Jump to content
 1. What's new in this club
 2. Koledzy niestety z żalem i bólem serca muszę się pożegnać z monoblokami Thunderbird. Zainteresowanych zapraszam na priv.
 3. Ciężko porównać zwłaszcza jak miesiąc nie miałem w domu pre i muzyka nie grała. Mogę natomiast opisać porównanie Classe do pre które posiada kolega remiq czyli flamebird. Nie wiem czy to to samo co ja mam ale.. wba zagrało z pierwszym planem lekko bardziej wysuniętym do przodu natomiast classe budowało całą scenę od linii kolumn w tył. Najważniejsze jednak było to że całe brzmienie było prawdziwsze, barwniejsze, tak jakby ze zdjętym kocykiem ze zdjętą mgłą, mocniej przybliżając nas do brzmienia "live". Nie była to różnica mega duża natomiast zdecydowanie słyszalna.
 4. Ooo znajome monobloki:) jak wypada Flamebird w porównaniu do classe?
 5. Rezonują i dlatego zawsze opisuje dźwięk systemu jako "brzmienie live" dodatkowo mam taki surround ? A tak poważnie to nie rezonują , jest ok.
 6. Czas pochwalić się swoim zestawem. Dumny jestem bardzo bo wszystko Made in Poland.
 7. Ja również postanowiłem jak @Qbansprzedać swoje WBA Flamebird. Jest to preamp phono na lampach 2x2A3 i 1xECC88. Zarówno może służyć jako przedwzmacniacz (TYLKO z sekcją phono), lub jeśli ktoś chce może być "normalnym" przedwzmacniaczem gramofonowym wpietym między gramofon, a wzmacniacz. Gdyby nie pozbycie się całego toru analogowego nie chciałbym go zmieniać, ale bez gramofonu itd nie jest mi już potrzebny. Na dziś dzień oferta aktualna.....
 8. Sprzedam swojego Blazebirda. Wejścia:1xXLR , 2xRCA w tym jedno do pre gramofonowego dla wkładek MM Wyjścia:1xRCA. Sterowanie Khozmo na przekaźnikach + aluminiowy pilot. Lampy 2x2A3 , 2xE88CC Gold Lion dodatkowo 2x6922 Sylvania. Pre w świetnym stanie , ze względu na charakter wykonywanej pracy było używane głównie weekendowo. Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam na priv.
 9. Również życzę zdrowych i spokojnych Świąt, dla fanów i kierownictwa WBA.
 10. Życzę wszystkim spokojnych, pogodnych, radosnych oraz muzycznych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych?, a w nadchodzącym Nowym Roku nowych, ciekawych odkryć w świecie audio??
 11. Monosy dorobił się standów. Stelaż stal, blat granit, kolce mosiężne. Kolce nie mają kontaktu ze stelażem. Izoluje je korek i sklejka. Taka izolacja jest w 2 punktach, podłoże stelaż i stelaż płyta granitowa. Monoblok 28kg, płyta 31kg.
 12. Na stronie jest numer telefonu. Zadzwoń. Na konkretne pytanie uzyskasz konkretną odpowiedź. Bez marketingowej ściemy.
 13. A dlaczego uważasz, że w tym klubie nalezy rozladowywać atmosferę? I z czym przesadzamy? Tu nikt nikogo do niczego nie zmusza
 14. Coś w tym jest:) Zależy od systemu. Zmianę lamp i wpływ na brzmienie w niektórych systemach słychać bardziej , w niektórych mniej a w jeszcze innych nie słychać. We własnym systemie który znam potrafię wychwycić zmiany w brzmieniu gdy zmienię lampy , ale gdy słucham na obcym systemie u kogoś to nie potrafię wychwycić zmian w brzmieniu...:)
 15. Bardziej chodziło mi o normalny tranzystor ?, ale dzięki. Pzdr
 16. Ostatnio Piotrek wspominał ,że ktoś steruje tak swoimi monoblokami na 300B , ale nie wiem kto:)
 17. Przepraszam bardzo, czy ktoś korzystał z wzmacniacza słuchawkowego wba HPA master (otl) z wyjściami preout jako przedwzmacniacza z jakąkolwiek końcówką. I jak to się sprawuje. Pzdr
 18. To tak żeby rozładować atmosferę... Może my naprawdę przesadzamy?
 19. Przywołany do tablicy odpowiadam że ACME 211 grają pełniejszym i gładszym dżwiękiem, instrumenty są dużo większe niż w TREASURE MARK T II.
 20. Psvane oferują pełniejsze oraz bardziej wyrównane brzmienie niż Shuguang , ale wydaje mi się ,że Shuguangi są odrobinę dynamiczniejsze. Posiadam obie te lampy. Są jeszcze ACME 211, ale to już znacznie wyższa półka cenowa. Kolega bolbo gra na ACME w swoim Nicklebird i porównywał je z Psvane.
 21. Im mniejsze sprzężenie tym wzmacniacz wydaje się mocniejszy a dźwięk bardziej rozdzielczy. Im sprzężenie jest większe to wzmacniacz gra ciszej i cieplej Thundery grają w klasie A do ok 10W:)
 22.  

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.