Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Kuleszy


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Z brazylijskich telenowel podobała mi się kiedyś jedynie "Avenida Paulista".

A to krótka musiała być, bo widzę,ze jesteś w naszym gronie od czterech miesięcy.

Czy też śledzisz temat już od paru lat, tylko mamy do czynienia z klonem?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No ale skoro masz coś do powiedzenia w temacie, to rozumiem że przebrnąłeś,przez te kila tysięcy wpisów przez te cztery miesiące Twojej obecności w naszym gronie?

Czy może jednak śledzisz temat od początku, tylko jesteś klonem ukrywającym się pod nowym nickiem?

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Nie jestem masochista. Przeczytałem początek i to co się pojawiało na ostatnich kilkunastu stronach.

 

Generalnie nuuuda, jak w brazylijskiej telenoweli.

 

Za chwilę znowu HQ150 wrtóci do Kuleszy obdarzjac go miłościa ufną bezgraniczne w jakieś gratisowe sprzęty do kuchni. Ten motyw sprzetu do kuchni mi się akurat podobał. Będę śledził do jakich jeszcze pomieszczeń zaproponuje rozwiazania w zamian za opóźnienia w realizacji zamówień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Napiszę po raz kolejny.

To co zamówiłem już mam.

To co jeszcze Kulesza obiecał mi zrobić, to jest bonus za jego skandaliczne podejście do mojego zamówienia.

Był u mnie parę dni temu kolega, któremu paki robił dobrej klasy specjalista, nasz forumowy kolega, chwalony na tym forum i pewnie słusznie.

Robi zacne rzeczy.

I ten kolega już jego pak, mierzonych , rewelacyjnych się pozbył i był z tego bardzo rad. Jak słucha u mnie muzyki z dzielonego, to ostatnio kategorycznie zabronił mi już cokolwiek regulować. Bo twierdzi, że takiej przyjemności z muzyki jeszcze nigdy nie słyszał. A jeździł ostatnio po studiach Hi-Fi, żeby jakieś nowe paki nabyć.

Jutro znowu przyjedzie, bo ma wypożyczony wzmak słuchwakowy, też od Darkula. Może coś napisze o jego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi S.! Najfajniejsze są Twoje dwa słowa:

-"już mam" i

-"jutro".

Tak wczoraj coś sobie wspomniałem (w innym wątku) o Tytusie, Papcia Chmiela...

Aż dziwne, jak piękne jest po latach przypomnieć sobie (cytuję z pamięci) - "Panowie, przestańmy zmieniać kolor! Farba nie mieści się już w pokoju!":)

Czego i Tobie życzę najuprzejmiej, bo mam wciąż "w oczach" zdjęcia tych "pak".

Pozdrawiam. Jacek.

PS - też latami polowałem na królika. Ni Chuchu - nie dało się!:) Zawsze jakiś idiota "wydumał" coś lepszego(?). I, wiesz co? - zostałem przy tak zwanym budżetowym sprzęciku. No - przynajmniej w kuchni!:))

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No właśnie.

Lepiej z rozmowy zrobić kabaret i błaznować.

Na nic innego Cię nie stać? Lepiej wyrwać dwa słowa zamiast odpowiedzieć na całą wypowiedź prawda? Nie zauważyłeś, ze zaraz obok było coś o skandalicznej realizacji zamówienia?

Kolegi nawet nie znasz, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sie ponabijać z tego, że jutro do mnie przyjedzie.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, drogi HQ. Jeśli moja wypowiedź to, według Ciebie - wyłącznie heca i kabaret - mylisz się zasadniczo! Fakt, jestem urodzonym optymistą, który nawet w marnych chwilach - gębę ma uśmiechniętą. A, wierzaj mi - ostatnio w mym życiu przykrych dni nie brakowało...

Ja Ci po prostu po ludzku, koleżeńsku, jak mniemam - współczuję. A sytuacji - nie zazdroszczę.

Jacek.

PS - "Kolegi", prosta rzecz - nie znam i mam wielką nadzieję nigdy go nie spotkać.

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

PS - "Kolegi", prosta rzecz - nie znam i mam wielką nadzieję nigdy go nie spotkać.

Fajny przykład optymistycznego podejścia do ludzi i uśmiechu na co dzień.

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego nie chciałbyś go nigdy spotkać?

Bo jakoś nie podejrzewam Cię o chęć obrażenia osoby, której się nawet nie zna, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi. A tego nie będę tu tolerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przepraszam- dopiero teraz się zorientowałem w Twoich "kolegach". Myślałem, że to o tym typie Darkulu, który też kiedyś był Twoim kolegą. Masz ich wielu, drogi HQ. Może - zbyt wielu? Nadzieję mam tylko, że przynajmniej ten ostatni kolega, którego nie znam, lecz - uprzejmie Go pozdrawiam - oczu Ci nie mydli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Owszem, przepraszam- dopiero teraz się zorientowałem w Twoich "kolegach".

No niestety do widzenia.

Nie pozwolę na obrażanie moich kolegów. Nie znasz człowieka, ale nie potrafisz się powstrzymać i musisz napisać , że to jest kolega w cudzysłowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, można prosić...? Prawidłowy światopogląd to jeszcze nie licencja na napierdalanie się wzajemne. Proszę zaprzestać tych osobistych połajanek, w końcu żaden z was nie jest konstruktorem opiewanym w tym wątku, więc nie musicie się tak utożsamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fox733

 

Użytkownicy

1164 postów

Rejestracja: 29.03.2010

 

Napisano wczoraj, 21:29

A to nie był Arku?

 

Odezwe sie w majestacie swym, bo widzę, ze Foxiu mnie wspomniał. Zaraz zrobia przez niego ze mnie darkula, qubricka, albo kubrysia albo coś jeszcze wymyślą sobie w ramach tropienia czarownic. Ten wątek jest w sam raz dla drama queen i dyskutantów z manią prześladowczą.

 

Z niesolidnym wykonawcą robi sie porządki po cichu, bo tylko tak można robić skutecznie. Opiewanemu konstruktorowi jest już wszystko jedno czy dostanie kolejnych kilkaset wpisów na swój temat.

Trzeba było o nim sie rozpisywać wiele lat temu kiedy pokazał słynny czerwony wzmacniacz na LMie z zestawu do samodzielnego montażu, sprzedany naiwnemu za taką abstrakcyjną cenę. To wtedy wszyscy cmokali i kląskali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dodam coś od Siebie.Byłem posiadaczem kolumn od Darkula,o których pisał HQ.Trzeba by to uściślic ,nawiazując do wypowiedzi HQ 150.Kolumny ,które kupiłem od Darkula wykonane były w przypadkowej budzie,bez pomiarów,z odpadajacym po paru godzinach fornirem.Długa drogę z nimi przebyłem.Dużo kasy wydałem.Na początku to był gwizdek Monacor ,na średnicy Visaton bg 20 i basowy chińczyk Peiying.Nawet te kolumny jako tako grały.Visaton nie był odfiltrowany w ogóle,wysokotonówka jednym kondem,a basowy filtrem subwooferowym 130 hz firmy Janbo.Ale brakowało basu i srednica denerwowała,więc kombinowałem.Po wielu zmianach,zwrotnicy nowej w/g schematu (dalej bez pomiarów),wymyśliłem,że może by to zobaczył jakis fachowiec.Nasz forumowy kolega zajął się tym i zrobił pomiar.Okazało się,że dziury na charakterystyce sięgały kilkunastu decybeli.Wywaliliśmy basowiec w podłodze i spróbowaliśmy zrobic praktycznie od nowa paki.Na górę poszła wstęga fountek,visaton bg20 zostal i na dole Beyma 12 br 70 .Kolumny zagrały bardo dobrze,o niebo lepiej niz wytwór Darkula.choć mnie cały czas drażnila średnica z visatona.Bas z Beymy,tez nie był idealny,ale to przetwornik za 250 zł.wazne jest jedno.Kolumny od Darkula,a zrobione od nowa z pomiarami to niebo i ziemia,nie da sie tego porównać.AA zostały sprzedane,bo po odsłuchach innych pak,stwierdziłem,że podoba mi sie jednak inna barwa.Na pierwszy ogień poszły Dynaudio xc 36,i poza małym basem to były duzo lepsze.Tylko,że to kolumny za 10 tyś.Co do systemu aktywnego HQ,który słyszałem,to gra to bardzo dobrze.Najlepszy jest tam bas,obudowy zamknięte,filtr aktywny.Gra to wybornie.Srednica i góra troszkę gorsze od poziomu dołu,choc bardzo dobre.ale to trzeba posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Byłem posiadaczem kolumn od Darkula,o których pisał HQ.

To i ja uściślę, żeby była jasność. Nic nie pisałem o Twoich pakach od Darkula. Już kiedyś pisałem, że to był dramat. Sam sie dziwiłem, że je od Darkula odebrałeś.

Ja pozwoliłem sobie wspomnieć o tych pakach które zrobiłeś z pomocą Ojca_Pio. A sam przyznajesz, że zrobiliście od nowa te paki. I o nich wspomniałem. Ze starych pak pozostał tam tylko średniak Visaton BG20. A i on chyba był modyfikowany jak pamiętam. Cała reszta, czyli zwrotka, basowiec, wysokotonówka i nawet obudowa była inna. A mimo to nie spodobowała Ci się za ostra góra i kiepski bas.

Do zobaczenia wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepski bas.

Opiszę bas z Beymy 12 br 70,może komuś się przyda.Nie był taki zły.beyma grała w 44litrach.Ja mam duże wymagania co do basu :). Jak by porównać z wieloma kolumnami był niezły.Pierwsze dni po zestrojeniu przez Piotrka byłem zachwycony.Potem przy okazji fornirowania dałem bas refleksy na tył,choć Piotrek odradzał..Nie wiem czy to nie był strzał w nogę.Był mało tłusty jak dla mnie z tetendencją do poddudniania .Lepszy miałeś w infinity kappa 8.2.i,lepszy jest z aktywnego.Lepszy słyszałem z dipoli u Piotrka,gdzie grały dwa basy na stronę 18".Myślę,że jakosć tej Beymy nie pozwoli zagrać lepiej.Estradowce nie schodzą za nisko.Mnie po prostu nie do końca pasuje twarda średnica z visatona,a część basu też grał oczywiście visaton ,trochę taka estradowa i twardy bas z Beymy.Za mało bębna w bębnie.Jest uderzenie,ale barwa mi nie pasuje.Ja dalej szukam takiego basu i jeszcze nie wiem czy kupie starsze używane czy będe robił coś na dobrych przetwornikach.Po prostu posłuchałem paru rzeczy i stwierdziłem ,że to nie to.Barwa estradowa nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No własnie skończyliśmy zabawę ze sprzętami Darkula.

Może Bobonerek się wypowie, bo miał okazję i mojego aktywnego posłuchać ze swoimi płytami, jak również moich Infinity RSIIIb i wzmaka słuchawkowego też od Darkula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do moderacji, ale chyba wiem, to Ci odpowiem.

Zapytany, przychyliłem się do wniosku, żeby tutaj śmieci posprzątać.

Pewnie Twój wpis się załapał.

To rozumiem, ale ten wpis jozwy też zbyt lotny nie jest...

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dzisiaj słuchaliśmy Zagry dzielonej z czterema końcówkami w bi ampingu i Infinity rs IIIb.Byłem ciekawy dżwięku,bo przymierzam się do odsłuchu i może zakupu infinity renaissance 90.Napisze krótko,bas z rsIIIB bardzo dobry,choć trzeba było dość trochę na końcówce na basy dołożyć.Kolumny z dużym dżwiękiem, fajna średnica i góra.Bas z OZ cieszy,żaden bas refleks startu nie ma.Natomiast przejście 10 kroków-schodów do systemu aktywnego to skok w inny wymiar.Dzwięk bardziej czysty i selektywny,bas niesamowity,Dwie 12 " i jedna 10".To inny świat.Nic się nie zlewa,duża ilość basu nie przeszkadza,wręcz cieszy.Wiem,że ostatnio było to regulowane,a słyszałem wcześniej i teraz jest bardo dobrze.Kto nie słyszał niech nic nie piszę,bo to bez sensu.Zazdroszcze chyba wszystkim posiadaczom systemów aktywnych.To inny wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich wpisów wynika, że po czasie jedynym zadowolonym z jakości dźwięku prezentowanego przez graty Darkula jest chyba HQ.

Wszyscy pozostali jakby ochłonęli z entuzjazmu. Pamiętam wpisy także Bobonerka, który na początku był znacznie bardziej zadowolony z dźwięku, później trochę mniej choć trochę to ukrywał, a obecnie z jego opinii można wywnioskować, że to tak naprawdę dramat.

Więcej zadowolonych użytkowników nie widać.

 

Wydaje mi się, że czas pokazał prawdziwa wartość jakościową tego sprzętu, czyli raczej niewielką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Słabo czytasz.

Bobonerek miał paki od Darkula i to był dramat. Ale ma też jego dzielony zestaw. I ten właśnie zestaw wczoraj podpinaliśmy pod moje Infinity RSIIIb. I też Bobonerek porównywał go z innymi wzmakami. Zapytaj go o wrażenia.

Podobnie możesz zapytać użytkownika Paneraia, który też ma zestaw dzielony Zagry.

 

Z tych wszystkich wpisów wynika, że po czasie jedynym zadowolonym z jakości dźwięku prezentowanego przez graty Darkula jest chyba HQ.

Pamiętam wpisy także Bobonerka, który na początku był znacznie bardziej zadowolony z dźwięku, później trochę mniej choć trochę to ukrywał, a obecnie z jego opinii można wywnioskować, że to tak naprawdę dramat.

.Natomiast przejście 10 kroków-schodów do systemu aktywnego to skok w inny wymiar.Dzwięk bardziej czysty i selektywny,bas niesamowity,Dwie 12 " i jedna 10".To inny świat.Nic się nie zlewa,duża ilość basu nie przeszkadza,wręcz cieszy.Wiem,że ostatnio było to regulowane,a słyszałem wcześniej i teraz jest bardo dobrze.Kto nie słyszał niech nic nie piszę,bo to bez sensu.Zazdroszcze chyba wszystkim posiadaczom systemów aktywnych.To inny wymiar.

No faktycznie napisał, że teraz to dramat:-)

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo czytasz.

Czytam dobrze, pamiętam co pisał na początku o swoich kolumnach, pamiętam co pisaliście oboje. Porównywaliście je z Twoimi Kappami, z tego co pisaliście grały lepiej niż Kappy, tylko bas mu nie do końca pasował. Wasze zarzuty dotyczyły jakości wykonania, a nie jakości grania.

 

Dla tych co dobrze czytają pozwolę sobie przypomnieć i zacytować:

Witam,tak czytam ten wątek i mam ubaw.Wszyscy wiedzą lepiej a słuchał tego HQ i paru moich znajomych.Jeszcze raz zapraszam ,może ktoś ma ochotę posłuchać dźwieku DAC Zagra,wzmak i kolumny.Moje "straszne kolumny" z wystającym Peyiyngiem,grają świetnie.Myślę,że pare osób by się bardzo zdziwiło.Zbliżona konstrukcja paneraia wyprowadziła z domu Bowersy 704.Moje u HQ były w pewnych aspektach lepsze od Kapp 8.2i.Teraz po wygrzaniu jest jeszcze ciekawiej i dzisiaj juz mogą spokojnie stanąc w szranki z pakami dużo droższymi.Każdy tu czepia sie Peyiyinga i twierdzi ,że to nie ma prawa grać.Reszta przetworników to monacor dt 105 i Visaton bg 20.Mnie wygląd nie przeszkadza.,wręcz przeciwnie.Nie wiem czy ludzie rozumią,ale pomijajac wygląd mówimy o poważnym dźwięku.Razem,to jest pomysł Darka na dźwięk.Mnie spasował,niedługo podnoszę wzmak do IV .Słyszałem u HQ.Dobre granie.Jak zacząłem rozmowę o kolumnach z Darkulem,nie mogłem uwierzyć w przetwornik basowy peiying.Nie wiem jak darkul na to wpadł,ale bas z tego cuda jest świetny,jest szybki konturowy,ma fajna barwę.Ma sztywna membranę i bas ma ani krzty zmulenia.To po prostu gra.Vistaon bg 20 to szerokopsamowiec.Przekaz średnicy jest obszerny,z poczatku było aż nadto.Teraz złagodniał,doszlo fajnego basu.Jest świetne granie.nie bede tu nikogo przekonywał i pisał ,że to coś wciąga czy coś takiego.Mój kumpel już wykonuje kolumny na tych samych przetwornikach.Szczerze zapraszam na odsłuch,moge nawet podjechać ,na razie to nic w okolicy nie zagrało lepiej.Ja miałem wczesniej zestaw Roksan Caspian i Acoustic Energy neo 4 v2 i pożniej Aelite 3.Zestaw Zagry gra o niebo lepiej w każdym aspekcie.

 

To kto tutaj słabo czyta ?

 

Bobonerek jakiś czas zamilkł, teraz okazuje się, że odbyła się cała epopeja modyfikacji i próbowania ratowania tych kolumn przez innego fachowca bo to był dźwiękowy dramat, o czy na forum nie pisał.

 

No faktycznie napisał, że teraz to dramat:-)

Piszę jak opisuje obecnie swoje kolumny made in Darkul, a nie Twoje.

Ty też wysoko oceniałeś jego kolumny po odsłuchu u Ciebie, nie chce mi się szukać Twojego wpisu, choć jak będziesz dalej pisał nieprawdę to go odnajdę, a pisałeś, że byś nie odebrał tylko ze względu na kiepską obudowę.

 

Potwierdza się to co napisałem we wcześniejszym poście, mija pierwsza fascynacja czymś nowym, głowa wraca do normalnego myślenia po tej całej darkulowej indoktrynacji i okazuje się, że jego produkty są jakie są, czyli zwyczajnie kiepskie.

 

Skoro tak dobrze czytasz, to też przypomnę Ci, że Panerai miał poprawiane kolumny, bo jak sam napisał, średnica była wku.......ca.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Piszę jak opisuje obecnie swoje kolumny made in Darkul, a nie Twoje.

Nieprawda.

Z tych wszystkich wpisów wynika, że po czasie jedynym zadowolonym z jakości dźwięku prezentowanego przez graty Darkula jest chyba HQ.

Wydaje mi się, że czas pokazał prawdziwa wartość jakościową tego sprzętu, czyli raczej niewielką.

Jak widzisz, zamiast pisać o pakach Bobonerka, które były kiepskie, Ty piszesz ogólnie o wszystkich wyrobach Darkula. A to po prostu dezinformacja.

 

głowa wraca do normalnego myślenia po tej całej darkulowej indoktrynacji i okazuje się, że jego produkty są jakie są, czyli zwyczajnie kiepskie.

I robisz to po raz kolejny!

Z jednej padaki robisz ogólną opinię o wszystkich jego wyrobach, podczas gdy Bobonerek wywalił te paki ale jednocześnie ma wzmak dzielony Darkula i możesz go sam zapytać co o nim sądzi.

 

Skoro tak dobrze czytasz, to też przypomnę Ci, że Panerai miał poprawiane kolumny, bo jak sam napisał, średnica była wku.......ca.

To też prawda. I Panerai już chyba tych kolumn nie ma. Ale ma wzmak i jakoś nie zamierza się go pozbyć.

 

Natomiast przejście 10 kroków-schodów do systemu aktywnego to skok w inny wymiar.Dzwięk bardziej czysty i selektywny,bas niesamowity,Dwie 12 " i jedna 10".To inny świat.Nic się nie zlewa,duża ilość basu nie przeszkadza,wręcz cieszy.Wiem,że ostatnio było to regulowane,a słyszałem wcześniej i teraz jest bardo dobrze.Kto nie słyszał niech nic nie piszę,bo to bez sensu.Zazdroszcze chyba wszystkim posiadaczom systemów aktywnych.To inny wymiar.

Jak widzisz kolega który był i słyszał sam napisał:

,,Kto nie słyszał niech nic nie piszę,bo to bez sensu.''

Ty nigdy wyrobów Darkula nie słyszałeś, ale oczywiście wiesz od niego lepiej:-)

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolumny od Darkula to juz historia, zabawa trwała z nimi chyba ze dwa lata. aby cos z nich wydobyć. Bawiłem się świetnie ale w końcu się poddałem :))))

Obecnie mam focal aria 948. Co do dzielonego wzmaka, nie wymienił bym go na inny. mam jeszcze dac-a i pre gramofonowe MM od Darkula.

Ze względu na długi czas oczekiwania i inne niedogodności nie polecałem Darkula nikomu. Ja wiedziałem na co sie decyduję, i nie żałuję. Warto było czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.