Skocz do zawartości
IGNORED

Uczyła mnie mama, bym się nie bał chama


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

Uczyła mnie mama, bym się nie bał chama,

Kształciła mnie matka na historii świadka,

Uczyła mnie mama, bym się nie bał chama,

Bo cham to jest cham i boi się sam!

 

Uczyła mnie mama, bym się nie bał chama,

Kształciła mnie matka na historii świadka,

Uczyła mnie mama, bym się nie bał chama,

Bo cham to jest cham i boi się sam!

 

Jak radzicie sobie z chamstwem, chamami, ludźmi którzy przeszkadzają po prostu normalnie żyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej - spowodować by taki człowiek poczuł autentyczne zażenowanie swoim zachowaniem.

Więc nie agresja, raczej inteligentna lecz dosadna riposta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że cham prawdopodobnie nie ma poczucia swojego chamstwa, żenady:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś będąc dziecięciem byłem z rodzicami u ich znajomych w plażowej knajpie którą prowadzili - na każdym stoliku kufel, czyli standard jak to w wakacje. Jeden z osobników pod wpływem bąbelków zaczął się udzielać głosowo i skierował swoje przepełnione niewybrednymi słowami przemówienie do połowy lokalu, doszło do rękoczynów w stosunku do niewinnego stolika i kłapanie paszczą się nasiliło, na co moja matula się oburzyła bo w lokalu były i dzieci (drobna kobieta, niecałe 160cm wzrostu) i typa grzecznie zbeształa do tego stopnia że się zaczął zasłaniać dłońmi jakby obawiał się że mu zaraz zrobi przemeblowanie w trybach, no ale słowem się nie odezwał i cichutko wyszedł - nawet zapłacił po drodze... Dodam, że to była straszna góra mięcha z gatunku Neanderthalensis Karkus Ochlejosis

 

U nas był kiedyś taki jeden cham, gatunek ciężko określić - wszelkie rodzaje libacji, zakłócania ciszy nocnej, defekacji w obrębie klatki schodowej czy śmieci którymi z okna próbował trafić do śmietnika oddalonego od 70 metrów, kiedyś jednak zaczął tłuc swoją kilkuletnią córkę to z dwoma sąsiadami tak mu zapukaliśmy do drzwi że wpadły z kawałkiem framugi do mieszkania, od tamtego dnia zamiast nich ma wiszącą ceratę, a reszta mieszkańców całkowity spokój, dziewczynkę policja oddała pod opiekę babci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej - spowodować by taki człowiek poczuł autentyczne zażenowanie swoim zachowaniem.

Więc nie agresja, raczej inteligentna lecz dosadna riposta.

 

 

Optymizm którego niestety nie podzielam. To sposób na chamskie zachowanie ale prawdziwy cham, taki genetyczny raczej nie bedzie swym zachowaniem zażenowany. Nie te czasy.Teraz prędzej ktoś będzie się wstydził np. braku kasy niż chamstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymizm którego niestety nie podzielam. To sposób na chamskie zachowanie ale prawdziwy cham, taki genetyczny raczej nie bedzie swym zachowaniem zażenowany. Nie te czasy.Teraz prędzej ktoś będzie się wstydził np. braku kasy niż chamstwa.

 

 

Niestety podzielam obawy... W obecnych czasach poziom chamstwa został tak podniesiony, że często prędzej ja odczuwam zażenowanie zachowaniem innych do tego stopnia, że czasem po prostu odbiera mowę... Więm, należy gardłować, pyskować i wykrzyczeć swoje (w sensie, że to jest efektywne), ale czasem po prostu owo chamstwo poraża. A, że jest genetyczne o żadnym zażenowaniu mowy być nie może. Czym chcesz dotrzeć do chama? Apelem do godności osobistej? I serio myślisz, że to trafi...? No to może odwołaniem do wysiłku wychowawczego rodzicieli, który ów cham beszcześci? Albo może argumentem, że przyzwoitemu człowiekowi nie wypada tak się zachować? Jeśli ktoś zna argumenty trafiające do chamów bezczelnych, to bardzo proszę o konkretne przykłady - chętnie zanotuję i sprawdzę, a jeśli zadziałają autorowi wyślę dobry napitek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach poziom chamstwa został tak podniesiony, że często prędzej ja odczuwam zażenowanie zachowaniem innych do tego stopnia, że czasem po prostu odbiera mowę... Więm, należy gardłować, pyskować i wykrzyczeć swoje (w sensie, że to jest efektywne), ale czasem po prostu owo chamstwo poraża. A, że jest genetyczne o żadnym zażenowaniu mowy być nie może.

 

 

na początek o czym dyskusja?

Wikipedia

"Cham (hebr. חָם Ḥam), – według biblijnej Księgi Rodzaju najmłodszy z 3 synów Noego, przodek ludów Kanaanu i Afryki. Od jego imienia wzięła się nazwa ludu Chamici. Za swoje zachowanie w stosunku do ojca został, wraz z potomstwem, przeklęty przez Noego (stąd chamem określa się człowieka źle wychowanego, gbura, prostaka)."

 

i jeszcze słownikowe:

(1.1) pogard. osoba, która zachowuje się bezczelnie, ordynarnie, nie przestrzega podstawowych norm

(1.2) przest. pogard. człowiek niskiego stanu, chłop, parobek

 

jak widzicie pojęcie jest tak obszerne że każdy sobie w nie dopasuje kazdego kto mu na odcisk nadepnął.

 

Cechą chama - czyli chłopa, parobka jest służalczość i strach i uznanie dla ludzi wyżej urodzonych i lepiej uposażonych natomiast pomiatanie ludźmi niżej stojącymi w hierarchii społecznej od niego i niestosowanie wobec nich podstawowych norm szacunku.

Nie ma więc to wiele wspólnego z tym co się swobodnie obecnie kojarzy z owym wyrazem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieco chamskie z mojej strony ale jest już wątek o chamstwie :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Mam się zniżać do poziomu buraka? I krzywdę sobie samemu wyrządzać?

 

No więc właśnie. Z szacunku do samego siebie do poziomu chamstwa zniżać się raczej nie przystoi. Co innego, gdy czasami nas poniesie, stracimy kontrolę nad sobą... wtedy i my możemy w oczach innych wyglądać na chamów. Pierwszy z brzegu przykład: jazda samochodem i chamstwo w ruchu. Raz widziałem, jak dwóch gości - jeden na pasach, drugi go nie puścił - zaczęło prać się na ulicy blokując ruch. Oglądałem to z zażenowaniem, jednak zdarzyły się i mnie sytuacje werbalnego chamstwa za kierownicą (oczywiście bez rękoczynów, ale jednak zachowałem się jak cham pyskując na innego chama...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam taką radę od mojej Matki, "...gówno omijaj z daleka" ;-) czasami nie warto się mierzyć z prymitywem wszelakiego rodzaju i po prostu zignorować. Pewnie nie przyczyni się to do podniesienia poziomu kultury wypowiedzi/zachowania/etc. rzeczonego w temacie "chama" ale co mnie to obchodzi, niech się kmiot poniewiera po świecie w nieświadomości swojego ograniczenia intelektualnego :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.