - gdybyś rok temu miał tą wiedzę co dzisiaj i dokładnie wiedział jak długo będzie to trwało, z jakimi opóźnieniami się spotkasz i jaki sprzęt będziesz miał finalnie - to czy jeszcze raz zamówiłbyś te sprzęty u darkula czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Już to pisałem parę razy!

Śledzisz ten temat?

Napiszę po raz kolejny. Gdybym wiedział jak potoczy się sprawa mojego zamówienia nigdy nie zdecydował bym się na ten deal. To jest chyba poza dyskusją. Tak jak pisałem, zdecydowałem się tylko dlatego, że poprzednie dwa zamówienia poszły sprawnie i bez większych problemów. A jakość dźwięku z tych klocków była bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No Darkul prace skończył. Teraz wreszcie gra mi stereo super klarownie, czysto bez jakiegokolwiek buczenia, szumienia itd. Niesamowita klarowność dźwięku. Rewelacyjna separacja poszczególnych składowych. Średnica wręcz namacalna. Zejście dołu bardzo dosadne. Cieszę się, ze po takich męczarniach udało się mi wreszcie taki efekt uzyskać. Paki skrócone, poprawione fazy, zmienione zakresy częstotliwości w aktywnej zwrotnicy.

Końcówkę mam dostać do końca przyszłego weekendu.

Teraz paki wyglądają u mnie tak:

Wysokotonówka ma środek na wysokości 118cm.

post-27264-0-75989100-1392062353_thumb.jpg

post-27264-0-82153900-1392062376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych armatur z wyższej półki, miałem kiedyś Shure E4C - bardzo rozdzielcze, z bardzo głębokim, punktowym basem. To jak mi się wydaje główne cechy armatur, ale mogę się mylić. Szukając pełnego pasma, z dobrym mięsistym basem zakończyłem poszukiwania na Sennheiser IE8 - i więcej mi nie potrzeba, te sennki to jednak przetworniki z membraną a nie armatura, chyba dlatego potrafią zagrać pełniej, że tak się wyrażę.

Osobna sprawa to komfort użytkowania, HQ150 zapewne zależy na wygodzie, ja nie wyobrażam sobie długich odsłuchów z wtyczkami w uszach - one są dla mnie tylko na spacery. Chyba nie ma przesady w twierdzeniu, że dźwięki odbieramy nie tylko uszami, a co dopiero mówić o odsłuchu armatur w kanale usznym w porównaniu do dużych wokółusznych słuchawek emitujących dźwięki także na małżowiny, w końcu po coś te małżowiny mamy:)

Zresztą każdy stwierdzi jaki jest odbiór stereo z kolumn a jaki ze słuchawek - to dwa inne światy. Przygodę (bierną) z muzyką zacząłem od słuchawek, a skończyłem na kolumnach, choć te pierwotnie miały być dodatkiem do systemu słuchawkowego.

 

A ja wlasnie mam zupelnie inne doswiadczenia z e4c. W porownaniu do pierwszych lepszych dokanalowek na przyklad creativa ep630 czy AKG K324p stwierdzam, ze shure e4c nie maja basow wogole. Zmienilem na e5c i tez basy mnie nie powalaly, aczkolwiek bylo lepiej. Nastepnie zakupilem westone W4 (w koncu tam sa az 4 przetworniki w jednej sluchawce, w tym 2 od basow (sredni i niski bass)). Myslalem, ze bedzie tutaj jakas roznica w tym kierunku. Niestety takze sluchawki nie spelnily moich oczekiwan. Odsprzedalem po kilku miesiacach. Jedyne co fajne w armaturach to szczegolowosc i klarownosc dzwieku. Niestety basow za duzych nie przenosza. Dlatego wlasnie mysle o idealnym rozwiazaniu, czyli o hybrydzie w ktorej armaturki beda przenosic srednie i wysokie, natomiast basy beda przenoszone przez ''tradycyjny'' przetwornik. Na innym forum polecono mi wlasnie Senki IE8, to jest podobno hybryda. Jak mozesz to napisz cos wiecej o wrazeniach z odsluchu. Aha i czy nie masz podrobek?, bo teraz ciezko trafic w oryginalne IE8, nawet w sklepach wpychaja nam fejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ, fajnie, że wreszcie finał. I dobrze, że tak gra jak chciałeś. Po tej całej przeprawie Ci się należało.

 

Jak gruba jest ścianka obudowy tych kolumn? To jest lite drewno/klejonka taka jak na blaty kuchenne, czy tylko sprawia wrażenie takiej grubej?

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dzięki za dobre słowa. Finał będzie jak dostanę jeszcze gotową końcówkę do kina. RSIIIb mi Kulesza przerobił na bi-amping.

Co do pak to są bardzo ciężkie imasywne. To lite drewno jesionowe. Przednia decha ma 8cm grubości. Ścianki skrzynki to 4cm takiego samego drewna. Jedna paka z przetwornikami to na pewno więcej niż 70kg.

Po regulacji DAC-a muszę też pochwalić dźwięk ze słuchawek. Powyżej koledzy piszą o braku basu z tych których odsłuchiwali. W tym temacie nie jestem zupełnie osłuchany, ale basu im na 100% nie brakuje.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie mam zupelnie inne doswiadczenia z e4c. W porownaniu do pierwszych lepszych dokanalowek na przyklad creativa ep630 czy AKG K324p stwierdzam, ze shure e4c nie maja basow wogole. Zmienilem na e5c i tez basy mnie nie powalaly, aczkolwiek bylo lepiej. Nastepnie zakupilem westone W4 (w koncu tam sa az 4 przetworniki w jednej sluchawce, w tym 2 od basow (sredni i niski bass)). Myslalem, ze bedzie tutaj jakas roznica w tym kierunku. Niestety takze sluchawki nie spelnily moich oczekiwan. Odsprzedalem po kilku miesiacach. Jedyne co fajne w armaturach to szczegolowosc i klarownosc dzwieku. Niestety basow za duzych nie przenosza. Dlatego wlasnie mysle o idealnym rozwiazaniu, czyli o hybrydzie w ktorej armaturki beda przenosic srednie i wysokie, natomiast basy beda przenoszone przez ''tradycyjny'' przetwornik. Na innym forum polecono mi wlasnie Senki IE8, to jest podobno hybryda. Jak mozesz to napisz cos wiecej o wrazeniach z odsluchu. Aha i czy nie masz podrobek?, bo teraz ciezko trafic w oryginalne IE8, nawet w sklepach wpychaja nam fejki.

robsonic, napiszę Ci na PW, bo zbaczamy z tematu. Jak możesz pisać, że w sklepie można kupić podróbki IE8 he he, skąd nasi sprzedawcy mają te słuchawki? z rynku? bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.