Skocz do zawartości
IGNORED

EPOS ENCORE 50


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie Eposa Encore. Z czym go łączyć jakie kable jaki metraż odpowiedni do tej kolumny przy założeniu że napędzać go będzie jakaś końcówka lub monobloki. Co sądzicie o tym Eposie? Jaką końcówę lub monobloki do niego dobrać i jaki przedwzmacniacz i cd?

Pytam bo składam Stereo od nowa i spodobała mi się ta kolumna.

Dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak twoje poszukiwania wzmacniacza? Pamiętam zachwyty nad różnymi opcjami, chyba też Zeta Zero miała być i co?

Na czym stanęło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epos Encore to świetne kolumny do stosunkowo dużych pomieszczeń rzędu 30m2 i większych, grające równo, lekko ocieplony dźwiękiem. Zestaw ten potrzebuje stosunkowo mocnego zasilania.

Napisz trochę więcej szczegółów dotyczących Twojego pomieszczenia odsłuchowego, gatunków odsłuchiwanej muzyki, preferencji brzmieniowych oraz całkowitego budżetu na zakup zestawu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly stanęło na Kinie domowym JVC X 30, Yamaha 2020, Blu ray Marantz UD 7007 Rel 528 MA RX 8, 2 i centralka plus 4 metrowy ekran. Teraz powoli przymierzam się do stereo od nowa i szukam informacji.

 

Do Q21

Podobają mi się Encory bo mają dwa 22 calowe basy i ważą po 50 kilo a to mówi mi że nie są to przelewki. Muzy słucham raczej energicznej, choć nie gardzę damskim wokalem w wykonaniu Diany Krall. Pomieszczenie do 35 m2. Encory planuję podłączyć pod jakieś monobloki lub dobrą końcówkę ale nie w klasie A. Co do budżetu to wyjdzie w praniu.... ale nie planuję tam wpakować 100tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego pomieszczenia proponowałbym właśnie wybrane Epos Encore 50 oraz np. integrę Hegel H300, świetnie to gra w takiej konfiguracji a kosztuje bardzo rozsądnie.

Oczywiście to na szybko moja propozycja, kwestia porozmawiania i posłuchania. Daj znać, to porozmawiamy na ten temat i zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do xniwax dziekuję racja mój błąd

Do Q 21 ciekawa propozycja Hegel 300 to integra z tego co wiem ale słyszałem że piekielnie mocna i wyjątkowo dobrze grająca. A co jako CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zacząć poszukiwania od tego co ma w swojej ofercie producent Eposów czyli Creek. Encore to model flagowy więć powinny zagrać dobrze z Creekiem Destiny 2.

Creek słynie z tego, że nie sprzedaje audiofilskiego powietrza i rozsądnie wycenia swoje produkty. Może warto spróbować i zaoszczędzić tym samym trochę kasy, bo ten wzmacniacz jest o połowę tańszy niż proponowany Hegel. Znajomy ma ten wzmacniacz i jest z niego bardzo zadowolony i właśnie też zbiera na te Eposy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mój Boże !

 

czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz ?

 

Destiny to mega przeciętniak - tranzystor z klasy średniej - nic mu z prawdziwego Creek'a nie zostało.

ten wzmacniacz nie wykorzystuję połowy potencjału M22i - po podłączeniu dobrego wzmaka ta kolumna zamiata wszystko do ok. 8tyś a Destiny ( tak Destiny! nie "Z" Destiny) woli się i snuje basem.

CREEK >> to 5250 , 5350 - ze wszystkimi ich "wadami" ale świadomie przezroczyste i neutralne granie dla nieco już osłuchanych ludzi którzy wiedzą co z tymi wzmakami zrobić (z czym połączyć)

Destiny jak i cały Creek (tak samo jak Epos) zmienił się diametralnie - robią rzeczy które nie mają już takiego charakteru a mają się podobać większej liczbie osób = większa sprzedaż . nie liczy sie : zrobić produkt z klasą i charakterem i trafić do pewnej grupy ludzi tylko zrobić produkt taki jak wszyscy robią (np AP , Hegel itp ; oni dużo sprzedają , o nich sie mówi, oni są pożądani) i jechać na starych dobrych opiniach ; dźwiękowo.. to mniej ważne - młodym sie podoba- jest bas = jest super.

Bardzo bardzo szanuje Epos'a ale nigdy POŁĄCZENIE Z CREEK-iem TO NIE BYŁO I NIE JEST WCALE "NAJ i MAX"

wcześniej Creek grał dość delikatnym dźwiękiem i bez fajerwerków i Epos grał bardzo specyficznie - czy to miało być rewelacyjne połączenie ? dla wybranych osób którzy mieli mocno sprecyzowne gusta muzyczne nie podniecali się skrajami pasma jak młodzi, to połączenie było ok - muzyka kameralna, wokalistyka (NIE- "..słucham muzy z kompa - troche POP-u ,troche rocka z lat 70 i troche Hous/trance bo moja dziewczyna lubi..")

teraz Epos któremu wytykano że w ogóle nie ma basu itd (to opinie ludzi którzy po pierwsze słuchali badziewnej muzyki na badziewnych urządzeniach po drugie nigdy nie słyszeli jak Epos może na prawde zagrać gdy sie go dobrze zestawi z resztą toru) i Creek który był posądzany przez takich samych ludzi (siłą rzeczy jest ich więcej=tworzą obiegowe opinie po krótkich odsłuchach w sklepie) o nie angażujące (nie epatujące basem) brzmienie zmienił je by wreszcie sprzedawać więcej zaczął je dociążać.. i co ?

może teraz to ma być idealne połączenie ? - to tylko czysty marketing ; jedna firma więc większe wpływy gdy sprzeda się (wciścnie się jednemu klijentowi) dwie rzeczy na raz

jeszcze M22i z poprzedniej serii miały ogromny potencjał choć już to nie to samo co mocno kapryśne M15.2 ale było z klasą , a obecnie nowe Epic/Elan - to bardzo dobre kolumny ; wolałbym je niż konkurencje gdybym był na tym etapie ale już nie to samo !!

a Creek obecnie tak bardzo gra inaczej niż reszta ?

taka sama masówka (Evo) niewyróżniająca się szczególnie (jest dobrze, lepiej niż japońska sieczka ale..)

Destiny szału nie robi

..z resztą rozpisałem się a nie oto chodzi.

jeśli Ci się podoba to Twoja sprawa ale pojechałeś z tematem łączenia wzmaka za 7tyś z kolumnami za +/-25 KZŁ !?!

 

Pomijając kwestie klasy dźwięku (choć to najważniejsze) to ten wzmak nie pociągnie tak wielkich i wymagających kolumn.

 

OK, Encore nie słuchałem ale myśle że tu też szanse że to jest rewelacja (godna ceny) są 50/50 !

bo Epos potrafi zrobić kolumnę inną niż sieczka dookoła ,ale obcmokiwania itp w gazetkach można sobie w d...e wsadzić.

..może poza potęgą brzmienia nie będzie nic zachwycającego..

nie wiem, ale jak by nie było z Destiny tego prawidłowo nie ocenicie.

 

 

halo!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może warto zacząć poszukiwania od tego co ma w swojej ofercie producent Eposów czyli Creek. Encore to model flagowy więć powinny zagrać dobrze z Creekiem Destiny 2.

Creek słynie z tego, że nie sprzedaje audiofilskiego powietrza i rozsądnie wycenia swoje produkty. Może warto spróbować i zaoszczędzić tym samym trochę kasy, bo ten wzmacniacz jest o połowę tańszy niż proponowany Hegel. Znajomy ma ten wzmacniacz i jest z niego bardzo zadowolony i właśnie też zbiera na te Eposy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

tak, wiem troche mnie poniosło.. ale tak samo jak nie lubie Hegla i Audio Physica itp tak samo nie lubie jak ludzie wierzą że creek i epos to jedyne najlepsze połączenie.

 

ALE napisałem też że rzeczonych Encore nie znam niestety.

oczywiście możesz na początek sprawdzić z Heglem - to wynaturzony dźwięk dokładnie jak AP w kolumnach pod przykrywką absolutnej "przeźroczystości" i nieziemskiej jakości góry i dołu ale szkoda że tylko biorąc pod uwage każdy zakres z osobna pod lupę - niestety w całości tworzy to dźwięk .. no właśnie wynaturzony. ale nie da sie zaprzeczyć te wzmaki oparte są o solidne zasilanie i mają sporą wydajność - spróbuj , może ten efekciarski styl w połączeniu z naturalnością Eposa będzie Ci odpowiadał ..?

tak czy siak zacznij od tego duetu ale na nim nie poprzestwaj , jest mnustwo marek na rynku.

nie chce tu zmyślać bo w high-endzie nie siedze (bynajmniej tym cenowym) ale jest np rewelacyjny MOON Sim Audio, Classe Delta ,czy Pass INT150 - ten jest naprawde mocny i daje czadu - może to będzie niezłe połączenie.

 

Na AS w Wawie wystawione były z BAT-ami ale nie słuchałem więc nie powiem , może jakaś tranzystorowa integra BAT-a..

ja wiem że naprawde dobrze zaprojektowana/zbudowana lampa miażdży wszystko ale jednak ograniczenia w stosunku do wielkich ciężkich kolumn są i dlatego lampy tu przy Encore bym odpuścił (chyba że grubo sie myle i te Eposy nie są takim trudnym partnerem)

co do BAT-a na 6c33 - to wielki ciężki wzmak na dużych trafach i nawet jeśli ma mocy od ciula i troche to..jego też nie słuchalem - wiem natomiast że najpierw gazetki nawciskały ludziom jakie te BAT-y to high-endy ale teraz coraz więcej ludzi słucha a nie czyta (na szczęście) i krążą opinie że to mułowate wzmaki - jak jest nie wiem ale Ty możesz sprawdzić sam.

 

wiem natomiast że z tranzystorów >> Accuphase , to bez dwóch zdań - KLASA! nie dlatego że obcmokiwany w świerszczykach, nie że drogi, nie że piękny wycackany (dla mnie typowo japoński styl = typowo odwrotność tego co lubie z wyglądu) ale ACCUPHASE naprawde broni się dojrzałym nie efekciarskim brzmieniem.

 

ALE i tu jest haczyk - jak to sie zgra z Encore'ami (?) to kultura i to kultura = powinno wyjść KULTURA i klasa dla osłuchanych JEDNAK...

.. efekt w stylu : brak życia, drive'u i czegoś co powoduje uśmiech na twarzy jest NIE wykluczony

- Accuphase gra spokojnie , te Eposy pewnie mają spory bas i ciężar brzmienia - może wyjść dokładnie tak jak pisałem o Destiny + M22i : dla ludzi którzy mało słyszeli rewelacja a w rzeczywistości na pół możliwości

 

 

 

 

Do stereo fan napisałeś dużo i dzięki ale chciałbym się dowiedzieć z czym łączyć Eposy Encore jeśli nie Hegel to co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereofan-Tylko Hegel H100 gra bardziej wyrownanym pasmem niz Destiny, bardziej jak 5350 jedynie bardziej neutralnie. Balans jest podobny i nie ma sztucznie dodanego basu jak destiny 2, ktory gra w miare neutralnie ale ze zbyt wiekim basem do reszty.

Taka moja skromna opinia. Niestety sluchjalem tych wszystkich wzmacniaczy na Audio Physic Yara Superior ktore z pewnoscia sie Tobie nie podobaja.

W skrocie moim zdaniem 5350 ma wiecej wspolnego z Heglem H100 niz z Detiny 2

 

Co do wzmocnienia Encore to moim zdaniem nie ma co zawracac sobie glowy rzadnym wzmakiem w cenie poniezej nastu tysiecy za nowke, bo to poprostu nie ta klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, zaproponuję to co sam mam.

Ale dalej już będzie oryginalnie.

Proponuję mianowicie Marantza PM11S2, a dokładnie dwa takie wzmacniacze połączone w bi-ampingu.

Mam do tego połączone pięciogłośnikowe kolumny Akustyka, od góry do dołu na revelatorach. Uklad w zasadzie jak u ciebie. Cała różnica to zamiast twoich 2 x 22cm mam 2 x 18 i dlatego na sam dół dołożyłwm 26cm.

Oczywiście możesz spróbować z jednym Marantzem bo to b. dobry wzmak, ale w bi-ampingu zagrało to u mnie rewelacyjnie.

Jak dobrze poszukasz to za lekko ponad 20tys są do wyrwania. Do tego seciówki PS Audio. Głośnikowe wg własnego upodobania i gustu.

Szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yunnan dzięki wielkie nie pomyślałbym o takiej kombinacji. Myślałem o jakiś monoblokach lub końcówce mocy i jakimś dobrym pre coś z używanych ale dobrych produktów typu audionet mark levinson, jeff rowland, krell a może jakies końcówki lampowe lub mocna lampa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze passlabs? Ostatnio kupilem x250 i jak na tranzystor jest bardzo muzykalny. Mysle, ze poradzi sobie z wiekszoscia kolumn, jezeli nie ze wszystkimi 250w/8, 500w/4 i podobno radzi sobie nawet przy bardzo niskiej impendacji. Bardzo dobra jest rowmiez przestrzen i dynamika. U mnie gra z 2.5 droznymi revelatorami. Czy to zagra z Encorami ciezko powiedziec bo zdaje sie niewiele osob posiada te kolumny. Moze faktycznie dobrxe sie wybrac do jakiegos sklepu audio i posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek a jakiego przedwzmacniacza używasz bo rozumiem , że X250 to koncówa, oraz czy orientujesz się jaki to ma dumping factor.

 

napisz coś więcej

proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie uzywam Phasta, ale szukam jakiegos jako, ze ten jest juz wlasciwie sprzedany. Ale to bedziesz musial sam soie dobrac bo reszte tora zapewne mamy inna.

"Damping factor 250 ref 8 ohms nominal"

"Input impedance 22 kohm balanced

"gain 30dB"

wzmacniacz ma 20 kondensatorow po 10.000uF i 50 voltow kazdy i 32 tranzystory mocy Mosfet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.