Skocz do zawartości
IGNORED

Naim UnitiLite - Wasze opinie?


tmann

Rekomendowane odpowiedzi

Naim UnitiLite, ciekawe czy ktoś z WAS miał już do czynienia z tym "wynalazkiem"? Czy wart jest swojej ceny? Czy zagra lepiej niż tradycyjnie złożony odtwarzacz cd + wzmacniacz w podobnej cenie? No i czy odtwarzacz strumieniowy w tym zestawie "wszystko w jednym" zagra lepiej niż NAIM UNITI QUTE? Ciekawi mnie jeszcze czy wbudowany wzmacniacz w Naim UnitiLite znacząco odstępuje np. NAIM NAIT 5i.2 ?????

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem Naim Uniti Lite jest systemem bezkonkurencyjnym biorąc pod uwagę cenę. Nie podam konfiguracji dzielonej, która w takiej cenie będzie w stanie zagrać lepiej. Oczywiście ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji.

W stosunku do Uniti Qute model Lite gra szybciej, dynamiczniej z trochę większym powerem. Lepiej radzi sobie także z kolumnami bardziej wymagającymi.

To są jednak moje opinie, zapraszam na odsłuchy obydwóch modeli do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim poslucham chwalonego Lite'a - da sie z tego wyciagnac niemeczace/relaksujace granie niezbyt glosne, laczac z jakowymis monitorami? Pomieszczenie ok. 17-18 m2, niewysokie (2.2m) stad pomysl na monitory. Jakies sugestie zanim zaczne wybierac sie na odsluchy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy mial ten model przez chwile zanim sie zorientowal ze cd nie dziala (kupil nowy w sklepie). Postanowil go wymienic za doplata na Naim NDX, ktory nie ma odtwarzacza cd tylko wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy. Jest bardzo z tego zestawu zadowolony, sam mialem okazje posluchac i zobaczyc jak to cudo dziala, musze przyznac ze aplikacja naim w Ipad dziala takze rewelacyjnie i wyglada na dopracowana.Sam mam odtwarzacz stumieniowy cambridge audio NP-30 i aplikacja ktora mam zainstalowana w tel z systemem android do sterowania tym urzadzeniem nie wyglada tak zadawalajaco jak w Naim.

No ale tez roznica w cenie jest ogromna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello. naim ndx nie ma wzmacniacza! ciekawy ten kolega, który najpierw kupił sobie najtańszy kombajn naima za 7k a potem od razu (sru!) odtwarzacz sieciowy za 15k. i pewnie musiał kupić godny wzmacniacz za kolejne 15k? strasznie chwalą tego unitilite na UK forum naim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej, najmocniej przepraszam popelnilem blad,,facet ma Naim superuniti (wszystko przez to ze nie jestem wielkim znawca Naim'a) Wszystkie swoje plyty cd zripowal i stwierdzil ze odtwarzacz cd nie jest mu juz potrzebny. Fakt za ten model zaplacil ponad 4 tys€ takze duzo musial doplacic.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Odświeżam wątek : czy może ktoś już używa Unitilite i może podzielić się doświadczeniami ? Czy sprzęt ma jakieś wady funkcjonalne ? Rozważam zakup tego kombajnu i wykorzystanie w roli odtwarzacza plików/CD i chciałbym zapytać czy unitylite pozwala na płynne przewijanie plików w trakcie odtwarzania ? Brak tej funkcji zniechęca mnie np. do CA SM6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Naim Uniti Lite jest systemem bezkonkurencyjnym biorąc pod uwagę cenę.

 

Na jakim poziomie gra to względem wzmacniaczy NAD? Półka 356 czy raczej 357? Bo mocą ten Naim nie grzeszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie akurat nie martwi, bo zamierzam wykorzystywać zewnętrzny wzmacniacz, jednak miałem kiedyś integrę Naima 5i . Jeżeli prawdą jest , że wzmacniacz wewnątrz Unitilite jest odpowiednikiem 5i to te "zaledwie " 50W oznacza naprawdę spore możliwości ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest budowa All-in-One, a to oznacza że musieli wygospodarować miejsce na CD, Wzmacniacz, płytki do streamera a jeszcze zostawili miejsca trochę na moduł FM/DAB. Chciałbym zobaczyć jak wygląda w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje posłuchać tego urządzenia z Focalami 836VW-SE u kolegi - ma takie same jak ja :) tyle, że u mnie grają z TXNR5007 i generalnie pierwsze co się rzuca w uszy to spore rozciągnięcie basu. Na początku wydaje się że właśnie bas jest taki nieco misiowaty - nie schodzi bardzo nisko, a te akurat kolumny mogą zejść z basem bardzo nisko. Niemniej jednak niesamowita szczegółowość na średnich i wysokich tonach - dobra lokalizacja źródeł i przestrzeń. Widać po fotce, że kondensatorki małe. Do pomieszczeń do 20m2 jest ok - jakieś fajne monitorki np Paradigm Studio 20 albo Dynaudio DM 2/7 to jest to. Funkcjonalność nieco jest nieprzemyślana - nie ma guzika Power z przodu, tylko jest "Vacation Switch" z tyłu - coś jak w zasilaczu na Pececie, poza tym wysunięcie płyty CD następuje przez wejście gdzieś tam w menu itp/itd taka ot upierdliwość - możliwe że jest na pilocie, ale nie oglądałem go więc nie wiem. Ale generalnie urządzenie OK, obsługa przez iPhone, wbudowany DAC itp, choć kasa za nie niemała. No ale cóż - nie pisze z tyłu Made in China to i cena jest odpowiednia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym power, to faktycznie dość dziwne posunięcie, może sam przechodzi w tryb standby, albo zużywa bardzo mało energii kiedy nie gra? Co do ceny, to nie jest znowu taka duża, wszak to cztery urządzenia w jednym no i NAIM.

 

Osobiście nie słuchałem, ale urządzenie jest bardzo ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Pewnie ekstaza by była z kef ls 50. Na ebay de widzialem dzis za 400 jurków ;)

 

Podaj link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te za 920 Euro?

Innych nie widze i nigdy w tej cenie nie widzialem, a przegladam codziennie.Najtaniej poszly w licytacji za 880 ojronow uzywane.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo już nie ma. Rano były - na własne oczy widziałem. Sam się zastanawiałem choć kompletnie bez kasy jestem. Poza tym to było nieco dziwne. Koleś miał jeszcze do sprzedania jakieś badziewia w stylu piór do wycieraczek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak z Usherami, ale u mnie w salonie gra z Harbeth SHL5 i gra świetnie.

A może masz w salonie coś z Usherow, np. V-601, które mógłbyś podpiac do Unitilite? Jestem po prostu ciekawe jak to gra z Usherami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na wnętrze tego Naima i zastanawia mnie co w nim tyle kosztuje ?? Ten Toroid, czy te kondony, Napęd wygląda jak zwykły LiteON z peceta. Zaglądałem gdzieś tutaj na forum do opisu NADa M3 i tam była inżynieria najwyższych lotów, a tu powiedzmy taka Diora 21 wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Miałem u siebie Naima Uniti Lite, którego przyniósł mi kolega na parę dni. Bardzo fajne, zgrabne urządzenie. Z Harbethami P3ESR w niedużym pokoju grały bardzo bardzo fajnie to znaczy właściwie nie gorzej niż Baltlab 1v3, choć odrobinę inaczej, bardziej miękko, bardziej z dystansem i nieco mniej angażująco, choć zależało to od muzyki i na niektórych gatunkach (głównie jazz) wrażenie to praktycznie znikało. Co do funkcjonalności to nie mam pytań. Bardzo chętnie bym to urządzonko postawił u siebie bo jest zgrabne, fajne i nieźle gra. Cena nie może być niższa, w końcu to Naim, a układy wzmacniające są oparte na najmniejszym Naicie. Do tego pełna funkcjonalność, czyli kilka urządzeń w jednym. To jak ma to być niby tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dokładnie - ja też bym postawił to w pokoju bo gra przyjemnie i w dodatku 4 w jednym no i akurat w tym odosobnionym przypadku zasada, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego się nie sprawdza. Tak sobie patrzyłem na tą fotkę wyżej i stwierdziłem, że wnętrze jest bez emocji i nie wygląda w środku tak jak to gra. No i właśnie tak jak piszesz to w końcu NAIM i cena musi być - coś jak Bentley (który notabene audio od Naima ma w środku) Przypomina mi się trochę stary temat jak Denon, Philips, Marantz, Funai produkowali takiego samego bluRay'a i różniły sie tylko ceną Marantz BD7003 kosztował prawie 5000 a Funai 900 zł. Pewnie niebawem ktoś wyprodukuje podobne ustrojstwo za bardziej przystępne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krotko; kiedy dziala, to gra fajnie. Sprawdza sie w rocku i metalu, w koncu to Naim, jak zapuscilem Evile 'Five Serpents Teeth' to usmiech zagoscil na twarzy od ucha do ucha, to po prostu trzeba uslyszec. Ale przejdzmy do wad, a tych jest sporo. Mialem w sumie cztery Unitilite w domu. Pierwszy byl fatalnie spasowany i wykonczony, gorna pokrywa znacznie odstawala z jednej strony, wejscie usb z przodu tez jakies pogiete i nierowne, jakosc wykonania zenujaca, jak cos takiego moglo przejsc kontrole jakosci, to pozostanie tajemnica Naim'a. No i jeszcze te drobinki kurzu za szybka wyswietlacza, wstyd, czegos takiego nie widzialem nawet w budzetowym hi fi. Drugi egzemplarz i problem z czytaniem cd. Na wyswietlaczu pojawia sie napis, zeby wyczyscic plyte. Jak wyczyscic nowa plyte, tego Naim w instrukcji juz nie wyjasnil. Trzeci egzemplarz i ten sam problem, moj dealer powiedzial mi, ze ma to zwiazek z zakupionymi przez Naim'a trefnymi napedami. Oczywiscie Naim o tym nigdzie nie wspomnial, zadnych przeprosin, oficjalnego oswiadczenia, nic. No przeciez o renome trzeba dbac, szczegolnie o ta legendarna jakosc wykonania hehe. Czwarty egzemplarz. Na pocztku wszystko fajnie, sprzedawca zapewnia, ze specjalisci Naim'a uporali sie z napedem. Juz przy trzeciej czy czwartej plycie, John Petrucci solo, dostal czkawki. Miara sie przebrala, poprosilem o zwrot pieniedzy. Po tych doswiadczeniach bede sie trzymal z dala od Naima, przereklamowany, prymitywny, awaryjny klocek nie wart nawet jednej czwartej swej ceny. Zalosny, brudny wyswietlacz, nieprecyzyjnie zlozona obudowa, plastykowa, tania szuflada, po otwarciu (dosc glosnym) widac w srodku biale plastykowe, badziewne i tanie elementy mechaniczne, wstyd, brak funkcji Stand By (norma), po wlaczeniu nie rozpoznawal plyty znajdujacej sie w srodku (No Disc), i tak mozna by wymieniac w nieskonczonosc, po prostu zenada, za takie pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Od 3 tygodni jestem w posiadaniu Unitilite'a. U mnie gra w parze z Monitor Audio RX6 w salonie 30 mkw.
Jestem bardzo zadowolony, prosty w obsludze, bardzo funkcjonalny i gra wiecej niz dobrze.
Na odsluchu w salonie faktycznie wystepowaly problemy z odczytem nowej plyty CD ale u mnie nie wystepuje ten problem (i oby tak pozostalo).
Wedlug mnie jest wart swojej ceny.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

> Lucas22

Odnośnie Lite + Usher S520 -> Lite'a nie słuchałem, ale Unitiqute + S520 grają razem bardzo fajnie. Naim dodaje usherom trochę mieska na dole, a S520 dodają naimowi trochę blasku na górze. Może nie jest to jakiś szczyt wyrafinowania, ale dźwięk jest ładnie zrównoważony i żywy. Słucha się tego całkiem przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.