Skocz do zawartości
IGNORED

Wyroby Pana Lemura


Kapitan Wagner

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

No ale nie sądzę, że ktoś dokona zakupu bez uprzedniego odsłuchu. Tu nie idzie o 200zł.

 

A właśnie, że są tacy ludzie. Zaliczka w ciemno, a potem płacz i zgrzytanie zębów.

 

Utarło się na tym forum, że zakup nowego Denona, Yamahy czy innego Marantza w salonie audio za pełną cenę to ciężkie frajerstwo.

 

To jak w takim razie nazwać zakup czekogolwiek w cenach i na warunkach jakie dyktuje pan Lemur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w takim razie nazwać zakup czekogolwiek w cenach i na warunkach jakie dyktuje pan Lemur?

 

 

sport ekstremalny? :) Kupuj u Lemura! Ach teh dreszczyk emocji!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utarło się na tym forum, że zakup nowego Denona, Yamahy czy innego Marantza w salonie audio za pełną cenę to ciężkie frajerstwo.

Ale już zakup tego samego Denona, Yamahy czy innego Marantza przepakowanego do blaszanego pudełka z napisem DIY

i ceną razy 3 albo 5 to jest wyczyn niebywały, a że coś tam burczy, skwierczy albo nie działa, bo garści części w środku brakuje...

oj tam, nie czepiajmy się drobnostek, dobry dźwięk sam się obroni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ pokazał obudowy projektu Lemura. Wysokotonówka na wysokości głowy żyrafy, średniotonowy dolny włazi w skrzynkę sekcji niskotonowej.

 

Wygląda na to, że są jeszcze za niskie. No ale przy pełnej wysokości bez drabiny nie podchodź. Ciekawa to koncepcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ pokazał obudowy projektu Lemura. Wysokotonówka na wysokości głowy żyrafy, średniotonowy dolny włazi w skrzynkę sekcji niskotonowej.

No właśnie tak się zastanawiam jak on ten głośnik tam wepchnie i jakoś tego nie widzę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ pokazał obudowy projektu Lemura. Wysokotonówka na wysokości głowy żyrafy, średniotonowy dolny włazi w skrzynkę sekcji niskotonowej.

 

Chyba jeszcze w życiu nie widziałes żyrafy?........a moze raczej na wysokości głowy jelenia?

Niech zyje lemuromania!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Jeżeli kolumna bez nóżek ( a nóżki podniosą kolumnę 3-5 cm) ma wysokość 160 cm, to środek kopułki wypada w okolicach 145 cm, co dla miejsca odsłuchowego 3m od kolumny, dla cżłowieka wygodnie rozwalonego w fotelu, gdzie ucho będzie na wysokości 90-95cm da odchylenie ok 10 stopni. Jak na obrazku.

 

Pewnie można zastosować dziesięć podkładek pod górne wkręty by nakierować wysokotonówkę, ale droga dźwięku do uszu słuchacza z wysokości 145 cm jest dłuższa od tej z wysokości słuchacza ( 95 cm) o ponad 4 cm.

 

Na solidnych nóżkach jakie prezentują nabywcy lemurowych kolumn to będzie bagatela 5 cm.

 

Te projekty sa naprawdę szalone, wcześniejszy miał wysokotonówkę na poziomie jajek słuchacza.

 

Eureka! Wiem co trzeba zrobić. Gwizdek w miejsce dolnej średniotonówki, średniotonowy na samą górę, nie będzie problemu, ze buda niskotonówek włazi w światło głośnika :)

Teraz zagra 3 razy lepiej. Kcem 5 tys za wywindowanie hi-endu na poziomy absolutu!

post-32153-0-62009200-1362053964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrode zawsze można uciąć od dołu,celem koniecznego obniżenia, suba postawić obok odgrody jako oddzielny sobwoofer z głośnikami skierowanymi do przodu. Na to politurka czy lakier i jest coś pięknego,żeby tylko jeszcze grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty pleciesz! Już hurtownia wysyła:)

Dla nie uważających na polskim, to czas niedokonany:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem zbanowany przez jakiegoś idiotę w wątku "Wyroby Pana Kuleszy", założonego przez HQ150 w zakładce Stereo. To dziwne, że podstawą bytności Mister Lemura na Audiostereo jest kneblowanie ludzi. O ile, jak wiadomo, "Dobrydźwięksamsięobroni", hehe, to Mister Lemur ma tak zapaskudzony życiorys przez swoje wyskoki (na własne życzenie i z własnej winy), że wymaga nieustannej opieki najwyraźniej. Dziecko specjalnej troski normalnie, ciągle ktoś musi mu ucierać dupkę i sprzątać zanieczyszczenia jakie po sobie pozostawia nie tylko na Audiostereo, ale co ważniejsze, też w życiu/realu.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dobry dźwięk sam się obroni to nie znaczy że konstruktor się dźwiękiem wybroni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem zbanowany przez jakiegoś idiotę w wątku "Wyroby Pana Kuleszy", założonego przez HQ150 w zakładce Stereo.

 

Yul, a ty tak na poważnie że niby nie wiesz kto Cię zbanował?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, a ty tak na poważnie że niby nie wiesz kto Cię zbanował?:)

Nie wiem - ojciec założyciel wątku "idzie w zaparte". Może więc zbanował mnie jakiś moderator jaśnie oświecony, ale nie mam żadnego info co i jak, a informacja o zakneblowaniu się należy zakneblowanemu wraz z podaniem powodów zakneblowania. Bez tego, takie zakneblowanie trzeba traktować jak żart na poziomie głupkowatego gimnazjalisty. Cóż, takie forum - "jaki pan - taki kram". A pomyśleć, że za czasów Lukara całkiem sprawnie funkcjonowało bez moderacji.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - ojciec założyciel wątku "idzie w zaparte". Może więc zbanował mnie jakiś moderator jaśnie oświecony, ale nie mam żadnego info co i jak, a informacja o zakneblowaniu się należy zakneblowanemu wraz z podaniem powodów zakneblowania. Bez tego, takie zakneblowanie trzeba traktować jak żart na poziomie głupkowatego gimnazjalisty. Cóż, takie forum - "jaki pan - taki kram". A pomyśleć, że za czasów Lukara całkiem sprawnie funkcjonowało bez moderacji.

Pozdro,

Yul

 

"Spieszmy się stawiać kolejki postom tak szybko znikają"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego info co i jak, a informacja o zakneblowaniu się należy zakneblowanemu wraz z podaniem powodów zakneblowania. Bez tego, takie zakneblowanie trzeba traktować jak żart na poziomie głupkowatego gimnazjalisty. Cóż, takie forum - "jaki pan - taki kram".

 

 

Mnie też nikt nie informował za co bany , a ja jestem mało domyślny , mogę znowu coś robić źle . Skąd mam wiedzieć ? Zero przejrzystości , zero .

Jest to nie w prządku , informacja powinna być .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nikt nie informował za co bany , a ja jestem mało domyślny , mogę znowu coś robić źle . Skąd mam wiedzieć ? Zero przejrzystości , zero .

Jest to nie w prządku , informacja powinna być .

 

 

Pełna zgoda. Banowanie bez wyjaśnienia to zwykłe pałowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały weekend czytałem wpisy na temat sprzętów darkula. Pomijając klocki rzeczonego ( nie słuchałem, się nie wypowiadam), jest to dosyć ciekawy obraz kawałka naszego rynku audio. Moja refleksja jest taka, że klienci zapominają iż manufaktura to zazwyczaj jednosoosobowa działalność w garażu i nie da się oczekiwać standardu wykonania i obsługi jak w przypadku profesjonalnych przedsiębiorstw audio.

Z drugiej strony manufakturzyści zapominają, że są jednoosobową działalnością ( z pomocnikiem czasem) i biorą na siebie ponadmiar zobowiązań oraz obiecują klientowi złote góry i terminy z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1 chyba nie myślisz że to jest klon?! Nie wierzysz w to że gość specjalnie się zarejestrował by napisać o wyrobach Pana Lemura co jak mu się nagra robotę to muzyka zagra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popadacie panowie w obsesję Teraz rozumiem każdy piszący w tym wątku będzie klonem darkula jeśli nie przyłączy się do grona atakujących.

 

Panowie, tak jak postawa HQ i innych użytkowników zagra jest dziwna, tak i wasza zajadłość w ataku na owego darkula również jest cokolwiek niezwyczajna.

 

A dla wszystkich pozostałych czytaczy wniosek z tego taki, że nic na gębę. Odnosi się to także do mnie bo wszystko co jak dotąd kupiłem to zawsze było na gębę właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.