Skocz do zawartości
IGNORED

Różnica pomiędzy odtwarzaczem CD i DVD


krzychgr

Rekomendowane odpowiedzi

Miało być: nie ma to znaczenia.

 

Chodzi mi o to, że wg. mnie wybór muzyki do słuchania nie ma żadnego wpływu na jakość brzmienia DVD-A czy CD.

Oczywiście pewnych płyt nie ma w formatach gęstych, więc pozostaje słuchać ich na CD.

Ja umiem czytac w kontekscie i nigdy nie czepiam sie formy pisanego tekstu, a jedynie dyskutuje merytorycznie.

Dlatego odnioslem sie do stwierdznia o braku znaczenia, ktore powyzej wyjasniasz.

 

Moim zdaniem jednak wybor muzyki ma znaczenie, poniewaz przwazajaca wiekszosc muzyki jest w formacie CD.

OK, ostatnio w plikach bo juz chyba kazdy domorosly "informatyk" ripuje CDDA do FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pewnych płyt nie ma w formatach gęstych, więc pozostaje słuchać ich na CD.

a co powiesz o płytach CD nagranych w formacie HDCD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrywaj zdań z kontekstu,bardzo proszę .

 

Oj tam, od razu troll, mały żart nie zaszkodzi, po prostu wszystko już napisałem i nie chciało mi się pisać jeszcze raz. Miałem nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodziło.

 

A kochałeś bardziej mamusię czy tatusia? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

Nie chodzi o formalność zlecenia tylko kulturę komunikacji. Chyba nie sądzisz, że hasło rzucone gdzieś w wątku publicznym będę traktował jak propozycję biznesową?

 

Polecam dać ogłoszenie na tablicy w akademiku Olimp miasteczka studenckiego AGH. To jest ten od wydziału elektrycznego. Niech sobie jakiś młody człowiek dorobi.

Cos widze ze Cie ten i2s przerasta, nie muisz sie zaslaniac rzekpmym stylem komunikacji. Przyznaj ze za nie dasz rady i przeciez sie nic nie stanie. 500 zl oferuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zamiast szczekać na Michelangelo sami spróbujcie własnych sił,wkładając w to swoją niewątpliwą "wiedzę". !

Płacąc podatki,czynsze ,media i co dzień kupując chleb - cwaniaki.

 

A co to ma do rzeczy? Chodzi o oferowanie na każdym kroku swoich usług - jeśli nie bezpośrednio to w domyśle. Wiele osób prowadzi własne firmy także w branży audio opłacając czynsz, podatki, media itp. W kontekście wątku nie ma to żadnego znaczenia. Poza tym grono klakierów z Cytrusem na czele nie zmieni sytuacji że owe przeróbki brzmią tak jak brzmią ale z g... bata nie ukręcisz co najwyżej sprawisz że mniej śmierdzi tylko jakim kosztem. Zaraz zapewne pojawią się kolejne żenujące argumenty typu że nie słyszałem a wypowiadam się. Ale innej obrony nie ma. Jaki jest koń każdy widzi.

 

ja takze slyszalem HK od Michelangelo.poziom Accu 65 z jego zaletami i wadami.

 

Masz albo duże poczucie humoru albo swój interes w pisaniu takich opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Zamiast szczekać na Michelangelo sami spróbujcie własnych sił,wkładając w to swoją niewątpliwą "wiedzę". !

Płacąc podatki,czynsze ,media i co dzień kupując chleb - cwaniaki.

 

Czy wszyscy mają być wg ciebie DIY-wcami aby móc się wypowiadać w tym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz o płytach CD nagranych w formacie HDCD

 

Są OK. Mam ich sporo, z racji tego że posiadam Rotela 02 z funkcją HDCD.

Na przykład cała seria płyt Mike'a Oldfielda brzmi bardzo dobrze. Tak samo Grateful Dead, czy Live in Boston Fleetwood Mac.

Wyczuwa się czasem jakby podbite dynamiką brzmienie, ale taka jest przecież idea HDCD.

Niektórzy uważają, że to jest sztuczne, ale wolę takie brzmienie niż to z remasterów nagranych wg. loudness war.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 29 Grudnia 2012 - nie na temat
Ukryte przez misiomor, 29 Grudnia 2012 - nie na temat

Stjuningujcie mi te kolumny zeby graly jak Gamuty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza

Poza tym grono klakierów z Cytrusem na czele nie zmieni sytuacji że owe przeróbki brzmią tak jak brzmią ale z g... bata nie ukręcisz co najwyżej sprawisz że mniej śmierdzi tylko jakim kosztem

 

Co za rynsztokowy język.

 

Zaraz zapewne pojawią się kolejne żenujące argumenty typu że nie słyszałem a wypowiadam się.

 

A Ty słyszałeś jak brzmią te urządzenia po przeróbce, że się wypowiadasz??

Szczyt hipokryzji...zresztą charakterystyczny dla niemal każdej Twojej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike'a Oldfielda brzmi bardzo dobrze

za Oldfielda masz plusa:), też go lubię słuchać i posiadam kilka płyt jak i koncertów ,ale żaden CD u mnie nie jest w formacie HDCD . Oldfield to kawał dobrej muzyki, o czym świadczy nawet fakt że w ćwiczeniach do lekcji muzyki zaczynają o nim uczyć w szkole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrywaj zdań z kontekstu,bardzo proszę .

To nie była zaczepka, to była odpowiedź w stylu : jeden woli CD inny DVD i nikt nie wie dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce zabawne są wpisy sugerujące, że Seicento tuningowane przez szwagra (złotą rączkę) w szopie u teścia stanie się pojazdem, przy którym Lamborghini wymięka. Czy autorzy naprawdę mają nas za inteligentnych inaczej twierdząc, że dopiero doświadczenie z jazdy jednym i drugim upoważnia do jakichkolwiek ocen? Logika drogi Watsonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos widze ze Cie ten i2s przerasta, nie muisz sie zaslaniac rzekpmym stylem komunikacji. Przyznaj ze za nie dasz rady i przeciez sie nic nie stanie. 500 zl oferuje

Napisz mi proszę na PW szczegóły - jakie urządzenie, jak to mam wyprowadzić, co trzeba zrobić. Tak w ciemno to nie wiem, czy się podejmę, bo mogę nie mieć narzędzi, nie chcieć lub nie umieć. I2S sobie parokrotnie "przeprowadzałem" w DACach, ale to nie jest umiejętność natury ogólnej. ;)

 

Chodzi o oferowanie na każdym kroku swoich usług - jeśli nie bezpośrednio to w domyśle.

Mówimy partia, w domyśle Lenin. Discomaniac, obudź się albo zacznij terapię.

Poza tym grono klakierów z Cytrusem na czele nie zmieni sytuacji że owe przeróbki brzmią tak jak brzmią ale z g... bata nie ukręcisz co najwyżej sprawisz że mniej śmierdzi tylko jakim kosztem.

Kto pyta, ten się dowiaduje. Twoje błądzące domysły tylko sieją ferment i zaniżają poziom kulturalny forum.

Zaraz zapewne pojawią się kolejne żenujące argumenty typu że nie słyszałem a wypowiadam się.

Bo nie mogłeś słyszeć nic innego, niż DVD 22 częściowo przerobione. Ani to mój numer popisowy, ani skończona robota, ale na CD za parę kzł w wielu przypadkach wystarczy.

Ale innej obrony nie ma. Jaki jest koń każdy widzi.

Bo inna obrona nie jest w ogóle potrzebna. Osiągnąłeś już poziom ośmieszenia się i już wyłącznie śmiecisz w wątku

Masz albo duże poczucie humoru albo swój interes w pisaniu takich opinii.

Pod warunkiem, że przyjmiemy za komplement to, co zildjian napisał, bo ja w sumie nie wiem, czy to w ogóle jest komplement. Jak dla mnie to nie, na szczęście nastąpił w tej konstrukcji progres. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Michał, Twoje argumenty zeszły do poziomu rynsztoka. Ja rozumiem że trzeba bronić produktu za wszelką cenę ale są jakieś granice chamstwa i podłości. Tak się dziwnie składa że przynajmniej dwóch z Twoich klakierów mieszka blisko Ciebie. Przypadek? Nie sądzę. Wypowiadasz się w niemal każdym wątku dotyczącym brzmienia dvd chwaląc tuning tych urządzeń którym absolutnie przez przypadek się zajmujesz. Nie masz klientów? Też walczę z rynkiem w nieco innej branży ale kompletnie innymi metodami ze znakomitym skutkiem. Inaczej na pewno nie byłoby mnie stać na to co mam. To nie ja się ośmieszam tylko Ty i to nie w pierwszym wątku. Darkul też zachwalał Mantę potem Samsunga. Robił to w taki sam chamski sposób. Elb opiewa Arcama rDACa. Reklama dźwignią handlu a że ktoś w tym przeszkadza to trzeba go zniszczyć. Interesiki muszą kwitnąć. Szkoda że w ten sposób wciskasz ciemnotę ludziom i to zupełnie świadomie. Jak jednak widzisz nie każdy da się na to nabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac gdziekolwiek się pojawi - sieje ferment, ubliża i nazwijmy to po imieniu - chamskimi komentarzami wznieca tylko taką, a nie inną kontreakcję (także moją), a poziom rynsztokowy ugruntował już sobie wiele lat temu.

 

Na chamstwo trzeba odpowiadać siłom i godnościom osobistom. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o co walczyć. Klienci nakupowali odtwarzaczy DVD czyli standardu który powoli odchodzi do lamusa. Poprawiacze czują, że jest to obiecujące i wystarczająco duże poletko do zagospodarowania. Z czegoś trzeba żyć, zgodnie z zasadą "pecunia non onlet". Trochę ideologii, kilku "wzmacniaczy" na forum i pojawi się urobiona klientela na takie usługi.

Taki mechanizm na forum to norma i powraca cyklicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby micheleangelo kierował się jakimiś zasadami byłoby inaczej. Tymczasem jest jak jest.

Odezwał się człowiek z zasadami i tylko jednym klonem, którym mnie był łaskaw przywołać do dyskusji. Więc dyskutuj, a nie moralizuj, bo wychodzisz na hipokrytę, do tego zawistnego i niekoleżeńskiego. No chyba, że ja psuję interesy jakiemuś Twojemu koleżce, ale to mnie akurat mało obchodzi.

 

Jest o co walczyć. Klienci nakupowali odtwarzaczy DVD czyli standardu który powoli odchodzi do lamusa. Poprawiacze czują, że jest to obiecujące i wystarczająco duże poletko do zagospodarowania. Z czegoś trzeba żyć, zgodnie z zasadą "pecunia non onlet". Trochę ideologii, kilku "wzmacniaczy" na forum i pojawi się urobiona klientela na takie usługi.

Taki mechanizm na forum to norma i powraca cyklicznie.

Zupełnie nie rozumiem tej wypowiedzi. Przecież nie rozmawiamy tutaj o odtwarzaniu filmów DVD tylko płyt CD Audio. Każdy odtwarzacz na płytę optyczną o średnicy 12cm to potrafi bez względu na natywny format.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco,

 

ja Cię bardzo grzecznie proszę, byś w końcu przestał mnie obrażać za to tylko, że zapraszam Ciebie na odsłuch...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwnie składa że przynajmniej dwóch z Twoich klakierów mieszka blisko Ciebie

Nie jestem z Krakowa

Szkoda że w ten sposób wciskasz ciemnotę ludziom i to zupełnie świadomie. Jak jednak widzisz nie każdy da się na to nabrać

Nie czuję wciskanej mi ciemnoty,to co chciałem zostało wykonane,działa i ma się dobrze.Nie umiałem sam,poszukałem,zleciłem i mam spokój.

 

Krótko jeszcze ode mnie,coś mi tu krótko mówiąc "wali" zazdrością o intelekt.Jaki macie problem w tym że ktoś ma firmę akurat z branży którą wszyscy się interesujemy?Umie,zna się -to zarabia.Nigdzie jeszcze nie widziałem spotu namawiającego do korzystania z usług.Proszę o cytaty takich wypowiedzi.Nie widzę.

Za niedługo pojawienie się tylko awatara będzie okazją do robienia awantury?Luzu Panowie!

Gadaniem o pisaniu o ofercie usługi niejako między wierszami podcieram sobie d....ę.Idąc tym krokiem każdą wypowiedz można zmanipulować.

Jakiż to wysiłek porównać oferty dwóch trzech osób/firm i wybrać najlepszą?

Chce ktoś wyprowadzać i2s? ,ku....wa niech dzwoni do Kustagona,Waszczyszyna, jaki problem?

Sami sobie otwórzcie firmę w segmencie niszowym i walczcie o klienta spróbujcie jakie to "fajne".

Dodaję że Michała W. osobiście nie znam ale zajeb.... mnie wkurza to jak niektórzy szczekają jak pies ogrodnika co to sam nie zje i drugiemu nie da.

I basta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.