Skocz do zawartości
IGNORED

Dodatki a brzmienie systemu - prawda czy mit


piotr122

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amidas

(Konto usunięte)

>>sly wybacz ale tu się rozmawia o dodatkach, nie kolumnach tak, że przepraszam Ciebie najmocniej ale nie porozmawiamy. ;-)

 

>>Magnepan owszem zgadzam się wątpliwości można mieć, tyle tylko Ty wspominałeś iż wydało się sporą kwotę na zakup systemu audio, a ten w moim odczuciu kupuje się z rozsądkiem. Tym bardziej, że ta dziedzina jest obciążona wysokim ryzykiem by trafić faktycznie na kres poszukiwań.

Moje wątpliwości są rozwiewane z chwilą kiedy słuchając muzyki na systemie, który wybrałem sam (bez podpowiedzi innych),a w szczególności bez wszelkich "poprawiaczy" sprawia po prostu przyjemność.

W chwili kiedy zaczynasz się czepiać i doszukiwać wad to jest prosty wniosek. Wybór był zły i tyle.

 

I na koniec. Znane w sieci już "kociaki" nafaszerowane czymś tam owładnęły umysły. Otóż dzisiaj "wpadłem" na tekst iż największa różnica jest wtedy kiedy ten kotek stoi przy gnieździe sieciowym. Dalej. Ta osoba przepraszała bo śpieszy się słuchać uwaga...kotka!!..nie muzyki. Powiesz mi że to jest normalne ??. Takim właśnie osobnikom się wydaje.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam.

 

Dzisiaj po wielomiesięcznych staraniach (w tym miejscu "podziękowania" dla Eter Audio) udało mi się w końcu wymienić wtyki w głównym przewodzie zasilającym Siltech z 16A standard na 20A Furutech Carbon (tak jak we wszystkich pozostałych kablach Siltecha 16A).

Dotychczas stosowałem przejściówkę Shunyata 16/20A.

Po wypięciu przejściówki i wpięciu kabla bezpośrednio do listwy Octopus różnica w dżwięku na + jest trudna do wyobrażenia.

Sam jestem zaskoczony obrotem sprawy bo nigdy nie przypuszczał bym ,że taka jedna (w sumie dobra , markowa) przejściówka może mieć taki diametralny wpływ na sprzęt.

To tak w temacie "wszystkie gadżety to audio voodoo..."

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po wypięciu przejściówki i wpięciu kabla bezpośrednio do listwy Octopus różnica w dżwięku na + jest trudna do wyobrażenia.

 

 

Coś jak wymiana kolumn na lepsze, czy jeszcze większa?

 

To w sumie bardzo możliwe, podobnie słyszy to WP:

 

"Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji. To fantastyczna zmiana."

 

"W przypadku sieci słychać to jeszcze mocniej niż przy łączeniu kolumn ze wzmacniaczem – co mnie naprawdę zaskoczyło. Zmiany są tu strukturalne, głębsze, nie tak powierzchowne, jak przy zmianie kolumn."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak wymiana kolumn na lepsze, czy jeszcze większa?

 

jakby tak jeszcze posmarować ten wtyk Furutech Carbon płynem nano liquid to przeskok jakościowy pewnie o dwie klasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Jarkowi&Ani nie o to chodziło.....

Ale likwidacja jednego zbędnego połączenia, przy tej klasy kablu, listwie i sprzęcie, powinien być słyszalny, więc podśmiechujka nie na miejscu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Coś jak wymiana kolumn na lepsze, czy jeszcze większa?

 

Nie wiem czy twoja odpowiedż ma podtekst?

Jeżeli nie ma (bo o to ciebie nie posądzam) to wyjaśnię , że zmiana (którą sam jestem zaskoczony) polega na większej przejrzystości przekazu.

Można powiedzieć ,że ta przejściówka 16/20A działała jak tłumik.

 

Kolumny nie tak dawno wymieniłem i na razie jestem zadowolony z wyboru.

 

jakby tak jeszcze posmarować ten wtyk Furutech Carbon płynem nano liquid to przeskok jakościowy pewnie o dwie klasy...

 

Myslę , że wystarczy jak mama posmaruje tobie kanapki margaryną a ty włożysz sobie samodzielnie do tornistra nie prosząc o to rodzica.

Przeskok też będzie zauważalny choć może nie od razu ( o dwie klasy) z 1 do 3 klasy szkoły podstawowej.

 

U niektórych samo ustawienie sprzętu,kolumn i miejsce odsłuchu jest najczystszym voodoo.

pozdrawiam.

A konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę , że wystarczy jak mama posmaruje tobie kanapki margaryną a ty włożysz sobie samodzielnie do tornistra nie prosząc o to rodzica.

Przeskok też będzie zauważalny choć może nie od razu ( o dwie klasy) z 1 do 3 klasy szkoły podstawowej.

 

Jarek, nie masz racji i niepotrzebnie nawtykałeś koledze ptx.

Są płyny i smary nie tylko do ciała.Popatrz, zamów i posmaruj wtyki wszędzie gdzie tylko jest to możliwe a efekt murowany.

SILCLEAR firmy Mapleshade za 39 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trochę informacji co taki lubrykant potrafi zdziałać w audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

U Ciebie jest ok?

Każdy słucha gdzie i jak może i umie))

A u Ciebie?

I kto ma to ocenić ? Ty?

Już kiedyś pisałem Tobie , że jak interesuje Ciebie życie innych ( a jak widać bardzo interesuje) to najłatwiej zapytać.

Ale Ty wolisz słuchać plotek zawiedzionego handlarza , któremu nie udało się niczego mi wcisnąć.

Poza tym przez telefon brzmiałeś rozsądnie tylko nie wiedziałem ,że to była świeca dymna aby wyciągnąć ode mnie informacje na mój temat i innych ludzi z forum.

Upiory przeszłości budzą się czy tylko nudzisz się ?

 

Jarek, nie masz racji i niepotrzebnie nawtykałeś koledze ptx.

Jurgen ja zrozumiałem wypowiedż kol. PTX jako drwinę i jak to nazwał Witek "podśmiechujki".

Jeżeli żle odebrałem jego wypowiedż to oczywiście przepraszam za moją .

Ale to może wyjaśnić kol.PTX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen ja zrozumiałem wypowiedż kol. PTX jako drwinę i jak to nazwał Witek "podśmiechujki".

Możliwe że tak jest jak piszesz bo nie śledzę dokładnie tego wątku, natomiast pastę kupisz na audiomarkt - Mapleshade

Próbowałem przenieść treść z 5 razy ale się nie udawało.Zerknij sam - jest pokażny opis w 'rodzimym' języku.

 

Przeniosłem treść ze strony producenta: Detailed Description clear.gif

“SilClear is remarkable, a very noticeable improvement and very cost effective tweak. I put it on all speaker cables, all RCA interconnect cables, and all power cables, as well as an I2s connector for my Muse 8 transport. Wonderful improvements in clarity, treble smoothness, tighter bass, and better impact. I know of no other single tweak anywhere near this price range ($35) that makes such an obvious difference & improvement- HIGHLY RECOMMENDED!!” - Gary H.

 

 

Whether you dab our silver-saturated, hyperconductive contact lube on the AC plug of a $99 CD player or on every plug and lug of a $100,000 dream system, the results will be stunning! Violins gain a gloriously sweet sheen. Delicate acoustic guitar overtones stand unveiled. The scream of over-driven electric guitars cut through with extra edge and punch. Floor beams shiver with the new impact of contrabass, organ, and tympani. Equally amazing results for video.

 

SilClear is the first-ever silver contact lube optimized for good sound. The secret is microscopically thin silver platelets (a millionth inch thin; 8 square feet of surface per gram!) to enhance beneficial skin effect. The unique binder for these platelets is an ultra-pure, low dielectric absorption, food-grade grease to minimize signal loss/smearing. The thinnest possible coating lasts 10 to 20 unpluggings. Comes in a 7-gram jar (with applicator) that treats 500+ connectors.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Dobry dodatek to taki po którego kupieniu się dobrze czujemy. Czyli jak ktoś lubi oszczędzać to najlepiej zabrzmi dla nie go system bez dodatków a jak ktoś lubi wydać sporo to dopiero podkładki pod kable za 99.000 wniosą poprawę samopoczucie i brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek&Ania

Jeżeli w twoim systemie wyraźnie słychać sam wtyk, to ten płyn powinien jeszcze bardziej poprawić efekt :).

Żle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło o to ,że "słychać" sam wtyk.

Chodziło o to, że przejściówka Shunyaty wpięta była na głównym przewodzie zasilającym do listwy i po pominięciu tego elementu jest zauważalna zmiana.

Wtyki standardowe na Furutecha zmieniłem bo musiałem mieć 20A ( Eter Audio nie był w stanie dostarczyć mi Oyaide) i domyślam się ,że nie one a właśnie ta cholerna przejściówka miała taki a nie inny wpływ.

Miałem (mam) kilka różnych wtyków na kablach (Furutech czy Oyaide) i jak dla mnie nie zauważyłem ich wpływu na dżwięk ( również gniazdka, bezpiecznika itp).

Natomiast co do przejściówki Shunyaty jestem sam zdziwiony takim obrotem sprawy (choć w gruncie rzeczy jestem sceptykiem i nie wierzę w gadżety).

 

Piszę obiektywnie po prostu to co słyszę (i słyszy jeszcze kilka innych osób).

Nie jestem związany z branżą HiFI/Video w żaden sposób więc jaki miałbym cel aby kłamać i fantazjować na forum?

Nie mam też absolutnie żadnej potrzeby aby tutaj się lansować - bo nie ma też czym. To tylko przedmioty do odtwarzania muzyki jakich jest tysiące na całym świecie.

Są oczywiście też tacy na forum , dla których to sposób na zarabianie pieniędzy i "muszą" do wszystkiego dorobić ideologię lub mistyczny wpływ zwykłego odtwarzacza na jego pozycję społeczną we wszechświecie.

Najgorsze jest jednak zwykłe chamstwo i "polska bezinteresowna zawiść" , których doświadczyć można tutaj codziennie od kilku osób.

To taka typowa przywara części polskiego społeczeństwa - zaścianka i ciemnogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To taka typowa przywara części polskiego społeczeństwa - zaścianka i ciemnogrodu.

 

A jak ktoś jest audiofilem dwa latka to wtedy jest już guru??..........czy to też jest przywara i ciemno ogródek))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki standardowe na Furutecha zmieniłem bo musiałem mieć 20A ( Eter Audio nie był w stanie dostarczyć mi Oyaide) i domyślam się ,że nie one a właśnie ta cholerna przejściówka miała taki a nie inny wpływ.

Miałem (mam) kilka różnych wtyków na kablach (Furutech czy Oyaide) i jak dla mnie nie zauważyłem ich wpływu na dżwięk ( również gniazdka, bezpiecznika itp).

Natomiast co do przejściówki Shunyaty jestem sam zdziwiony takim obrotem sprawy (choć w gruncie rzeczy jestem sceptykiem i nie wierzę w gadżety).

 

Czyli można przyjąć, że przed wymianą, Twój system nie grał tak jakbyś tego chciał i teraz już jest ok. Można powiedzieć - jestem zadowlony i więcej gadżetów mi nie trzeba ;)

 

Pozdrawiam ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Czyli można przyjąć, że przed wymianą, Twój system nie grał tak jakbyś tego chciał i teraz już jest ok. Można powiedzieć - jestem zadowlony i więcej gadżetów mi nie trzeba ;)

Można powiedzieć ,że przed zdemontowaniem przejściówki system grał inaczej.

Oczywiście słowo "grał inaczej" nie oznacza ,że grał gorzej albo lepiej.

Rzecz gustu.

Poza tym przejściówka to nie jakaś tam fanaberia albo gadżet tylko po prostu element toru zasilania konieczny w przypadku braku wtyku 20A.

Więc w takich kategoriach należy to rozpatrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie przejściówki degradują dźwięk.Na zasilaniu szczególnie, więc takie wnioski to nic dziwnego.

Na przejrzystym systemie wszystkie takie rzeczy są łatwe do wychwycenia.

 

A jak ktoś jest sceptykiem to nie powinien wierzyć bądź nie, ale SPRAWDZAĆ. To nie jest forum o religii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie przejściówki degradują dźwięk.Na zasilaniu szczególnie, więc takie wnioski to nic dziwnego.

Na przejrzystym systemie wszystkie takie rzeczy są łatwe do wychwycenia.

 

A jak ktoś jest sceptykiem to nie powinien wierzyć bądź nie, ale SPRAWDZAĆ. To nie jest forum o religii :)

 

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to najlepiej pozbyć się gniazd wszelakich. Co wtedy powiesz producentom ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć ,że przed zdemontowaniem przejściówki system grał inaczej.

Oczywiście słowo "grał inaczej" nie oznacza ,że grał gorzej albo lepiej.

Rzecz gustu.

 

Po wypięciu przejściówki i wpięciu kabla bezpośrednio do listwy Octopus różnica w dżwięku na + jest trudna do wyobrażenia.

 

I'm confused...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

I'm confused...

Bist Du verwirrt?

Wieso?...

 

Po wypięciu przejściówki i wpięciu kabla bezpośrednio do listwy Octopus różnica w dżwięku na +

 

polega na większej przejrzystości przekazu.

 

Rzecz gustu.

 

More questions ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to najlepiej pozbyć się gniazd wszelakich. Co wtedy powiesz producentom ;)

 

No... tak :) Gniazda to zło konieczne, bo na nich są największe straty, dlatego ich jakość jest tak istotna. Ważniejsza niż rodzaj przewodnika. Testowane tu opaski Entreq, właśnie te straty minimalizują.

Choć bywają/ły urządzenia z wbudowanym kablem tyle,że raczej kiepskim, więc to żadne rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A jak ktoś jest audiofilem dwa latka to wtedy jest już guru??...

Jak widzę spać nie możesz i "troszczysz" się o mnie nieustannie.

Ty oczywiście urodziłeś się już z pilotem do McIntosha w ręku i stąd pewnie Twój avatar.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie kreuje się na wielkiego mentora czy jak raczyłeś napisać "guru", który to protekcjonalnym tonem poucza wszystkich na forum.

Tą błazenadę zostawię Tobie.

Niestety nie masz bladego pojęcia i nic o mnie nie wiesz więc przestań się niezdrowo podniecać bo jeszcze wylewu dostaniesz.

Poza tym jakbyś wiedział co kryje się pod medycznym pojęciem "audiofilia" to przestał byś nadużywać tego słowa , którego znaczenia najwyrażniej nie rozumiesz.

 

Generalnie mam do Ciebie prośbę abyś zajął się czymś pożytecznym (zaczął może zbierać makulaturę) aby wypełnić sobie wolny czas i generalnie przestał pisać do mnie, o mnie jak również ze mną.

Tak będzie chyba najlepiej dla wszystkich zainteresowanych.

 

Dobranoc Stary Audiofilu. (oczywiście przez duże "A")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Generalnie mam do Ciebie prośbę abyś zajął się czymś pożytecznym (zaczął może zbierać makulaturę) aby wypełnić sobie wolny czas i generalnie przestał pisać do mnie, o mnie jak również ze mną.

Tak będzie chyba najlepiej dla wszystkich zainteresowanych.

 

Dobranoc Stary Audiofilu. (oczywiście przez duże "A")

 

Avatara jeszcze nie mam na razie tylko mam nicka-stary audiofil jestem.....to tak gwoli scisłości.

Chodząc z psem na spacery trzymam się hasła,że żadnej puszce nie przepusce.....już 2 tony zebrałem!!

Pozdrawiając Cię(WAS) bardzo serdecznie mam prośbę abyś dołączył do moich znajomnych.....nie pożałujesz tego.

Generalnie nie pisanie do Ciebie jest niemożliwe,wręcz niewykonalne.....bo Cię(Was) bardzo polubiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość passer

(Konto usunięte)

"...

Guru - on wie, że jest najlepszy ( często przecież sam się tak ocenił). Jego zdanie i wybory są jedynie słuszne, są wzorcem. Taka pewność może być magnesem szczególnie dla początkujących. Uwaga guru będzie walczył o własną nieomylność wszelkimi metodami. Nie „pozwoli” mieć innego zdania, innego wyboru wszak jest wzorcem. On musi mieć swoich „wyznawców”. Bez nich czuje się nikim.

 

 

Cytaty:

 

„…-takich rzeczy juz nie chce mi sie słuchać-bo system XXXXXXX nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem,a tym bardziej referencją-bo być nie może…”

„…Referencja jest wtedy gdy wszystko jest referencją-tylko o tym musi wiedzieć i zdawać sobie sprawę każdy słuchający,a nie tylko własciciel pokoju odsłuchowego…”

„….miałeś fajny zestaw AR na którym grałeś tyle lat z niedobranymi kolumnami-gdybyś poprosił o pomoc był byś kontent,a tak jest jak jest…”

„…czy coś jeszcze-bo najpierw trza przejść ciężka droge w audio a potem dopiero brylować…”

 

..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie koledzy lubią)).............zresztą z wzajemnością!!

Wszystkie cytaty przytoczone sa mojego autorstwa,i..............dla niektórych niestety to jest prawda-sam sobie tego nie wymyslilem taka jest prawda.

Niczego z powyzszych cytatów wyrwanych z dłuższego kontekstu sie nie wypieram-bo wszystkie sa prawdą.

 

np. jak można wzmak,pre i cd AR podpiąć do Martin Loganów Summit?.......ano mozna tylko potem ich wlaściciel przyznał sie do zrobienia błędu

w tej kwestii-bo nie ma w audio człowieka wręcz bezbłednego-tylko trzeba sie umieć do błedów przyznać,a kolega passer tego już nie raczył

niestety doczytać.

.......natomiast jesli chodzi wyroby audio zwane referencją-to jedna referencja w systemie-nie daje nam prawa do stwierdzenia,ze mamy juz

system referencyjny,albo włożone w system np.100 000 usd tez nam takiej gwarancji nie daje-bo audio jest nieprzewidywalne dość często.

........ciężka droga w audio tj. wielka możliwość posłuchania w optymalnych warunkach wielu świetnych systemów i tak np. dziś mialem możliwość

posłuchania monobloków w klasie D plus pre cyfrowe,do tego dac i cd msb,oraz kolumny mbl za 240 000 pln-połączone najwyższym v.d.h.

-nastepnie posłuchałem gm70 monobloków z mbl 1531 podłączone do art emotion.

-wczoraj natomiast miałem okazje posłuchać kompletnego toru analogowego audio note tzn. kolumny,pre,pre phono,gramofon oraz an souga,

który to wzmacniacz słuchałem w tym miesiącu drugi już raz,poprzedni w innym miejscu w kraju......i tak zdobywa sie wiedze i doswiadczenie w audio.

Niektórzy lizna dwa razy Audio Show i sie rozpisuja ,że nie gra lub gra pięknie-a gra zazwyczaj róznie i rózniście-często urządzenia sa wrecz

dziewicze jeszcze świeżutkie-więc na bank nie zagra-bo i konfiguracje bardzo przypadkowe-wiem o tym az za dokladnie-to tyle.

Jeszcze uwazam,ze w h-endzie pisze za duzo osób które same sie nobilitowały do miana takowych,więc jest tu coś nie w porzadku.

Mało jest osób wiarygodnych bez odpowiedniego osłuchania i doświadczenia i tu tkwi najwiekszy problem tej zakladki........mozna pisać pieknie

o audio bez końca-tylko gdzie doświadczenie jako-takie?.......

Posiadam takowe-więc bez obawy sobie tutaj piszę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może zamiast pierdzielić i wchodzić w osobiste konflikty, spróbujcie się spotkać, razem posłuchać, może "muzyka złagodzi obyczaje" a wiedza Was połączy, lub zwyczajnie pogadacie...

Jeśli potrzeba mediatora, to się wpraszam;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.